+ Odgovori na temu
Stranica 187 od 214 PrviPrvi ... 87 137 177 185 186 187 188 189 197 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 3,721/4266

Tema: Navijačka svaštara

PARTIZAN JE NEVEROVATAN TIM,80+PO EX JUGI,PESTICIDI,GOD42[http://www.dodaj.rs/f/3j/ps/4kicrlV/243qn1.gifSAMOZVANI DIREKTOR BIRTIJE TO JEST DIKTATOR............

macane evo da proslaviš titulu

torcida,45,45

http://www.youtube.com/watch?v=NuyLs3oU3B4 odnosi se na pesmu u drugoj polivini???jel moze neko da mi objasni na koju foru je ovo moguce?ovo se kosi sa svim mojim dosadasnjim obrazovanjem i edukovanjem(kakvo god ono bilo)neka mi se ljudi smeju spreman sam da primim svaku kritiku ako sam ispao neznalica...
    delije bg 40+

zaboravio sam da napisem da ako ovo nije adekvatan post ili sta god neka se brise...nije mi u cilju nikakva provokacija.
    delije bg 40+

Član u nastajanju bg-jugend avatar
    Datum registracije
    Apr 2013
    Inače,srpska verzija(original) ove koračnice je iz prvog svetskog rata,kao i pesma ''Oj Srbijo mati''.
    Grobar 24, 69+

Citiraj Prvotno napisano od papazjanija Vidi poruku
    http://www.youtube.com/watch?v=NuyLs3oU3B4 odnosi se na pesmu u drugoj polivini???jel moze neko da mi objasni na koju foru je ovo moguce?ovo se kosi sa svim mojim dosadasnjim obrazovanjem i edukovanjem(kakvo god ono bilo)neka mi se ljudi smeju spreman sam da primim svaku kritiku ako sam ispao neznalica...
    Što ti je nejasno ?
    Zadar je najbolji,Zadar je slavan,nitko u Evropi, njemu nije ravan.... Tz 41, +50

Član u nastajanju
    Datum registracije
    Jul 2012
    Citiraj Prvotno napisano od bg-jugend Vidi poruku
    Inače,srpska verzija(original) ove koračnice je iz prvog svetskog rata,kao i pesma ''Oj Srbijo mati''.
    Nebuloze i mitovi koje provlačite odkako vam je uveden interent u Srbiju. Riječ je o sokolarskim pjesmama koje su spjevane na gotovo cijelom Balkanu, imaju ih i Slovenci samo ih ne pjevaju, i u ono vrijeme su trebale promicate ilirsko, jugoslavensko zajedništvo. To što su se s vremenom ustalile kod Hrvata i poprimile drugačiji kontekst nego kada su sklepane prije 100 godina jest drugi par rukava.

ma bune ga autorska prava
    Ex-Pesticidi, 33, 5 ali po srbiji

čuješ brate, a tek da nas vidiš dok zapjevamo dok se zemlja, dok se zemlja...
    ludilo pajdo. lu-di-lo...

volimo mi više svoje verzije,vidi ovu npr. haha,pa ne bi ju mjenjo nikad za ono sranje na engleskom...

stavi i ti u kosu svoju cvijet.. al jbga ako dođeš u san francisko...
    hahaha, brko, najjači si !!! jedini koji će imat veći sprovod od tita (nedaj bože još duuugo)...
    Posljednje uređivanje od amsterdam : 28-05-2013 at 05:10 Razlog: mate mišo
    30 - , 150 +

Citiraj Prvotno napisano od bandira Vidi poruku
    macane evo da proslaviš titulu

PARTIZAN JE NEVEROVATAN TIM,80+PO EX JUGI,PESTICIDI,GOD42[http://www.dodaj.rs/f/3j/ps/4kicrlV/243qn1.gifSAMOZVANI DIREKTOR BIRTIJE TO JEST DIKTATOR............

Citiraj Prvotno napisano od papazjanija Vidi poruku

Pa zar nisi čuo da se to pjeva kod nas na tribinama, isto kao i vaša verzija kod vas...
    isto kao i "oj Hrvatska mati nemoj tugovati..." itd...
    Bila je već rasprava o tim stvarima na forumu...
    Dinamo i OI!, to je život moj!!!
    BBB ZG, 32 godine, 240+ gostovanja

pitanje za tebe trotočka i za nerona

kako vi brojite svoja gostovanja? jel u tih 200+ i 400+ gost ubrojana reprezentacija ili samo dinamove utakmice van zagreba?
    jel brojite zaprešić, kranjčevićevu itd?
    TS/21-80+

Samo utakmice van Zagreba (tj. Zgb županije).
    Kranjča, Zaprešić, Sesvete, V. Gorica itd nisu gostovanje.
    Reprezentacija se također broji, ali samo van Hrvatske.
    Nije mi utakmica reprezentacije u Splitu ili Osijeku gostovanje...
    Brojim i nešto sitno sa zeleno-bijelima kada se išlo...
    Dinamo i OI!, to je život moj!!!
    BBB ZG, 32 godine, 240+ gostovanja

Datum registracije
    Apr 2013
    Tvoja ksenofobija,da ne kažem srbofobija,je samo tvoj problem i ničiji više.Zato zadrži za sebe,u cilju normalne komunikacije i razmene mišljenja i stavova,izmedju nas komšija.Da se razumemo,nisam ni ja pacifista i liberal,a po najmanje jugonostalgičar,al' kad sam već tu gledam da budem korektan i normalan,da me ne vode kroz upise i forum stvari koje znaju da povedu neke od vas.Znam o čemu pišem,video sam već tvoje upise.Postoji jedna činjenica koju si izostavio,a to je da su se kod Srba ove pesme kao koračnice pevale,dvadesetak godina pre no što su ih u Hrvatskoj propevali momci u crnim uniformama.I da su imali za cilj da promiču i šire zajedništvo južnih Slovena i Jugoslovenstva(i ako to ne mora baš da ide jedno uz drugo),kod jednog dela Hrvata u drugom svetskom ratu postale su najobičnija šovinistička zabava,koja je umesto panslavizma i pravog evropskog nacionalizma,širila mržnju prema susednom Slovenskom(Slavenskom-da ne dodje do zabune zbog književnog jezika) narodu.Jbg. Slovenci su vremenom više zavoleli Eltona Johna,ipak su oni štajerska škola.

Sportski pozdrav.
    Grobar 24, 69+

Član u nastajanju
    Datum registracije
    Jul 2012
    Citiraj Prvotno napisano od bg-jugend Vidi poruku
    Postoji jedna činjenica koju si izostavio,a to je da su se kod Srba ove pesme kao koračnice pevale,dvadesetak godina pre no što su ih u Hrvatskoj propevali momci u crnim uniformama.
    Melodije su nastale u relativno isto vrijeme početkom 20. st. na prostoru negdašnje Jugoslavije. Neke melodije su nastale prvo u Hrvatskoj, neke melodije u Srbiji. Riječi su slične i obostrano preuzimane. I ove dvije pjesme koje su navedene su kap u moru koliko ih ima, tj. koliko ih je bilo da su spjevane kod svih naroda. No, iz nekog razloga samo vi govorite da su to "srpske melodije" i "srpske pesme". Recimo, ostao bi iznenađen da Beograd i Zagreb dijele nekoliko identičnih spomenika koji su nastali u to vrijeme.

Knjigu u ruke.

Datum registracije
    Apr 2013
    Da ovo ne ode predaleko,a mrsko mi je da se raspravljam i pišem istorijske romane.Ja ću se ovde zaustaviti,jer ovakve rasprave,ne vode nikuda.Ti ćeš se držati svog stava,ja svog,i onda nastaje šou program u koji će se sigurno uključiti još neko,a bojim se da to ne budu neke neznalice i ložane.Nismo se najbolje ni razumeli.

Što se tiče knjige- http://www.dodaj.rs/f/1B/OG/2qZ7KTYg/zbor.jpg Ona je uvek bila najbolje oružije.
    Posljednje uređivanje od bg-jugend : 28-05-2013 at 16:17
    Grobar 24, 69+

nisam do sada na forumu primetio da se vodila rasprava o tome.i ja licno nikada do ovog klipa nisam primecivao da vi pevate na "svoj" nacin konkretno ovu pesmu(iskren da budem ne pratim vas u tolikoj meri da bi znao svaku pesmu sa vasih tribina,znam za mnoge druge ali za ovu ne).i zbog toga sam ostao zbunjen...ova pesma je jako prisutna u srpskom narodu i bez nje ne prolazi ni jedno narodno veselje(ispracaji,svadbe,itd.)a mogu i da kazem da se uci i u udzbenicima iz muzickog vaspitanja u osnovnim skolama...ali ako je vec o tome bilo reci nek se ne nastavlja dalja diskusija.
    delije bg 40+

Citiraj Prvotno napisano od amsterdam Vidi poruku
    čuješ brate, a tek da nas vidiš dok zapjevamo dok se zemlja, dok se zemlja...
    ludilo pajdo. lu-di-lo...

volimo mi više svoje verzije,vidi ovu npr. haha,pa ne bi ju mjenjo nikad za ono sranje na engleskom...

stavi i ti u kosu svoju cvijet.. al jbga ako dođeš u san francisko...
    hahaha, brko, najjači si !!! jedini koji će imat veći sprovod od tita (nedaj bože još duuugo)...
    ovo nikad nisam vidio/čuo.. hahahaha kakva verzija.. predobro!
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 28-05-2013 at 18:46
    bebebe, 27, stotinjak

Ugledni član Florida avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Jebo majku jebo oca ko ne voli Bilogorca

Šibenski Funcuti 41 godina.50+

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke