+ Odgovori na temu
Stranica 84 od 214 PrviPrvi ... 34 74 82 83 84 85 86 94 134 184 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1,661/4266

Tema: Navijačka svaštara

Član u nastajanju split572 avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    Citiraj Prvotno napisano od split572 Vidi poruku
    ovaj Ofk Beograd-Dinamo je 82/83,ove iz Tuzle su dve različite tekme,ta di jeKranjčar je 81/82..ima na old Photo 145 str.Ljubljana i Split 82/83..
    ispravak,ova sa kranjčarom i krnčevičem je sezona 82/83..provjerio po izvještaju..81/82 u Tuzli nisu igrali ni jedan ni drugi..82/83 jesu
    DINAMO simbol HRVATSTVA,33.g,60+,Tatta 47.g,......"...za mene su heroji i oni igrači koji su odigrali samo jednu utakmicu za Dinamo.."

Citiraj Prvotno napisano od Betty Ford Klinik Vidi poruku
    bili su tada njih 50-ak
    kada je sudac pokazao nakon utakmice da ce se penali pucat na juznoj strani, pocinje proboj preko zapada na jug..
    tu ulijecu specijalci na zapad (1. put), ekipa se vraca nazad i trci se preko sjevera na istok, pa preko istoka na jugoistok
    tu opet dolaze specijalci na onu travu ispod semafora i na tartan dole, a armada se povukla skroz gore ispod konstrukcije na jugozapadu..
    rijeka dobija penale, izlazi se sa tribine i krece u proboj izvana na jugozapad, probija se kordon i ulazi na tribinu
    armada preskace ogradu i bjezi preko zapada, tu specijalci ulijecu 2. put na zapad i ogradjuju armadu
    jedan nas je tu gadnih batina popio od pandura, spremili su ga u bolnicu na jedno 10-15 dana, bilo je to u novinama..

sve u svemu vesela utakmica, steta da nema slika..

interesantno je bilo i to da smo prije utakmice otisli na jug do armade, popili pivo s njima i sasvim kulturno popricali..
    Ja imam na VHS-u 5min. snimak utakmice i penale, a u jednom momentu (na kratko) možda par sekundi kamerman prikazuje Vaš sever gde se vidi neko komešanje i jurnjava, rekao bih i tuča. Neznam ko je komentarisao tada :''Mala čarka navijaća tamo gde je Torcida''. Betty ako nije frka ajde opiši malo opširnije u detalje ovu utakmicu. Vidim da je bilo itekako zanimljivo.
    PS. 1981. je davno obećao da će napisati nešto o ovoj utakmici, evo prilike.
    Posljednje uređivanje od Sava04 : 13-09-2012 at 12:44
    Delije Sever, 40+

Citiraj Prvotno napisano od Sava04 Vidi poruku
    Ja imam na VHS-u 5min. snimak utakmice i penale, a u jednom momentu (na kratko) možda par sekundi kamerman prikazuje Vaš sever gde se vidi neko komešanje i jurnjava, rekao bih i tuča. Neznam ko je komentarisao tada :''Mala čarka navijaća tamo gde je Torcida''. Betty ako nije frka ajde opiši malo opširnije u detalje ovu utakmicu. Vidim da je bilo itekako zanimljivo.
    PS. 1981. je davno obećao da će napisati nešto o ovoj utakmici, evo prilike.
    opisao sam vec detaljnije negdje na mysticu, pa mi se glupo ponavljat..
    nije bila nikakva medjusobna tuca na sjeveru, barem se ja ne sjecam toga, jedino sto je pola sjevera krenulo prema jugu..

mozes li kako prebacit to sa vhs-a ?
    NA PONOS GRADA I PUKA NEK' SE HAJDUK ZOVE

-
    42, ???

Citiraj Prvotno napisano od Betty Ford Klinik Vidi poruku
    opisao sam vec detaljnije negdje na mysticu, pa mi se glupo ponavljat..
    nije bila nikakva medjusobna tuca na sjeveru, barem se ja ne sjecam toga, jedino sto je pola sjevera krenulo prema jugu..

mozes li kako prebacit to sa vhs-a ?
    Ajde da zamolim ove klince iz moje zgrade, ja to i neumem i nemam čime.
    Delije Sever, 40+

U Split je u principu dolazilo jako malo protivničkih navijača.
    Ovo za Riječane i Grin Dragons znan ali nisan mislija na taj period.To je več bilo možda i zadnju sezonu.Mislija san opčenito na cile osandesete.
    Nesičan se da je Slovence iko dira a prije utakmice su se normalno šetali i bili i isprid sjevera.Imali su i neki bubanj.
    Ovo kad je Armada došla to in je bilo možda i prvi put iako moguče da je bila i neka grupa 80/81 jer interceptor ima dobru memoriju.
    Inače ovu utakmicu Hajduk-Rijeka Armada nije mogla bit uopče izvedena sa juga jer je bija isprid juga rat sa milicijon.
    Nakraju su ih izveli kroz dom Hajduka.Mislin čak da su bačena i dva suzavca na nas.
    Torcida old school. 55 g, 150/200(+ -)

nije niko prije utakmice, al iza su dobili od (kako mi je reka jedan od sudionika) 'nekih iz nekog popravnog doma iz šibenika' , a razlog sam več napisao...?
    Hajduk, 45 200+-

U VESELJU I U PLACU ZA HAJDUKA ZIVOT DACU

Banned
    Datum registracije
    Jul 2011
    Crveni Šejtani, Red Army su bili sredinom 80-ih isto u euforiji radi dobre momčadi Veleža. Odlazili su svugdje tih godina u velikim brojkama, ima solidna arhiva njihovih slika... u Splitu 1986.g ih je bilo par tisuća na zapadnoj tribini, a tih godina 86/87 i u Mostaru je bilo zajebano biti protivnički navijač, vi iz Torcide to najbolje ste osjetili 86/87 i 88/89 s njima i milicijom, o tome se već pisalo u mytsic old school hools...

http://mostarskisokak.wordpress.com/...uk-velez-1986/

...osim BBB u proljeće 1991.g bila je i grupa Lešinara iz Banja Luke na Poljudu kad su dobili dobre batine od vas na tribini u prvoj utakmici 1/2 kupa ex-yu. I o tome se pisalo u mystic old school hools !

Početnik Addict avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Argentino Vidi poruku
    veliki sam skeptik daltone po tom pitanju...

...oni su kontra vas, bili su sa nama na Poljudu 2003.g

Bilo je raznih "gubljenja" krajem 90-ih, kao i nakon 2000., "malo lijevo pa desno, hopa cupa"...

http://i47.tinypic.com/330sl6c.jpg
    http://i48.tinypic.com/9gc3z6.jpg
    http://i47.tinypic.com/20z925t.jpg
    http://i50.tinypic.com/vmsyth.jpg

http://i47.tinypic.com/30bffjb.jpg
    http://i50.tinypic.com/sdzrpf.jpg
    Horde zla, 31

Gost
    Datum registracije
    Sep 2011
    Ima na zadnjoj imaš ljude iz sve 3 grupe ....Bil sam i ja tad u toj birtiji (a kad nisam)... Prijateljska Dinamo - Željo, puno se popilo tada

Banned
    Datum registracije
    Jul 2011
    Citiraj Prvotno napisano od Addict Vidi poruku
    Bilo je raznih "gubljenja" krajem 90-ih, kao i nakon 2000., "malo lijevo pa desno, hopa cupa"...

http://i50.tinypic.com/sdzrpf.jpg

hahahahha... nisam još vidjel ovu fotku, inače Addict to ti je dnevni boravak od našeg Brus-a

evo i ponosnog gazde, dalmatinskog zeta...

...sjećam se da nam je prije puta za Budimpeštu 2003.g protiv MTK uvaljal u kombi brdo pive i dve boce Cynara (talijanski dižestiv), nikad prije nisam to cugal, trebali smo ići na Balaton noć prije utakmice u neki striptiz-bar ali nije radil preko tjedna već samo vikendom, mene je taj crveni Cynar tak skršil da sam imal show program u stanu i atriju zgrade gdje smo spavali u centru Pešte...

Super ugledni član exx avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Citiraj Prvotno napisano od Brus Vidi poruku
    Ima na zadnjoj imaš ljude iz sve 3 grupe ....Bil sam i ja tad u toj birtiji (a kad nisam)... Prijateljska Dinamo - Željo, puno se popilo tada
    ha,ha,ha,naš branitelj parkiranih autiju i oduzimatelj letava napadačima u Sarajevu..kakva scena

Banned
    Datum registracije
    Jul 2011
    Brus jel ti kaj znaš više o ovom magazinu Volej iz 2010.g, o čemu se to radilo tko je to uređival..???

Član u nastajanju eagles avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    koji škafetin ima ovaj ademi

ali ovaj šal je strava,oldskul teški,koja godina?
    trotočko jel imaš ovaj komadić romantike?
    Hajduk Split,32,neaktivan

Brus jel ti kaj znaš više o ovom magazinu Volej iz 2010.g, o čemu se to radilo tko je to uređival..???

Jedan novinar sa t-portala poznatiji kao Mučko Đubre.
    BBB. 30, 100+

Gost
    Datum registracije
    Sep 2011
    Argentino, i ponašal si se ko da nikad prije nisi tolko cugal hahahahaha... Cool je vozni park imala ta zgrada na slici s ovim dugokosim

Sad tek skužio "šibenčani poručuju"... au jebote.
    BBB. 30, 100+

Citiraj Prvotno napisano od dalton Vidi poruku
    e na tu utakmicu sam i mislija a ne na ofi ali tad mi je bila u glavi puška na čepove još ,,,,
    jugoslavija grčka 5-1 1981

torcida,45,45

ti u kupe, dalton u špade, ja u baštone... a neki u denare

Upravo suprotno ta utakmica je proglašena utakmicom s najvećom podrškom domaće publike reprezentaciji ex-yu uz onu protiv Bugarske.Zašto nitko ne spominje tu masu grka i njihove baklje koji pamte tu utakmicu...
    Kako je Torcida izviždala himnu yuge i demonstrativno napustila EP u atletici 1990.g tako je kasnije splitska publika burno i euforično proslavljala uspjehe Sneške Pajkić na 800 metara, Dragutina Topića u skoku u vis i drugih reprezentativaca.

komentari o toj utakmici...

...meni je utakmica ostala u secanju po jednom od najvecih festivala jugoslovenstva u sportu, i to bas u splitu

Da li zbog akustike stadiona ili zbog temperamenta publike, činjenica je da je reprezentacija uvek imala dobru podršku na Poljudu. Setimo se i čuvene utakmice Jugoslavija - Bugarska 3:2. Na Maksimiru, Marakani i stadionu JNA nije bio takav slučaj, barem koliko se sećam.

Dvije i po godine kasnije, ponovo su se sastale reprezentacije Jugoslavije i Grcke. I dok je ona utakmica u Skoplju uvela Jugoslaviju u finale Balkanskog kupa; pobjedom u Splitu. 29. aprila 1981. otvorili smo vrata Svjetskog prvenstva u Spaniji. U toj utakmici ponovo je nas centarfor udarne snage bio Vahid Halilhodzic. Cio Split, Dalmacija i Jugoslavija zivjeli su za tu utakmicu i tu pobjedu. Jugoslovenski fudbaleri pripremali su se deset dana u gradu pod Marjanom. Grci su pratili te pripreme i najavljivali iznenadjenje. Za dres sa brojem devet u jugoslovenskoj reprezentaciji konkurisali su Halilhodzic i Bajevic, koga je Miljanic ponovo pozvao u najbolju selekciju. Grci su se cudili kad su saznali da ce Miljan ukazati sansu Vahi. Govorili su: "Zar imate boljeg centarfora od Bajevica?" Vahid je bio jedan od najboljih u nasoj reprezentaciji koja je ovaj put jos ubjedljivije savladala Grke. Bilo je 5:1! Najljepsi je bio drugi gol kada je Sljivo snazno sutirao, a Halilhodzic neustrasivo podmetnuo glavu i loptu munjevito ubacio u mrezu. Bio je to gol kakav se rijetko vidja. Treci gol smo postigli poslije penala nad Halilhodzicem, koga su Grci srusili u kaznenom prostoru. Bio je to 45. minut: golman Pantelic je sa penala pogodio mrezu. Na kraju te nezaboravne price bilo je 5:1 za Jugoslaviju. Cio stadion u Poljudu, cio Split, cijela Jugoslavija pretvorili su se u razdragani hor koji je uzvikivao: "Plavi, plavi..." Bila je to jedna od najboljih igara Jugoslavije u posljednjih deset godina i jedna od najblistavijih pobjeda nase reprezentacije.

...slike sa te utakmice SFRJ - Grčka 5:1 u Splitu 29.4.1981.

]
    koje budalaštine ti pišeš i nije ti prvi put...

velika podrška s bugarskom ,a stadion napola popunjen i to je tek druga službena utakmica u Splitu...

ona s grčkom je bila prva službena...

i šta ti trebaju predstavljat kometari ispod debilnog teksta?
    Kako je u Splitu bila bolja podrška repke nego u Zg ili Bg? I to se zaključilo u te 2 utakmice?

Nije mi jasno što ti tribaju ovakve gluposti?
    Kad me već povlačiš za jezik ,nijedna atmosfera sa utakmica reprezentacije se ne može usporedit sa Jugoslavija-Italija igrane u Beogradu.Ja u životu nisam vidio toliko zastava na štapu.
    Ili kad je pogođen Huanito sa Španjolskom.
    Ili misliš da se u Zagrebu nije skakalo kad je Vabec dao gol za 3-0 protiv Švedske.A više je ljudi bilo na Maksimiru nego na Jugoslavija Bugarska.
    Taj gol Vabeca je godinama bio špica sportskog pregleda.
    torcida,45,45

Citiraj Prvotno napisano od split572 Vidi poruku
    brojka 81/82 je velika za Poljud(tad je bio i rekord stadiona po ukupom broju gledatelja),pitaj @bandiru mislim da je i on na mysticu napisao prije mjesec,dva dana,baš za tu tekmu da nas je bilo tolko kad smo raspravljali o brojkama,ja sam stavio podatak po pričanju nekih starijih,i što sam vidio članak gdje je pisalo 12 tisuća,naravno da se u procjenama griješi,to nije relevantno do kraja,pogotovo ako su bili raštrkani po nekim mjestima na tribinama..ne želim licitirati pa da ispadne da bubam,sama procjena pojedinaca se razlikuje..ove sezone što sam ih navodio da nas je bilo negdje u večim brojkama,složio sam "mozaik" po pričama nekih starijih ljudi koji su bili,nešto fotki koje negdje vidim i pisanih riječi gdje sam mogao zakjlučiti da nas je bilo..bilo bi super imat sve u foto-dokumentu,pa onda završiš s "licitacijom"ali..evo javno pitam ako netko ima baš tu tekmu,86.g u Rijeci kakvu fotku pa da stavi,ja sam nešto tražio,po revijama,video klipove..al ništa,jedino sam našao izvještaj,gdje piše 20 tisuća gledatelja,3-0 za Rijeku..p.s.mislim da je tekma na Plinari bila sezona 78/79..1-2(vabec,kranjčar)kad je bilo dinamovaca(rekord stadiona isto)a odigrana je još jedna sezonu kasnije na Plinari(mislim1-1)zadnja prije preseljenja na Poljud..
    Da li mi pričamo o navijačima, ultrasima Dinama ili o ljudima koji side na zapadu i skoče kad Dinamo da gol?

Šta se tiće ultrasa njih je bilo puno puno više 90-e,a što se tiće simpatizera,njih je bilo puno više 1982...tako da su brojke 1981 sasvim realne
    torcida,45,45

Član u nastajanju split572 avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    Citiraj Prvotno napisano od bandira Vidi poruku
    Da li mi pričamo o navijačima, ultrasima Dinama ili o ljudima koji side na zapadu i skoče kad Dinamo da gol?

Šta se tiće ultrasa njih je bilo puno puno više 90-e,a što se tiće simpatizera,njih je bilo puno više 1982...tako da su brojke 1981 sasvim realne
    naveo sam da je bilo svega tih godina što se tiče ljudi koji su dolazili na utakmice..o podjeli sam se izjasnio što mislim,ako ću ić u raščlambu koje bio više il manje ultras na tribini,ne znam kako bi mogao bilo što procjenit,došli jesu odsvakud..negdje se spominje 78.g(čini mi se)kako je bilo navijača Hajduka u Zg-u između 15-20 tisuća,ne pada mi na pamet to raščlanjivat,kolko je bilo u toj brojci studenata,ultrasa,kolko iz Splita,kolko od ne znam kud,a kolko simpatizera..navijali su za Hajduk..tko je sjedio a tko nije..tko bi to mogao procjenit uopče..nigdje nisam naveo da su u toj brojci(81/82) bili sve baš navijači u pravom smislu te riječi..kad govorim o brojkama tih godina simpatizeri il gledatelji il publika su neizbježni..kolko je bilo među Zvjezdašima(1000-1500 ljudi)što navodi @1981,na ponovljenoj tekmi(tito umro) baš navijača iz Beograda,Srbije?otprilike ako neko zna..brojka je solidna za to vrijeme..
    DINAMO simbol HRVATSTVA,33.g,60+,Tatta 47.g,......"...za mene su heroji i oni igrači koji su odigrali samo jednu utakmicu za Dinamo.."

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove