+ Odgovori na temu
Stranica 83 od 214 PrviPrvi ... 33 73 81 82 83 84 85 93 133 183 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1,641/4266

Tema: Navijačka svaštara

Ugledni član alekgreat avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    .. Znachi ipak foto & video sekcija odredjene grupe je bitna i dobija na tezini .. 1 slika 1000 rechi
    CHKEMBARI VERNI DO GROBA ! 36,

Izvuko sam ja nes iz arhive od gostovanja, godine i lokacije su iz imena slika pa je moguce da ima gresaka

Tuzla - nemam god zapisanu

OFK - 81/82

Novi Sad - 78/79

Kantrida - 78

Kup - 80

C.Zvezda - 79/80

Split - koja god?

Split - 81/82

C.Zvezda - 77

Split - koja godina?

Split - koja godina?

Jel ovo u zg il negdje vani? koja god (na imenu slike pise pocetak 80ih)
    Posljednje uređivanje od thule : 13-09-2012 at 03:03
    BBB ZG, 25, 150+-

Super ugledni član exx avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Tuzla 84/85,Split sa transpom na Rivi 79

zadnja slika ziher maksimirska 82 najvjerojatnije, zipa kocke od tramvaja

ove u boji iz splita isto mislim da je na old photo bilo da je 82 ak nisam pomješal
    BBB, BAJ1992, 40g,100+

Član u nastajanju split572 avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    ovaj Ofk Beograd-Dinamo je 82/83,ove iz Tuzle su dve različite tekme,ta di jeKranjčar je 81/82..ima na old Photo 145 str.Ljubljana i Split 82/83..
    DINAMO simbol HRVATSTVA,33.g,60+,Tatta 47.g,......"...za mene su heroji i oni igrači koji su odigrali samo jednu utakmicu za Dinamo.."

Datum registracije
    Jul 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Footie Fan Vidi poruku
    1981 prihvata samo osvedočene prikaze.
    Van ona 24 vagona za Rijeku, moraćete da objavite opsežnu publikaciju da podkrpite ove, gore navedene, podatke

Šalu na stranu, dajte da uživamo u radostima svakakvih gostovanja, jer se barem tu negde razumemo...
    da,rasprava je bila o "24 vagona",no ta tekma je 86.g(10 kolo)bila najbrojnija na Kantridi naša ikad..na tekmi je bilo 20 tisuća gledatelja po izvještaju(plus,minus..),naši su bili od centra pa do iza gola na istoku..minimum 6 tisuća(sve skupa sa dinamovcima iz Like,Istre,BIh..)u kolko vagona i vlakova,autiju,buseva su bili raspoređeni točno ovi koji su došli iz ZG-a,ne znam..al da je bilo puno,je..
    DINAMO simbol HRVATSTVA,33.g,60+,Tatta 47.g,......"...za mene su heroji i oni igrači koji su odigrali samo jednu utakmicu za Dinamo.."

Split na rivi 1982, 100% jer sam ja skenirao te slike od čovjeka koji ih je slikao (otac od našeg J..e iz Đakova).
    Dinamo i OI!, to je život moj!!!
    BBB ZG, 32 godine, 240+ gostovanja

Citiraj Prvotno napisano od ... Vidi poruku
    Split na rivi 1982, 100% jer sam ja skenirao te slike od čovjeka koji ih je slikao (otac od našeg J..e iz Đakova).
    79 ali prvenstvo 79/80.
    Tu 79 Dinamo je igra 2 puta u Splitu.Prvi put je bilo možda oko iljadu a ovi drugi put 500-600 navijača Dinama.
    1982 nije bilo ni upola ka 1990 tako da neznan odakle brojka od 15 iljada ljudi.
    Najviše Dinamovaca je bilo 1990 po mojoj procjeni oko 10 iljada,1982 max 5 iljada,sve ostale godine nikad priko 1500-2000.
    Grobara je najviše bilo 1978 oko iljadu a Cigana na ponovljenoj kad je Tito umra iako je bila srida radni dan minimum 1000 do 1500.
    Torcida old school. 55 g, 150/200(+ -)

Ugledni član Footie Fan avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Citiraj Prvotno napisano od Footie Fan Vidi poruku
    Vala, imaju i Željini šta da kažu..Kada su, navodno, po Sarajevu krajem 80-tih na Želji away ganjali naše BGD i NS Skinse, želeći njih skalp..Tako kaže predanje..
    Evo, dobio sam na private od HZ da su to, ipak, bili oni uz realan opis događaja!
    camo ctoka, 42, 40+

Interesantna stvar je da se kroz cile osandesete nemogu sitit da san ikad vidija navijače Rijeke i Željezničara u Splitu.
    Ako ima koja slika od ostalih navijača iz Splita a da nisu iz tkz. velike četvorke volija bi da ih neko stavi.
    Navijači Sarajeva su bili par puta a najviše u prvoj sezoni na Poljudu 79/80.Par autobusa.

Super ugledni član exx avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Citiraj Prvotno napisano od ... Vidi poruku
    I on se malo zeznul sa godinama,provjerio sam sa autorom tog transparenta utrinaša,radili su ga i 79 je nošen u ST,pamti jer je "na kvarno" ukraden u Kninu

Citiraj Prvotno napisano od exx Vidi poruku
    I on se malo zeznul sa godinama,provjerio sam sa autorom tog transparenta utrinaša,radili su ga i 79 je nošen u ST,pamti jer je "na kvarno" ukraden u Kninu
    100% 1979.
    Sta san od rive tri minute nanoge tako da mi je dnevno otič na rivu 5-6 puta bilo ka dobar dana a za vrime derbija uglavnon mi je riva bila dnevni boravak cili dan.

Provjeriti ću, pa vam javim. Moguće da se zeznuo s godinama.
    Dinamo i OI!, to je život moj!!!
    BBB ZG, 32 godine, 240+ gostovanja

Citiraj Prvotno napisano od 1981 Vidi poruku
    Interesantna stvar je da se kroz cile osandesete nemogu sitit da san ikad vidija navijače Rijeke i Željezničara u Splitu.
    Ako ima koja slika od ostalih navijača iz Splita a da nisu iz tkz. velike četvorke volija bi da ih neko stavi.
    Navijači Sarajeva su bili par puta a najviše u prvoj sezoni na Poljudu 79/80.Par autobusa.
    Da li su Riječani bili na Poljudu kada su uvedeni oni penali ? Tada se događalo nešto na vašoj tribini, koliko se sećam.
    Delije Sever, 40+

ja se sićam da je bila Armada i da su bili zmajčeki jedne godine dobili smo 3-1...

nemam slike, al bili su green dragons 89/90 u splitu..20ak njih, iza utakmice dobilo batine, jer su se nešto lovili i zajebavali po jugu a na sjeveru se krivo protumačilo da je napadnut neko iztorcide...
    Hajduk, 45 200+-

U VESELJU I U PLACU ZA HAJDUKA ZIVOT DACU

Super ugledni član interceptor avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Ja se sićan navijača Rijeke 80-81.god.na jugu,kad je bila velika hladnoća i kiša prije utakmice. Bila je mala skupina,koja nije ni navijala al ih se sićan...

Navijača Želje se sićan ja mislim 84.ili 85. ono kad je bila represija, pa su nam zabranili naše "tradicionalne" boje i dali nam neke limene bubnjeve i zastave na kojima su bile boje koje se ne bi ni sudionici gay parada postidjeli.Tada nije ni bilo našeg navijanja,osim nas mlađih koji smo nešto sami pokretali a od viđenijih i starijih faca nije bilo nikoga.(smjena generacija i valjda protest) Tako da se ta skupina Željinih navijača (40-50) dobro čula na dnu istoka. Mi mulci smo priskakali ogradu(na uočeni strah pandurije) i došli do njih ali nije bilo nikakvog sukoba,samo bi mi navijali da se oni ne čuju. Ista situacija je takva bila i sa navijačima Prištine,di bi mi navijali i tako ih ometali u navijanju i sviranju harmonike... Dječja posla
    Torcida-old school 45

Datum registracije
    Jul 2012
    79 ali prvenstvo 79/80.
    Tu 79 Dinamo je igra 2 puta u Splitu.Prvi put je bilo možda oko iljadu a ovi drugi put 500-600 navijača Dinama.
    1982 nije bilo ni upola ka 1990 tako da neznan odakle brojka od 15 iljada ljudi.
    Najviše Dinamovaca je bilo 1990 po mojoj procjeni oko 10 iljada,1982 max 5 iljada,sve ostale godine nikad priko 1500-2000.
    Grobara je najviše bilo 1978 oko iljadu a Cigana na ponovljenoj kad je Tito umra iako je bila srida radni dan minimum 1000 do 1500.
    brojka 81/82 je velika za Poljud(tad je bio i rekord stadiona po ukupom broju gledatelja),pitaj @bandiru mislim da je i on na mysticu napisao prije mjesec,dva dana,baš za tu tekmu da nas je bilo tolko kad smo raspravljali o brojkama,ja sam stavio podatak po pričanju nekih starijih,i što sam vidio članak gdje je pisalo 12 tisuća,naravno da se u procjenama griješi,to nije relevantno do kraja,pogotovo ako su bili raštrkani po nekim mjestima na tribinama..ne želim licitirati pa da ispadne da bubam,sama procjena pojedinaca se razlikuje..ove sezone što sam ih navodio da nas je bilo negdje u večim brojkama,složio sam "mozaik" po pričama nekih starijih ljudi koji su bili,nešto fotki koje negdje vidim i pisanih riječi gdje sam mogao zakjlučiti da nas je bilo..bilo bi super imat sve u foto-dokumentu,pa onda završiš s "licitacijom"ali..evo javno pitam ako netko ima baš tu tekmu,86.g u Rijeci kakvu fotku pa da stavi,ja sam nešto tražio,po revijama,video klipove..al ništa,jedino sam našao izvještaj,gdje piše 20 tisuća gledatelja,3-0 za Rijeku..p.s.mislim da je tekma na Plinari bila sezona 78/79..1-2(vabec,kranjčar)kad je bilo dinamovaca(rekord stadiona isto)a odigrana je još jedna sezonu kasnije na Plinari(mislim1-1)zadnja prije preseljenja na Poljud..
    Posljednje uređivanje od split572 : 13-09-2012 at 12:09

Citiraj Prvotno napisano od Sava04 Vidi poruku
    Da li su Riječani bili na Poljudu kada su uvedeni oni penali ? Tada se događalo nešto na vašoj tribini, koliko se sećam.
    bili su tada njih 50-ak
    kada je sudac pokazao nakon utakmice da ce se penali pucat na juznoj strani, pocinje proboj preko zapada na jug..
    tu ulijecu specijalci na zapad (1. put), ekipa se vraca nazad i trci se preko sjevera na istok, pa preko istoka na jugoistok
    tu opet dolaze specijalci na onu travu ispod semafora i na tartan dole, a armada se povukla skroz gore ispod konstrukcije na jugozapadu..
    rijeka dobija penale, izlazi se sa tribine i krece u proboj izvana na jugozapad, probija se kordon i ulazi na tribinu
    armada preskace ogradu i bjezi preko zapada, tu specijalci ulijecu 2. put na zapad i ogradjuju armadu
    jedan nas je tu gadnih batina popio od pandura, spremili su ga u bolnicu na jedno 10-15 dana, bilo je to u novinama..

sve u svemu vesela utakmica, steta da nema slika..

interesantno je bilo i to da smo prije utakmice otisli na jug do armade, popili pivo s njima i sasvim kulturno popricali..
    NA PONOS GRADA I PUKA NEK' SE HAJDUK ZOVE

-
    42, ???

Citiraj Prvotno napisano od split572 Vidi poruku
    brojka 81/82 je velika za Poljud(tad je bio i rekord stadiona po ukupom broju gledatelja),pitaj @bandiru mislim da je i on na mysticu napisao prije mjesec,dva dana,baš za tu tekmu da nas je bilo tolko kad smo raspravljali o brojkama,ja sam stavio podatak po pričanju nekih starijih,i što sam vidio članak gdje je pisalo 12 tisuća,naravno da se u procjenama griješi,to nije relevantno do kraja,pogotovo ako su bili raštrkani po nekim mjestima na tribinama..ne želim licitirati pa da ispadne da bubam,sama procjena pojedinaca se razlikuje..ove sezone što sam ih navodio da nas je bilo negdje u večim brojkama,složio sam "mozaik" po pričama nekih starijih ljudi koji su bili,nešto fotki koje negdje vidim i pisanih riječi gdje sam mogao zakjlučiti da nas je bilo..bilo bi super imat sve u foto-dokumentu,pa onda završiš s "licitacijom"ali..evo javno pitam ako netko ima baš tu tekmu,86.g u Rijeci kakvu fotku pa da stavi,ja sam nešto tražio,po revijama,video klipove..al ništa,jedino sam našao izvještaj,gdje piše 20 tisuća gledatelja,3-0 za Rijeku..p.s.mislim da je tekma na Plinari bila sezona 78/79..1-2(vabec,kranjčar)kad je bilo dinamovaca(rekord stadiona isto)a odigrana je još jedna sezonu kasnije na Plinari(mislim1-1)zadnja prije preseljenja na Poljud..
    Doslovno zadnje sekunde tekme kroz šumu nogu
    Vabec-međimurac čovjek i starješina
    dinamovac god. '61.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove