+ Odgovori na temu
Stranica 212 od 214 PrviPrvi ... 112 162 202 210 211 212 213 214 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 4,221/4266

Tema: Navijačka svaštara

Član u nastajanju split572 avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    i moram zamoliti famozni dinamov marketing da nam povodom ulaska u lp naštancaju recimo šalove sa likom zokija i zdravka,onak limited edition,recimo zokijeva glava pa znak lp pa onda zdravkova glava pa piše recimo tata..ima ideja,mislim nije bed..bilo bi lijepo od njih...ili recimo machadova bulja i srednji prst
    DINAMO simbol HRVATSTVA,33.g,60+,Tatta 47.g,......"...za mene su heroji i oni igrači koji su odigrali samo jednu utakmicu za Dinamo.."

evo ti jednu zadarsku ha ha
    torca st-38-100+-i pape i dida bili su torcida

PROPER FIRM

gazda dobija po tamburi konj sam trckara okolo

http://www.vecernji.hr/nogomet/velik...eljine-1066199

Nadam se da će ga domaćini dočekati sa prigodnim zastavama....

https://www.facebook.com/14451255588...type=3&theater

Kakva panjina jebem te robijo,ne daj Bože da je te novce uplatio u izgradnju memorijalnog centra u Vukovaru.
    BBB 38god/10-tak Ω
    Mićma ganci od logbje ganspi

Citiraj Prvotno napisano od dalton Vidi poruku
    U petoj sekundi, kad sam vidio zastave duginih boja, prestao Sam gledati...
    kohorta, 39, 7

Mozda se jos netko sjeca ovoga slucaja. Panduru prijeti 10 godina zatvora.

izvor: https://sports.vice.com/de_de/highli...rce=viceFBalps

Datum registracije
    Jul 2012
    ZALJUBLJEN U DINAMO-------Ovo je neobična priča o čovjeku koji se 40 godina bavio regulacijom plovnih puteva,priča o Petru Todoroviću,okorjelom Dinamovcu,koji je taj svoj "križ" nosio ili ga još nosi u Beogradu!Lako je biti dinamovac u Zagrebu,ali biti obilježen kao navijač "ustaškog kluba" u Beogradu,to je več nešto drugo.Cijeli život biti prikovan uz Radio Zagreb,"ilegalno" nabavljati Sportke novosti,koje su u ratno doba bile deset puta skuplje nego što stvarno koštaju i svako jutro se sudarati s razbijenim zvonom ispod svog imena na portafonu,to je život jednog od rijetkih preostalih beogradskih Dinamovih navijača.Zbog članstva u Dinamovim legijama,često su mu prijetili,ljepili mu svakakve etikete,međutim Petar Todorović i njegova supruga Đuka ostali su vjerni plavoj boji,makar su zadnji puta u Zagrebu bili prije osam godina,na utakmici s Newcastleom.-----"Prije nego što umrem želim još jednom vidjeti Dinamo"-----rekao je Todorović...Kako se jedan Beograđanin zaljubio u Dinamo?Kada mu je bilo osam godina prvi puta je čuo za taj klub,godinu dana kasnije već je bio navijač,a s dvanaest je prvi put vidio zagrebačke "modre" uživo.Igrali su u Svetozarevu,i Petar je pobjegavši od kuče "potegnuo" na utakmicu.S godinama je shvatio što znači navijati za Dinamo,u Beogradu su "modri" bili najmanje omiljen klub.Iako su im priznavali da su gospodski klub.-------"Beogradski Hrvati su uglavnom navijali za Hajduk a ja sam najviše i istinski mrzio Zvezdu,jer mnogi trofeji,koji su trebali biti u Dinamovoj vitrini,ukrala je Zvezda.Ne volim ni Hajduk,1960. godine sam danima putovao u Split,ne bih li bio svjedokom dvostruke Dinamove krune.Kup smo već osvojili.Vodili smo 2-0 i na kraju u režiji suca,mislim da se zvao Bajić,izgubili smo 2-3.Sudac je Banožiću poništio čisti gol,Dinamu oduzeo titulu,ta krađa me jako pogodila.."------prisjeća se Todorović.Želite li zbuniti Petra,pitajte ga tko je najbolji Dinmov igrač------"Za mene su heroji i oni igrači koji su digrali samo jednu utakmicu za Dinamo.Svaka plava generacija je imala svoje junake.Puno sam slušao i najmanje gledao "Maru" Wolfla.Za njega su tvrdili da je bio najveći i golgeter i paker.O Cimermančiću i Kacijanu sam slušao bajke,veliki su bili Jerković,Čajkovski,Horvat.Obožavao sam Matuša.Kranjčar i Zajec su također bili velikani,no međutim..moj ljubimac je bio Marko Mlinarić...."-------Prisjeća se Todorović i,zagrebačke utakmice s Newcastleom,zadnje na kojoj je bio-----"Plakao sam od nemoči i bijesa jer sam vidio jednu veliku Dinamovu generaciju na koljenima.No,onda,se čovjek sjeti 5-0 pobjede nad Partizanom i odmah je lakše.To mi je,ipak,najdraži Dinamov trijumf uopće..."
    Posljednje uređivanje od split572 : 01-05-2016 at 23:10
    DINAMO simbol HRVATSTVA,33.g,60+,Tatta 47.g,......"...za mene su heroji i oni igrači koji su odigrali samo jednu utakmicu za Dinamo.."

Datum registracije
    Jul 2012
    Zamislite taj život?Nočni vlakovi,prljavi kupei,puni varalica i danguba,Sportke novosti ispod kaputa,u džepu jedva nešto dinara za ulaznicu,pivo i sendvić.I tako od 1955. godine,kada se učlanio u Dinamo i do 1993. godine ima sve iskaznice.Prekinuo je kada je Dinamo promjenio ime.Po beogradskim "kafanama" je prikupljao Dinamovo članstvo...----"U Beogradu je bilo 80-ak Dinamovih članova i nekoliko stotina navijača.Viđali smo se na stadionima jedino kada bi dolazio Dinamo..."------Dinamovi dolasci bili su poseban doživljaj."Modri" su uvijek odsjedali u hotelu "Palace",no odavno Dinamo više ne dolazi u Beograd....----"Prije nego što umrem,želim još jednom vidjeti Dinamo,ako Bog da,doći ću na prolječe..."-----nada se umirovljeni Dinamovac Peter Todorović koji je život posvetio navijanju za jedan "luzerski" klub.I tako več 54 godine,pripijen uz Radio Zagreb i plavu boju... p.s. ovo su izvaci iz Židakovog teksta o nažalost pokojnom Todoroviću iz 2006.godine.,drago mi je da je u dinamovoj delegaciji na posljdnjem ispračaju u Beogradu bio i njegov ljubimac Marko Mlinarić.
    Posljednje uređivanje od split572 : 01-05-2016 at 23:28

Datum registracije
    Jul 2012
    Inače,mnogi bi čitajuči o Todoroviću pomislili da je on bio prvi i jedini povjerenik Dinama u Beogradu,međutim istina je ta da je i prije njega znači u razdoblju 50-ih i 60-ih godina Dinamo imao svog povjerenika od kojeg je Todorović preuzeo brigu o članovima,taj prvi povjerenik Dinama u Beogradu zvao se mislim Stojadinović,provjeriti ću...u 80-ima uz Todorovića bio je još jedan povjerenik,Predrag Jovanović,tu je negdje objavljena i slika gdje se vide i jedan i drugi
    Posljednje uređivanje od split572 : 02-05-2016 at 01:12

Datum registracije
    Jul 2012
    Baš sam pitao ovog jednog mog tu iz Dubrave,sječam se da je kod njega znao dolaziti jedan "zagriženi" dinamovac iz Srbije....bio je iz mjesta Lajkovac blizu Valjeva..upoznali su se na "istoku",tako da kada je ovaj moj čuo odkuda čovjek dolazi, nije mogao vjerovati,ponudio mu je da prespava kod njega,veli da je znao često doči na tekme .....Tatta
    Posljednje uređivanje od split572 : 02-05-2016 at 12:48

Jako lijepo što se netko tog čovjeka sjetio, tome u prilog jedan od rijetkih od zadnjih dva desetljeća dobrih Židakovih tekstova, upravo o Petru Todoroviću

http://www.jutarnji.hr/dinamov-povje...-klubu/311369/

Posljednje uređivanje od moonlight : 04-05-2016 at 00:10
    "Al' nisam kadar švindlati, za sobom skele paliti, da silom steknem nekog kom ću faliti"...

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove