+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 5 PrviPrvi 1 2 3 4 5 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/93

Tema: HVP-Hrvatska vojna proizvodnja

Predstavljanje VHS-a. Najbolji dio mi je kaj moreš pucati s obje ruke bez da te čahure pogode u lice. Vrhunska puška i novi izvozni hit HS Produkta.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/glav...-visine-949268

tako ti je to, kad daš "braći slavenima" da ti popravljaju migove, umjesto "braći germanima" kod kojih šarafi ne bi otpadali s motora nakon prvog leta.

na kraju krajeva, ne znam zašto nismo kupili one njemačke polovne koje su nam nudili za džabe.

dakle ovako nešto, s identičnim simbolima.

dakle ovako nešto nama treba...

ili može i ovako....

i onda fino ravno na London i Beograd, "ljutu travu, na ljutu ranu".

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Predstavljanje VHS-a. Najbolji dio mi je kaj moreš pucati s obje ruke bez da te čahure pogode u lice. Vrhunska puška i novi izvozni hit HS Produkta.

još samo kad bi riješili ovaj problemčić, da nam avioni ne padaju s neba u rebra sve bi bilo super.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...4/Default.aspx

ne znam zašto ovo nije prihvaćeno, jednostavno što god da ti se daje džabe treba prihvatit pa ako ne valja baciš. ali isplati se utrošit koje pare na popravak dotrajalih djelova, i imat koliko toliko moderne avione nego ove starudije od migova obnavljat praktički za istu cijenu koliko bi došo popravak phantoma. ali to ti je hrvatska pamet, najjače mi je kad mi počnu seruckat kako su nas nijemci okupirali 1941, a mi do 1941 bili pod kraljom i otadžbinom. idioti prvorazredni. sve što je njemačko njima ne valja, ali im zato valja sve srpsko muslimansko i komunjarsko s ogromnom zvezdurinom na glavi. debili.

kratko rečeno, oni bi i ovce i novce a to tako ne ide. da bi imao kvalitetu, moraš platit. a ovo što su išli na remont, je žešći vic od tog remonta će biti jedno veliko ništa. bolje da smo primili ove dotrajale phantome pa u njih uložili pare nego u ove migove koji su odavno otišli u povijest.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 09-07-2014 at 16:08

HS Produkt prodao 20.000 pištolja Iraku

Tijekom jučerašnjeg dana karlovački proizvođač oružja HS Produkt poslao je u Irak pošiljku od čak 20 tisuća komada pištolja HS-9 sa pripadajućom opremom, doznaje Defender.hr. Posao je vrijedan između 30 i 40 milijuna kuna. Defender.hr je izvjestio ranije kako je sredinom travnja i svibnja, u dvije pošilljke za Irak prevezeno 30 tona pištolja i jurišnih pušaka VHS. Oružje je poslano za potrebe iračkog ministarstva unutarnjih poslova kao i za potrebe Regionalne vlade Kurdistana.
    http://www.defender.hr/republika-hrv...tu-za-irak.php

HS Produkt izvezao pošiljku od 1.000 pištolja Tunisu. Tim povodom je izašao zanimljivi tekst o rastu i razvoju naše vojne industrije koja svake godine izvozi sve više i više oružja svijetu. Lavovski dio otpada na HS Produkt koji je prošle godine izvezao oružja u vrijednosti od 100 milijuna dolara, ostatak na Šestan-Busch, Dok-ing, brodogradilišta, Kroko, Inkop, Borovo, Jelen...

http://www.poslovni.hr/hrvatska/hs-s...strucen-285991

VHS 2, nova inačica HS produktove puške.

MORH potpisao ugovore s hrvatskim proizvođačima vojne opreme u iznosu od 50 milijuna kuna. Kupili su odore, šljemove, čizme, hranu. Zasad još ništ od puški.

VHS 2, nova inačica HS produktove puške.

više mi se vizualno sviđa novi model, vidjet ćemo kad izađe i kad naši vojnici počnu koristit kakva je u praksi, ali pretpostavljam da ne može biti gora od prijašnje verzije.

Na početku stranice je kak je puška izgledal prije pola godine ili malo više. To je sad skroz nova puška. Veli Pavlin, direktor HS produkta, da će ubrzo isporučiti 10.000 puški Iraku. To je vjerojatno oko 20 milijuna eura vrijedna isporuka.

Gle kak je izgledala 2012. godine:

Posljednje uređivanje od Grunf : 14-01-2015 at 09:45

taj bull-pup mi nikad nije sjeo.. glomazno, nespretno, GLASNO!! ciljnici su previsoko u odnosu na os cijevi.. cijelu bullpup priču su gurali dva tri časnika HV bivši legionari..
    tod der lüge

Ali kolko vidim, mogli bi pobrati vrhnje na tržištu.

Zapovjedni brod 6. flote Američke ratne mornarice »Mount Whitney« u srijedu je doplovio i usidren je ispred Brodogradilišta »Viktor Lenac« u kojemu će na njemu biti obavljen remont vrijedan 21 milijun dolara.

Kako je za Hinu rekao rukovoditelj prodaje u brodogradilištu i glavni koordinator projekta Branko Mataija, brod će sutra uploviti u brodogradilište, započet će pripremni radovi, a za 19. siječnja planira se početak dokovanja.

Radovi bi trebali trajati šest mjeseci s mogućnošću dodatnih radova od mjesec dana, a obuhvatit će cjeloviti remont, dokovanje, uređenje palube, radove na instalacijama i drugo.

Po riječima Mataije, najveći će biti radovi na preinaci energetskog kompleksa, u sklopu kojih će biti izmijenjena tri generatora.

Na remontu broda radit će ukupno od 300 do 480 ljudi, uključujući sve smjene, vrste i faze radova.

Dio posade bit će smješten na manjem, unajmljenom brodu, koji se nalazi u brodogradilištu, dok će dio posade otići kućama.

Kostrensko brodogradilište taj je posao dobilo na natječaju u konkurenciji šest mediteranskih brodogradilišta, nakon što je još 2011. godine u Lencu obavljen redovni remont istog broda, kojim su bile zadovoljne obje strane.

Na upit o poslovanju u prošloj godini, Mataija je rekao da je ukupni prihod u 2014. oko 48 milijuna eura te da je poslovanje bilo pozitivno, s manjom dobiti.
    Novi list

Evo broda u Lencu na remontu.

Ali kolko vidim, mogli bi pobrati vrhnje na tržištu.
    dao Bog da bude tako.. ono su moji dojmovi
    tod der lüge

Veli Kotromanović da smo izvezli oko 200 milijuna eura vrijednog naoružanja u prošloj godini.

Hrvatska je lani izvezla vojne opreme i oružja u vrijednosti od 1,5 milijardi kuna

Početkom 2015. godine Ministarstvo obrane RH (MORH) potpisalo je ugovore sa 22 domaća proizvođača vojne opreme i oružja.

Hrvatska je lani izvezla vojne opreme i oružja u vrijednosti od 1,5 milijardi kuna, što je povećanje od 25 posto u odnosu na godinu prije, kazao je u petak ministar obrane Ante Kotromanović, gostujući na Okruglom stolu Poslovnog dnevnika pod nazivom "Dijamanti hrvatskog gospodarstva".
    - Vojna industrija može biti itekako važan kotačić u oporavku hrvatske industrije. Mi smo u zadnje tri, četiri godine puno napravili u tom pogledu. Pridonijeli smo da se taj izvoz poveća. Pritom ne treba zaboraviti da je užasno teško napraviti vojni proizvod koji bi bio konkurentan na svjetskom tržištu, no mi imamo nekoliko tvrtki koje izvoze po cijelom svijetu - izjavio je Kotromanović.
    Naveo je kako mu je uvijek bio cilj zaštititi hrvatske proizvode i proizvođače, tako da je prije svega presjekao spone koje su svojevremeno ovdje imali jaki uvozni lobiji, forsirajući strane proizvode. Danas, ističe ministar obrane, Hrvatska ima pušku VHS2, kao jednu od najboljih u svijetu, a puno se izvoze i ostale vrste naoružanja, poput, recimo, 30 milimetarskog snajpera.

odlične puške i pištolje proizvode naši, rade se od vrhusnkog materijala i tehnički su jako dobro osmišljeni tj. funkcionalni i praktični za korištenje. a i vizualno sve to liejpo izgleda, sve u svemu čista petica, svaka čast ekipi iz karlovca.

Vidi, već je ima u igrici.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove