+ Odgovori na temu
Stranica 202 od 214 PrviPrvi ... 102 152 192 200 201 202 203 204 212 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 4,021/4266

Tema: Navijačka svaštara

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    To samo po sebi ništa ne znači. I neke druge skupine koje nemaju baš mnogo vrlina mogu biti "nepotkupljive". A navijačke skupine se najčešće bore za svoj uski interes.

Primjer. Borba BBB za Dinamo. To je BBB bila najvažnija stvar na svijetu ali za društvo je to irelevantan detalj. To je sa strane BBB legitimno jer zbog toga i postoje ali da netko stvara averziju prema Tuđmanu zbog toga van tih skupina. Ja mogu reći da mu je to bilo glupo i nepotrebno kao što i jest jer se državni poglavar ne smije baviti tim stvarima ali to mi ne mjenja generalnu sliku o njemu. Jebe me se kako će se jedan klub zvati. O tome ne ovisi nacija.

Ne kažem ja ništa protiv BBB dapače, mislim da su navijači za razliku od drugih skupina koje se kite znanjem i naprednošću sastavljene od inteligentnih i dosljednih ljudi ali kad mi netko kaže da sam ja glup jer stavljam kao problem razjedinjenost Hrvata po prenaglašenoj regionalno podjeli koja vrvi mržnjom i stvaljam riječi od prije 300 godina ( a nije nego 150) a koje su aktualnije nego ikad, onda ja mislim da da je on plitak i ne vidi dalje od nosa.

Živi u svom malom skutrenom svijetu. A taj njegov mali skutreni svijet nije mjerilo za ništa.
    Ja sam ti objasnio koji je osnovni problem naše države. To je da nikada nismo niti izašli iz socijalizma i da smo propustili svoju priliku da razvijanjem pravog tržišnog gospodarstva postanemo pravi regionalni gospodarski lider, po uzoru na Njemačku koja je tako zavladala Europom. Nije 19., a niti 20.stoljeće i snaga neke države leži prije svega u gospodarstvu.

Na gospodarstvo nekakve regionalne podjele koje a propos postoje svugdje u svijetu i prema kojima su hrvatske regionalne podjele goli ku*ac, ne utječu baš previše... Ili bilo kakve druge podjele što sam ti zorno prikazao na primjeru Izraela koji je duboko podijeljena država, što je ne spriječava da bude svjetska sila i gospodarska i politička i vojna...

Što se BBB tiče, upravo to o čemu ti govoriš, je naša najveća snaga. Mi smo se borili i borimo za naš interes, ali smo se borili hrabro i postojano. Samostalno, i ne za nekog drugog, nego za sebe. S vremenom je jedna naoko irelevantna tema postala vrlo bitnom u širem društvenom kontekstu. Jel shvaćaš što želim reći?
    BBB, 41 godina, oko 300 gostovanja.

Citiraj Prvotno napisano od Thomas Bauer Vidi poruku
    Ja sam ti objasnio koji je osnovni problem naše države. To je da nikada nismo niti izašli iz socijalizma i da smo propustili svoju priliku da razvijanjem pravog tržišnog gospodarstva postanemo pravi regionalni gospodarski lider, po uzoru na Njemačku koja je tako zavladala Europom. Nije 19., a niti 20.stoljeće i snaga neke države leži prije svega u gospodarstvu.

Na gospodarstvo nekakve regionalne podjele koje a propos postoje svugdje u svijetu i prema kojima su hrvatske regionalne podjele goli ku*ac, ne utječu baš previše... Ili bilo kakve druge podjele što sam ti zorno prikazao na primjeru Izraela koji je duboko podijeljena država, što je ne spriječava da bude svjetska sila i gospodarska i politička i vojna...

Što se BBB tiče, upravo to o čemu ti govoriš, je naša najveća snaga. Mi smo se borili i borimo za naš interes, ali smo se borili hrabro i postojano. Samostalno, i ne za nekog drugog, nego za sebe. S vremenom je jedna naoko irelevantna tema postala vrlo bitnom u širem društvenom kontekstu. Jel shvaćaš što želim reći?
    Nismo to postali što navodiš zato jer smo podijeljeni kao narod. Kako može narod koji je unutar sebe toliko razdjeljen postati ekonomski jak kad do podne mrzi sebe a od podne cijeli svijet.

Da bi država postala ekonomski jaka prvo mora postaviti temelj svog postojanja, sve ostalo je nadogradnja.

To je ona priča, što je prije bilo kokoš ili jaje.

Može li država postati jaka prije nego se konstituira ili će se konstituirat pa postati jaka.

Nigdje ne postoje takvi regionalni antagonizmi koji idu do otvorene mržnje kao u Hrvatskoj. Najsličnije nešto je u Italiji između Sjevera i Juga ali to je velika država. Što si velike države mogu priuštit male ne mogu. Slom ili podjela Italije bi izazvala tektonski poremećaj a na nestanak Hrvatske nitko ne bi ni trepnio. Mi nemamo taj luksuz ako me kužiš.

Ja ne mislim da je pozitivno što je tema Dinamo postala društveno bitna. Ako je postala. Jer su na tom valu jašili svakakvi jahači. Oni koji bi vas popili u čaši vode ali to je vama u tom trenutku pasalo.

I to nije dosljednost o kojoj pričaš nego oportunizam.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 18-06-2013 at 10:23
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

"No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidit ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješivo pitanje - kako nas tada spasiti od nas samih?"

Bruno Bušić godina 1975.

Čovjek je tada nepogrešivo znao u čemu će bit najveći problem kad se osamostalimo,mislim da je to dobar odgovor na to zašto smo gospodarski zaostali za zapadnom Europom.
    B.B.B. 30 godina,40+

Gost
    Datum registracije
    Sep 2011
    Citiraj Prvotno napisano od n.b.c. Vidi poruku
    "No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidit ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješivo pitanje - kako nas tada spasiti od nas samih?"

Bruno Bušić godina 1975.

Čovjek je tada nepogrešivo znao u čemu će bit najveći problem kad se osamostalimo,mislim da je to dobar odgovor na to zašto smo gospodarski zaostali za zapadnom Europom.
    Navodno ovo uopće nije napisao

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od n.b.c. Vidi poruku

Bruno Bušić godina 1975.

1. ljudi, previše ulazite u političke teme.

2. bruno bušić to nije nikad rekao, ta priča se pojavila tek nakon mnogo godina a neki šatro znanac pokojnog bušića tvrdi da mu je to ovaj rekao.
    kako ja imam obiteljskog prijatelja koji je bio jako blizak s bušićem i koji zna ono što svi zajedno ne znaju, samo se nasmije na ovakve citate.
    nikad to bušić nije rekao ali je dobro zvučalo jer jugofašisti jako vole pozivati se na nekog hrvatskog velikana, kad treba putem nekog takvoga perfidno povezat neku negativnost s hrvatskom nacionalnom idejom.
    obožavatelji jednonoge svinje iz kumrovca svaki put nazdrave kad se neki hrvat upeca na ovakvu njihovu udicu.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Propagande su uvjek postojale i postojat će,ja ne znam jel on to napisao,rekao ili što god,ali danas kad nam se u facu smiju razno razni ovo mi se čini kao nepogrešiva istina...ali previše ulazimo u politiku a većina nas nema pojma o njoj,na sreću našu.
    B.B.B. 30 godina,40+

Nismo to postali što navodiš zato jer smo podijeljeni kao narod. Kako može narod koji je unutar sebe toliko razdjeljen postati ekonomski jak kad do podne mrzi sebe a od podne cijeli svijet.

Da bi država postala ekonomski jaka prvo mora postaviti temelj svog postojanja, sve ostalo je nadogradnja.

To je ona priča, što je prije bilo kokoš ili jaje.

Može li država postati jaka prije nego se konstituira ili će se konstituirat pa postati jaka.

Nigdje ne postoje takvi regionalni antagonizmi koji idu do otvorene mržnje kao u Hrvatskoj. Najsličnije nešto je u Italiji između Sjevera i Juga ali to je velika država. Što si velike države mogu priuštit male ne mogu. Slom ili podjela Italije bi izazvala tektonski poremećaj a na nestanak Hrvatske nitko ne bi ni trepnio. Mi nemamo taj luksuz ako me kužiš.

Ja ne mislim da je pozitivno što je tema Dinamo postala društveno bitna. Ako je postala. Jer su na tom valu jašili svakakvi jahači. Oni koji bi vas popili u čaši vode ali to je vama u tom trenutku pasalo.

I to nije dosljednost o kojoj pričaš nego oportunizam.
    A ne da mi se. Slabo si informiran o regionalnim atagonizmima pa mi se ne da. Hrvatski regionalni antagonizmi u odnosu na one u drugim državama su goli kurac.

Svi hrvatski regionalni antagonizmi da se zbroje i pomnože na 10. potenciju, nisu niti do koljena jednoj mržnji Amsterdama i Rotterdama...

Prvi put u svojih 40 godina čujem da je vodeći problem Hrvatske nekakav imaginaran regionalni antagonizam. Ali ajde, čovjek svaki dan nauči nešto novo.

Ugledni član Florida avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    A ne da mi se. Slabo si informiran o regionalnim atagonizmima pa mi se ne da. Hrvatski regionalni antagonizmi u odnosu na one u drugim državama su goli kurac.

Svi hrvatski regionalni antagonizmi da se zbroje i pomnože na 10. potenciju, nisu niti do koljena jednoj mržnji Amsterdama i Rotterdama...

Prvi put u svojih 40 godina čujem da je vodeći problem Hrvatske nekakav imaginaran regionalni antagonizam. Ali ajde, čovjek svaki dan nauči nešto novo.
    Tu si u pravu, ima puno gorih zemalja od nas što se tiće antagonizma,šta bi rekli za Italiju, a tek Španjolsku. Ja npr. ni u ludilu ne bi isticao Dalmaciju prije Hrvatske, niti bi ikad pomislio reći da sam npr. Dalmatinac prije nego Hrvat.Šibenik prije svega,Hrvatska iznad svega
    Šibenski Funcuti 41 godina.50+

Super ugledni član Bukowski avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    I onda mene znaju opomenut da idem u off....
    PS.Thomas,mislin da ti je Izrael izrazito loš primjer za išta,jer je Izrael država koja nema pandana nigdi na svitu i država koja postoji/funkcionira van svih svjetskih tokova i zakona.Oni su svemir za sebe.

On topic,puno puta je bilo riči o tim eventualnim zajedničkim koracima i borbi kontra ovoga svega u nogometu pa se nikad ništa praktički nije napravilo.Ja san van toga,pješadinac,zna se na kome je da to pokrene malo,ali u pravu je zgblue kad je napisa da u neku ruku nemamo moralno pravo srat po ičemu a ništa ne poduzimamo.Kažu ljudi pomogni si sam a će ti i Bog pomoć,od indiferentnosti nema ništa.
    A zabrinjavajuće je da navijačka subkultura ima te osobine,totalno zabrinjavajuće.
    -"The problem with this world is that intelligent people are full of doubts,while idiots are full of confidence."
    Hank

a ne da ti se..

dobro.

to što "prvi put čuješ" ne znači da ne postoji nego da si neinformiran ili te nije briga..uostalom jedan dio BBB-ea to i potiče sa svojom agarmersko-purgerskom nadmenošću kao što i jedna dio fetivih splićana to potiče pa vam i ne paše da se to prepoznaje kao problem..

gradski rivaliteti su skroz nešto drugo, uostalom izgrađene nacije si to mogu priuštit..

raspolućene poput hrvatske ne mogu..ako to ne kužiš, što ti ja mogu.

Promjenit ćemo nazivnik portala u forum hrvatskih dezintegralista pa stavit tebe i Bukowskog da ga vode.

Citiraj Prvotno napisano od Bukowski Vidi poruku
    I onda mene znaju opomenut da idem u off....
    PS.Thomas,mislin da ti je Izrael izrazito loš primjer za išta,jer je Izrael država koja nema pandana nigdi na svitu i država koja postoji/funkcionira van svih svjetskih tokova i zakona.Oni su svemir za sebe.
    Baš zato sam je spomenuo. Jer sam reagirao na Inkvijevu tezu da je uzrok naše slabosti neka navodna podjela. Tamo su podjele neusporedivo dublje nego u Hrvatskoj.

Imaš temeljnu podjelu na Sefarde i Aškenaze pa nadalje... U Hrvatskoj ne postoji ništa slično. Niti približno...

Clanak iz jutarnjeg od prije par godina "Ovako izgledaju hooligani s maksimirskih tribina

PROFIL HULIGANA (prema statistici i studijama)
    - prosječna starost 17-24 (statistički najčešće je riječ o mlađim punoljetnicima)
    - prosječno tri ili više prekršajnih prijava i/ili jedna do tri kaznene prijave u dosjeu
    - već su određivane zabrane ulaska na stadion
    - izgled: izbjegavanje navijačkih obilježja (šalovi i dresovi)

PROTOTIP :
    šilterica, majica sa kapuljačom, tetovaža (zadnjih godina po uzoru na britanske huligane i zagrebački huligani isprofilirali su čak i modne marke u kojima umjesto u dresovima odlaze na utakmice (Fred Perry, Lacoste, State Island, Adidas, Puma)
    oružje: palice i bengalke, kamenje s ulice ili stolice sa stadiona, bokseri; rjeđe noževi i lanci
    zbog kamera lica maskiranju majicama, šiltericama ili šalovima
    ne postoji konzistentno socijalno obilježe: umjesto imovinskog ili obrazovnog statusa veže ih pripadnost grupi ili kvartu iz kojeg potiču

SOCIOLOŠKI I PSIHOPROFIL
    - Riječ je uglavnom o adolescentima;
    - nisu dominantno delikventi slabijeg imovinskog stanja iz predgrađa, kao što je bilo uvriježeno devedesetih;
    - skloni alkoholu i drogi jer je konzumacija istih dio navijačkog rituala;
    - konformizam, poistovjećenje sa grupom i psihologija mase tri su osnovna razloga zašto sudjeluju u masovnim tučnjava;
    - smatraju da nasilje na sportskim terenima nije bespotrebno i besmisleno, smatraju da se bore protiv zajedničkog neprijatelja;
    - uz suprostavljene navijačke skupine i policiju i medije smatraju prirodnim neprijateljima, a kao razloge navode neinformiranost, huškanje na linč, bezrazložno maltretiranje, nespremnost na dijalog i stavljanje ‘svih u isti koš.
    24,AR,45+

Super ugledni član Bukowski avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Promjenit ćemo nazivnik portala u forum hrvatskih dezintegralista pa stavit tebe i Bukowskog da ga vode.
    Šta san ti ja sad kriv,ja priča o nogometu i Mamićevoj prčiji ti me stavljaš u usta kao urbanog Jugoslavena....Inkvizitore,moja priča nije imala nikakve veze s politikom,to ste ti i još neki posli nastavili.Jbg,nije ti okej tu me proglašavat za dezintegralista,ono,znaš da san osjetljiv
    E,i još nešto,s gušton san pročita tvoja razmišljanja na sociološku temu koja je i kolika uloga nogometnih navijača u podjeli hrvatskog naroda,ali kako si i reka,možda da se prebacite gori na kat..Iz toga ide i ovo moje,ja san stvarno priča o nogometu,nigdi nisan okrivija ni Bojse ni purgere,čak san naglasija i za ovo oko okrivljavanja Dinama na šta se misli.A ti odma mene kao primjer petokolonaša...
    A šta nisan neki dan u birtiji napisa da se mičen odavde dok je vrime i dok se nisu počele lipit etikete...
    Posljednje uređivanje od Bukowski : 18-06-2013 at 18:16
    -"The problem with this world is that intelligent people are full of doubts,while idiots are full of confidence."
    Hank

Šala čovječe..ej..

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]Ja se stvarno izvinjavam sto prekidam ovu "raspravu" i mozda nije mesto(mozda je za navijacku svastaru) ali moram ovo da postavim
    "Došli smo u Zagreb ispred restorana Prosikito oko pola 12. Bilo je jedno mjesto za parking i tu smo se parkirali, ispred restorana i iza leđa Velikog Žutog koji je stajao vani za visećim stolom sa svojim prijateljima. Okrenuo se par puta vjerovatno očekujući nas jer smo dogovorili s njegovim bratom otprilike u to vrijeme. Sišli smo niz stepenice i krenuli ka stolu i zaista je Pravednik prilikom pozdravljanja pitao za bumerang koji mu je poklonio prije 2 godine. Robi nas je sa burazom uputio da uđemo u restoran i rekao da će odmah doći. Donio je torbu i izvadio bumerang i da ne ponavljam sve što je Pravednik isričao, zaista nevjerovatno ...
    Rekao nam je da je došao iz BG da je bio kum nekom sa tribine, planirao je da ide sa djecom u Disneyland ali da su odlučili da ipak idu na more ... Rekli smo mu odmah na početku pretpostavljajući da je u gužvi da ga nećemo mnogo gnjaviti pogotovo jer ga čekaju vani prijatelji ali nas je odmah presjekao "prijatelji su odavde, a vi ste došli sa strane imam za vas vremena koliko hoćete". Zvao nam je piće i počeli smo priču u kojoj je jako bio pričljiv. Više nije u klubu ali i dalje ga sve tišti. Mnogo stvari je poznato ili ljudi pretpostavljaju da je tako (za one što razmišljaju svojom glavom) i zaista je više puta ustajao sa stolice iu jednom trenutku reče "jbt evo oznojih se". Buraz mu reče da nikada nije tako bio nervozan od kada ga on zna kao kada je bio u Zvezdi. Nećemo detalje o tih 20 mjeseci da ga ne valjamo po blatu (makar i virtualnom) s tim šibicarima iz prošle uprave, ali ipak moram reći da o tih 20 mjeseci koliko je radio dajući više novca nego primajući, priča punim ustima. Svjestan je i svojih pogrešaka (spominjao je i prvi njegov derbi i to taksativno po detaljima) ali na sve to i to rasulo u našem klubu i sve probleme koji imaju i trener i igrači i klub, rekao je "samo da su me poslušali i da smo izgurali ovu sezonu imali bi titulu i mogao bi se vraćati dug ". Gledao je derbi iako je imao pripreme za utakmicu protiv Bešiktaša i nije mogao da vjeruje koliko nisu postojali neki igrači. Nekoliko puta je ponovio da je ono što je imao bilo dovoljno za titulu i da je da je utegao tim maksimalno koliko se može u našim uvjetima. Za Naftan je govorio da treba biti oprezan jer su u natjecateljskom ritmu za Omoniju da ćemo proći da ćemo ići i dalje, spominjao je detaljno kada je Mrva trebao igrati a kada ne jer nema snage. Nije zaista htio Mudrinskog, nije htio ni Mikija, Petkovića da ne pominjem. Vjerovao je u momke koji su najviše zbog njega i ostali na okupu u uvjetima kaosa kakav je u našem klubu. Žao mu je bilo i Laze što je gurnut nespreman zadnji derbi, kad smo pitali za njega uzeo je telefon i pozvao ga u Italiju da vidi kako oporavak. Rekao mu je da ide uskoro u BG po Mićka i da ujedno pomogne Zvezdi koja nema nikakav novac. Ovo ipak moram reći pošto vidim oko Mićka postaje baš aktualno: prošlu zimu je sredio da gazda Kajzerija ponudi 2M eura i čak je bilo u opciji 30% od sljedeće prodaje međutim lole iz uprave su se cjenkali oko 3M. Sada poslije neigranja mu nije poznato koliko će gazda Kajzerija željeti ponuditi (da ne pominjem današnje info iz tiska o navodnom podnošenju raskida ugovora). Jako je žalostan u vezi našeg beznađa po pitanju budućnosti i čitavo vrijeme govori mi, mi, čak je malo i čudno kada tako priča u sred Zg služi nas konobar iz ZG, on s velikim ugovorom u dalekoj zemlji (a možda i pred novim ovisi od gazde Kajzerija). Kaže terba sada ponovo u BG nekim dragim ljudima koji rade u klubu će opet ćušnuti neku kintu, ali tužan je jer to nije rješenje.Za sliku se iskreno oduševio. Kada nas je krenuo da isprati skroz do auta, zaustavio se kod svojih prijatelja i ispričao što su ga toliko dugo čekali. Ljudi su malo i čudno gledali a on je s ponosom pokazivao sliku. U po Zagreba bez rezerve. Rekao sam nu kraju "Legendo previše te gotivimo da ti poželim da se sada vratiš ali ipak jednog dana ako se desi čudo pa ponovo postanemo normalan klub" nasmiješio se i rekao je "možda jednog dana". Eto to je ukratko iz cuga izvještaj s današnje akcije i našeg druženja s velikim Ciganom i ljudinom Robijem koje je trajalo puna 2 sata! Sve je na kraju pozdravio i ispratio nas srdačnim pozdravom sa svakim od nas."
    CRVENA ZVEZDA
    "VERNI TUZLACI" 50+

Citiraj Prvotno napisano od 100s Vidi poruku
    ovo nije bia sastanak torcida-bbb, nego baš sastanak, samit, svih tadašnjih grupa. bia je prije utakmice hrvatska - italija u splitu, radi dogovoru o nenepadanju, zajedničkom navijanju, obilježjima i svemu šta je onda bilo bitno. sve je bilo na poljudu i čak je i hajduk da ruke i sastanak je bia u bijelom ili plavom salonu, okrugli stol i svi tu. jedino macko nije doša ka šta sam i prije napisa, pa je od svih tu grupa bilo uobičajno i predvidljivo za takve situacije kad nekoga nema, plus šta ga se čekalo dok se nije javia, a ljudi došli iz slavonije i od svuda "šta će on, pičke purgeri, uvik nešto posebni, nezna doć priko paga, ionako nikad ne dolaze, itd." od torcide je bilo nas par, a ne sićam se više ni kako sam tamo završia, ni ko je još od torcide bia, vjerovatno bosna ili neko, a sićam se najviše guze i ovog drugog iz armade jer su nenormalni totalno.
    za taj sastanak prije superkupa i da je macko bia tu u splitu prvi put sad čujem.
    taj sastanak je bija dan prije superkupa 94 i bili su i ostali iz armade i osjeka kao i tada posli sta si napisa i dogovaralo se o navijanju svi skupa na reprezentaciji ,,,doša je i macko ,,ima je straja ali je dosa uz neke svoje uvjete tako da ipak nemoze se reč da nije doša zato san i napisa ovo da nebi ispalo krivo,,u klubu hajduka je bija sastanak od nasih nekoliko ljudi sve starijih, svima poznati ,,kasnije se islo u lučicu na ručak i navečer malo vanka ,,,jedna lipa splitska voznjica vespon na kraju za macka i i fajrunt ...pokusalo se ,,,
    torca st-38-100+-i pape i dida bili su torcida

Ugledni član zg blue avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    @biro
    dosta su pogriješili u tom nekakvom profilu.danas naša grupa ima baš jako puno starijih,tak da je ta procjena starosti naše grupe netočna.tu sad ne govorim o ljudima kaj podržavaju grupu,več o ljudima kaj idu redovno na gostovanja i po hrvatskoj i po evropi.a za state island obleku prosječni hrvatski navijač ipak nema para.
    ne da pokušavam sjediti na dvije stolice,ali mislim da kao i obično u životu nikaj nije crno-bijelo,več uglavnom prevladava sivo.zato mislim da pomalo imaju pravo i @tomas i @inkvi.ne želim sada ulaziti u analizu njihovih upisa,jer i ovak se puno otišlo u off.
    ali i dalje sam mišljenja da su hrvatski navijači mogli više napraviti za spas hrvatskog nogometa.tu naravno mislim na nekakve zajedničke aktivnosti.živimo svi skup u ovoj našoj maloj zemlji,brijemo kao da živimo u jednoj npr italiji i ponašamo se po sistemu ak meni crkne krava dao bog da susjedu crknu dve.kaj nam pak treba rat da skužimo da ipak možemo kad je frka zajedno.
    a ovo kaj nam rade sa nogometom ne da je frka,nego su sve čaše davno prelivene.
    dinamo zauvijek,bez obzira na godine.
    kaj stariji to vjerniji.

zg blue, evo se tvoji parižani, parizeri pobiše..... daleko od svjetla reflektora, al blizu svijetu... zbog interneta i youtube-a

http://gol.dnevnik.hr/clanak/svjetsk...---291357.html

Old School

Zadar je najbolji,Zadar je slavan,nitko u Evropi, njemu nije ravan.... Tz 41, +50

Ugledni član zg blue avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Vox populi Vidi poruku
    zg blue, evo se tvoji parižani, parizeri pobiše..... daleko od svjetla reflektora, al blizu svijetu... zbog interneta i youtube-a
    e hvala šjor vox,btw pariza i parizera,prije dva tjedna sam bio sa ženom tam onak turistički.vidio sam usput jednog svog slavenskog brata iz zatvora,baš jako nakratko,ali to i nije poanta ove moje priče.
    uglavnom nakon obilaska pariza navečer u hotelu upalim tv-e i na kanalu tv-monde vidim neki dokumentarac o navijačima.emisija je bila pri kraju ali uspio sam vidjeti dva priloga,jedan je bio o poljacima a drugi o njihovim(psg)navijačima.u tom prilogu o njihovim navijačima prikazivali su klub njihovih desnih navijača u kojem oni treniraju borilačke vještine.svima su bile sakrivene face i izmjenjeni glasovi ali kak kužim bar malo francuski(pariški sleng)koji sam naučio nekaj u zatvoru,uspio sam skužiti kaj pričaju.uglavnom su govorili kak se oni tu skupljaju,kak imaju nekoliko trenera koji inače profi obavljaju posao instruktora borilačkih vještina u klubovima po parizu,ali koji kod njih rade bez plače kao politički simpatizeri njihove grupe.pričali su kak je njihova politička platforma rasno čisti pariz(nemoguča misija).na kraju tog priloga o parizerima pustili su snimku mma turnira u kojem se bore po pravilima savate boksa prilagođenog za ulicu.borba je bila sa zaštitom kakva se inače koristi u mma borbama.na tom turniru su se borili međusobno članovi te skupine ili udruge kak da ih več nazovem.borili su se u pravom boksačkom ringu postavljenom u sredini prizemlja kuče jednokatnice,kaj im služi i kak klub borilačkih vještina,a na katu imaju prostorije za druženje i sastanke. bila su tu i dva fakat ogromna engleza,navijača chelsea a žestokih desničara,inače onak casualaca ali istetoviranih od glave do pete.ali nisu se borili bili su tam kak gosti i promatrači turnira.svi likovi u tom tv dokumentarcu,a tu mislim na parizere i ta dva engleza su imali od 25.g. pa na više.sad koliko su oni navijači a koliko briju na desni ekstremizam i neonacizam,to je pitanje.oni su se predstavili kak navijači psg-a i pripadnici pariške desne alijanse.ali treba uzeti u obzir kak i oni imaju puno zabrana i da ih pun qu..c ne ide na tekme.hm...ko i kod nas.
    nisam skužio kada je točno emisija snimana,ali brijem da nije baš toliko stare proizvodnje,jer se tv-monde bavi uglavnom aktualnim stvarima.
    kada sam več spomenuo savate boks,htio bi dodati da francuska policija pogotovo ekipe kaj se bave kriminalom u parizu u svoje redove uglavnom uzimaju lokalne šampione savatea.snime nekog klinca sa 16.-17.g jako perspektivnog u savateu i regrutiraju ga u svoju policijsku akademiju,ubace ga u tu neku leteču ekipu kaj brije u racije po najzajebanijim pariškim predgrađima.plače su im naravno i za francuske uvjete prehebene.inače ima jedna podvrsta savatea,onog izvornog savatea nastalog tam 1800 i neke,kaj je baš zakon za ulicu.tu su pomiješani udarci rukom slični klasičnom boksu,udarci i to uglavnom low kickovi slični thai boksu i puno zahvata kao u jiu-jitsu.ali ima baš puno udaraca i zahvata specifičnih za savate.to je borilačka vještina koju su tokom povijesti prakticirali i dorađivali pripadnici legije stranaca i njihova specijalna policija.
    kaj se tiče ovog fighta za koji si ti stavio link vox, ja brijem da je to ziher još jedan od obračuna podgrupa navijača psg-a.
    Posljednje uređivanje od zg blue : 20-06-2013 at 12:43
    dinamo zauvijek,bez obzira na godine.
    kaj stariji to vjerniji.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove