+ Odgovori na temu
Stranica 160 od 214 PrviPrvi ... 60 110 150 158 159 160 161 162 170 210 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 3,181/4266

Tema: Navijačka svaštara

21. 05. 1983. god. Partizan – Dinamo Zagreb 2:2

Ispostavilo se da su Mocino ’’okretanje Zajeca na petoparcu’’ i umetnost Dragana Mancea dovoljni da se uz fantastičnu podršku Grobara, Dinamo pobedi usred Zagreba, ali je mrtva trka ova dva tima u borbi za titulu nastavljena i u proleće 1983. god. Došao je i 21.05. 1983. god. dan konačnog obračuna. Partizan nije smeo da izgubi, Dinamo je morao da pobedi – kakav izazov za hiljade vernika crno-belih boja.
    Terazijska česma pamti mnogo toga, ali ne i onakav stampedo koji se pokrenuo ka Topčideru. Pampi je sa Terazija poveo Grobare u slavu, jer sve što je usledilo kasnije otišlo je u legendu. Pesme su se orile ulicama Beograda, a jedini nedostatak je bio to što se zbog kilometarski duge kolone, nije mogla pevati jedna pesma.
    Dinamo je bodrilo par stotina navijača smeštenih na severu i dvadesetak mladih ’’Purgera’’ na zapadu, koji su često aplauzom pozdravljali Grobare zbog gromoglasnog navijanja.
    U prvom poluvremenu odbrana Dinama uspela je da obuzda D. Mancea i iz opasnih kontranapada ’’Purgeri’’ stižu do kapitalnog vodstva od 0:2. Šta se u poluvremenu dešavalo u svlačionicama, ostaće zauvek tajna, tek izlazak crno-belih na teren označio je početak ludila na stadionu. Četrdesetpetominutna erupcija koja je tutnjala Marakanom pokazala je da su Grobari najbolji i da najveća dostignuća stižu upravo kada je na terenu najteže. Koliko je atmosfera na tribinama uticala na igru dokazuju i reči očajnog trenera Zagrepčana, Blaževića, koji je za ’’Sport’’ izjavio posle utakmice: ’’ Kada sam izašao na drugo poluvreme, atmosfera me je pogodila kao grom iz vedra neb. Onakvo navijanje nisam video u u životu, i znao sam da da to neće izaći na dobro. Mojim igračima su zaklecala kolena i Partizan je stigao šampionskih 2:2. Eh da ja imam ovakve navijače gde bi mi kraj bio’’.
    Još jednom se pokazalo ko je i šta je, a Grobari su dokazali da nisu samo huligani već i dobro organizovani navijači, koji itekako utiču na događanje na terenu. Možda nekom zvuči kao fraza, ali je Partizan titulu 1982/83 osvojio sa dvanaest igrača. Golove preokreta postigli su Trifunović i naravno D. Mance sedam min. pred kraja utakmice. Grobarima je još jednom ostalo puno srce, a u sećanju zauvek urezana slika najvećeg D. Mancea, kako na kolenima, sa visoko podignutim pesnicama pozdravlja najbolje navijače.

Posljednje uređivanje od shole : 29-03-2013 at 17:38
    Za sve se navija PARTIZAN se voli, 40+,

Posalo mi Homeini ovu sliku ali ja nisam ni znao za ovu zastavu pa ja sad neznam da li sam pobrkao nesto i moze li netko od delija napisati da li je bio i mali trasparent delije pula?

Olimpija-Zvezda 2002.g

ex Torcida,33,100+

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    džnoni ako misliš ovdje pisati, ljubazno ću te zamoliti za generalije.
    one su obavezne.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

presavijena na ogradi
    Budućnost Podgorica ,23, 70+

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    džnoni ako misliš ovdje pisati, ljubazno ću te zamoliti za generalije.
    one su obavezne.
    Nisam znao da je obavezno...ok...

Navijac Zvezde od kad znam za sebe, otac je zagrizeni zvezdas koji je 60-ih i 70-ih isao na skoro svaku utakmicu, i od malena mene i buraza je vodio... prva tekma je bila Zvezda - Partizan 85-te, secam se samo neke guzve. Bolje pamtim kosarkaske utakmice, od 86-87 Pionir mi je bio druga kuca... Cibona, Jugoplastika, Partizan... glavno navijanje je bilo sa strane iza kosheva, delije su drzale jednu stranu, groblje drugu, sa nizom bubnjeva na ogradi sa obe strane... bilo je rivaliteta i ludog navijanja, ali skoro da ne pamtim neke tuce navijaca...

Secam se jednog starog zvezdasa sa shalom koji kad je dolazila Jugoplastika po pola tekme je vikao samo Toooonnnniiiii(Kukoc) i mahao rukama kao da mu se klanja prvo je isao na kurac svima jer nas je Kuki redovno punio, a posle je bilo smesno Drazen, Cutura, Aca... krvav basket se igrao tad...

Onda sam poceo da treniram kosarku u Zvezdi, 7 godina sam nosio taj dres, bio u juniorima, igrao za kadetsku repku Srbije(tada jos Jugoslavije)... generacija sa Radmanovicem, Vujanicem, u Partizanu je igrao Varda(cuvena izjava:kolko si visok?! 2 nula 12). Sa tim drustvom smo poceli intenzivno da odlazimo na Maru na sever... uhvatio sam zlatnu zvezdinu generaciju, desavalo se da protiv npr Celika dodje po 50-60.000 ljudi... bio protiv Bajerna u polufinalu KES-a... nismo tad bili ni svesni koliko se cudo dogadja...

Devedesetih se vec krenulo sa sranjima na tribinama intenzivnije, tucama... secam se onog derbija kad je Krupni dao makazicama ludilo od gola na JNA, tad smo jedva usli, kerovi su doveli konjicu i pustali samo na jedan ulaz...a ono malo dupe od tribine, jeziva je guzva bila. posle toga sam samo jos jednom bio na tom stadionu, stajao 10 metara od decka kome su grobari raketom sa juga probusili vrat...gledao sam ga u ropcu, mislio sam da ce se izvuci, ali kad sam cuo da je otisao, zakleo sam se da se nikad vise na tom stadionu necu pojaviti...i to sam ispostovao do dan danas.

Bile su tad tekme gde su sjajno navijalo, Barsa, Kaiserslautern, Lazio... na Barsi je bila takva guzva na severu da ruke nisi mogao da podignes u vis... igrom slucaja upoznao sam se pre 2 godine sa Joveticem koji je dao vodeci gol, cepali smo tenis, i nisam mogao da ga ne pitam - brate, sta ti prodje kroz glavu u trenutku kad vidis da lopta ulazi u gol Barsi(a tad su igrali Ronaldo, Rivaldo, Luis Enrique)...kaze brate kao da letis do meseca...

Zvezda je posle tonula, islo se na tekme bez obzira, nekad sa drustvom zabodemo neko gostovanje po Srbiji za vikend... basket je ove sezone bio odlican, fudbal cemer...al to nema veze...

Neki misle da smo mazohisti sto tako verno bodrimo klub koji se od trona spustio nisko... armija navijaca sanja i ceka da se dignemo kao feniks iz pepela...kad ce to biti...nije vazno...

Dzoni, generalije su pripadnost grupi i okvirni broj gostovanja u potpisu..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 30-03-2013 at 12:13
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Dzoni, generalije su pripadnost grupi u okvirni broj gostovanja u potpisu..
    e jbg

Ne znam sto mora da se pripada nekoj grupi... valjda je ovo pdf za navijace, ili ja to ne kapiram kako valja...

Ne znam sto u sub to da guram, pa pisem i na drugim temama, sta koga boli uvo tamo za koga navijam...

Citiraj Prvotno napisano od DzoniBG Vidi poruku
    e jbg

Ne znam sto mora da se pripada nekoj grupi... valjda je ovo pdf za navijace, ili ja to ne kapiram kako valja...

Ne znam sto u sub to da guram, pa pisem i na drugim temama, sta koga boli uvo tamo za koga navijam...
    za organizirane navijače..stroga su pravila..

izbacit će te..

Onda necu na ovom pdf-u da pisem...

Sta sad, da mi stoji pecat ko govecetu za koga navijam...ali ako je takav red, onda cu da se pomerim u stranu...

Citiraj Prvotno napisano od DzoniBG Vidi poruku
    Onda necu na ovom pdf-u da pisem...

Sta sad, da mi stoji pecat ko govecetu za koga navijam...ali ako je takav red, onda cu da se pomerim u stranu...
    Ima gore pdf Nogomet za nas obične drukere

ovo je za Warriorse
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 30-03-2013 at 19:07

Član u nastajanju Osijek United avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    44, NK Osijek,6

PARTIZAN JE NEVEROVATAN TIM,80+PO EX JUGI,PESTICIDI,GOD42[http://www.dodaj.rs/f/3j/ps/4kicrlV/243qn1.gifSAMOZVANI DIREKTOR BIRTIJE TO JEST DIKTATOR............

PARTIZAN JE NEVEROVATAN TIM,80+PO EX JUGI,PESTICIDI,GOD42[http://www.dodaj.rs/f/3j/ps/4kicrlV/243qn1.gifSAMOZVANI DIREKTOR BIRTIJE TO JEST DIKTATOR............

Član u nastajanju Azzurri avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Dzoni, stavi u potpis klub, godine i broj gostovanja okvirni, tipa: Simpatizer CZV, 40 godina, 50 (gostovanja)

Inace strasan tekst si napisao, svaka cast.
    Torcida/26/80+

Ugledni član alekgreat avatar
    Datum registracije
    Feb 2012

Mogo je choveka da mazne a da neprimete .. 5:20
    CHKEMBARI VERNI DO GROBA ! 36,

Ugledni član zg blue avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    pisi djoni, pisi,jer lijepo i pametno pises.jbs generalije,stavi pod generalije bilo kaj,eto tek toliko.
    nek ti budu ko meni avatar,kojeg stalno mijenjam,nekakva poanta onoga kaj si bio, volio i kaj si sada i kaj sada volis.
    tebi je to vidim zvezda i sever a meni su dinamo i sjever
    dinamo zauvijek,bez obzira na godine.
    kaj stariji to vjerniji.

Ugledni član zg blue avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    btw djonija,a kaj sad,di je groblje kaj niko nece odgovoriti na onaj njegov upis o partizansko-komunisticko-titoistickom komsijskom klubu iz humske.
    ajmo unchained,footie man,macane;zasto sada sutite!!!
    malo smo se svi skup odmorili,idemo dalje sa forumom.
    bacena vam je rukavica u lice,pa kaj se ceka.
    dinamo zauvijek,bez obzira na godine.
    kaj stariji to vjerniji.

Citiraj Prvotno napisano od zg blue Vidi poruku
    btw djonija,a kaj sad,di je groblje kaj niko nece odgovoriti na onaj njegov upis o partizansko-komunisticko-titoistickom komsijskom klubu iz humske.
    ajmo unchained,footie man,macane;zasto sada sutite!!!
    malo smo se svi skup odmorili,idemo dalje sa forumom.
    bacena vam je rukavica u lice,pa kaj se ceka.
    ja sam mu dao odgovor,sta ja mislim o tome,ja sam ,jedna baraba koja voli partizan a kurac ,me boli i za tita i za komuniste itd.ovdesmo da opisujemo nesto sasvim drugo a da guglam mogu i ja i sta cu dobiti isto sto i pise o mom klubu samo se menja ime,nego da vidimo mi kako to vi nemozete skinuti mamica,po meni ste klub bez navijaca satro borba luta a ono prc jedino vam ostaje ona poslovica KOME JE SUDJENO NJEMU GACE SAME PADAJU..........I MANITE SE PARTIZANA JER IMATE PUNO VISE GOVANA PRED VASIM VRATIMA.JEDINO JUNAJDED AKO HOCE MOZE DA VAM OBJASNI PRAVO STANJE,,,,,I JOS JEDNO PITANJE ZA MOMKA SA MODERNIM NADIMKOM DZONI BG KAKO TO DA STE PRE 6 METARA HTELI DA DA VAS RASPUSTE DA UDARE KATANAC NA ONU RUPU A SADA PLIVATE U LOVI,,,,,,,DA NISTE POPRAVLJALI KISOBRANE PA USLI U KINTU,,,,,,,,,,,,,,,,

Citiraj Prvotno napisano od pesticidi Vidi poruku
    ja sam mu dao odgovor,sta ja mislim o tome,ja sam ,jedna baraba koja voli partizan a kurac ,me boli i za tita i za komuniste itd.ovdesmo da opisujemo nesto sasvim drugo a da guglam mogu i ja i sta cu dobiti isto sto i pise o mom klubu samo se menja ime,nego da vidimo mi kako to vi nemozete skinuti mamica,po meni ste klub bez navijaca satro borba luta a ono prc jedino vam ostaje ona poslovica kome je sudjeno njemu gace same padaju..........i manite se partizana jer imate puno vise govana pred vasim vratima.jedino junajded ako hoce moze da vam objasni pravo stanje,,,,,i jos jedno pitanje za momka sa modernim nadimkom dzoni bg kako to da ste pre 6 metara hteli da da vas raspuste da udare katanac na onu rupu a sada plivate u lovi,,,,,,,da niste popravljali kisobrane pa usli u kintu,,,,,,,,,,,,,,,,
    kad vi skinete mamica ja vam bum rekel stanje na na nasoj tribini i i samom klubu,rukavica je bacena

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove