+ Odgovori na temu
Stranica 180 od 214 PrviPrvi ... 80 130 170 178 179 180 181 182 190 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 3,581/4266

Tema: Navijačka svaštara

Postoje negativne stvari u navijačkom svijetu kao što su agentura, profi navijači, bodenje noževima, suradnja s murijom, suradnja s politikom i tako dalje... Protiv tih stvari se treba borit! Ne u smislu da si opterećen time, naravno da se prije svega treba okrenuti sebi, ali ih se ne smije ignorirat. Jučer kod susjeda, danas kod tebe.

Primjerice. Bio je pred koju godinu onaj spot od Varvara, pa je ekipa drkala na njega. Bogte, spot u jednoj siromašnoj Crnoj Gori, a produkcija ko da je rađen za Beyonce. Odem na web od Varvara, ono, sponzora dole ko da su humanitarna organizacija.

Ja vas pitam jel mislite da bi bio problem da mi u Zagrebu sve to imamo, a Zagreb ima para ko ostatak bivše države bez Slovenije zajedno? Samo je pitanje jesi navijačka skupina sa stavom ili si nečija kuja. Svi znamo da poštenih ljudi u nogometu i upravama nema niti na zapadu, a kamoli kod nas. A meni se ne da bit kuja od nekog kriminalca...
    BBB, 41 godina, oko 300 gostovanja.

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    protiv tih stvari se treba boriti.
    zašto?
    jer je većina navijača u zagrebu tako odlučila.
    pa nije kolera da će se proširiti tek tako.
    ja i dalje mislim da navijački svijet nije strukturiran svijet nego svijet pojedinaca koji nešto rade iz čistog zadovoljstva i dok postoji interakcija ljudi istih afiniteta tako će i biti.
    ako dođu nove generacije koje odluče da je do jaja biti dio dila s upravom, molim lijepo. njihov izbor.

ja se sjećam kraja 80' ih godina, kad je svima bio san da su navijači dobri s klubom, da dobiju bubnjeve, prostorije za okupljanje....
    zašto? jer je većina ljudi u tome vidjela navijačko ostvarenje snova.
    danas to nije tako.
    pa nisu "plaćenici" izgubili jer je netko drugu stranu prisiljavao na borbu protiv njih nego zato jer je na neprofitnoj strani bilo više ljudi koji su odlučili ići tim putem i koji su se odlučili boriti za svoje ideale.
    da nije toga bilo ne bi bili poraženi i bivši članovi od kojih su skoro svi dokazani navijači i po gostovanjima i po akcijama, veterani koji su barem pokazali da još nisu za staro željezo iako su u staro željezo otplovili po zvonimorovoj kao i kriminalci iz sesveta koji su ako ćemo pravo, zajebane njuške.

na sadašnjim navijačima je samo mlađim generacijama omoguće da se upoznaju s ta dva puta i da dobro odvažu kako će i kuda će a ne da istjeruju neku svoju viziju pravde.

ko kaže da navijači ne smiju biti u talu s upravom, u kombinaciji s murjom, hoće li im puknuti guma na busu zato jer su im busevi plaćeni od kluba ili hoće li eksplodirati bojler u ako im je prostorije dao klub?

navijači su ljudi koji navijaju za svoj klub a kako će to izvoditi to je njima na dušu.
    ja smatram da su bbb odabrali dobar put jer im nitko ne može naći mrlju na duši.

ako su boysi odabrali najteži put, odabrali su ga svojom voljom.
    ako se prijavim u navy seal, onda namjeravam izdržati najgore od najgorega a ne odustati i vječito prozivati auto jedinicu ili logističare kako je njima do jaja.
    pa naravno da im je lakše.
    tko odabere teži put taj ne bi trebao upirati u druge da im je lakše.
    djeluje patetično.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    i da. da zaključimo priču.
    da je u srbiji kao u hrvatskoj na snazi opći rat od strane politike, klubova, javnosti...protiv navijača, sigurno bi podosta pali dolje.
    ali da bi propali, kako to neki vole reći, nema šanse.
    možda bi još uvijek bili u boljoj poziciji.
    osim toga, ovo nije sociološki pokret protiv agentura širom svijeta nego navijački forum gdje je prednost na slikama, izvještajima i slično.
    pali li netko baklje kje je unio u dogovoru ili prošvercao, nije toliko bitno jer ovo nije forum ortodoksnih "ultra mentalita" style (iako se pitam tko uopće piše ta "pravila" odnosno tko je taj koji smatra da ima pravo na dogmu u tom smislu) nego navijački forum pa se bolje okrenuti općim stvarima a ne na drugoga upirati prstom.

mislim da biti u skupstini (ako je statutom udruge gradjana jasno definiran modalitet ulaka npr. povjerenici preko skupljenih clanova....) ne znaci biti u dilu s klubom.
    borimo se za sustav "jedan clan jedan glas" a sada ispada da su oni koji se izaberu putem tog sustava kuje od mafijasa. o cemu govorimo? jesu li pri promijeni imena nasi ljudi bili kuje ili su imali svoje ja i stali protiv sustava.
    da li su svi koji su izabrani u neke mjesne odbore, parlamente, skupstine nuzno kuje ili to ovisi iskljucivo o jedinkama tj njihovoj spremnosti da nekome titraju ili budu svoji na svome?
    BBB. 38, 450+

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    da li su svi koji su izabrani u neke mjesne odbore, parlamente, skupstine nuzno kuje ili to ovisi iskljucivo o jedinkama tj njihovoj spremnosti da nekome titraju ili budu svoji na svome?
    slažem se.
    ovisi od čovjeka do čovjeka.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    ako su boysi odabrali najteži put, odabrali su ga svojom voljom.
    ako se prijavim u navy seal, onda namjeravam izdržati najgore od najgorega a ne odustati i vječito prozivati auto jedinicu ili logističare kako je njima do jaja.
    pa naravno da im je lakše.
    tko odabere teži put taj ne bi trebao upirati u druge da im je lakše.
    djeluje patetično.
    Slažem se. Ali problem je kad ti onaj logističar iz auto jedinice počne srat kako su oni njuške, a mi pičketine. Normalno da onda reagiraš. Samo je to problem.

Neću više o tome. Sori na smetnji.
    BBB, 41 godina, oko 300 gostovanja.

Član u nastajanju
    Datum registracije
    Jul 2012
    Generalno me boli k... za vaš prljav veš nit se previše informiram o vašim unutrašnjim stvarima, pogledam vam slike i to je to, dalje me ne zanima pretjerano, no ovo nisam mogao preskočiti jer vrtite ovu priču već godinu dana odkako sam na forumu.

Citiraj Prvotno napisano od Vozdovac Vidi poruku
    Svrha Delija je da odrzi klub u zivotu,klub koji je bio na meti i tajkuna i vlasti i to sve sa jednim ciljem.
    A sada ste oslobođeni vlasti? Gdje vam premijer šuruje po svijetu i žica milijardere da pljunu koji Euro? Zar mislite da vam je Gazprom, onako, iz zajebancije postao sponzor? Misliš li na onu vlast koja dovodi Putina na Marakanu kojem dižete poruke i uvlačite mu se u šupak?

Da se unisti kao klub koji ti znas iz proslosti.Razlozi za to su bili razni.Od toga da je nas stadion na lepom zemljistu,preko toga da neko zeli da kupi klub za male pare i radi sta oce sa njim,pa do toga da klubu koji ima takve navijace ne treba dati nista.
    To nije vaš stadion, to je prvo što moraš shvatiti. Te stadione po Jugoslaviji je gradila država, i oni klubovi kojima se gledalo kroz prste pa su dobili u puno vlasništvo te nekretnine moraju šutiti zauvijek. Zvezda nije izgradila stadion, Dinamo nije izgradio Maksimir. Znam na što ti ciljaš, no loše si se izrazio. Jasno je da su navijači sentimentalno vezani uz svaki stadion, no morate shvatiti da ti stadioni nisu u vlasništvu klubova, a ako i jesu, dobili su ih na poklon.

Na zalost takvih ljudi,samo nasom snagom je to spreceno.Platili smo velike cene toga.Uopste predstavu nemas koje je to razmere poprimilo i dokle je to otislo,i ne krivim te sto tako povrsno i naivno pises i ocenjujes nas,ali prosto mi je neverovatno da neko ko prati navijanje i navijace,pored svega sto moze lako da se zna,ima misljenje kao sto ti imas i ne odstupas od toga ni za pedalj i ako te godine u nazad demantuju naveliko.
    Pa dobro jebote, dajte konačno napišite neštko konkretno. Daj neke podatke napišite, vama je sve "nemate pojma", "velike cene", "ne krivimo vas jer neznate"... pa dajte napišite više! Evo možda smo retardirani pa ne razumijemo, pa dajte si 3 minute truda i napišite koju ste to cijenu platili za svoj klub? Živo me zanima kad već toliko pišete. Ista stvar je kada smo vas pitali i za zabrane koje "pljušte po Srbiji" koliko vas dobije zabranu nakon svake utakmice pa je krenulo "nemate pojma", "ne krivimo vas, ovde je teško"... itd. Dosta demagogije, dajte konkretne podatke ili tajac!

slažem se.
    ovisi od čovjeka do čovjeka.
    zato je glupo nekoga osudjivati a nemati pojma tko je, sto je, kakav je.
    otkud da ja znam da li su delije u skupstini konstruktivni element, agentura ili se iskljucivo bore za interese kluba.
    zar ljudi koji su od kluba dobivali ama bas sve prije desetak godina nisu bili najglasniju u optuzivanju drugih. jedni su bili posteni a imali su jeftilen prostorije, tu i tamo besplatne buseve, dotacije iz kluba, grada, privatnih djepova u privatne djepove, mamiceve "priloge" za koreografije a bili su kao bezgresni dok su drugi bili "agenti" u desetorostruko skupljem prostoru, bez ikakvih prihoda osim onih koji su sami ostvarili putem clanstva i marketinga.
    zato pustimo puste price i (kako je netko drugi rekao) okrenimo se sebi, svojem prosperitetu a ne srati po drugima, od toga vajde nema.
    zasto ne priznati nekome da je u necemu bolji od nas. samo tako se moze napredovati
    BBB. 38, 450+

Član u nastajanju
    Datum registracije
    Jul 2012
    ako dođu nove generacije koje odluče da je do jaja biti dio dila s upravom, molim lijepo. njihov izbor.
    Nije istina!!!! Postoji navijački svijet i pravila su veoma jasna za sve. Mi se međusobno natječemo. Ako Boysi odu u recimo u Bukurešt pod svim sankcijama i progodima i napune kazvez od 500 ljudi, ili ode Armada (karikiram) u Bukurešt i napune 4000 ljudi na tribini a klub im je platio gostovanje, to nije poštena borba. A u očima internet drkadžija stvari ispadaju u potpunosti obrnute. Navijači nisu izolirani slučaj, postoje jer se natječu između sebe. Ako je jedan sportaš nadopingiran, a drugi nije, pravila su veoma jasna. Zašto bih se ja uspoređivao i cijenio svoj rad u odnosu na nekoga tko ima potporu grada ili države? Zašto bih ja stajao na tribini pored nekoga tko je do Londona došao klupskim avionom? Pravila postoje, zna Bauer itekako šta priča. Nije to nikakva stvar odluke hoće li netko sjediti u upravi ili ne, već jednostavno ako se navijači međusobno natječu, a natječu se, nemoguće je uspoređivati jedne Atalantine ultrase s Milanovom plaćeničkom bagrom, a njih je 10x više. Dakle nema!

Član u nastajanju split572 avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    ma mene jedino smeta što je "moj Dinamo" postao što je @Thomas slikovito napisao "nečija kuja",odnosno taoc jedne bolesne familije koja ima jedini cilj vlastito bogačenje..i to što je na tribinama prosječno 300 ljudi(ne računajuči Boyse)im se živo jebe odnosno to im odgovara,kad vidim tu pustoš na tribinama i takvu sablaznu atmosferu,pitam se je li to isti onaj klub koji je nekad imao dušu i takvu neodoljivu privlačnost za jednog klinca rođenog u neposrednoj blizini stadiona..nema više onog specifičnog huka koji čuješ,nema rijeke ljudi maksimirskom pred i poslije tekme,sivilo,tuga i bolesna familija,eto to je ostalo..i BBB koji još jedini drže na životu taj duh Dinama..nešto je trulo,definitivno..
    Posljednje uređivanje od split572 : 23-05-2013 at 15:14
    DINAMO simbol HRVATSTVA,33.g,60+,Tatta 47.g,......"...za mene su heroji i oni igrači koji su odigrali samo jednu utakmicu za Dinamo.."

Član u nastajanju
    Datum registracije
    Jul 2012
    ok dosta više patetike o "klubu s dušom" i kaj je nekoć bilo. patetika i demagogija = riganje.

Citiraj Prvotno napisano od Rokstedi&Bibop Vidi poruku
    Pa dobro jebote, dajte konačno napišite neštko konkretno. Daj neke podatke napišite, vama je sve "nemate pojma", "velike cene", "ne krivimo vas jer neznate"... pa dajte napišite više! Evo možda smo retardirani pa ne razumijemo, pa dajte si 3 minute truda i napišite koju ste to cijenu platili za svoj klub? Živo me zanima kad već toliko pišete. Ista stvar je kada smo vas pitali i za zabrane koje "pljušte po Srbiji" koliko vas dobije zabranu nakon svake utakmice pa je krenulo "nemate pojma", "ne krivimo vas, ovde je teško"... itd. Dosta demagogije, dajte konkretne podatke ili tajac!
    Mnogo puta je pisano,ali kao da vazduhu pises.Posto ovo citaju verovatno i oni koji ne treba da citaju samo cu ti kratko odgovoriti.Uros Misic je klasican primer kada sistem pokusava na jednom slucaju da unisti celu grupu.To je trajalo mesecima pre tog slucaja i godinama posle u vidu nase borbe za pravdu i istinu a sve je to proisteklo od ljudi koji su vodili nas klub,makar iz senke.Ivan Bogdanov je takodje covek koji se drznuo da dira u sistem,doduse jedan drugi,pa je zato najebao kao zuti.Odrobijao je jedno 3-4 godine a da nista nije uradio.Ako ti ova dva slucaja nisu dovoljna,ja ne znam sta onda vise da pricamo?Da ne pricam izmedju slucajeve koje smo dozviljavali.Uros Misic nije samo Uros Misic,tu je mniogo vise ljudi lezalo robije i to dobre,takodje Ivan Bogdanov nije samo Ivan Bogdanov,vec je na desetine ljudi najebalo za nista.To su ti samo najocigledniji i najeksponiraniji primeri kada se neko drzne da se pobuni protiv sistema,sta se desava.U ovakvom sistemu vrednosti i obracuna sa navijacima,zabrane su kerov kurac a imamo ih nije da nemamo.I ne zelim uopste da se takmicim ovde kod koga je ste gore,ako mozes shvati,ako ne,da se razilazimo jer ovo ne vodi nicemu.
    DS, 32, 200+

Član u nastajanju split572 avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Rokstedi&Bibop Vidi poruku
    ok dosta više patetike o "klubu s dušom" i kaj je nekoć bilo. patetika i demagogija = riganje.
    pišem o čisto svom doživljaju...nemam pravo na to ili..?ako se nekom povrača,nek uzme nešto protiv..
    Posljednje uređivanje od split572 : 23-05-2013 at 15:34
    DINAMO simbol HRVATSTVA,33.g,60+,Tatta 47.g,......"...za mene su heroji i oni igrači koji su odigrali samo jednu utakmicu za Dinamo.."

Član u nastajanju
    Datum registracije
    Jul 2012
    Mnogo puta je pisano,ali kao da vazduhu pises.Posto ovo citaju verovatno i oni koji ne treba da citaju samo cu ti kratko odgovoriti.Uros Misic je klasican primer kada sistem pokusava na jednom slucaju da unisti celu grupu.To je trajalo mesecima pre tog slucaja i godinama posle u vidu nase borbe za pravdu i istinu a sve je to proisteklo od ljudi koji su vodili nas klub,makar iz senke.Ivan Bogdanov je takodje covek koji se drznuo da dira u sistem,doduse jedan drugi,pa je zato najebao kao zuti.Odrobijao je jedno 3-4 godine a da nista nije uradio.Ako ti ova dva slucaja nisu dovoljna,ja ne znam sta onda vise da pricamo?Da ne pricam izmedju slucajeve koje smo dozviljavali.Uros Misic nije samo Uros Misic,tu je mniogo vise ljudi lezalo robije i to dobre,takodje Ivan Bogdanov nije samo Ivan Bogdanov,vec je na desetine ljudi najebalo za nista.To su ti samo najocigledniji i najeksponiraniji primeri kada se neko drzne da se pobuni protiv sistema,sta se desava.U ovakvom sistemu vrednosti i obracuna sa navijacima,zabrane su kerov kurac a imamo ih nije da nemamo.I ne zelim uopste da se takmicim ovde kod koga je ste gore,ako mozes shvati,ako ne,da se razilazimo jer ovo ne vodi nicemu.
    Neće biti nikakve potrebe da se samnom razilaziš jer mi ne pada na pamet da vam (kao grupi) držim prodike. No, ono što me smeta jest ponašanje na ovom forumu (a to vam nema veze s grupom) gdje je od vas iznimno, ponavljam iznimno teško dobiti konkretne odgovore oko bilokojeg pitanja, i to zna iči na onu stvar i s vremenom to počinjem doživljavati kao demagogiju. Ako vam Bauer baci kost da ste ušutikvali ekipu koja je urlala protiv uprave, a jeste, vaš odgovor je "nemate pojma koju smo cenu platili za naš klub". Pa dajte napišite jednom što ste radili, jer radite od nas mlade majmune s takvim komentarima. Neću vam ja biti kritičar ovdje, samo me iritira ovo ponašanje na forumu gdje vas ljudi nešto pitaju i onda mjesecima izvlače odgovor. Moram priznati da s druge strane nisam vidio takvu praksu, šta god ste pitali za nas dobili ste veoma konkretne odgovore.

Napisao sam ti dva primera prosta da ne moze biti prostije,kako su ljudi najebavali samo zato sto su stali sistemu na crtu.U oba slucaja itekako sve ima veze sa klubom nasim.
    A sto se tice vlasti i Putina,to je nase opredeljenje jer imamo licne sipmatije prema toj zemlji,a covek poput Putina u nasem narodu ima vecu dimenziju od politicara jednostavno.
    DS, 32, 200+

Član u nastajanju
    Datum registracije
    Jul 2012
    Bio si u pravu, ovo nikuda ne vodi.

Početnik
    Datum registracije
    Oct 2011
    Napisao sam ti dva primera prosta da ne moze biti prostije,kako su ljudi najebavali samo zato sto su stali sistemu na crtu.U oba slucaja itekako sve ima veze sa klubom nasim.
    A sto se tice vlasti i Putina,to je nase opredeljenje jer imamo licne sipmatije prema toj zemlji,a covek poput Putina u nasem narodu ima vecu dimenziju od politicara jednostavno.
    Ajmo onda postaviti konkretno pitanje i nadati se konkretnom odgovoru.Zašto delije fučkaju svome zapadu i istoku ako oni traže ostavku uprave i idući dan se ograđuju od takvih zahtjeva putem priopčenja?Ti si ovdje neki borac koji non stop skače na svaku našu pa evo dobio si konkretno pitanje.Vi ste jebeni presedan,još nigdje nisam niti čuo ili vidio da navijači vode rat protiv obične rulje i brane upravu.Do sada je uvijek bilo kontra.

To je zato sto ne navijas za klub za koji mi navijamo i pojma nemas koliko su ljudi glupi i nerealni sa svojim zahtevima i zeljama.Veze nemaju u kom je kurcu nas klub i neko je morao da bude glas razuma koliko god to bilo lose po nas,znali smo sta radimo.
    Inace,niko nikada nije sprecavao bilo koga da peva sta hoce bas iz razloga da ne moze niko nista da nam zameri.Mi smo imali svoj put koga smo se drzali i kada nas je podrzavalo 40000 ljudi,i kada nas je podrzavalo 4000.Ne menjamo svoj nacin razmisljanja jer je razularena masa podivljala pa su joj svi krivi.
    To su smesne price,jer da nije tako ne bi nam prosek bio 15000/20000 ove sezone na tribinama.To je poverenje koje se stice godinama.
    Posljednje uređivanje od Vozdovac : 23-05-2013 at 16:33
    DS, 32, 200+

Citiraj Prvotno napisano od bajdo Vidi poruku
    Evo nesto za sve prave navijace Hajduka..ja sam sutra prvi na trafici..

http://www.slobodnadalmacija.hr/Spor...-sliicama.aspx
    Bajdo,prva je slija zalipljena i to legenda Božo Broketa.Idemo svi skupljat slije pola love ide Hajduku a neloša je i zanimacija po stare dane se minjat ili igrat na topavalo.

[IMG][/IMG]
    Torcida old school. 55 g, 150/200(+ -)

U srzi navijackog duha je da bude slobodan,nekontroliran u svakom smislu od bilo koje strukture,klupske ili politicke i da bude buntovan,radikalan. Sve ove ostale intelektualne spike su kurac od ovce. Dom navijaca je tribina i ulica,a ne skupstina kluba i politikanstvo. Tuzno je i zalosno sto nekim ljudima ni 20+ godina staza nisu dovoljne da to shvate.
    Samim ulazenjem u strukture kluba navijacka grupa gubi svoj smisao i autonomiju,postaje kao stotine drugih,obicnih navijaca.Da ne pricam o osnivanju politickih stranaka i organizacija kao sto neki ovdje lupaju.
    BBB. 30, 100+

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove