+ Odgovori na temu
Stranica 127 od 214 PrviPrvi ... 27 77 117 125 126 127 128 129 137 177 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 2,521/4266

Tema: Navijačka svaštara

Citiraj Prvotno napisano od zg blue Vidi poruku
    banja luko posusilo ti se granje dosli purgeri na oranje.
    fakat mi je dosta vise tih poskocica o b.luci.
    ali salu na stranu,postavio bi svima pitanje.
    da li je jos koja grupa iz bivse yu bila tamo tak kak mi.
    zelim reci, da smo mi bili tam dva puta u dobrom broju.oba puta smo napravili show.
    znali smo da idemo u grad u kojem nas intezivno mrze.grad u kojem je murija jako zaj...na.
    kada smo mi tam dolazili u yu su vec nacionalne strasti jako uzavrele.a tam su u muriji radili krajiski
    krkani sa okolnih brda kaj su meni slomili nogu I nemilosrdno se obracunali sa nama
    kak ste vi ostali prolazili tam i u kojim ste brojevima dolazili?
    nikad dosta banja luke

banja luka 89-te, borac-dinamo

Posljednje uređivanje od Vox populi : 15-02-2013 at 21:09
    Old School

torca st-38-100+-i pape i dida bili su torcida

Ugledni član zg blue avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    Citiraj Prvotno napisano od DUGARI Vidi poruku
    samo da pitam zašto bi nas mrzili?kad se zna da je skoro pola grada bilo ne srpskog življa,dosta hrvata je tamo živjelo.na kraju krajeva tamo je hdz-e imao skup od 50000 ljudi.ne mislim na muriju pod mrziti nego ljude koji su živjeli tamo.
    pod ovo mrze mislio sam na muriju prvenstveno,koja je vec89.g.vec bila sastavljena kak sam I napisao od krajiskih krkana a za 90.g.da ne pricam.
    kaj se tice ljudi tam ja nigdje nisam vidio niti cuo nekoga ko bi pokazao I najmanje simpatije prema zagrepcanima.taj nesrpski zivalj kak si ga ti nazvao bio je zesce jugoslavenskii orijentiran.
    ja sam poslje ove tekme gdje smo potjerani malo se odvojio I onak sa slomljenom nogom probrijao po kaficima u kojima sam ulazio sa ljudima u sprehu.uspio sam se potkaciti u nekoj cevabdjinici gdje je bio poster mrkele.jeb..l su mi majku purgersku.da sad ne ulazim u politicke price ili ratne dozivljene iz prve ruke u kojima bi rekao da se u bosni kunulo u mir I bratstvo dok se iz susjedove kuce tuklo po nama.ili hoces vec ispricanu navijacku gdje se sve mrzilo purgere?
    Btw.jesi li ti uopce bio na tim gostovanjima tamo u b.luci.ili u mostaru?draze mi je bilo otici u bge.
    dinamo zauvijek,bez obzira na godine.
    kaj stariji to vjerniji.

Datum registracije
    Jul 2012
    hvala bgd fantomu.mozda je neko od komsija stigao u b.luku I prije tekme pa I imao kakve bliske kontakte tamo.
    ili je neko mozda imao van b.luke kontakte sa vulturesima.
    I nekaj kaj je ovdje vec 100 puta ponovljeno- ljudi mene a I sve druge boli kurac gdje I kakve mitinge je imao hdz pa bilo to spomenuto u bilo kojem kontekstu.jer ljude isto tak boli ista stvar gdje sam ja u cetiri godine sve bio po terenima a I to nisu navijacke teme.
    aje komsije dajte vi jos koju o b.luci navijacku.
    pa da je fakat stavimo ad acta.
    kaj stariji to vjerniji.

pod ovo mrze mislio sam na muriju prvenstveno,koja je vec89.g.vec bila sastavljena kak sam I napisao od krajiskih krkana a za 90.g.da ne pricam.
    kaj se tice ljudi tam ja nigdje nisam vidio niti cuo nekoga ko bi pokazao I najmanje simpatije prema zagrepcanima.taj nesrpski zivalj kak si ga ti nazvao bio je zesce jugoslavenskii orijentiran.
    ja sam poslje ove tekme gdje smo potjerani malo se odvojio I onak sa slomljenom nogom probrijao po kaficima u kojima sam ulazio sa ljudima u sprehu.uspio sam se potkaciti u nekoj cevabdjinici gdje je bio poster mrkele.jeb..l su mi majku purgersku.da sad ne ulazim u politicke price ili ratne dozivljene iz prve ruke u kojima bi rekao da se u bosni kunulo u mir I bratstvo dok se iz susjedove kuce tuklo po nama.ili hoces vec ispricanu navijacku gdje se sve mrzilo purgere?
    Btw.jesi li ti uopce bio na tim gostovanjima tamo u b.luci.ili u mostaru?draze mi je bilo otici u bge.
    nisam išao na gostovanja,bio mali od kužine.samo sam pitao,nemoj se ljutit.nego vidim raspričali se o banja luci ko da je milwall u pitanju.moje ovako laički razmišljanje je da su boysi više batina dobili od hrvatske policije nego od jugoslavenske milicije,al dobro nečemo politiku u radnju.evo jedan mali primjer ko je bio u korenici 96 sve zna,tam su nam govorili da smo gori od četnika,hahaha,a ja fasovo tri puta.
    vratite nam dinamo,36,100+

Datum registracije
    Jul 2012
    gle ne ljutim se,ali stipu hdz.moje misljenje kao covjeka kaj je osjetio I vidio I jednu I drugu murju je da je ipak ona komunisticka
    tukla jace.pa kvragu eto meni je bas u toje b.luci krkan od 120kg.skocio na nogu kada sam bio na podu I slomio je.u rijeci sam dobio takvih batina
    od rije jednom da sam pisao krv.udaraju I ovi ne kazem ali onda je murija bila pojam o cemu smo svi bezbroj puta pisali ovdje.
    a kak sam ti rekao vec ne ljutim se,ali mi je malo glupo to kaj si uletio padobranski sa pitanjem o gradu u kojem nisi bio na gostovanju ili cak mozda ni na proputovanju. pa onda u nastavku opet dalje iznosis tezu kak ti mislis da smo mi dobili vise batina od ove murije nego one.
    iako onda nisi isao na tekme,a nisi ni mogao zbog godina.
    kaj je sljedece?
    oprosti ali tvoje misljenje I tvoje tvrdnje o necemu eventualno mogu znaciti nesto ak si ti to nesto osobno vidio,dozivio I prosao.
    tek tada ti izneses svoje misljenje,dajes usporedbe,povlacis paralele izmedju ljudi,pojava,dogadjaja.
    u suprotnom,oprosti ali tvoje misljenje I nije bas meritorno.I mozda moze biti I malo zamarajuce.velim ponovo ne ljutim se,mojne se ni ti ljutiti. ali na ovom forumu ljudi uglavnom pisu o stvarima kaj su ih osobno dozivjeli.I iako zivimo u razlicitim drzavama sada,ipak se vecinom znamo pa neka potrebe niti mogucnosti da se laze.
    Posljednje uređivanje od zg blue : 16-02-2013 at 02:04
    kaj stariji to vjerniji.

Ugledni član Footie Fan avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Da se vratimo na Banjaluku...Meni je tadašnja devojka studirala tamo na Pravnom, iako je bila iz BGD - roditelji su je poslali u BL da se skloni od mene..
    Međutim, ne lezi vraže, stoka je ubrzo krenulo tamo u posetu..Sećam se da sam u vozu toliko popio sa nekim vojnicima da sam jedva pogodio gde da siđem...
    A, sišao sam tako što sam padao po šinama - Slavko Štimac i ono " jadan je otac koji ima ovakvog sina" je za moje predstavljanje žel. stanici u Banjaluci samo simpatična filmska scena..Sramota...Posle toliko gostovanja da posrćem onako..

A, ta priča "7 na 1" ne pije vodu, barem meni. Isto veče, obzirom da je moja draga živela kod nekih rođaka a ja morao da budem u hotelu, blejao sam po gradu i startovali su me samo muški Banja Luke.
    Videli pijanu budalu, pa da nas bude više. Sa jednim sam proveo celo prvo veče tražeći njegovu ženu koja je pobegla od kuće i, po njegovoj proceni, bleji u nekoj od kafana i kurva se.
    Nismo je našli ali smo se izponapijali za sve pare.
    Drugo veče sam završio u nekoj diskoteci gde je bilo 150 frajera i 10 riba (teško da je bilo gay mesto u ono vreme).

A, išlo se i u posetu drugarima u kasarni Zalužane, pa se nešto ne omrsih niti se sećam tih 7 riba pored mene.

Možda nisam bio građen po ukusu miliona žena, ne znam..
    camo ctoka, 42, 40+

Datum registracije
    Sep 2011
    Citiraj Prvotno napisano od bgd_fantom Vidi poruku
    evi ja sam bio u banja luci ,ne znam koje godine valjda 90,krenulo nas je 5-6-7 buseva od zlog oca i gore majke,jer sto neko rece znali smo da je to najjugoslovenskija sredina.mnogo je proslo od tada a plus mi nismo stigli na utakmicu,u banja luku stizemo valjda je bio 90 min. ili se mozda i zavrsila,ali cega se secam sa tog gostovanja je nenormalne kradje po onim bosanskim kafanama,pekarama,moj drug krle koga sam ja tad poveo sa nama je kad smo usli u neku pekaru gledao gledao i uzeo celu tepsiju bureka,pa je ovaj zvao muriju,pa tu natezanje sa njima i tako ceo put.zato smo i stigli kad smo stigli.i upadamo u centar grada onako razulareni i krece cetnikovanje sa nase strane istog sekunda gde su ljudi bili zaprepasceni odakle sad ovi.secam se jos kroz maglu nekih dogadjaja nekog nokautiranja bicikliste,kamenovanja,mislim da bi bilo bilje da neko drugi napise tu nasu banja luku gde nismo ni videli stadion,ali je kradje bilo kao na filmu.po tome je se nekako secam.
    Cenim da Krle iz ove priče nije Krle Krle
    camo ctoka, 42, 40+

Datum registracije
    Jul 2012
    @footie man
    aje prije spavanja,a da li si bio tam sa svojim grobljem na gostovanju?
    kaj stariji to vjerniji.

Datum registracije
    Jul 2012
    @bgd fantom
    jbg kasnim pa sam tek sad procitao onu tvoju briju kada si isao za rijeku.
    na to gostovanje vecina vam je isla vecer prije sa sucom(rip)I vojvodom(rip)
    ali vi niste jedini kaj ste u solo aranzmanu isli prek zgba
    kada smo se mi na stajgi skupljali za b.luku naletili su na nas isto tak 4-5vasih.
    ali ti momci su bili malo starija ekipa (Iz bga tkdj),I oni su onak pijani usli sa obiljezjima medju nas.
    kada su skuzili pogresku bilo je kasno,popili su maru.
    kaj stariji to vjerniji.

Datum registracije
    Sep 2011
    @footie man
    aje prije spavanja,a da li si bio tam sa svojim grobljem na gostovanju?

Imao sam najbolju nameru i to sa nekoliko momaka iz družine, ali smo došli još u petak da spojimo ceo vikend i obiđemo "vojnike" u Zalužanima ali smo omanuli mentalno još prvo veče i sledeće čega se sećam da držimo svako po koricu hleba u nedelju kasno uveče a meni moja ispada u blato na radost ostala dva "sudionika"..
    Sećam se i kako spavamo u banjalučkoj diskoteci u subotu uveče...Bude nas da izađemo..

Nije gostovanje, ali smo barem pokušali..Kako smo se vraćali, bolje da ne pričam - dva ćelavca i pojava nalik Bon Jovi-u..Mislim da sam srao o tome ovde..
    camo ctoka, 42, 40+

gle ne ljutim se,ali stipu hdz.moje misljenje kao covjeka kaj je osjetio I vidio I jednu I drugu murju je da je ipak ona komunisticka
    tukla jace.pa kvragu eto meni je bas u toje b.luci krkan od 120kg.skocio na nogu kada sam bio na podu I slomio je.u rijeci sam dobio takvih batina
    od rije jednom da sam pisao krv.udaraju I ovi ne kazem ali onda je murija bila pojam o cemu smo svi bezbroj puta pisali ovdje.
    a kak sam ti rekao vec ne ljutim se,ali mi je malo glupo to kaj si uletio padobranski sa pitanjem o gradu u kojem nisi bio na gostovanju ili cak mozda ni na proputovanju. pa onda u nastavku opet dalje iznosis tezu kak ti mislis da smo mi dobili vise batina od ove murije nego one.
    iako onda nisi isao na tekme,a nisi ni mogao zbog godina.
    kaj je sljedece?
    oprosti ali tvoje misljenje I tvoje tvrdnje o necemu eventualno mogu znaciti nesto ak si ti to nesto osobno vidio,dozivio I prosao.
    tek tada ti izneses svoje misljenje,dajes usporedbe,povlacis paralele izmedju ljudi,pojava,dogadjaja.
    u suprotnom,oprosti ali tvoje misljenje I nije bas meritorno.I mozda moze biti I malo zamarajuce.velim ponovo ne ljutim se,mojne se ni ti ljutiti. ali na ovom forumu ljudi uglavnom pisu o stvarima kaj su ih osobno dozivjeli.I iako zivimo u razlicitim drzavama sada,ipak se vecinom znamo pa neka potrebe niti mogucnosti da se laze.
    rekao sam laićki razmišljam,što znaći mora ili ne mora bit.gle jugo milicija je bila posebno nabrušena na dinamovce,ne moram govorit zbog čega.ovo BL-i sam iznio da se možda previše piše o njoj,pa valjda je bilo još tih gostovanja po bosni ko može nešto reč o tim,a volim saznat.je nisam išao tada na gostovanja,al bože moj da je bilo mogučnosti i godina svakako da bi išao.sve pet.
    vratite nam dinamo,36,100+

Citiraj Prvotno napisano od DUGARI Vidi poruku
    rekao sam laićki razmišljam,što znaći mora ili ne mora bit.gle jugo milicija je bila posebno nabrušena na dinamovce,ne moram govorit zbog čega.ovo BL-i sam iznio da se možda previše piše o njoj,pa valjda je bilo još tih gostovanja po bosni ko može nešto reč o tim,a volim saznat.je nisam išao tada na gostovanja,al bože moj da je bilo mogučnosti i godina svakako da bi išao.sve pet.
    jebi ga ,ne odustaješ a stari zg blue ti je lipo objasnio.

U bivšoj državi je milicija u BiH bila gora od bilo koje navijačke skupine tada.
    U sukobu sa navijačkom skupinom si imao neku šansu dat batine ili se izvuć,sa komunističkom milicijom iz BiH tada,ništa od toga.U totalnom podređenom položaju fizički,politički,medijski...
    Osobno sam se uvjerio u Mostaru,samo malo manje u Sarajevu ,a vidim po zg blue da je tako bilo i u Banja Luci,već je pisano za Tuzlu...
    Dakle,tadašnjoj bosanskoj miliciji nije triba neki razlog da te dobro izpendreči.I to baš onako momački.

A danas ako te policija baci na pod dobit ćeš u vrh glave samo jednom nogu u glavu.To bi u ono doba bia ka dobitak na lotu.

U Hrvatskoj je nešto slično tada bilo u Rijeci.
    torcida,45,45

Citiraj Prvotno napisano od bandira Vidi poruku
    U sukobu sa navijačkom skupinom si imao neku šansu dat batine ili se izvuć,sa komunističkom milicijom iz BiH tada,ništa od toga.U totalnom podređenom položaju fizički,politički,medijski...
    Kakva je uopče bila oprema tadašnjih pandura? Po slikama iz 80-tih, uspoređivanje tadašnje milicije i današnjih intervetnih nije moguče ni u kojem pogledu, a najmanje po opremljenosti. Današnji naspram onih izgledaju ko tenk...a vjerujem da su i obučeniji za sukobe...

Ponavljam takvi sud sam steka po slikama...
    Posljednje uređivanje od blesimetar : 16-02-2013 at 10:50
    Torcida Split, 28, 70-80
    ...Hajduk nije samo klub, to je nešto puno puno više, nešto čime se mi rađamo, živimo i umiremo...

neki ce prepoznati
    pesticidi 40 80+ juhu...CARAPAN

Ugledni član totalna steta avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Citiraj Prvotno napisano od blesimetar Vidi poruku
    Kakva je uopče bila oprema tadašnjih pandura? Po slikama iz 80-tih, uspoređivanje tadašnje milicije i današnjih intervetnih nije moguče ni u kojem pogledu, a najmanje po opremljenosti. Današnji naspram onih izgledaju ko tenk...a vjerujem da su i obučeniji za sukobe...

Ponavljam takvi sud sam steka po slikama...
    u komunizmu udrit pandura je bija napad na državu direktno...znači moga si najebat za cili život ,tj.da te jebu godinama za posal,pasoš i ostale cake...
    da ne govorim o batinama koje bi pokupija kad bi te privelo..
    sićam se jednom frke u ispred bašte zvončac(negdi 89 -te),nas par se potuklo nesićan se više ni s kim,uglavnom klasična gungula i neki prašinar pandur uletija medju nas i u toj gužvi pokupi nogon plesku u prsi i sruši se doli...
    preko misec dana niko vani u javnost od straja da nas ne nadju...
    torcida alaeština,40god... u jugi ,14 gostovanja točno..sezona 87/88 - 90/91...

Citiraj Prvotno napisano od totalna steta Vidi poruku
    u komunizmu udrit pandura je bija napad na državu direktno...znači moga si najebat za cili život ,tj.da te jebu godinama za posal,pasoš i ostale cake...
    da ne govorim o batinama koje bi pokupija kad bi te privelo..
    sićam se jednom frke u ispred bašte zvončac(negdi 89 -te),nas par se potuklo nesićan se više ni s kim,uglavnom klasična gungula i neki prašinar pandur uletija medju nas i u toj gužvi pokupi nogon plesku u prsi i sruši se doli...
    preko misec dana niko vani u javnost od straja da nas ne nadju...
    Da da kužin cilu priču...i naravno da se to ne može uspoređivat, daleko od toga...kako san skužia tada je bilo udrit pandura ka danas ga upucat, figurativno rečeno...

ja san cilja na njihovu opremljenost i samu obučenost, da se to ne može nikako uspoređivat s današnjom policijom/intervetnom, a sve sudeči priko slika tadašnje milicije...
    Torcida Split, 28, 70-80
    ...Hajduk nije samo klub, to je nešto puno puno više, nešto čime se mi rađamo, živimo i umiremo...

Datum registracije
    Jul 2012
    @blesimetar
    ne radi se tu o opremi.pendrek je pendrek I kada se udari sa njim onda boli.kada te drot baci na pod I skoci ti sa120kg.na nogu,noga pukne.
    radi se jednostavno o onome kaj smo tu vec tisucu puta pisali I mi iz hrvatske I komsije.
    a to je da je milicija tada bila organ reda kaj je predstavljao drzavu.I bilo kakav pokusaj ma I verbalnog otpora
    tom organu reda bio je otpor drzavi.milicija je to ziher znala,mi smo to znali,svi su to znali.
    otpor miliciji mogao je fakat izazvati velike I nesagledive reprekusije I po tebe I po tvoju obitelj.ti bi zavrsio u penalnoj ustanovi
    a tvoji roditelji su mogli izgubiti posao I sva gradjanska prava.
    kakvu sad tu ulogu ima oprema milicajaca ili njegova obucenost za nerede.on krece na tebe zna kaj stoji iza njega I nije ga briga.
    kaj bi ti danas napravio da ti murija na gostovanju tak krvnicki slomi nogu.I ti I tvoji bi dali to u novine napravili bi od toga skandal.
    a kaj sam ja mogao tada,samo sutjeti.da si ne napravim jos vece sranje.
    @drugari
    mozda da si ti bio u b.luci mozda bi I ti to gostovanje dozivio kao milwal.
    uostalom zakaj bi bilo koje gostovanje u evropi bilo zajebanije od tadasnjih nasih,torcinih,grobarskih,
    ciganskih.
    pa zar nisu yu grupe tada kada bi isle van svuda radile nevidjene nerede.
    samo englezi I talijani su se tada mogli mjeriti sa nama.
    a kaj se tice ostalih gostovanja po bosni,pisano je o njima.
    pisano je o sarajevu kada je vox navodno ugrizao konja,torca je pisala I o mostaru,groblje I delije su pisali isto o bosni.pisao sam I ja o nasim gostovanjima tam.samo se vrati unatrag I naci ces.pa citaj.
    meni osobno su b.luke bile jebene.jos sam prije one najvise opisaneu vecer prije imao bliski kontakt sa legendama cigana,kaj su sad mrtvi(rip)I normalno da to pamtim.
    Posljednje uređivanje od zg blue : 16-02-2013 at 13:01
    kaj stariji to vjerniji.

Ugledni član totalna steta avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Citiraj Prvotno napisano od blesimetar Vidi poruku
    Da da kužin cilu priču...i naravno da se to ne može uspoređivat, daleko od toga...kako san skužia tada je bilo udrit pandura ka danas ga upucat, figurativno rečeno...

ja san cilja na njihovu opremljenost i samu obučenost, da se to ne može nikako uspoređivat s današnjom policijom/intervetnom, a sve sudeči priko slika tadašnje milicije...
    ma meni je ovo danas pomalo i smišno...potuče se ekipa u kafiću temeljna policija zove interventnu...to je prije sve rješava brko s palicom...
    istinu govoreći interventnu miliciju san vidija jedino na tv na kosovu,za ponoćku na brdima(došli bi oni landroveri s pasima) i na jačim hajdukovim utakmicama...
    ovo ostalo su sve prašinari rješavali....bar je moj dojam tada ka mulca bija takav..
    torcida alaeština,40god... u jugi ,14 gostovanja točno..sezona 87/88 - 90/91...

Ajde i ja da napisem jedno negativno iskustvo sa 'brdjanima' u uniformi u Bosni.
    Negde u nekom seocetu je voz cekao ukrstanje i tu je bila i skola pored.
    Nas u kupeu za 8 jedno 20, kupe do nas pokojni Belgija sa ekipom.
    S..i je mnogo voleo devojke i bio je sex opterecen ali nikako ugrozen.
    Visio je na prozoru i trazio dajte mi p...e...
    DIma i ja sedeli pored vrata i gledamo ka prozoru i x nasih na istom te ovog koji place za chavezom, sam o su se otvorila vrata i cuo sam onaj divan bosanski akcent 'Hos pic.e ha??, krenuo je da nas udara kao lud a jos trojica pokusavaju da upadnu da pendrece, odvalise najvise nas dvojica a S..i vristi kao da njega nabadaju pa su ovi bili zblaznuti.
    Ja takve batine u tri sekunde nikada nisam u zivotu dobio. A zamislite da sada tako sa onim malim pendrecicem udju u danasnji voz sa mladjanim generacijama???
    Posle pola sata kada se sve hladilo nismo mogli da se pomerimo a posle toga me je pokojni Belgija dugo zvao je..c a da ja i nisam imao veze sa dovikivanjem.
    P.F.C.- B.B. 1970.-....

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove