+ Odgovori na temu
Stranica 33 od 42 PrviPrvi ... 23 31 32 33 34 35 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 641/833

Tema: Crvena Hrvatska a.k.a Crna Gora

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Najfascinantnije je koliko ste svi zluradi. Ne bih da vređam, ali ispoljavate mentlitet hijena. Da je to samo na forumu, onda bi možda rekao da se zezate, ali ustaška klika u liku Prkačina, Bujaneca i Hasanbegovića, zatim i Mesić, a na kraju i Zoki, zdušno su se uključili u staru starčevićansku priču.

Ne znam za primer da su Srbi nešto slično radili vama.
    Posljednje uređivanje od Aleksa : 20-01-2020 at 02:50

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Da se to može napraviti to bi bilo i napravljeno ali to bi bio definitivni krah velikosrpstva u Crnoj Gori.

Mislum i ovako je krah neminovan samo će ići sporije.
    I Đukanović je do nedavno mislio tako kao ti. Izazvati neki sukob, optužiti velikosrbe i Ruse, i eto podrške spolja, a i iznutra od onih kojima nije do konflikta. Al' ne lezi vraže, nit' je spolja dobio neku podršku, a unutra nikada veću opoziciju protiv sebe nije izazvao. Jenostvano se prigrao, i to bih vrlo lako mogap da obrazložim...

Vremena su se promenila Invki, svet nije takav da samo kažeš ja sam protiv Srba i eto podrške sa svih strana. I još više stvari odmiču u tom boljem pravcu... Vi nećete uskro imati oslonac, a onda... buuhhaahaha.

Pa SPC u nikad nije bilo kršćanstvo prva briga nego srpstvo.

Tu se plivalo za srpstvo.
    Onda i klir Katoličke crkve u Hrvatskoj nema veze sa Hrišćanstvom već se tu samo hrvatuje. Crkva Alojzija Stepinca. Kod vas Katolik ne može biti Srbin ali zato musliman može biti Hrvat, radite kako vama odgovara.
    Nemoj da se ljutiš ali ja stvarno Katoličku crkvu ne posmatram kao crkvu već kao jeres koja je izmenila učenja apostola potvrdjenih na saborima pre 1054 te. Do raskola ste bili Rimska episkopija posle a Papa je bio Rimski episkop prvi medju jednakima po prvenstvu ali to ne znači da je glava crkve jer glava crkve je Isus Hristos.
    Posljednje uređivanje od BWA : 20-01-2020 at 05:47
    grobari,28,100+

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Pa zašto vi onda ronite križeve po rijeci na taj dan?
    Ko roni Krstove šta pričaš?? To su krstovi od drveta i plutaju na vodi a to je običaj koji je praktikovala i Rimska crkva do raskola 1054 te. Nismo se mi odvojili od vas nego vi od nas kroz promenu dogme koju ste pre toga podržavali na saborima. Da Katolička crkva je sve osim crkve pokazuje na 1000 sekti koje su iznikle iz nje. Zato se molim za vas braćo da se vratite iskonskoj veri predate od prvih dana apostola
    Za Katolike je Pravoslavna crkva zastsrela a Katolička modernistička reformatorska, kazu raskol čini raskol tako ste se vi odvojili od izvora istine a posle od vas protestanti a zatim svi mogući sektaši ovog sveta od njih.
    Posljednje uređivanje od BWA : 20-01-2020 at 05:40
    grobari,28,100+

Koja si ti budala. Kako je to Tito izmislio Crnogorsku naciju kad su već pri ujedinjenju izbile pobune. Tzv "Božićni ustanak", tijekom i nakon kojeg je srpska vojska počinila grozomorne zočine nad Crnogorcima bez obzira na spol.

Misliš da su to Crnogorci zaboravili.

Crnogorci i jesu govorili da su" srpske vjere" kad bi ih pitali za vjeroispovjest. Njima je pravoslavna vjera, srpska vjera. Po tome oni i jesu jedino vezani za srpstvo.

Jer im je nametnuta, nije prirodna. Jer su svi bili katolici sve do 17 stoljeća.

A koliko su Srbi i Crnogorci bliski govori razgovor predsjednika Crnogorske vlade za vrijeme 1-og svjetskog rata Petra Plamenca i Ivana Meštrovića kod Meštrovića u Zagrebu gdje Plamenac moli Meštrovića da mu sinu ako može sredi neki stan i neki tip stipendije kao studentu jer je njemu oduzeta advokatura u Baru. Tu Plamenac govoreći s prezirom o kralju Aleksandru koji taman tada putuje u Francusku govori trijumfalno " Neće ni stići do Pariza da je 'tica, na tri mjesta ga čekaju". Meštrović upozorava Plamenca da je on lojalan kraljev podanik" u smislu da bi on možda taj razgovor mogao prijaviti. Plamenac ga moli da uzme u obzir njegovu tešku situaciju kao i nepravdu koja je nanešena Crnogorcima na što Meštrović govori nek bude miran što se tiče prijave a da će se Crnogorci u Srbi lako izmiriti jer su bliski, na što Plamenac viče "NIKAD NIKAD!!! Mi i oni smo dva svijeta. Da nas ima koliko vas ( misli na Hrvate) davno bi se mi otrgli, a i ovako se nećemo dati.

I eto ne dadoše se Crnogorci i odvojiše se 2006-te a vi samo živite u uvjerenju da su to Milogorci i da je Tito izmislio crnogorsku naciju. Ne bi vam to bila prva zabluda

Oni Kuči što su marširali su svi bili katolici.

I ti sad na ti nemaš što reć.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 20-01-2020 at 15:18
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku
    I Đukanović je do nedavno mislio tako kao ti. Izazvati neki sukob, optužiti velikosrbe i Ruse, i eto podrške spolja, a i iznutra od onih kojima nije do konflikta. Al' ne lezi vraže, nit' je spolja dobio neku podršku, a unutra nikada veću opoziciju protiv sebe nije izazvao. Jenostvano se prigrao, i to bih vrlo lako mogap da obrazložim...

Vremena su se promenila Invki, svet nije takav da samo kažeš ja sam protiv Srba i eto podrške sa svih strana. I još više stvari odmiču u tom boljem pravcu... Vi nećete uskro imati oslonac, a onda... buuhhaahaha.
    I što onda bježat ćete na John Deer traktorima iz Vojvodine a kako ćete iz Banjaluke.

Citiraj Prvotno napisano od BWA Vidi poruku
    Onda i klir Katoličke crkve u Hrvatskoj nema veze sa Hrišćanstvom već se tu samo hrvatuje. Crkva Alojzija Stepinca. Kod vas Katolik ne može biti Srbin ali zato musliman može biti Hrvat, radite kako vama odgovara.
    Nemoj da se ljutiš ali ja stvarno Katoličku crkvu ne posmatram kao crkvu već kao jeres koja je izmenila učenja apostola potvrdjenih na saborima pre 1054 te. Do raskola ste bili Rimska episkopija posle a Papa je bio Rimski episkop prvi medju jednakima po prvenstvu ali to ne znači da je glava crkve jer glava crkve je Isus Hristos.
    Ti misliš da meni znači nešto što pripadnik SPC misli o katoličkoj crkvi. Znate li vi uopće moliti. Pjevate li crkvene pjesme. Ili vam je vrhunac vjere nabrzinu se prekrstiti i podignut tri prsta otvorenih usta. Jesi ti ikad bio u crkvi? Razumiš li popove. Ovaj Aleksa se deklarirao kao poganin, nevjernik a ti.?
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 20-01-2020 at 13:52

Grunfić, nekada okolnosti nameste stvari tako da rezultati izbora baš i nisu slika narodnog raspoloženja. Pa vas u Hrvatskoj predstavlja Zoki, a u BiH Željko Komšić.
    U redu, ali u Crnoj Gori je vlast odraz raspoloženja i stanja na terenu. Crnogorci su brojniji od Srba i vi to možete promijeniti jedino silom, koju trenutno nemate pa vam preostaju prosvjedne šetnje.

Najfascinantnije je koliko ste svi zluradi. Ne bih da vređam, ali ispoljavate mentlitet hijena. Da je to samo na forumu, onda bi možda rekao da se zezate, ali ustaška klika u liku Prkačina, Bujaneca i Hasanbegovića, zatim i Mesić, a na kraju i Zoki, zdušno su se uključili u staru starčevićansku priču.

Ne znam za primer da su Srbi nešto slično radili vama.
    Zluradi? To bi značilo da se radujemo zlu. Mi smo dobroradi, radujemo se dobru, a to je poraz zločinačke velikosrpske ideologije u Crnoj Gori, a time i slabljenje njezine snage u široj regiji, pa i samoj Srbiji.

Citiraj Prvotno napisano od DzoniBG Vidi poruku
    Znas kojim... od kad ste vi Hrvati, od stoleca sedmog a...
    dobro jasna je vaša opsesija da vladate s pola balkana, ali su vas na koncu svi odjebali, a masoni i zapadna oligarhija vas je odlučila skinut s grbače "naroda i narodnosti". tako da, jeidno što je bilo pozitivno u povijesti te zapadne oligarhije je to što je osujetila velikosrpske planove, i onemogućila vladanje beograda nad pola balkana. iako su u 20 stoljeću radili suprotno, jačali su velikosrpske planove i potencirali ratove i sukobe na ovim prostorima, da bi od 1990ih promjenili politiku i odlučili srbijanski utjecaj svest na minimum, sad vam to ne paše, ali kada su isti ti jačali vaše planove i provodili ih, niste se bunili previše.

hrvati su hrvati od kad postoje, Srbi su bizantinci koji su pobjegli iz carigrada, plus su potomci osmanlija jer su davno poznate činjenice o mješanju stanovništva u vrijeme osmanlijskog vladanja gdje su osmanlije imale veliki utjecaj na vaš genetski identitet. danas sva ova buna i halabuka oko crne gore RS Kosova, je rezultat osmanlijskih težnji u srbijanskoj svijesti. jer turski mentalitet u vama vam ne dozvoljava da drugi narodi u vašem susjedstvu budu, bez vašeg odobrenja, danas plačete za kosovom a suština je sljedeća, Srbi su mali narod koji pokušava izigravat veliku silu na balkanu, a ne možete biti velika sila i to vam zapadnjaci upravo i poručuju, da bez njih nećete kreirat politiku ovih prostora, i što se više inatite ne samo njima već narodima u svom susjedstvu to gore po vas, svi će vas odjebat i ostat ćete sami, imat ćete kastastrofalne odnose s svim susjedima, ali očito je to interes većine Srba i srbijanske politike, jer da je drugačije ne bi vodili ovakvu politiku kakvu vodite, gdje i sami sebi radite štetu a ne samo drugima oko sebe.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    U redu, ali u Crnoj Gori je vlast odraz raspoloženja i stanja na terenu. Crnogorci su brojniji od Srba i vi to možete promijeniti jedino silom, koju trenutno nemate pa vam preostaju prosvjedne šetnje.
    Evo, opet su izašli na poziv "mitropolita". Masovno!

Na Bogojavljenje, malobrojne pristalice Miraša Dedeića, kako saznaje portal „Novosti“ pokušali su da organizju plivanje za „Časni krst“ na jezeru Slanom kod Nikšića. Međutim, odziv je bio nikakav – prijavio se samo jedan kandidat!

Ogorčeni „miraševci“ spakovali su se brzo i kroz tunel Budoš otišli za Cetinje.
    https://www.in4s.net/miras-se-utopio...idat/?lang=lat

Mogao si ti da se prijaviš pa da bude masovnije.
    A sad Inkvi ne može da kaže "puštaju vas da šetate". Ne, oni pokušavaju da izvedu svoje, ali jednostavno ih nema.

Što se tiče smene vlasti, nema potrebe za nasiljem. Jednostavno pozvati na opšti štrajk, glavno okupljanje u PGi bez razilaženja dok vlada i predsednik ne podnesu ostavku, a zakon da bude povučen.
    Posljednje uređivanje od Aleksa : 21-01-2020 at 03:39

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Patria Vidi poruku
    dobro jasna je vaša opsesija da vladate s pola balkana, ali su vas na koncu svi odjebali, a masoni i zapadna oligarhija vas je odlučila skinut s grbače "naroda i narodnosti". tako da, jeidno što je bilo pozitivno u povijesti te zapadne oligarhije je to što je osujetila velikosrpske planove, i onemogućila vladanje beograda nad pola balkana. iako su u 20 stoljeću radili suprotno, jačali su velikosrpske planove i potencirali ratove i sukobe na ovim prostorima, da bi od 1990ih promjenili politiku i odlučili srbijanski utjecaj svest na minimum, sad vam to ne paše, ali kada su isti ti jačali vaše planove i provodili ih, niste se bunili previše.

hrvati su hrvati od kad postoje, Srbi su bizantinci koji su pobjegli iz carigrada, plus su potomci osmanlija jer su davno poznate činjenice o mješanju stanovništva u vrijeme osmanlijskog vladanja gdje su osmanlije imale veliki utjecaj na vaš genetski identitet. danas sva ova buna i halabuka oko crne gore RS Kosova, je rezultat osmanlijskih težnji u srbijanskoj svijesti. jer turski mentalitet u vama vam ne dozvoljava da drugi narodi u vašem susjedstvu budu, bez vašeg odobrenja, danas plačete za kosovom a suština je sljedeća, Srbi su mali narod koji pokušava izigravat veliku silu na balkanu, a ne možete biti velika sila i to vam zapadnjaci upravo i poručuju, da bez njih nećete kreirat politiku ovih prostora, i što se više inatite ne samo njima već narodima u svom susjedstvu to gore po vas, svi će vas odjebat i ostat ćete sami, imat ćete kastastrofalne odnose s svim susjedima, ali očito je to interes većine Srba i srbijanske politike, jer da je drugačije ne bi vodili ovakvu politiku kakvu vodite, gdje i sami sebi radite štetu a ne samo drugima oko sebe.
    Ovo je, baćo, nepismeno. I nije tvoja krivica, nego krivica stanja hrvatkog društva. Ogroman broj vas je takvih, na ovom forumu svi integralisti su takvi. Predlažem da se oslanjate na neku svetsku istorijsku školu. Ne srpsku, a pogotovo ne tu vašu. Pa da možemo da diskutujemo.

Ti misliš da meni znači nešto što pripadnik SPC misli o katoličkoj crkvi. Znate li vi uopće moliti. Pjevate li crkvene pjesme. Ili vam je vrhunac vjere nabrzinu se prekrstiti i podignut tri prsta otvorenih usta. Jesi ti ikad bio u crkvi? Razumiš li popove. Ovaj Aleksa se deklarirao kao poganin, nevjernik a ti.?
    Bolje poznajem istoriju crkve od tebe i svih ovde na forumu, šta god te buni i zanima samo pitaj.
    Vernik sam, u crkvu idem redovno, pročitao sam dosta iz tog segmenta čak i vašu Katoličku literaturu naravno da bih spoznao istinu ali nije na vašoj strani. Evo jedno pitanje za tebe, znaš li ko je bio Marko Efeski i šta je Florinska unija i šta se desilo na toj uniji? Kao veliki vernik bi trebao to znati, inače ću te smatrati Katolikom koji diže dva prsta, viče za dom spremni i sluša Tompsona Marka.
    grobari,28,100+

Citiraj Prvotno napisano od Patria Vidi poruku

Aha znači Srbi su Vizantici a Hrvati Sloveni koji su se doselili na ovaj prostor iz današnje Poljske?
    Kako onda Lužički Srbi su odande a ne iz Bizanta kako vi kažete, gde ti učiš istoriju da mi je znati, ovo je u domenu iranskog hrvatskog porekla dr Franje Tudjmana
    I nije problem u tome što mi težimo da budemo "velika sila", što i ne možemo da budemo jer nas nema 70 miliona, nego je problem što svi vi mrzite Srbiju da bi bili srećni da nestane, jer ste malobrojniji narod. Ne mrze Englezi Škote i Irce koliko ovi njih, tako uvek ide, manji mrzi većeg i smatra ga tlačiteljem, samo što pametni narodi izrone iz te kolotečine a neki ostanu večno usidreni u vrtlog sopstvenih osećaja niže vrednosti.
    Posljednje uređivanje od BWA : 21-01-2020 at 07:21
    grobari,28,100+

Bolje poznajem istoriju crkve od tebe i svih ovde na forumu, šta god te buni i zanima samo pitaj.
    Vernik sam, u crkvu idem redovno, pročitao sam dosta iz tog segmenta čak i vašu Katoličku literaturu naravno da bih spoznao istinu ali nije na vašoj strani. Evo jedno pitanje za tebe, znaš li ko je bio Marko Efeski i šta je Florinska unija i šta se desilo na toj uniji? Kao veliki vernik bi trebao to znati, inače ću te smatrati Katolikom koji diže dva prsta, viče za dom spremni i sluša Tompsona Marka.
    Ja nisam teolog da znam svaku osobu iz katoličke crkve i to nije nikakav dokaz za nečiju vjeru.

Ja ne znam kakav si ti vjernik ali znam da minimalno 50% ovih što šetaju ne znaju nijednu molitvu i da je njima SPC jednako srpstvo a to ih uče i popovi i vladike u većini i da im je krajnji domet " kršćanstva" na brzinu se prekrstit ono u milisekundi i otvorenih usta i stisnutog jednog oka dignuti tri prsta.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 21-01-2020 at 18:16

Aha znači Srbi su Vizantici a Hrvati Sloveni koji su se doselili na ovaj prostor iz današnje Poljske?
    Kako onda Lužički Srbi su odande a ne iz Bizanta kako vi kažete, gde ti učiš istoriju da mi je znati, ovo je u domenu iranskog hrvatskog porekla dr Franje Tudjmana
    I nije problem u tome što mi težimo da budemo "velika sila", što i ne možemo da budemo jer nas nema 70 miliona, nego je problem što svi vi mrzite Srbiju da bi bili srećni da nestane, jer ste malobrojniji narod. Ne mrze Englezi Škote i Irce koliko ovi njih, tako uvek ide, manji mrzi većeg i smatra ga tlačiteljem, samo što pametni narodi izrone iz te kolotečine a neki ostanu večno usidreni u vrtlog sopstvenih osećaja niže vrednosti.
    To bi značilo da mi imamo osjećaj niže vrijednosti u odnosu na vas. Molim te radi čega. Imamo ljepšu zemlju od vas, kažu da vaši gradovi izgledaju ko poderane haljine, dobili smo vas u ratu iako ste imali svo oružje JNA kojeg smo i mi plaćali, bolje ekonomski stojimo od vas, niste imali vlastitu književnost do ima 150 godina. U svemu ste iza nas a kad pogledaš vaše skupove Ravnogoraca misliš da se snima 4-ti nastavak "Gospodara Prstenova" i da su Orci opet u điru.

Ko roni Krstove šta pričaš?? To su krstovi od drveta i plutaju na vodi a to je običaj koji je praktikovala i Rimska crkva do raskola 1054 te. Nismo se mi odvojili od vas nego vi od nas kroz promenu dogme koju ste pre toga podržavali na saborima. Da Katolička crkva je sve osim crkve pokazuje na 1000 sekti koje su iznikle iz nje. Zato se molim za vas braćo da se vratite iskonskoj veri predate od prvih dana apostola
    Za Katolike je Pravoslavna crkva zastsrela a Katolička modernistička reformatorska, kazu raskol čini raskol tako ste se vi odvojili od izvora istine a posle od vas protestanti a zatim svi mogući sektaši ovog sveta od njih.
    Ma daj molim te, plivate u čast Srbije, Kosova i RS. Pa onda krsta, ali najviše Srbije. Kruži video na netu iz Zemuna, to je Bogojavljenje, zakletva Srbiji, Rusiji, RS? Dođi malo u katoličke crkve za Bogojavljenje pa ćeš vidjeti da tu osim Novog zavjeta i Božje riječi nema ništa drugo, pogotovo ne zaklinjanje državi i njenoj osvajačkoj politici.

govorite u svoje ime, ja bi mijenjao rodni Dubrovnik za Smederevsku Palanku, daleko su ispred nas po svemu... a ionako je Ragusa srpska

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    To bi značilo da mi imamo osjećaj niže vrijednosti u odnosu na vas. Molim te radi čega. Imamo ljepšu zemlju od vas, kažu da vaši gradovi izgledaju ko poderane haljine, dobili smo vas u ratu iako ste imali svo oružje JNA kojeg smo i mi plaćali, bolje ekonomski stojimo od vas, niste imali vlastitu književnost do ima 150 godina. U svemu ste iza nas a kad pogledaš vaše skupove Ravnogoraca misliš da se snima 4-ti nastavak "Gospodara Prstenova" i da su Orci opet u điru.
    Pa osećaj niže vrednosti kod vas potiče od osećanja da je sve to što si nabrojao sumnjivo, sa manama, ne baš sasvim čisto. Niti ste pobedili JNA, niti ste se za lepu zemlju izborili svojom zaslugom, nego vas neverovatna sreća poslužila, niti je tačno to za književnost. A ekonomija vam ne može kupiti baš sve.
    Ako je Kninžda tipična srpska faca a Thompson hrvatska, sa tih lica se čita da je jedan veseo, a drugi depresivan, razočaran, rezigniran. Vaše raspoloženje dolazi upravo zbog nategnutosti te priče da ste nešto postigli, a što zaista niste.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Ma daj molim te, plivate u čast Srbije, Kosova i RS. Pa onda krsta, ali najviše Srbije. Kruži video na netu iz Zemuna, to je Bogojavljenje, zakletva Srbiji, Rusiji, RS? Dođi malo u katoličke crkve za Bogojavljenje pa ćeš vidjeti da tu osim Novog zavjeta i Božje riječi nema ništa drugo, pogotovo ne zaklinjanje državi i njenoj osvajačkoj politici.
    To što pričaš je isto kad vehabije idu u katolički crkvu i iščuđavaju se što se ljudi mole "kipovima". Ako je nešto deo tradicije, ili ako je obred, najbitnije je na šta te asocira i kakvo osećanje imaš kada to praktikuješ. A ako ti je na umu Bog, i Njegov Zakon, onda se ta tradicija ne kosi sa Novim Zavetom i Božjom Rečju.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove