+ Odgovori na temu
Stranica 133 od 214 PrviPrvi ... 33 83 123 131 132 133 134 135 143 183 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 2,641/4266

Tema: Navijačka svaštara

Delije Sever, 40+

ovakvi su imali u prodavnicama
    Delije Sever, 40+

Gost
    Datum registracije
    Sep 2011
    Dobar je ovaj dres s 2 najtrofejnija kluba bivše države.

Ugledni član zg blue avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    dva naj jugoslavenskija kluba bivse drzave

nemojte opet sad o anti I titi
    ovo je bilo samo zbog zagrijavanja pred derbi
    u kojem bumo mi naravno pobijedili,posteno
    ak nebu maminjo platio
    dinamo zauvijek,bez obzira na godine.
    kaj stariji to vjerniji.

Citiraj Prvotno napisano od Sava04 Vidi poruku
    ovakvi su imali u prodavnicama
    Ovakav dres smo nosili u sezoni 1979., evo ti fotka.
    Partizan-Dinamo 1979.
    Ja sam tebe Savo smatrao za ozbiljnog forumasa do sada a ti najlepsi dres koji sam dobio 1979. za 10 rodjendan pokusavas da izmanipulises da nije bio orginalan dizajn.
    P.F.C.- B.B. 1970.-....

Citiraj Prvotno napisano od 1981 Vidi poruku
    Imaš li ovoga brate?

[IMG][/IMG]
    ovo mi lici na simbiozu onog tigra i lava ,valjda lavgar ,sto su vox i bukovski analizirali .
    RD 1985 - DS 1989

18.11.1979. Crvena zvezda-Partizan 2:0
    Golove postigli Filipovic i Sestic a mislim da nas je na ovom derbiju bilo pola pola, hteli da nas izbace iz lige 5 meseci ranije pa proradio grobarski inat.
    Kada sam se sa matorcem i njegovim tada 30+ grobarima spustao dole to su bile reke grobara sa zastavama.
    Stadion je izgledao cudesno kada su igraci izasli na teren jer je ceo stadion bio u zastavama a na severu opet dominirala ona cuvena velika kanadska, da je vise nas nije uzivo videlo jos bi ispalo da je urbana legenda.
    Mi smo u jesenjem delu dobili ove sa ravnom straftom dresice kombinata Sport.
    A lopte su im bile vrhunske kao i reklama 'Kupujte lopte kombinata Sport'.
    Ubice me nostalgija, Napred Partizan-prvi put skandirano bas 1979.
    P.F.C.- B.B. 1970.-....

Ugledni član totalna steta avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    ima li ko da zalipi one patike(tenisice) velika četvorka ??

ono je bija vrh
    torcida alaeština,40god... u jugi ,14 gostovanja točno..sezona 87/88 - 90/91...

Citiraj Prvotno napisano od Sava04 Vidi poruku
    simpo vranje,jel to još živo?
    torcida,45,45

bandira
    koliko ja znam ,simpo vranje jos funkcionise ,sad kako i u kolikom obimu ...
    RD 1985 - DS 1989

Datum registracije
    Feb 2013
    Citiraj Prvotno napisano od rdbgd Vidi poruku
    bandira
    koliko ja znam ,simpo vranje jos funkcionise ,sad kako i u kolikom obimu ...
    jeli rade još dva najpoznatija srpska brenda na torcidi 80-tih ,tigar i sintelon ljepilo

Citiraj Prvotno napisano od totalna steta Vidi poruku
    jeli rade još dva najpoznatija srpska brenda na torcidi 80-tih ,tigar i sintelon ljepilo
    nikad bolje ,jbg kriza je pa se ljudi snalaze .
    RD 1985 - DS 1989

Citiraj Prvotno napisano od totalna steta Vidi poruku
    ha legendarno,,tigar je neprikosnoven bija ali dostojna zamjena mu je bija jedino sintelan,,,kasnije to nista nije valjalo,,,,,,
    e kad se sitin ,,,,,
    torca st-38-100+-i pape i dida bili su torcida

Ugledni član alekgreat avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Citiraj Prvotno napisano od unchained Vidi poruku
    Golove postigli Filipovic i Sestic a mislim da nas je na ovom derbiju bilo pola pola, hteli da nas izbace iz lige 5 meseci ranije pa proradio grobarski inat.
    Kada sam se sa matorcem i njegovim tada 30+ grobarima spustao dole to su bile reke grobara sa zastavama.
    Stadion je izgledao cudesno kada su igraci izasli na teren jer je ceo stadion bio u zastavama a na severu opet dominirala ona cuvena velika kanadska, da je vise nas nije uzivo videlo jos bi ispalo da je urbana legenda.
    Kad si pominjao zastave dal se sechash najveche sa ovog derbija od preko 100 metara koju su razvlachili pre mecha na atletskoj stazi .. na vashoj strani svakako
    CHKEMBARI VERNI DO GROBA ! 36,

Ugledni član alekgreat avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    CHKEMBARI VERNI DO GROBA ! 36,

Citiraj Prvotno napisano od alekgreat Vidi poruku
    Kad si pominjao zastave dal se sechash najveche sa ovog derbija od preko 100 metara koju su razvlachili pre mecha na atletskoj stazi .. na vashoj strani svakako
    Grobari od Makedonija, voleli su te velike pantljicare vise nego 'leba.
    'Mi Partizan Ruma' je po meni nasa najbolja zastava tog tipa mada i nije bila najduza.
    Rekao bih da su je oni uradili tacno po ogradi juga na JNA u to vreme.
    Tek kasnije su nadodali jos onu krivulju na ogradi negde posle sredine 80-tih.
    Secam se da su taj derbi i na severu i kod nas na jugu razvlacene pantljicare ali se ne secam toga sa atletske staze.
    P.F.C.- B.B. 1970.-....

Ugledni član Florida avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Citiraj Prvotno napisano od alekgreat Vidi poruku
    Ubava crnka to je žemska a ne ona šta ju je manijak okačija prije po godine
    Šibenski Funcuti 41 godina.50+

Datum registracije
    Feb 2013
    Citiraj Prvotno napisano od unchained Vidi poruku
    ovde san bija još dite od 7 god,al ovih zvezdinih dresova skroz crvenih se uopće ne sićam.
    jeli ovo bilo nešto posebno za ovu utakmicu ili su igrali sezonu ili više u njima??

[QUOTE=unchained;205660]Ovakav dres smo nosili u sezoni 1979., evo ti fotka.
    Partizan-Dinamo 1979.
    Ja sam tebe Savo smatrao za ozbiljnog forumasa do sada a ti najlepsi dres koji sam dobio 1979. za 10 rodjendan pokusavas da izmanipulises da nije bio orginalan dizajn.

Hahaha, šta se odma ljutiš, jesu takvi imali u prodaji sa kombinacijama crveno beli, crno beli i plavo beli bez amblema. Nisam rekao da nisu originalni, već sam mislio na ovakav dizajn sa prugama bez amblema. I ja sam dobio sličan dres za rodjendan, normalno crveno beli. A znam da je ovo na slici original sport i da ste imali takav samo za godinu nisam bio siguran. Sećam se da je Zalad imao onaj golmanski sa crnom prugom i belim zvezdama na rukavima. Kasnije prelazite u onim adidasovim...
    Delije Sever, 40+

Zašto su Srbi navijali za Hajduk
    autor: Nedeljnik Novine
    Izvor: Veljko Miladinović

Da se kojim slučajem pročulo da se gasi Dinamo, da se ne lažemo, nekako bi nam se blagi osmeh razvio preko lica. Kada se čulo da se gasi Hajduk, da se ne lažemo, svakom je bar na prvu loptu bilo nekako žao. Ipak, Hajduk je to, zar nije narod ovde uvek voleo hajduke. I nisu to neki bezlični purgeri, pa da ne bude jasno zašto bi neko uopšte za "to" navijao. Osim, ako je već purger.
    I ima, da se ne lažemo, taj Hajduk neku dušu. Miriše na more, na Dalmaciju, na Dalmatinke, na jugonostalgiju. I zato se na internet forumima sa vapajima Torcide svetom Anti i svetom Duji da sačuvaju "dite Splita", jednako mogu naći poruke podrške iz Srbije. Iz Kragujevca, iz Aleksinca, iz svake šumadijske rupe iskočila je podrška Srba koji su se setili kako su nekada voleli taj Hajduk. Ima i onih koji ni za koga drugog nisu navijali, do za Hajduk. Oni koje je uvek privlačilo kako su igrali Žungul, Jerković, Slišković. Ima i onih grobara koji Hajduku nisu zaboravili kada su pobedili Zvezdu u finalu kupa, one godine kada je bila prvak Evrope. Ima i onih Delija koji poštuju Hajduk, jer je to jedini klub iz bivše Juge koji je više pobeđivao Zvezdu, nego što je od nje gubio...
    Ali, zašto su Srbi voleli baš Hajduk? Taj Hajduk gde je još pre hrvatskog proleća neko gubio život zato što navija za klub iz Beograda. Kao sredinom šezdesetih, kada je Pirmajer dao gol u devedesetom minutu i Partizan pobedio jedan-nula, pa su torcidaši na smrt prebili jednog mornara jer je nosio crno-belu zastavu, a iz CK je naređeno da se o tome ćuti. Zašto su voleli Hajduk, čijim je navijačima najveći ponos bio bačeni automobil u more kom je iznad morske pene virila BG registracija? Onda kada je jedan od najvećih "hajdukovaca" Miljenko Smoje govorio da bi bilo bolje da odu ispred gradske skupštine i bace neki "mercedes" u more.Opet, možda je sve to i razumljivo. Možda je to baš zbog Dalmacije. Možda je to zbog rokenrola. Možda je to zbog jugo-verzije holandskog "totalnog fudbala" koju je promovisao trener Tomislav Ivić. Možda je to zbog tih sedamesetih kada su dugokosi fudbaleri Hajduka više ličili na članove "Pink Flojda", kada su se sve cure ložile na Šurjaka, Žungula, Buljana. Iako su oni danas za nas samo neki fudbaleri sa smešnim imenima. Možda je to zato što su doneli tu revoluciju u fudbalu i u imidžu, i zato što su svi odavde sanjali kada će doći avgust pa da odu na more u Dalmaciju. U tu Dalmaciju koja živi za svoj Hajduk, čije su se "bile noći" redovno održavale u Beogradu.A da se ne lažemo, ne može se reći da Hajduk nije bio nešto posebno. Jedini klub koji je bio prvak one države, a da ne dolazi iz glavnog grada "nečega", republike ili makar autonomne pokrajine, kao što je bila Vojvodina. Možda je to zato što je ljubav Torcide za svojim klubom nešto što ne postoji nigde "na svitu". I danas kada se prođe Splitom ne postoji fasada, kafić, ili prodavnica koja nije u obeležjima Hajduka. Niti kafane gde postoji druga tema za ćakulanje, osim Hajduka. Kažu da je stari stadion kod plinare, iliti Štari plac kako ga sada zovu, nalazi se pored porodilišta. I svaki Splićanin prvo što vidi kada se rodi je stadion. I to im, kažu, određuje život.I za Partizan se navijalo širom bivše Juge, ali to je bila ideološka stvar. I za Zvezdu se navijalo širom Juge, ali to je bilo malo ideološka, malo nacionalna stvar. Hajduk je jedini klub koji prvenstveno pripada svom gradu i regiji, za koji se navijalo širom Juge.A možda je ta ljubav Srba prema Hajduku, bila samo ljubomora, jer Srbi nisu imali svoj Hajduk? Jedini klub "iz velike četvorice" koji nije bio suvi komunistički produkt. Iako je po sebi najviše to bio. Jedini klub koji je igrao ozbiljan fudbal, a postojao je duže od Jugoslavije. Još iz doba Austro-Ugarske, kada su praški studenti iz Splita gledali Spartu i Slaviju, pa doneli sa sobom "balun" i hteli da osnuju klub.
    Pa nisu znali kako da daju ime klubu, pa se lomili dal' da bude Marjan, dal' da bude Uskok, Mosor ili Velebit. Pa su pošli kod gimnazijskog profesora Josipa Barača, a ovaj im rekao "šta ste mi upali k'a 'Ajduci"... (Džabe im sad govoriti šta bi bilo kada bi Hajduk Stanko ustao iz mrtvih i čuo da tamo u Dalmaciji ima nekih koji bi ginuli za Hajduka, ko bi ga ubedio da Srbija nema more).A možda se sve vreme lažemo. Jer, kada je to tako trebalo da se govori, Hajduk je bio odraz crvenog Splita. A kada je trebalo drugačije da se govori, on je bio sve suprotno od toga. Za vreme Drugog svetskog rata Hajduk nije hteo da igra italijansku ligu. Ni posle 1943, i italijanske kapitulacije, kada je Split ušao u NDH nije hteo da igra ni NDH ligu. Danas neki Torcidaši kažu da nisu hteli da igraju,samo zato jer je Pavelić Split poklonio Musoliniju. Od "hrvatskog proljeća" na Hajdukovom stadionu se isticao paralelni grb uz onaj sa crvenom petokrakom, navijači su počeli da nose izvorni, sa šahovnicom. Tako bar danas govore nakon što je u Torcidu prodrla ideologija ustaške mladeži. Ipak hajdukovci jesu mahom otišli u Partizane i na Visu 1944. igrali baluna kao "Hajduk NOVJ". I hteli su komunisti da im Hajduk bude armijski klub. Ali Split ga nije dao. Tako je Beograd dobio Partizan i Crvenu Zvezdu.Zato smo, možda, osećali podsvesnu ljubomoru, jer nismo imali svoj Hajduk. Ili smo mi samo ubili "svoj Hajduk". Zar nije Beograd prvi imao taj "rokenrol"? Zar nije BSK u Kraljevini tridesetih godina bio ono što je Hajduk bio SFRJ sedamdesetih? Zar nisu Tirke, Moša i ekipa bili ta fudbalska revolucija koju su sedamdesetih doneli Žungul, Buljan, Jerković... Ta ekipa BSK-a koja nije uvek igrala najbolji fudbal, ali je šmekom sa kaldrme mogla da ode u Urugvaj i uz igrače iz Jugoslavije pobedi Brazil i bude treća na svetu. Zašto bi šmek sa Čubure bio manje "šmekerski" od šmeka podno Marjana? Split nije dao da Hajduk progutaju nove vlasti. A Vladimir Dedijer je posle rata rekao Božidaru Andrejeviću Andrejki (u Montevideu ga glumi Vojin Ćetković): "Šta učinismo, pogasismo sve naše klubove". Ovaj mu je odgovorio "to su tvoji uradili, ne moji".
    Split je imao i Miljenka Smoju da napiše "Velo misto". Pa ko ne može da se zaljubi u 'Ajduka kada gleda kako se kod meštra u butigu bore za svoj grad i klub protiv svakojakih zavojevača, od srpskog majora koji kod meštra Borisa Dvornika ulazi sa gedžovanskim "gde si, brico", do raznih fašista i nacista. Imali su ono što je najvažnije da bi se uizgradio mit o Hajduku - seriju koja je zabranjivana. Naš Montevideo je malo okasnio, da bi bio zabranjen.BSK i Hajduk su osnovani iste godine 1911. Prvog je ubio komunizam, drugog će kapitalizam. Kapitalizam ne zanima što Torcida kaže "Hajduk živi vječno". Beograd je vrlo brzo posle 1945. zaboravio na svoj BSK i zavoleli smo Partizan i Zvezdu. Kapitalizam ne zanima što Hajduk živi sto godina. Od 1945. naovamo dogodilo se dovoljno toga da ne moramo da budemo ljubomorni na Hajduk. I zato ne treba da nam bude žao. Jer, za sve se navija, Partizan se voli. Zvezda je život, ostalo su sitnice.

ps,hvala onome tko mi je poslao nisan zna pribacit na forum nego ovako
    torcida,45,45

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove