+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 5 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/93

Tema: HVP-Hrvatska vojna proizvodnja

Član u nastajanju Kontrarevolucionar Kaleb avatar
    Datum registracije
    Nov 2012

HVP-Hrvatska vojna proizvodnja

HS Proizvod iz Karlovca
    Šestan-Busch iz Varaždina
    KROKO iz Zagreba

Je li to okosnica hrvatske vojne proizvodnje?
    HS Proizvod je već neko vrijeme glavni dobavljač oružja za Ameriku.
    Šestan-Busch radi kacige za cijeli svoje,i sad su dobili narudžbu za rusku vojsku
    KROKO proizvodi domaće vojne odore i opremu te širi asortiman za izvoz.
    To je ponos hrvatske kvalitete.
    HSP 1861 Starčevićev Dom I.Zdrug HOS Dragovoljac-starčevićanac

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    nije mi jasno zašto se nije išlo u proizvodnju onog tenka "degman".
    modificirani t-72 (koji je dan danas okosnica i model za sve modernije ruske tenkove) je i danas zahvalan za proizvodnju. a i za izvoz.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Član u nastajanju Kontrarevolucionar Kaleb avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    nije mi jasno zašto se nije išlo u proizvodnju onog tenka "degman".
    modificirani t-72 (koji je dan danas okosnica i model za sve modernije ruske tenkove) je i danas zahvalan za proizvodnju. a i za izvoz.
    Ne znam.
    Ali ima puno tih pitanja zašto..
    Npr.
    Hrvatska je imala(mislim čak postrojbe ATVPi ili DOGS)i izvrsni ručni top RT-20..gdje je sada to oruđe?
    HSP 1861 Starčevićev Dom I.Zdrug HOS Dragovoljac-starčevićanac

pa šta bi od tog Degmana..
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

a ništa, premalo ulažemo u vojsku, kužim da smo u nato-u, al treba nam barem 12 vrhunskih borbenih aviona, i još 100 tinjak vrhunskih tenkova. Umjesto što kupuju novi vozni park za one degenerike iz vlade, bilo bi pametnije da te pare ulože u vojsku, jer iako naš "vrhovni zapovijednik" ne vjeruje da su mogući sukobi i rat, trebo bi iz povijesti znati da do rata uvijek može doći, puno lakše nego što to on misli. A onda bi bilo dobro, da budemo spremni za djelovanje u tim ekstremnim situacijama. Srbi trenutno daleko više ulažu u vojsku od nas, i to ne samo zato jer su "vojno neutralni" već zato što puno ozbiljnije pristupaju tom vojnom pitanju. s obzirom na prošlost, jasno mi je zašto, ali nije normalno da Srbija koja je u neku ruku siromašnija od nas može ulagat u vojsku više nego mi. vojska će uvijek trebat, amerikanci ulažu stotine miljardi dolara godišnje u vojsku, jasno mi je da su supervelesila, ali opet to je samo dokaz da ni jedna supervelesila ne može sebi priuštit rizik da ne ulaže u vojsku kako to mi radimo! na žalost, tko god bio na vlasti, HDZ SDP siguran sam da će se i dalje zapostavljat njena ozbiljnost, i provodit politika uštede na našoj sigurnosti. bitno da policajaca imamo sve više i više, a vojnika sve manje i manje. prava smo policijska država, ovi ovdje ko da od fidela castra uče.

http://www.jutarnji.hr/foto-vatrena-...ilj--/1067738/

vrijeme je da malo savu štrbca, izbmobardujemo.

Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    http://www.jutarnji.hr/foto-vatrena-...ilj--/1067738/

vrijeme je da malo savu štrbca, izbmobardujemo.

E sad si gotov , ide ti odmah optužnica od Save Štrbca

ma nećemo, mi hrvati ipak imamo milosti za njega, ovo su pretraumatični dani za njega i njegove bližnje pa ćemo ga poštedit topovske paljbe.

http://www.jutarnji.hr/vatrena-preze...atria/1067741/

Super ugledni član exx avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Citiraj Prvotno napisano od Kontrarevolucionar Kaleb Vidi poruku
    Ne znam.
    Ali ima puno tih pitanja zašto..
    Npr.
    Hrvatska je imala(mislim čak postrojbe ATVPi ili DOGS)i izvrsni ručni top RT-20..gdje je sada to oruđe?
    koliko se sjecam par komada je bilo u 1 HG Zdrugu u jednoj od bojna

Član u nastajanju TjelohraniteljOdSchwartza avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Josipović nešto trabunja o Mig-21..Ostaju u uporabi?
    Nova hrvatska desnica(NHD) Hrvatski narodni odpor(HNO)

ne daj bože da zaratimo, ni sjena HV-a 1995 nismo
    Slušam neki dan u Austriji je 41% građana za profesionalnu vojsku, dok 53% drži da treba zadržati ročnu vojsku, opštenarodnu izobrazbu, u Švicarskoj se o ukidanju ročnog služenja ni ne govori. Ali zato smo mi na takvim meridijanima da nam vojna pismenost apsolutno ne treba.

ma spremni smo, bez brige, sad nam lončar neće moći opalit embargo na oružje!

teško, jedan od naših sigurnosnih problema je da nemamo vlastitu proizvodnju streljiva. Uzeli smo eto 30 mm topove za oklopna vozila a moramo posebno uvoziti streljivo za njih, smješno.

Citiraj Prvotno napisano od Orgasmatron Vidi poruku
    ne daj bože da zaratimo, ni sjena HV-a 1995 nismo
    Slušam neki dan u Austriji je 41% građana za profesionalnu vojsku, dok 53% drži da treba zadržati ročnu vojsku, opštenarodnu izobrazbu, u Švicarskoj se o ukidanju ročnog služenja ni ne govori. Ali zato smo mi na takvim meridijanima da nam vojna pismenost apsolutno ne treba.
    Mislim da je jedina olakotna pogodnost za hrvatsku u domovinskom ratu bila sto JNA nije imala profesionalnu vojsku jer da je imala,ufff....Jos kao tinejdzer nakon sto sam procitao knjigu "Brawo Two Zero" od Andy McNab-a bila mi je jasna razlika izmedju vojnika i "vojnika".Da nebi bilo zabune,uvijek cu se sjecati sa nostalgijom vremena provedenog u rocnoj vojsci(Pozega,Krizevci,Kupari) ali mislim da je glupost inzistirati na vojnom roku nego da treba inzistirati na prosirenju profesionalnog sastava i naravno na vojnoj tehnologiji u sklopu mogucnosti..

mali off

ex Torcida,33,100+

Treba imati profesionalnu vojsku, ali treba imati vojno pismene građane. Zamisli 1991 godinu, mi malo stariji se sjećamo, a da prethodna SFRJ nije imala obavezno služenje vojnog roka. I sam sam služio vojni rok i dan danas radim sa naoružanjem, viđao sam i viđam koliko su ljudi i koliko je ljudi nepismeno kada se radi o rukovanju oružjem. Iako je način služenja kod nas bio diskutabilan, nešto je ljudima ipak ostalo. daleko bogatie i sigurnije zemlje od nas se ne žele odreći vojnog opismenjavanja nacije ala ročna vojska.

Citiraj Prvotno napisano od Orgasmatron Vidi poruku
    teško, jedan od naših sigurnosnih problema je da nemamo vlastitu proizvodnju streljiva. Uzeli smo eto 30 mm topove za oklopna vozila a moramo posebno uvoziti streljivo za njih, smješno.
    iskreno, sada nam ni ne treba, pa nije znanstvena fantastika u slučaju nužde napravit određene tvornice koje će se posvetit ratnoj industriji. isto tako, slažem se da premalo ulažemo u vojsku. nama treba, najmanje 50.000 profesionalnih vojnika, i osjetno više mehanizacije. dakle tenkovi, avioni, brodovi. ali suludo je takvo nešto očekivat, kad nam je gospodarstvo u kurcu. amerika ima takav jeben proračun za vojsku, jer su prvo gospodarstvo svijeta. bez jakog gospodarstva odnosno ekonomije, nema ni jake vojske. i što se mene tiče, uveo bi obavezno za sve građane 6 mjeseci vojne izobrazbe. osobno sam se prijavio za dragovoljno služenje vojnog roka prije dvije godine, i trebao bi ove godine to odslužit.

milky way-od kuda si vadio ove podatke za primjerice m1a2 abrahms ili f22 raptor..ja bi kazao da je cijena i veca..nedavno je radjen update na abrahmsima ili je trebao biti radjen,ne sjecam se vise..uglavnom,solidan upgrade,koji je isao prema a3 generaciji jer koliko me opet pamcenje sluzi,a2 je bio lagano podredjen novoj merkavi i a2m6 leopardu..takodjer,ovo za raptor je fina cijena,ali koliko ce onda biti za f35..vec sada je ulozeno vise od duplo za razvoj u odnosu na f22,a navodno je f35 dobrano losiji od f22..
    I was born in Dixie land Unreconstructed till the end

http://www.vecernji.hr/vijesti/obama...-clanak-512038

nisam znao gdje da ovo stavi, pa sam odlučio ovdje. mislim da je prikladno temi, bez obzira što je tema o vojnoj proizvodnji. kao što sam reko, postali smo 51 američka zvijezdica i sada nitko ne sme da nas bije!

5.2.2013.g - U Gasincima je održan dio pretputne obuke 21. hrvatskog kontingenta za sudjelovanje u misiji ISAF u Afganistanu, a u cije pjesacke satnije od ove rotacije ulazi i vod pripadnika vojske Crne Gore.

ex Torcida,33,100+

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove