+ Odgovori na temu
Stranica 75 od 214 PrviPrvi ... 25 65 73 74 75 76 77 85 125 175 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1,481/4266

Tema: Navijačka svaštara

Ugledni član zg blue avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    Citiraj Prvotno napisano od ... Vidi poruku
    A vidim po nekim slikama da je transparent Delije Zagreb išao dosta u to vrijeme po Zvezdinim tekmama...
    pa bio je u bgu često,ali nisam skužio da je bio i van bga na tekmama,kaj je?

daj mi molim recite koji su oni navijači tamo,na toj trečoj slici kaj ih je argentino postavio,kaj ih eagles opisuje?
    dinamo zauvijek,bez obzira na godine.
    kaj stariji to vjerniji.

Citiraj Prvotno napisano od zg blue Vidi poruku
    daj mi molim recite koji su oni navijači tamo,na toj trečoj slici kaj ih je argentino postavio,kaj ih eagles opisuje?
    Mislim da je Santos - Brazil. Momku na kapi koliko mogu raspoznat piše Jovem, a na majci Torcida. A i crna boja je boja Santosa. Ali neka me Argentino ispravi ako griješim...
    Torcida Split, 28, 70-80
    ...Hajduk nije samo klub, to je nešto puno puno više, nešto čime se mi rađamo, živimo i umiremo...

Koliko vidim po grbu na majici ipak je u pitanju Flamego, a i njihova Torcida je osnovana 1967. godine!

Navijač Vojvodine, 26god, 50+

Super ugledni član exx avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    i frajeru na kapi piše FLA.....složio bih se sa A fordom

Datum registracije
    Jul 2012
    hvala svima,na odgovoru u vezi slike sa brazilskim navijacima
    @crazy north
    Imas li ti mozda kakva saznanja o tome da li je transp delije zgb bio cest sa vama na gostovanjima,isto pitanje i RDBG-u ak je trenutno mozda tu negdje

.
    Posljednje uređivanje od zg blue : 06-09-2012 at 23:29
    kaj stariji to vjerniji.

Banned
    Datum registracije
    Jul 2011
    Danny Artkin zvani Eccles jedan od lidera mlađih Chelsea Shed Boys & Battersea Mob s kraja 60-ih. Nadimak je poput svojih kolega skinhead-a dobil... na gostovanju

Coventry Away 69/70

Chelsea - Millwall 1977.

Raritetne slike tadašnjeg skinheada... Phil Taylor, drummer of Motorhead.

Ugledni član alekgreat avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    svaka chast za fotke
    CHKEMBARI VERNI DO GROBA ! 36,

Citiraj Prvotno napisano od Argentino Vidi poruku
    Danny Artkin zvani Eccles jedan od lidera mlađih Chelsea Shed Boys & Battersea Mob s kraja 60-ih. Nadimak je poput svojih kolega skinhead-a dobil... na gostovanju

Coventry Away 69/70

Chelsea - Millwall 1977.

Raritetne slike tadašnjeg skinheada... Phil Taylor, drummer of Motorhead.

Philty Animal Taylor Kažu da je pripadao prvoj generaciji skinheda...Kasnije, u Motorheadu

Na ovom linku je pun kurac retro skined fotosa: http://boots7uk.multiply.com/photos?...&page_start=20
    32, 100+, Ex The Firm Novi Sad

Snimak dela radio emisije o navijačima sa SKC radia, a govorilo se o gostovanju Južnog Fronta u Zagrebu na košarci.

I pitanje za Delije, na koju melodiju ide ova vaša nova pesma? Mozgam pola sata, ali se ne mogu setiti!

EDIT:

Setio se!

Posljednje uređivanje od alan ford : 08-09-2012 at 03:36
    Navijač Vojvodine, 26god, 50+

Datum registracije
    Jul 2012
    [QUOTE=alan ford;130563]Snimak dela radio emisije o navijačima sa SKC radia, a govorilo se o gostovanju Južnog Fronta u Zagrebu na košarci.

hahaha
    interesira me samo, kada je kao bilo to njihovo gostovanje?
    mislim, ja kužim da ima ljudi kaj pričaju takve stvari,ali fakat ne kužim da ima ljudi kaj vjeruju u takve stvari,pa zar vi ne shvačate da je doči u zgb i pokazivati u sred grada tri prsta, nekaj kaj nema nikakve veze niti sa navijanjem,niti sa bbb.jednostavno desilo bi se to i da ih ne skuže navijači,skužio bi ih neki npr.drot kaj je bio u ratu,pa je prolupao do bola,sad eto radi u riji,kad bi vidio te junačine sa tri prsta,pao bi mu mrak na oči,ili neki prolupali branitelj iz rata,ili neka baba iz vukowara kaj je ostala bez muža i dva sina.uči u neki kafić i podjebavati škvadru.možda,jedino sa utokama i pod vatrom izlaziti van.ne brinem se za stanje uma onih kaj to pričaju,več se fakat brinem za stanje uma onih kaj to objavljuju i u to vjeruju.jer doči u zgb i podjebavati ekipu sa tri prsta u bilo kojem zgb kvartu,ziher nema veze ni sa navijanjem niti sa navijačima ima veze sa diranjem u nekaj zbog čega su neki ljudi u hrvatskoj gadno najebali u životu. a zagreb nije više onaj grad prije 91.sada u zgb živi puno izbjeglica i prognanika iz vukowara,bosanske posavine i kaj ja znam otkud sve ne.a čeprkati tim ljudima po otvorenim ranama znači da bi se moglo desiti ono kaj se desilo meni,jebali su me dok nisam pukao pa onda desetljeće zarobijao.
    kaj se tiče navijača,bbb-a, ni oni nisu kak su nekad bili jer sada ih je duplo više i duplo su luđi.da sada ne ulazim u sociološko-psihološki aspekt te priče.
    zato ono kompa,mojne fakat njatke,jer to kaj su ti tu čalipri to nema veze sa vezinom vezom.
    Posljednje uređivanje od zg blue : 08-09-2012 at 15:31
    kaj stariji to vjerniji.

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    vrlo zanimljivo.
    sjećam se dobro kad su dolazili ne zato jer ih je netko čekao ili za njima akcijalo, jer nitko nije ni znao da će doći, nego zato jer su za koji dan sve srpske novine i portali bili puni izvještaja o tim navijačima kao da su u najmanju ruku a la oto scorzeny kad je oslobodio muslinija, došli u čuvano neprijeteljsko gnijezdo.

tada su pričali kako su se samo šetali po gradu naglašivši kako nisu imali problema zbog srpskog naglaska.
    vidim ovdje da je vremenom priča otišla jako daleko pa se spominju i tri prsta i četničke pjesme , "pokoravanje" pabova........slikavanje s tri prsta......
    spominje se i "eto kakvi su hrvati......."
    ja ću se uzdržati od uzrečice " eto kakvi su srbi....) kad bi rekao da su ovi koji su tad došli očito jako impresionirani i da im je biti među hrvatima, opak domet i da im je valjda samo zamišljanje ovoga što su opisali (odnosno u snovima doživjeli) najveći domet muškosti u životu.
    to bi bilo nepravedno generaliziranje jer imaju srbi i mangupa i frajera dovoljno da im ne trebaju ova dječja izmišljanja.
    hvala pak njima, jer su ovi koji to pričaju izgleda opterećeni očito jakim kompleksom prema hrvatima, pa nas nesvjesno time i hvale.
    u samoj dvorani su bili tihi i mirni, a koliko su bili osigurani govori činjenica da je njihov klinac koji se samo pokazao šal ili majicu odmah od murje odveden a ostali su odmah dobili policijsko okruženje.
    nisu ni glasa pustili na utakmici pa je time još smješnije slušat nekoga tko tvrdi da je toliki mangup ulazit u kafiće i pokazivat tri prsta i pjevat što partizanove što srpske pjesme a na utakmici nema petlje ni zaderat se za svoj klub jer im je murja rekla da šute.

bez obzira na sve za dolazak dobivaju veliki plus iz zalaganja ali su bome, ovim ribičkim pričama srozali svako poštovanje koje bi, na konto samog dolaska trebali dobiti.
    i da slikali su se.
    mislim da ima neka slika u sitne noćne sate na nekoj benzinskoj ili slično, u nekoj vukojebini ili perifieriji, pored neke prometne ploče gdje piše zagreb, a nikoga u okolini, kako se ponosno slikaju......

moram reći da su, što se tiče nekih stvari, upravo iz redova grobara od nekih njihovih pojedinaca došla ponajveća blamiranja i lovačke priče a što im stvarno ne treba.
    preozbiljna su grupa sa velikim učinjenim stvarima da bi ih neki likovi ovako blamirali.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Sad tek preslušao... ZNAČI komedija. Drito se sjećam tih prvih verzija i što capo kaže kako je mit rastao s vremenom.

Evo fotke pa ono... http://www.juznifront.net/cibona_par...foto_prica.htm
    BBB. 30, 100+

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    a gle......zašto se ne bi slikali. pa koliko treba čovjeku da, pred aparatom frenda koji čeka kao zapeta puška, pokaže tri prsta i ponovo sklopi prste?
    ako netk oželi pokazati tri prsta i to tak oda ga svi vide, onda se visoko digne ruka, da svi vide.
    a tko ispruži ruku naprijed, da bude zaštićen s tri strane, i to ih pokaže još pod kutem u jednosekundnom trzaju, taj samo dokazuje da ga je itekako strah pokazati tri prsta, pa makar se radilo i ranopopodnevnim satima na trgu gdje osim pokoje babe ili penzionera koji razmišlja o samoubojstvu , nema nikoga.

to su dječje fore, na najeftiniji način odglumiti mangupa.

stoput su mi veći mangupi ispali neki navijači nekog nižerazdrednog kluba u srbiji koji, nakon što su vidjeli da ima srpskih navijača na rukometu u poreču, odlučili otputovati vlakom.
    ako su oni navijači u rukometu imali osiguranje, dolazak izravno pred dvoranu i slično, ovi bome su imali taj rizik doći vlakom do zagreba, jer nikad ne znaš tko bi mogao čekat ii kome na pamet moglo pasti provjeriti vlakove usput.žzakasnili na utakmicu, sišli s vlaka i još se uslikali s transparentom.
    jest da je kolodvor koliko toliko sigurna zona zbog stalne murje i kamera ali ovi su došli bez kalkulacija i planskog ispadanja frajerom.
    ispalo je da im se ništa nije dogodilo ali krenuli su s rizikom i tu imaju svo moje poštovanje.

uostalom, što bi mi sad trebali, navoditi sve one grupe i grupice koje su hodale po novom sadu u navijačkim obilježjima, pjevali hrvatske pjesme po birtijama...( i to oni kojima se u cijelom onom kuršlusu nije ništa dogodilo, budući su najviše najebali jazavci i obiteljaši s djecom kao diše sa ljubavnicama)
    zar da sad netko na konto toga kaže -eto kakvi su srbi... samo na konto toga? i nabijati to svima na nos i ismijavati protivnika?

ni to nije dokaz mangupluka jer nije mangup onaj koji traži prikladan čas pa se mangupira kad vidi da je sve sigurno oko njega nego je mangup onaj koji ide tamo gdje zna da će biti vruće i tako se ponašati.

nisu mangupi ni hrvati koji pjevaju u nekom novosadskom kafiću nakon što su skužili da nema nikoga da ih napadne a pogotovo nisu mangupi neki grobari koji se na praznom trgu slikaju sa u sekund pokazana tri prsta.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    a gle......zašto se ne bi slikali. pa koliko treba čovjeku da, pred aparatom frenda koji čeka kao zapeta puška, pokaže tri prsta i ponovo sklopi prste?
    Slikanje je tu najmanji problem, svi se slikaju. Svaka grupa ima slike ovakve 'težine' ili veće. Stvar je u tome što je ovo šabansko prosipanje kod njih pečatirano od cijele grupe kakva je JF.
    I to još u eteru na radio-emisiji. Strašno.

Jesu ovi momci sa slika i danas aktivni na jugu? Mislim, jesu li u to vrijeme bili neki faktor u JF ili sporedni tipovi?
    BBB. 30, 100+

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    alo ljudi......to ako su neki likovi imali trenutak nadahnuća na radiju pa počeli pričati lovačke priče to nije razlog da mi sad trošimo vrijeme na ismijavanje i posprdnost.
    jer, ispast ćemo točno kao tih nekoliko grobara a ovaj forum ipak nije mjesto na kojemu se ismijava i sprdava.
    ispast će na kraju da je cijela grupa takva a to bi značilo omalovažavanje većine pravih navijača i fajtera.

Datum registracije
    Jul 2012
    @alan ford sada ču tu napisati nekaj kaj sam več rekao i hordama zla,ako netko objavi neku: sliku,tekst,video klip,radijski snimak i sl. bez ikakvog svog popratnog komentara, a ispod toga stoje njegove generalije,to znači da je on sa time rekao:evo ovo ovdje objavljeno je moje mišljenje!!!.nisam možda tak neki iskusni internetski forumaš,ali nekakva pravila lijepog ponašanja i zdrava logika nalažu da čovjek uz nekaj kaj objavi, stavi svoj komentar,ili ak ne stavi svoj komentar,to znači da se u potpunosti slaže i podržava to kaj je objavio i sa svojim generalijama i potpisao to u svoje ime i(ili) u ime svoje grupe.znači ti alan ford sa svojih 25.g.vjeruješ u bulažnjenja,poput ovih sa tog radia.čudim se isto tak i tom radiju.samo nek se zna, da ni jedan mlađi navijač iz zgb nebi povjerovao u tak nekaj,da mu to recimo ide pričati netko od starije ekipe, bez obzira na ugled tih starijih.niti bi nijedan zgb radio išao tak nekaj objavljivati da je priča pričana u obrnutom smislu(boysi u bge)ne zato kaj bi netko sumljao u nekoga da se to nemre napraviti, neko čist zbog naivnosti priče.meni je to sve skup pomalo razočaralo.zato ti iz grupe tnt,nemoj slušati takve priče,slušaj starije sa ovog foruma,kak npr.od gana:rdbg,red lea od groblja:unchaineda,footie mana jer od njih ne buš čuo nekakve lovačke priče,nego realne i fer storije koje su kak i kod mene zaogrnute blijedim plaštom subjektivnosti,kaj je kod nas navijača i normalno.ali ova osvajanja bga,splita ili zgb,fakat sam razočaran,mislio sam da se barem na ovom forumu pokazalo,da se i bez mitomanije može normal razgovarati među najzagriženijim ultrasima,bez obzira na godine.
    kaj stariji to vjerniji.

Datum registracije
    Jul 2012
    niti je taj radio baš tak nevažan, niti je ta emisija bila humoristična,niti je cijela ta priča baš tak nebitna kak sam nakon malo googlanja skužio.drugi put kada bu se išlo tam(a iči će sa brzo)onda treba napraviti par fotkica u gradu, isto tak po skrivečki a poslje treba složiti priču kao sa đingis-kanovog osvajanja.jer mlađi to očito puše,tu mitomansku propagandu.kod nas neki ljudi(i ovdje na forumu)pate od pretjerane političke korektnosti a onda kad im neko proda žešće mitomanstvo onda ga u CSI stilu osporavaju.
    kaj stariji to vjerniji.

Posto je ovo ozbiljan forum, ne zelim da se moj upis smatra namjernim spinanjem ili prospisanjem,ali moram napisati par stvari vezane za ovu tekmu cibona-partizan..
    I inace idem na sve kosarkaske tekme,a ovu se sjecam da sam dobio karte za plavi sektor(gdje su bili smjesteni grobari)+godisnje koje nam isfurao prije utakmice jedan igrac..Otisao sa frendovima koji nisu u navijackom djiru,vec ljubitelji kosarke..Meni dobro i doslo da mogu sjediti na tekmi jer par dana prije potrgao ligamente na zglobu i jos sam hopsao na jednu nogu..
    Mi smo bili smjesteni doslovno ispod ovih iz juznog fronta,malo od prolaza gdje bila policija,a prema sredini..ja sam mislio da tu stoje cisto kao osiguranje..u jednom momentu se stvorilo neko komesanje, a mislio sam da neki nasi sa zelenog dobacuju lozi na plavom sektoru ili je netko dobacio nesto na parket,pa policija ureduje..tako da nisam niti obracao pozornost na to..opet ponavljam..bio sam doslovno 5 metara od juznog fronta..
    nasih nije bilo na tekmi organiziranih..znam da se trebalo ici na zuti,ali je zapelo oko karata,transparenata i tome slicno..vise se ne sjecam tocno..ulazilo se pojedinacno,ali nikako grupno,kao dvije godine ranije..

nakon par dana i zavrsene tekme,saznajem da je juzni front bio u zagrebu..cak na jednoj slici cijelog tog dijela tribine koja osvanula,vidio i sebe ..

E sad,nisam slusao intervju i nemam namjeru jer znam kako je taj njihov odlazak prezentiran u medijima..volio bi da se javi neki pšripadnik grobara koji je bio u zagrebu i kaze dali taj dolazak smara navijackim i dali se ocigledno prikazali kao navijaci,a ne dio mase na plavom sektoru..
    moze biti da je i do mene te veceri bilo,ali nema sanse da 5 metara iznad sebe nebi skuzio grupu od cca 30 navijaca partizana..mislim nemoguce..

dinamo zagreb,26 god,40+
    Stavi me na Golgotu i pali odavde..

Trazi se Herceg-Bosanka za curu..Da potvrdim svoje integralstvo

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    u samoj dvorani su bili tihi i mirni, a koliko su bili osigurani govori činjenica da je njihov klinac koji se samo pokazao šal ili majicu odmah od murje odveden a ostali su odmah dobili policijsko okruženje.
    .
    dobro da si me sjetio..
    taj momak je odveden po stepkama dole i prosao duz prolaza plavog sektora do izlaza ispod loze..prosao je metar od mene i ja sam mislio tada da odvode nasega jer je nesto bacio na parket,pa su ga hapili..
    to samo govori da niti mi(pojedinci koji dosli na kosarku,a nalazili se u dvorani),pojma nismo imali da je netko od grobara u dvorani..

posto je poprilicno nevjerovatno da netko tko ide na tekme ne skuzi drugu navijacku grupu 5 metara iznad njega,onda ja ili serem ko foka ili sam u pravu..pa vi vidite..

na kraju krajeva u dvorani i nije bilo boysa,niti su mogli saznati da je netko od grobara dosao,kad ih nitko nije i skuzio..eto volio bi da se javi netko sa suprotne strane ili jos nestko nas,pa kaze svoje dojmove sa te tekme..

dinamo zagreb,26 god,40+
    Stavi me na Golgotu i pali odavde..

Trazi se Herceg-Bosanka za curu..Da potvrdim svoje integralstvo

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove