+ Odgovori na temu
Stranica 44 od 45 PrviPrvi ... 34 42 43 44 45 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 861/882

Tema: Crvena Hrvatska a.k.a Crna Gora

Nastavnica tjelesnog odgoja u Podgorici dobila otkaz jer je djecu učila da ne postoji crnogorska nacija i da trebaju ići na one pansrpske šetnje.

Ovo gore od ustaškog režima.

http://www.likaplus.hr/plitvicka_j-k...a/default.aspx

još će Milanović ispast najveći oporbenjak Srbije i Srba, na ovim prostorima. nakon što je Đukanović vjerojatno izgubio izbore, očekujem od ovih majmuna pročetničkih u crnoj gori da se opet naguze Vučiću i Srbima.

meni stvarno nije jasno da jedna zemlja kao Crna Gora, ne može otarasit te šake jada koja im državu privatizira i drži na lancu Beograda.

crnogorci neće moći jahat dva konja, i zapad i ruse i srbe, morat će kad tad odlučit što žele a poprilično sam siguran ako dozvole Srbima tj Beogradu da im kroji sudbinu da će im od Crne Gore napravit ono što ne mogu od Kosova. pa nek vide jel im Beograd prijatelj, svatko normalan od tih bolesnih Srba bježi glavom bez obzira, ovaj Đukanović kakav god isto kreten bio je činjenično okrenuo crnu goru onima koji su joj manju štetu spremni napravit, a ova gamad prosrpska što je sada dobila izbore, će je okrenut prema Srbiji i Rusiji, i od nje napravit guberniju istih. ali svaki narod bira svoje, pa neka i crnogorcima još malo Srba, kad im ih nije bilo dosta sve one godine Jugoslavije. kao i nekim retardiranim hrvatima, ja ne znam iskreno što ovi narodi tu vide u tim Srbima, što to Srbi nama daju da se ljudi na ovim prostorima okreću tim bolesnicima ? dakle to srbofilstvo je jedna od većih bolesti za koje ja znam, jer apsolutno niti jedan srbofil za to srbofilstvo ne dobiva ništa, a fanatično srbofiluju. nevjerojatno nešto, doduše u crnoj gori nije toliko do srbofilstva koliko je do uvezenih Srba koji su im okupirali i nastanili zemlju za vrijeme SFRJ, i danas je pokušavaju privatizirat za svoje interese i potrebe. kada na Kosovu to nisu uspjeli već su istjerani, cvile, kada su u Bosni okupirali pol države, opet cvile jer su htjeli sve okupirat, kada su u HR popušili i svoje brabonjke morali odnest za Beograd, opet cvilež opet ustaše genocid jasenovac, a naši kreteni neka im se ispričavaju, pa nije bilo ljepše stvari nego vidjet ovu gamad da odlazi iz naše zemlje. a i ovi kreteni neki naši što uspoređuju Talijane s Srbima, Talijani nama nisu ni u pola problem kakav su Srbi, niti bi nam Talijani ikada pokušali napravit ono što su pokušali Srbi. a Talijani su jedno 10 puta veći narod od Srba, pa im takve ludorije ne padaju na pamet, ali bitno da mi imamo horde "antifašista" po hrvatskoj, dok se liže Srbima guzica. dno dna, kakve kretene političarske mi imamo na ovim prostorima, nije ni čudo da je ovo najnerazvijeniji dio europe.

oni pričaju o mržnji prema srbima i pravoslavlju, pa kreteni jedni za tu mržnju ako je itko kriv onda ste to vi, što vi slavite većeras po Beogradu ? vi ste jedini bolesni narod koji pokušava sve narode u svom susjedstvu držat pod okupacijom, i onda kada to ne uspijete pričate o mržnji, pa degenerici jedni koga boli kurac što vi mislite i što smatrate da bi s svi vama morali naguzit da bi vi bili sretni.

još ne kužim jednu stvar, da su ovi naši idioti u zagrebu odustali od naoružavanja zato što je onaj kreten od Vučića apelirao kod Amerikanaca. mi smo valjda jedini narod koji ima u ovom djelu europe, s amerikancima tako duboke praktički dupelizačke odnose, a uspije nam jedna Srbija onemogućit naoružanje, to samo govori o političarima u zagrebu, pa baš zato što je Vučić nešto tražio, ja bih našao načina da se naoružam pa bih jasno rekao amerikancima ako nam ne prodate vi to oružje, prodat će nam Rusi i Kinezi, naći ćemo mi već nekoga tko će nam prodat. a tek onda bi Vučić bio lud, jer on smatra Ruse i Kineze svojim igračima. zapravo je sve stvar novca, i ti kreteni Srbobranski nikako da shvate još od ratova u 20 stoljeću, da je para jedino mjerilo odnosa s nekom zemljom, dakle čisti interes. ako nudiš ono što im treba, bit ćeš im "prijatelj", ili ako im daješ pare za ono što tebi treba. prema tome, naši kreteni bi s obzirom da su ovi pomahnitali i opet u stilu Miloševića luduju po Bosni Crnoj gori i tamo gdje ima više od jednog Srbina, pa bi trebalo stvari resetirat i vratit na početak. Vučić je tipični četnik, i meni nije jasno što ova usrana europa i cijeli taj zapadni svijet dozvoljava jednom takvom smradu da zajebava pol balkana svojim histerijama, i težnjama da Srbija bude ono što je bila Jugoslavija, čisti kompleksaši koji u režiji međunarodne politike uspjevaju dio tih svojih ludosti i ostvarit.

Parlamentarni izbori u Crnoj Gori

Srbi jučer navečer proglašavali pobjedu i Đukanovićev kraj. Danas ujutro izašli podaci, Milo pojačao razliku, a još ima glasova za prebrojati, očekujem još jedan mandat više za Đukanovića nakon zadnjih 5% prebrojanih glasova tj. da će Hrvati dobiti mandat.

Posljednje uređivanje od Grunf : 31-08-2020 at 10:59

ako Milo rastjera Srbe, oprostit ćemo mu i 1991. sad je prilika da se CG, vrati narodu, da se Srbima da jasna poruka da ni u toj državi neće provodit svoju politiku. Srbi su stvarno zabrijali da u svakoj državi nekadašnje SFRJ, oni mogu određivat sudbinu.

ovo je samo pokazatelj što je bila Jugoslavija, i čuveni antifašizam, ništa drugo nego velikosrpska uzurpacija susjednih država. samo jedan narod je realno od te Jugoslavije imao koristi, a to su Srbi, jer su preko iste vršili seobu Srbu na teritorije koje nisu kontrolirali, i započinjali političke procese uzurpacije tuđih teritorija pod krinkom da tu "žive vekovima". izgleda da je Srbima 68 godina Kraljevine i SFRJ "vekovima", što bi bilo da je 680 godina u pitanju, strah me i pomislit.

za Crnu Goru je važno da se Srbe suzbije, jer ionako već luduju po Bosni o samoopredjeljenju, slično će biti i s crnom gorom ako se ovi ne otarase njihovog utjecaja. njihov konačni cilj nije samo uzurpiranje vlasti, već prisvajanje teritorija kao i 1990ih, samo naivan može mislit da će se Srbi zadovoljit pobjedom na izborima, njima je uvijek vlast značila i "pravo na posjed". tako da, crnogorci nemaju tu šta puno filozofirat, Rusija je daleko i ona sigurno neće se konfrontirat Srbima, a Srbi će ih probat usisat u svoj posjed. tako da, ovo su izbori koji mogu odredit sudbinu Crne Gore za duži period. nije ni čudo da se ova beogradska klika, toliko raskokodakala o crnoj gori u posljednje vrijeme, skoro da više kenjaju o crnogorcima nego o Kosovu i Albancima. jer ipak su svijesni da na Kosovu više nemaju šta tražit, Albanci su ih pregazili natalitetom i mogu se slikat, svaki albanac ima 5 a neki i 10ero djece tako da se s njima ne mogu izborit, kada se na to uzme da je 2 miliona albanaca na Kosovu a svega 200.000 Srba stvari su kristalno jasne. njih Kosovo boli iz razloga, što su njima Albanci napravili ono što su oni pokušali napravit u HR Bosni i CG neuspješno preko naseljavanja i populacijske dominacije oteli su im dobar komad zemlje, ali za to su krivi sami Srbi koji su za vrijeme Jugoslavija se naseljavali u zapadne "srpske zemlje", pa sada kmeče kako su Albanci podli, zapravo su kreteni otvorili prostor za albansku asimilaciju, i nakon jebanja nema više kajanja. da su umjesto naseljavanja "krajine" "srpske" "crne gore", svi ti gedžovani naselili Kosovo, danas bi ono bilo u njihovom posjedu, ali njima je bilo važnije crtat "veliku srbiju" pa su podlo i perfidno prebacivali stanovništvo u zapadne krajeve Jugoslavije, s ciljem da kada dođe do raspada a oni su znali da će se Jugoslavija raspast to ne trebaš biti neki genije, mogu napravit ono što su napravili 1991, ali je ispalo da je Oluja pomela dobar dio tih velikosrpskih nadanja u povijest. zato nam nikad neće oprostit Oluju, a to što nam neće oprostit Jasenovac me zabole obadva jaja. oni su nama napravili jedno 10 jasenovaca od 1918 do 1995. za koje nitko od njih nije odgovarao, osim onih koji su u ratu dobili po pički. i zato se samo nasmijem kada mi antifašisti i Srbi krenu jadikovat za terorom u NDH, a njihov teror traje malo duže od 4 godine NDH.

Crna gora zato ima povijesni zadatak, otarasit se tih beogradskih doušnika i jasno dat do znanja Srbima u Crnoj Gori da neće biti alat Vučića i njemu sličnih u Beogradu, za prisvajanje Crne Gore. tu se samo o tome radi, i jedino riješenje tog problema je jasni odjeb svih beogradskih provokatora, i crnogorskih prirepaka istima. Milo Ustašo, povedi crnogorce u bolje sutra, i ne daj vampirima iz Beograda da ovladaju crnogorskim podzemljem i nadzemljem.

Ugledni član kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Samo da su Hrvati išli na jednoj listi,a ne dvije imali bi mandat koji bi očito bio presudan Đukanoviću za sastavljanje nove vlade.

Zaključak:Hrvati su na svim merdijanima i paralelama u cijelom svemiru neprevaziđeni u svojim glupostima i nebulozama.
    Vuk dlaku mijenja,ćud nikada.

Meni je smiješno kak Srbi kažu da je Milo mafijaš, a sam sebi nije namjestio izbore nego je pustio da ga crveni, crni, žuti i zeleni vragovi pobijede. Crnoj Gori će se dogoditi kao Hrvatskoj 2000-e, svi protiv pobjednika kako bi preuzeli vlast u ruke i napravili Deđukanovićizaciju Crne Gore tj. pokušat će svim sredstvima srušiti Crnu Goru kao državu. Hoće li uspjeti, budemo vidjeli. Milo ima lovu i mogao bi tog jednog potkupiti bez problema da sastavi vlast.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 31-08-2020 at 14:43

Citiraj Prvotno napisano od kiler Vidi poruku
    Samo da su Hrvati išli na jednoj listi,a ne dvije imali bi mandat koji bi očito bio presudan Đukanoviću za sastavljanje nove vlade.

Zaključak:Hrvati su na svim merdijanima i paralelama u cijelom svemiru neprevaziđeni u svojim glupostima i nebulozama.
    Hrvati su realno, od svih naroda politički najgluplji, za nas su Slovenci izmislili politiku. Srbi su perfidni podli manipulatori, koji čitavo 19 20 i evo sad 21 stoljeće, hrvate navlače na Jugoslaviju, koja je samo light verzija nastojanja uspostave Velike Srbije. preko Jugoslavije Srbi pokušavaju napravit veliku srbiju, to se najbolje vidi po događajima naroda u Bosni Crnoj Gori pred tokom i nakon ovih izbora, da postoji Krajina isto bi bilo u HR, odnosno je u podunavlju gdje ih ima malo više pa se kurče četničkim zastavama i srbuju na veliko jer su blizu Srbiji, Srbi su narod koji Hrvatima prodaju jeftine štoseve i Hrvati se uvijek upecaju jer imaju previše kretena u svojim redovima plus smo politički bolesno razjedinjen narod.

Hrvati su politički nepismen i zatupljen narod, i odatle dolaze svi naši problemi, plus uzmi u obzir potrebu da se svima ulizujemo na svoju vlastitu štetu, plus imamo trećinu populacije koja je autošovinistička neupitno, i onda nije ni čudno da imamo ovakve gluparije kakve imamo u crnoj gori, umjesto da podržimo "ustašu" Mila, mi ga razjebamo s dvije platforme, to je maslo Plenkovića i sada je jasno ko dan, da su Jugoslaveni ala Plenković ništa drugo nego velikosrbi, nitko za velikosrbe nije radio bolje i predanije od tzv jugoslavena i antifašista, to što su im oni omogućili nije im nitko, i dalje im omogućuju sve na krilima te "bratske pomirbe i jedinstva" koje šire već 200 godina proljevanjem naše krvi, ali da bitno da pričaju o miru bratstvu i jedinstvu, dok naša krv potocima teče zbog njihovog "mirenja".

Hrvati su sami krivi za to, i nikoga mi ne može optuživat osim sami sebe. narod koji nije svijestan svojih posljedica, koji Banovinu Hrvatsku naziva velikom hrvatskom, kao da smo mi asimlirali bosnu srbiju crnu goru i sloveniju time, a ne osigurali teritorije na koima hrvati većinski žive, to je samo kod nas moguće. Milo je popušio zbog Hrvata, a i nije on jedini koji će popušit zbog nas, Hrvati su majstori igre kako od pobjednika doći do statusa gubitnika, tu nam nema konkurencije.

Meni je nepojmljivo kako može funkcionirati koalicija četnika sa albancem iz stranke crno na bijelo
    Za nadat se da milo ima par žetončića u tim koalicijama i da će sastaviti vladu
    Jugozomboidi imaju plan za Hrvatsku. Svaki ima plan dok ne dobije šaku u glavu

Dakle, Milo 30, Bošnjaci 3, Albanci 2, SD koji je koliko vidim bliži Mili ima 2. To je već 37. I sad kaj veli Fanjevac, stranku URA vodi Dritan Abazović, neki Albanac iz Ulcinja. Ak bu taj išel radije s četnicima nego s Milom onda sve u jarac. S njim Milo ima većinu.

Zanimljivo je pratiti ton "hrvatskih" medija oko izbora. Jutarnji i večernji pišu u dlaku isti naslov: Đukanović izgubio izbore nakon tri desetljeća, čelnik prosrpske koalicije proglasio pobjedu. Jutarnji sa mrgudnom slikom Đukanovića, a večernji s nasmijanom slikom gdje nosi masku na izbornom mjestu. Zanimljivo da i na HTV-u donose vijesti koji su srpski obojane: Službeni rezultati potvrdili pobjedu oporbe i odlazak Đukanovića s vlasti.

Dakle, službeni rezultati su da je Đukanović dobio izbore i kao takav ima prednost u sastavljanju vlade i s obzirom na broj mandata manjina koji su mu tradicionalni partneri mogao bi imati opet vlast. To je vijest, a ne prenošenje velikosrpske trubačke mantre o pobjedi nad Đukanoviću i odlasku s vlasti.

"hrvatski mediji" su jugoslavenski, praktički velikosrpski, neka suštinska razlika između jugoslavenstva i velikosrpstva ne postoji. razliku rade upravo jugoslavenčine i partizančine, jer su oni toliko zaglupljeni i autošovinistički orijentirani, da će i najveće zlo hrvatima i hrvatskoj, pripisat kao najveće dobro. ti kreteni udbaši oznaški jugoslavenski, zapravo kao i svi autošovinisti širom svijeta najveći uspjeh i sreću vide kada loptu nogometnim riječnikom zabiju u vlastiti gol.

ranije sam spomenuo kako su kreteni banovinu hrvatsku nazvali velikom hrvatskom, praktički NDH prije NDH. svaki kontekst stvaranja hrvatske države, i anuliranja velikosrpskih težnji za te jugoslavene je poraz. što jasno daje do znanja da su hrvati jugoslavenske orijentacije, zapravo jednako i velikosrbi koliko su i čuveni "jugoslaveni". običan petokolonaški šljam, koji uredno već 2 stoljeća skupa s srbima šuruje na štetu svih hrvata, koji nisu prodali vjeru čast i obraz za večeru. zapravo je riječ o ljudima koji nisu nikad osjetili "srpsku ljubav" na djelu, jer da jesu sigurno ne bi bili udbaši oznaši partizani antifašisti kako li se već sve ne kite, i kojim sve epitetima ne časte sebe i svog idola Tita.

meni iskreno nikad nije postojala razlika, između Tita i Draže, jer što je prvi provodio, drugi je mislio sprovest možda malo temeljitije od prvog, ali suštinski je to isti obrazac djelovanja, antihrvatski pod krinkom divnog globalnog internacionalnog antifašizma, koji se na ovim prostorima lijepo manifestirao u pogledu negiranja hrvastke države, nazivanje iste fašističkom tvorevinom, iako je jasno ko dan da su fašisti i talijani od prvog dana bili najveći neprijatelji NDH, i da su naoružavanjem četnika i jačanjem partizana smišljeno potkopavali NDH od njenog proglašenja do samog kraja, i te fašiste i četnike oni stavljaju u istu ravan s ustašama, jer su eto u nekim okolnostima dotični surađivali s istima, a nitko ne navodi da je i Tito surađivao s svima, i da on realno nije ni mogao doć na vlast bez podrške saveznika, i da se zato i okrenuo istima, ne zato što on njih voli i što je dobar čovjek koji želi spasit Srbe Židove i manjine od "koljača" Ustaša. već zato što je samo kroz tu prizmu i mogao postat njihov igrač, i ugrabit vlast za sebe. on se borio za vlast, a ne za to da kreteni u Istri budu priprojeni matici, ili da je njega morilo to što je Dalmacija bila dio Italije, stvar je vrlo jednostavna, da je njega to morilo, onda bi on nakon rata i hrvate hercegovine posavine srijema i boke kotorske pripojio Hrvatskoj i nitko mu na to ne bi mogao riječ prigovorit. ali što kada Hrvati u svojim redovima imaju kretene, koji pričaju da su samo Međimurje Istra Baranja i Dalmacija neupitno hrvatski teritorij, i da je jedino to trebalo vratit o okrilje hrvatske, dok se istočne hrvate odricanjem ostavilo u sastavu susjednih država, i prepustilo ih se vidimo to danas po pitanju stanja u Srbiji Bosni CG na milost i nemilost vlasti u tim državama.

ima li boljeg primjera od Bosne, jel ikoga u HR mori status hrvata u toj bolesnoj izmišljenoj državi ? ne da ih ne mori, oni čak i likuju što je hrvatima oduzeta konstitutivnost, i što ih se dovodi u pitanje. kao što se naslađuju bolesnim braniteljima, i onda će mi netko pričat da između tih i takvih antifašista ima razlike u odnosu na četnike, ako se netko naslađuje hrvatskoj bolesti i tragediji, na način kako to rade Srbi i Četnici, za mene je isti kao i oni, i baš me briga jel se taj zove Jovo ili Ante. ako radi istu stvar, za mene je isto govno.

Hrvatska ima problem krize identiteta, i jedan dobar dio stanovnika boluje od štokolmskog sindroma, a antifašistima je u glavi samo 2ww, za njih povijest prije i poslje 2ww očigledno ne postoji, samo olovno vrijeme komunizma udbe ozne SFRJ i Tita, to je po njima najljepši dio naše povijesti, oni to otvoreno i danas pričaju upravo preko tih svojih "hrvatskih medija". toliko o tome koliko su "hrvatski", a i dovoljno je pogledat tko financira te sve tobože "naše" medije pa ti je sve jasno.

Je li Dritan četnik? Ne, ali nije bitno
    Piše: Darko Šuković

Konačni rezultati parlamentarnih izbora još nijesu poznati, ali hajde da se pravimo da jesu, jer je izazovna za analizu moguća pobjeda opozicije…

U neđelju su popovi SPC, po uputama iz Moskve i Beograda, nakon višegodišnje medijske pripreme terena iz usta i pera opskurne propagandne mašinerije, obavili egzekuciju vladajuće koalicije. Greške sa prošlih izbora nijesu ponovljene i rezultat je, četiri godine kasnije, došao. Pametovati danas o manama poraženih nema smisla i, uz ostalo, bilo bi bez stila.

O posljedicama ishoda izbora ima, jer su toliko očigledne da ih mnogi još nijesu spremni da vide, kamo li da ih prihvate. Crna Gora kao suverena država više, de facto, ne postoji. Može ostati njeno ime, čak i članstvo u NATO, mada su Rusi već juče saopštili očekivanje da se Podgorica vrati na spoljnopolitička podešavanja iz 19. vijeka, ali će njena suština biti – klerikalizovanija i nestabilnija Republika Srpska.

Besmisleno je sada potencirati i neobjašnjivo političko sljepilo nekih zapadnih adresa, koje su tridesetogodišnju nepromjenjivost vlasti i sumnje u njene veze sa kriminalom i korupcijom, konstantno tretirale kao veći problem od proruske alternative, njene klerofašističke platforme ili ljubiteljstva lika i nedjela Ratka Mladića. Kome ova kvalifikacija civilizacijske i programske suštine koalicije "Za budućnost (pošteno bi bilo da su umetnuli - bez) Crne Gore" djeluje prejako ili nepravedno, nek pogleda četničko orgijanje nakon Krivokapićeve izjave da je "režim pao", nek prebroji zastave Srbije s kojima su jezdili po Crnoj Gori, ako je već imao sreću da mu te sadržaje, začinjene prijetnjama i psovkama, grupica zatucanih ništarija ne isporuči ispod balkona, kao autoru ovih redova. Pogotovo nek obrati pažnju na nasilje nad muslimanima po Sjeveru, provokativno barjačenje “trobojkama” u Tuzima i slične manifestacije multinacionalne “tolerancije” i "građanskog" odgoja, pred kojim stoički ćute ovdašnje ambasade, briselski monitori, nevladin sektor, “nezavisni” mediji… Od Rusa smo na to navikli, ali od Amera, Njemaca, Britanaca i ostalih demokratskih velesila – nijesmo?!

To što DF sa pojačanjima nema većinu, ne znači da nijesu postavljene kulise za ostvarenje ključnog cilja te političke grupacije - zatiranje crnogorskog identiteta i profilisanje Crne Gore kao srpske države. U neđelju je, jednostavno, udaren temelj za realizaciju prve faze, hoćeš-nećeš genocidnog, koncepta svođenja Crnogoraca na 25%, na popisu naredne godine, što ga je kreirao grbljanski fašista i beogradski koritar Aleksandar Raković.

Ko treba da bude brana realizaciji ovoga plana nove vlasti? Dritan Abazović i njegova URA? Vjerujete u njegove namjere i kapacitet? Umjesto jeftino ironičnog pitanja: Je li i Dritan četnik(?), suverenisti koji su mu prekjuče dali glas bolje da su pogledali kako kontrola URE nad DF-om funkcioniše u praksi i kakve rezultate daje. URA je jedinim svojim mandatom odlučila vlast, prije četiri godine u Budvi. I u neđelju je na izborima u tom gradu ostala na jednom mandatu, a DF je svoju snagu udvostručio. Ljubo Filipović je lucidno pitao: zašto mislite da se isto neće desiti na nivou države, u narednom periodu? Da stagnantna URA neće opet biti agens monstruoznog progresa agresivne stranke srpskih ultranacionalista.

Niti partija od pet procenata može da upravlja šest puta jačom, niti je Caru Pavličiću i ostalim Crnogorcima suverenistima iz URE anticrnogorska histerija u srpskim odorama mogla biti iznenađenje. Sa DF- om svako zna na čemu je u političkom smislu i tu nema prevare. Ako bi se, recimo, Dritan Abazović zakleo da nema pojma šta je Daka Davidović DF-u ili da nikad nije vidio kako Zdravko Krivokapić celiva popovske ruke, čak bi gospođa Jelušić posumnjala u njegovo poštenje. Prosto, flert URE sa vrijednosnim sistemom Srpske crkve i koalicije "Za budućnost (bez) Crne Gore" bio je javan, i sramotno neprincipijelan povodom kvalifikovanja zločina u Srebrenici. A, nijesu bez argumenata ni oni koji se groze lakog i brzog prelaska URE preko teme Kaluđerski laz…

Ipak, odgovor na pitanje: Da li je Dritan četnik, glasi: Ne, ali nije bitno! Nije bitno, jer će sve važne ciljeve SPC i DF ostvariti uz prisustvo URE kao UNPROFOR-a. Zaklinjanje Zdravka Krivokapića Crnoj Gori dok sve oko njega vrišti od šatorskog srbovanja cinično je ćosanje sa intelektom građana i tradicijom finije srpske kulture od Guče. Jednako kao i pjevanje crnogorske himne tokom slavlja URE, a nakon izbora DF za postizbornog partnera. “Da je vječna” je contradictio in adjecto sa svrhom postojanja Demokratskog fronta.

Stvar po crnogorsko nacionalno i državno pitanje, dakle, ne izgleda, nego jeste katastrofalno loša. I to se neće promijeniti ni brzo, ni lako. No, kad uspaljeno velikosrpsko slavlje malo skala, bilo bi pametno da shvate kako, u neđelju veče Crnogorci nijesu nestali sa lica ove države. I da nijesu izgubili ni ponos, ni srce. Možda bi to mogao, sa dozom stida, da primijeti i poneko od suverenista u URI. Kad ti se namjesti da budeš “game changer” nije zabranjeno da ostaneš ljudsko biće…

Apsurdno je, ali istinito, ni dosad ova država nije bila majka, nego prečesto maćeha onih koji su joj najvjerniji. Mazila je, radije, neke koji su je u neđelju izdali. I ta priča, međutim, više nema upotrebnu vrijednost, osim kao naravoučenije za neka buduća vremena. Po uličnom sadržaju proslave izbornog rezultata tri Amfilohijeve kolone, zaključujem da su pred Crnogorcima dva puta-jedan, da se isele iz svoje države i drugi, da se okupe u front koji će se civilizovano boriti protiv klerofašiszma, izdaje i vraćanja društva u Srednji vijek.

Samo je jedan put ispravan - u borbu za svoju zemlju i svoj identitet.

neće se đetić-evci tek tako predat bez ispaljenog metka, ovo je tek početak igara u CG.

Angry

Veleposlanik Srbije proglašen personom non grata i zamoljen da napusti Crnu Goru. Srbi uzvratili i isto napravili veleposlaniku Crne Gore u Srbiji.

Žrtva tranzicije Trotoar avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Srećan Božić svima!
    samo ne znam kakve veze imaju godine sa tim

Đukanović dao intervju podgoričkoj Pobjedi i ukratko sažeo odnos Srbije i Vučića prema Crnoj Gori i planove koje Srbija ima u bližoj budućnosti s Crnom Gorom.

Predsednik Srbije, kako navodi, "svojatanjem crnogorske istorije" želi da premosti nedostajući deo istorije Srbije.

Đukanović u intervjuu podgoričkoj Pobjedi, koji potpisuje crnogorska novinarka Tamara Nikčević, tvrdi da poraz njegove DPS na avgustovskim izborima Beograd koristi "kao otvorena vrata za nastavak svoje misije posrbljavanja Crne Gore i promene karaktera građanske države".
    "Budući da ciljevi velikosrpskog nacionalizma u Crnoj Gori još nisu ostvareni, može se reći da je nervoza u sada jedinoj centrali DF-a - u državnom vrhu Srbije - u porastu. Tim pre što ni nova Vlada Crne Gore ne igra po njihovim taktovima", naveo je Đukanović.

Prema njegovim rečima, zvanični Beograd bi hteo čistiji model, da, kako kaže, preko svojih političkih trupa upravlja Crnom Gorom.

Lider sada opozicione DPS i šef crnogorske države tvrdi da Beograd nervira to što njegova stranaka koju, kako kaže, vidi kao jedinu relevantnu političku branu osvajanju Crne Gore, ne gubi podršku javnosti kako su očekivali.

"Zato se u Nikšiću spremaju na ''Kosovski boj''; zato je i popis, prema kazivanju beogradskih zvaničnika, u Crnoj Gori pitanje od najvećeg nacionalnog interesa Srbije: identitetskim inženjeringom Crnu Goru predstaviti kao srpsku državu. Nakon toga, DF bi mogao da sruši ovu vladu, osloboditi je zavisnosti od ''poštenog Albanca'' i formirati pravu srpsku vladu sa čelnicima DF u njoj", naveo je Đukanović.

Govoreći o namerama i resursima koje navodno koristi srpski predsednik da bi ga uklonio s vlasti, Đukanović kaže da se "precenjuju kapaciteti predsednika Srbije", čime se, kako navodi, ide na ruku "njegovoj (Vučićevoj) iluziji kako je nadomak cilja da osvoji Crnu Goru".

"Nije! Na izborima za predsednika osvojio sam 54 procenta glasova; na čelu sam stranke koja ima trideset mandata i koja vrši vlast u najvećem broju crnogorskih opština. Dakle: polakote!", poručuje Đukanović.

Predsednika Vučića optužuje da "svojatanjem Crne Gore" želi da premosti nedostajući deo istorije Srbije i dodaje da će to imati "nikoliki" uticaj na dužinu njegovog političkog trajanja i na budućnost Crne Gore.

Šef crnogorske države tvrdi i da je Srbija nakon 90-tih kada je, kako kaže, "duh pušten iz boce prema Hrvatima i Bošnjacima, kasnije prema Albancima sada na red došli Crnogorci.

Optužujući Srbiju da "kontinuirano produkuje nezdrave odnose sa susedima", Đukanović kaže da je to "opasna igra" koju devedesetih "nisu uspeli da kontrolišu ni veći politički igrači od današnjih".

"A znamo kako je završila: u genocidu i u Hagu", tvrdi Đukanović.

Ponovo je govorio o "dva upliva velikosrpskog nacionalizma u izborni proces u Crnoj Gori", sa, kako kaže, jasnom dijagnozom da iza obe stoji vlast u Srbiji, koja je time služila i strateškim interesima Rusije na Balkanu i u Evropi.

"Prva linija bila je politička, preko DF-a, čiji su čelnici lutke na koncu vlasti u Srbiji. Druga linija je SPC. Nešto komplikovanija za razumevanje, ali ne previše", kaže Đukanović.

Upitan da pojasni u kom smislu komplikovanija, Đukanović tvrdi da je vrh SPC je, kao i DF, instrument za "manipulativno upravljanje od državnog vrha Srbije".

Đukanović otpužuje Srbiju i da oživljavanjem "ideje velike Srbije, sada nazvane ,''srpskim svetom'', želi da promeni karakter Crne Gore, koja bi, kako navodi, umesto dosadašnje multietničke, sekularne, proevropske zemlje, članice NATO-a, postala "nužan deo velikosrpskog trougla Beograd-Banjaluka-Podgorica"
    https://www.b92.net/info/vesti/index...nav_id=1806437

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    @Grunf

Sve bi to bilo ok,da Vucic i Djukanovic zapravo nisu super saradnici.
    Ako se neko smorio sto je DPS izgubio izbore,to je onda Vucic.

Dritan Abazović: Vučić i Milo su u dilu!
    Lider koalicije "Crno na bijelo" Dritan Abazović smatra da su svi političari u regionu u zajedničkom biznisu, a nije propustio da pomene ni Aleksandra Vučića koji, kako kaže, Abazović, iz taktičkih razloga nije želeo da čestita pobedu opoziciji na izborima u Crnoj Gori i da su Vučić i Milo Đukanović i dilu, kao i ostali političari u regionu.

https://direktno.rs/politika/302356/...-o-vucicu.html

-Jedno od zanimljivijih pitanja je zasto Predsednica Vlade Srbije jos uvek nije posetila Crnu Goru,tj cak i na Krivokapicev poziv,ona se pravila luda,i dala glup odgovor.

-Drugo pitanje,zasto Vucic za svih ovih 9 godina,koliko je na vlasti,takodje nije posetio Crnu Goru???

Zašto Vučić ne da premijerki da ide u Podgoricu
    https://nova.rs/vesti/politika/zasto...e-u-podgoricu/
    Ne računajući odlazak na sahranu mitropolita Amfilohija, za osam godina vlasti aktuelni predsednik Aleksandar Vučić nijednom nije bio u službenoj poseti Crnoj Gori. Iako je vlada Mila Đukanovića pala, a u tamošnju vlast ušle i prosrpske stranke, šumovi na vezi Beograd - Podgorica i dalje postoje. Tako premijerka Ana Brnabić ni posle mesec dana nije odgovorila na poziv crnogorskog kolege Zdravka Krivokapića da dođe u Podgoricu.

Vučić o pisanju Nova.rs: Anu nema ko da dočeka u Crnoj Gori
    https://nova.rs/vesti/politika/vucic...-u-crnoj-gori/
    Reagujući na pisanje Nova.rs da premijerka Ana Brnabić ignoriše pozive da poseti Crnu Goru, predsednik Srbije Aleksandar Vučić je istakao da ona ne može da ode u Podgoricu, jer tamo nema ko da je dočeka.

Krivokapić odgovorio Vučiću: Brnabić ima ko da dočeka
    https://nova.rs/vesti/politika/zdrav...ovorio-vucicu/
    Srpsku premijerku Anu Brnabić u Crnoj Gori ima ko da dočeka, ali je pitanje da li će ona naći vremena da dođe, kazao je crnogorski premijer Zdravko Krivokapić i poručio da Vlada neće odustati od pokušaja da normalizuje odnose sa Srbijom.

Brnabić: Nezgodno je ići u zemlju odakle ste proterani
    https://nova.rs/vesti/politika/brnab...ste-proterani/
    "Nezgodno je posetiti zemlju koja je proterala vašeg ambasadora i označila ga personom non grata", rekla je premijerka Srbije Ana Brnabić odgovarajući na pitanje o pozivu crnogorskog premijera Zdravka Krivokapića da poseti Crnu Goru.

Brnabić ignoriše Krivokapićev poziv da poseti Crnu Goru
    https://nova.rs/vesti/politika/brnab...eti-crnu-goru/

Piše Ranko Pivljanin: Zašto Ana ne može u Crnu Goru?
    https://nova.rs/kolumne/pise-ranko-p...e-u-crnu-goru/
    Retoričko pitanje: da je, kojim slučajem, Milo Đukanović pozvao Aleksandra Vučića u posetu Crnoj Gori da li bi mu Ana Brnabić dozvolila da ide? Verovatno bi ga posle usrdne molbe – a ume on da moli, kumi i preklinje – i pustila, ali on njoj ne da zeleno svetlo da otputuje tamo na poziv aktuelnog crnogorskog premijera. Naime, predsednica vlade već gotovo mesec dana ignoriše poziv crnogorskog kolege da poseti tu državu, ostavljajući ispruženu ruku Zdravka Krivokapića da visi u vazduhu.

Ne vjerujem u to da su oni neki prijatelji. Možda su poznanici, ali svaki gura svoju politiku i interese svoje države. Da su oni prijatelji ne bi mu Vučić dirao vlast u Crnoj Gori.

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    -Mislim da vi u Hrvatskoj i dalje ne shvatate razmere Vucicevog zla,i kako on utice na sve sto se desava,ali bukvalno sve.I uvek ima nekoliko koraka unapred isplaniranih,i namerno izaziva krize,pa se onda pojavljuje kao spasilac.Mi sad poklanjamo vakcine CG,pa Severnoj Makedoniji,pa smo slali vakcine na sever Kosova,ko zna koliko ljudi iz Hrv se ovde vakcinisalo...Negde sam procitao podatak da je ukupno oko 4-5000 stranaca ovde vakcinisano,negde cak i uz licnu kartu,itd...E sad,vi verovatno necete verovati,ali moji roditelji,oboje penzioneri sa odredjenim bolestima,cekaju mesec dana da ih pozove na vakcinaciju,tacnije cak i duze,prijavili su se 15-og januara
    Kako je to moguce da srpski penzioneri cekaju na poziv mesec dana,ugrozena su kategorija,a 'vamo se vakcinise Vedrana Rudan,koja onda hvali nasu Srbiju...Licno ona mi je zanimljiv lik,medjutim ja mislim da je ovde na delu jedna propaganda...Isto mislim i za Kinu,malo mi je sumnjivo da kod njih nastane virus,pa onda bas oni svima u EU nude svoje vakcine...a ovi kao odbijaju.E sad,sira prica,tj moja teorija..Ovi iz EU znaju da je virus namestaljka,ali je glupo da izadju javno i kazu to(pre neki dan je bila vest da su u Nemackoj narucivali sto opasnije izvestaje i prognoze,Vlada od Ministarstva Zdravlja jel,da bi se gradjani uplasili,itd)jer su vec svi prihvatili igru,i sad cute i trpe,i cekaju da se prvo namire Englezi,Jevreji,Ameri,pa tek onda ce EU doci na red....itd.

Sto se tice Vucica i Djukanovica:
    -Pa Vucic dira sad i ovu vlast,ponajvise mu Dritan smeta...Vucic podrzava DF(prakticno Srbi u CG)i na sve nacine pokusava da obori trenutnu Vladu CG,na celu sa Krivokapicem.
    Ja ostavih linkove,ali ne znam da li si ista od toga procitao ?
    Zasto Vucic nikada nije bio u zvanicnoj poseti u CG,niti Djukanovic ovde?
    Ja sam siguran da ce ova Vlada na celu sa Dritanom i Krivokapicem vrlo uskoro pasti,i da ce onda DF da formira vlast,samo ne znam uz ciju pomoc,to cemo tek videti,ne pratim bas toliko njihovu scenu.

https://www.dw.com/sr/dvojica-predse...%8D/a-52057910
    ŠVAJCARSKI MEDIJI O CRNOJ GORI I SRBIJI:
    "Đukanović raspiruje, Vučić širi strah, savjetuje ih spin-doktor Beba Popović"

Navode se riječi predsjednika Aleksandra Vučića koji je rekao da je ugrožen opstanak srpskog naroda u Crnoj Gori, ali da je važno reagovati odgovorno.

"Tipično je za Vučića“, dodaje se u izvještaju, "da širi strah drastičnim riječima kako bi onda stupio na scenu u ulozi razumnog državnika koji želi da očuva mir. Sve to izgleda kao da su predsednici Srbije i Crne Gore u ozbiljnom konfliktu."

"No vrijedi zapaziti da obojica šefova država posežu za uslugama istog spin-doktora: Vladimir Beba Popović ih obojicu godinama savjetuje", javlja švajcarski radio, nazivajući Popovića "šaptačem".

na ovim fotkama mi ne izgleda bas da se samo povrsmo znaju

Posljednje uređivanje od Skywalker : 19-02-2021 at 00:05

Vučić je postavljen od srpskih elita da gura velikosrpske ciljeve. Jedan od tih ciljeva je vraćanje Crne Gore pod srpske skute, mogu oni biti nasmiješeni na slikama koje su od tko zna kada, ali im se interesi direktno kose. Đukanović ima interes nezavisne Crna Gore, a Vučić Velike Srbije. Da su oni prijatelji, ne bi mu prije par godina Vučić poslao bombaše da ga ubiju i ne bi mu organizirao polugodišnje litije po Crnoj Gori.

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Mislim da gresis.

-Vucicu nije bio dozvoljen dolazak na proslogodinje litije u CG,mislim u januaru 2020te...nije mu bio dozvoljen govor na sahrani Amfilohija,a sam Mitropolit Amfilohije je ovako govorio o Vucicu:

https://www.danas.rs/politika/amfilo...mo-nesto-daju/
    Mitropolit crnogorsko-primorski SPC Amfilohije upozorio je danas da će vlast u Beogradu „izdati Kosovo i Metohiju ako im samo nešto daju“ što, kako je naveo, povrđuje nedavna izjava predsednika Srbije Aleksandra Vučića da priznanja Kosova nema bez „kompromisnog rešenja“.

https://direktno.rs/vesti/drustvo-i-...ja-izjave.html
    Sukob Amfilohija i Aleksandra Vučića je počeo krajem decembra 2017. godine nakon što je mitropolit sastavio i potpisao apel za odbranu Kosova i Metohije, čiji sadržaj je bio u suprotnosti sa politikom o Kosovu za koju se zalagao Vučić.

- Bojim se da njegova politika vodi izdaji Srbije i Kosova i da se zato promenio - kazao je Amfilohije.

U maju prošle godine Amfilohije je optužio Vučića da je učestvovao u kreiranju državnog udara sa Milom Đukanovićem i da je i on zaslužan što su lideri Demokratskog fronta Andrija Mandić i Milan Knežević osuđeni na po pet godina zatvora. Optužba je izneta tokom Sabora Srpske pravoslavne crkve, kada je Amfilohije ponovio da je Vučić izdao Kosovo i da radi protiv interesa Srbije.

Takođe, Amfilohije se usprotivio i odluci Sinoda Srpske pravoslavne crkve da orden Svetog Save dodeli Aleksandru Vučiću, povodom 800 godina autokefalnosti SPC, u oktobru prošle godine.

- Ne slažem se sa odlukom Sinoda Srpske pravoslavne crkve da dodeli orden Vučiću, sa čim se ne slaže ni veliki broj arhijereja. Što se mene lično tiče, a verujem i jedan dobar deo naših arhijereja nije time zadovoljan, nije bila ovo prilika za tako nešto. Ovde je prisutno bilo i ostalo ono što objedinjuje i sjedinjuje i Crkvu i narod. Gospodin Vučić je predsednik, naravno privremeni, kao i svi predsednici Srbije i to je za poštovanje za one koji su ga izabrali, ali on nije predsednik srpskog naroda u svetu - rekao je Amfilohije dan uči dodele ordena.

https://www.danas.rs/politika/vucic-...vnom-kontaktu/
    „Vučić i Đukanović su u dnevnom kontaktu“

https://direktno.rs/vesti/drustvo-i-...e-sahrana.html
    Amfilohijeva Crna Gora se "zahvalila" Vučiću da govori na sahrani

Do pre samo nekoliko dana beogradski mediji čiji je glavni urednik Aleksandar Vučić satanizovali su i linčovali mitropolita Amfilohija, zato što je bio protivnik aktuelne vlasti u Srbiji i čovek koji nije dao da se izda Kosovo i Metohija. Danas, ti isti mediji i predsednik Srbije oplakuju Amfilohija!
    Većina Crnogororaca ne podržava odnos aktuelnog predsednika Srbije prema Crnoj Gori, Kosovu i Metohiji i svim onim što ga "krasi" proteklih osam godina. Građani to prepoznaju...

Još se pamti Božić 2020, kada je Vučić hteo da pokupi političke poene i dođe u Pljevlja na litije, ali je, na sreću, bio sprečen od, naravno, Amfilohija, i Gojka Perovića, rektora Cetinjske bogoslovije, koji su mu poručili da nije u ovom trenutku dobrodošao.

https://direktno.rs/vesti/drustvo-i-...iografija.html
    Posle potpisivanja Briselskog sporazuma održao je opelo celoj srpskoj vladi na čelu sa Ivicom Dačićem. Ovo ga je stavilo na "crnu listu" Vučićevskih medija, koji su ga provlačili kroz medijsko blato, ne propuštajući nijednu priliku da se obračunaju sa njim.

“Izdajnik, neznalica”: Šta je sve Amfilohije pričao o Vučiću
    https://nova.rs/svet/izdajnik-neznal...icao-o-vucicu/
    Poznavaoci prilika tvrde da je sukob Amfilohija sa Vučićem počeo još 2013. godine, nakon potpisivanja Briselskog sporazuma. U otvoreni sukob ušli su četiri godine kasnije, kad je krajem 2017, Amfilohije sastavio i potpisao apel za odbranu Kosova i Metohije, čiji sadržaj je bio u suprotnosti sa politikom o Kosovu za koju se zalagao Vučić.

Mitropolit je zatim, početkom januara, u intervjuu za televiziju “Herceg Novi” izjavio da je “Apel za odbranu Kosova i Metohije” napisan “zbog nepoverenja i kombinacija koje se prave”.

“S Vučićem nijesam imao nikakav sukob. On je prvi predsjednik Srbije koji je bio na Saboru. Sada se bojim da njegova politika vodi izdaji Srbije i Kosova i da se zato promijenio”, kazao je tom prilikom Amfilohije.

A prema informacijama koje su kružile nakon pomenutog Sabora na kojem je prisustvovao Vučić, a gde je glavna tema bio status Kosova i Metohije, upravo je Amfilohije bio najglasniji u kritici predsednika Srbije i razlog zbog kojeg je Vučić ljutito napustio pomenuti skup.

Optužbe Vučića za državni udar u Crnoj Gori i protivljenje dodeli ordena

U maju prošle godine Amfilohije optužio je Vučića da je učestvovao u kreiranju državnog udara sa predsednikom Crne Gore Milom Đukanovićem i da je i on zaslužan što su lideri Demokratskog fronta Andrija Mandić i Milan Knežević osuđeni na po pet godina zatvora.

-Moj komentar:Vucic je na izborima 2016te u izbornom danu izasao na TV u podne i sam rekao da se u CG sprema drzavni udar,i tako je pogurao DPS glasace da izadju i glasaju,i Milo je te godine formirao Skupstinsku vecinu sa jednim mandatom vise,isto kao i ovi danas,ukupno 41 mandat je imao.Mogu ti naci ceo tekst o tom izbornom danu i kako je Vucic zapravo pomogao Milu.

Zasto bi Vucic izneo detalje o drzavnom udaru u CG,ako je vec zeleo da Milo padne ???Pojasni mi tu logiku?

-Vracanje CG pod srpske skute,licno mislim da sam Vucic i neka "nacionalisticka elita" ne bi imali nista protiv toga,kao ni vecina ostalih stranaka...ali Srbija nema vise takvih kapaciteta.Ovih dana su lokalni izbori u Niksicu,i tamosnja policija je privela aktiviste SNSa iz Nisa/Vranja ?!
    Oni i ne kriju da su pomagali tamosnjem DFu...ali to je ovde normalna pojava za SNS,oni na lokalne izbore u Cacku salju svoje ljude iz Vojvodine,koji sa opstinskim vozilima ordiniraju danima pre i posle izbora...SNS,tacnije Vucic tj SRS ne znaju za bolje ponasanje,i nemaju pojma o demokratiji,niti ih vise zanima da se foliraju pred Evropom...Pogledajmo samo sta rade Madjari,tj Orban usred EU.Pa nije Vucic lud da on postuje EU,kada Orban ne mora to isto...Mi pred svake izbore imamo izvestaje iz EU da se ovde guse slobodni mediji,itd,i nikad se nista ne desi.Lokalni batinasi i wannabe mafijasi su Vuciceve pajser brigade(npr ekipa Velje nevolje je godinama obavljala prljav posao za njih).I u svakom gradu ili vecem mestu ima jedna takva ekipa koja jedva ceka da se dokaze i pokaze Vucicu,na tribinama ili ulici.Ako i nema,onda oni dovedu iz drugih gradova batinase.Veljina ekipa je svojevremeno zabranila skandiranje protiv Vucica na Jugu.Sve ovo sto se sada desilo sa njihovim hapsenjem,vec se godinama prepricava "po carsiji".

-Vucic jeste osmislio jednu strategiju "okupljanja srpskih prostora" ali to nije tako lako i jednostavno kako je on zamislio(jer je on pre svega jedan ulicar koji je takvo ponasanje preneo u visoku politiku).

-Prvo,u Hrvatskoj mu to nije poslo za rukom,najverovatnije zbog malog broja poslanickih mesta koja pripadaju srpskoj nacionalnoj manjini,pa nema prostora za delovanje...Nije mu bilo po volji kada je Boris Milosevic otisao na proslavu Oluje,ali jednostavno on posle Pupovca nece vise imati konekciju sa Srbima iz Hrvatske.I to nije od juce,i nije zbog njega.Ja takodje imam rodbinu u Hrv koju se de facto Srbi,medjutim ima tu mnogo mesanih brakova,i to je sad vec gotova prica.To je ono sto ceka vecinu Srba u Hrv.Mozda u nekim sredinama gde su Srbi vecina moze da se sacuva identitet,ali gde god je to slabije naseljeno,identitet se polako gubi.

-U CG ima 30 % ljudi koji se izjasnjavaju kao Srbi,i trenutno pro srpski DF ima 27 poslanickih mesta.Mislim da oni i ne kriju da bi se ponovo spojili sa Srbijom.Ali ta odluka tamosnjeg naroda definitivno nema veze sa Vucicem.On nema uticaja na obican narod u CG.Ne vole ga isto kao i mi ovde(bar mi koji nismo povezani sa SNSom).Licno mislim da je 30 % jedna ozbiljna brojka,i da je Milo sa ovim poslednjim zakonom o veroispovesti sam sebi skocio u stomak...jer do sada mu je sve prolazilo(cesto za taj jedan mandat vise)...Prikljucenje NATO,izricito je narod bio protiv,i nikom nista...usli su u NATO.Priznanje Kosova,izricito je narod bio protiv,i nikom nista,priznali su ih...Ovo je prosto bilo previse i za taj srpski narod u CG,koji jeste ponizavan na svakom koraku.Te izbacuj cirilicu,te izbacuj srpske pisce iz skolskih knjiga,te Njegos se samo salio kada je pricao da je Srbin,itd...Cak i za moj ukus,preterase ga...Ja bih najvise voleo jednu Uniju sa CG,ali kao dve nezavisne Drzave,i kao sto i postujem svaciji identitet i posebnost ovde u Vojvodini,isto tako bih voleo i da CG sacuva svoju posebnost,ali ne tako sto ce gaziti po Srbima i njima uskracivati prava,a recimo u Ulcinju Albancima sve dozvoliti.

-Sto se tice Rep Srpske,po mom nekom misljenju,vecina naroda odavde jeste za nekakvo ujedinjenje,ali neretko cujem i glasove da "nam oni ne trebaju".BiH jeste jedna komplikovana Drzava,ali Srbija do sada nijednom nije rekla da npr u zamenu za Kosovo hocemo Rep Srpsku.Sve je to nesto uvijeno,zamaskirano,itd.Ali ne verujem da to moze da se desi u nekom skorijem periodu.A svi znamo da ovakva BiH ne vodi nicemu i da nije funkcionalna.I Hrvati ne bi imali nista protiv da se deo BiH pripoji Hrvatskoj.Svemu tome se samo Bosnjaci bune,a i sami znaju da takodje nemaju kapaciteta da ovladaju celom BiH.Izgubise izbore u Mostaru,u Srebrenici opet,u Doboju,itd...

-Na Kosovu je Vucic osmislio tzv Srpsku listu,koja je zapravo SNS filijala,i za nju je osmislio da navodno bude uvek stranka kojom ce ucenjivati Albanske strane pri formiranju Skupstinske vecine...U stvarnosti,njih niko nista ne pita,i nemaju uticaja na bilo kakva zbivanja na Kosovu.Plus je na sad poslednjim izborima Kurtijevo Samoopredeljenje jos ojacalo nego na prethodnim izborima(prosli put su Ameri instalirali Hotija koji nije imao podrsku u narodu,iz razloga jer se Kurti previse oteo kontroli,setimo se carina na uvoz robe iz Srbije),i izgleda im i ne treba nicija podrska...Za sve vreme,Srbija polako gubi nadleznosti na Kosovu,deo po deo....najgore od svega je sto Kurti vise nece da se zajebava sa Vucicem,i sada je rekao da pregovori vise nisu prioritet,i da ce ako ih Srbija ne prizna u roku od pet godina,Kosovo organizovati demokratski referendum o ujedinjenju sa Albanijom,pa im onda nece ni trebati nase priznanje...U sv slucaju,vreme radi za njih,a ne za nas.Bas danas je zvalavi opet pricao o pritiscima SAD i EU da priznamo Kosovo,i to ce se sve vise pojacavti,jer SAD imaju novu administraciju,Kosovo dobija novu Vladu,Vucic ima stabilnu vecinu u Srbiji,i to je to,nema vise izgovora za "sveobuhvatni sporazum".
    Posljednje uređivanje od Skywalker : 23-02-2021 at 21:52

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove