+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 1 2 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/35

Tema: Kakav ba terorizam?

Kakav ba terorizam?

Nismo mi ba fasisti! Cuj terorizam? Ne moze bosnjak bit terorista! Jeste li vi normalni? Jopet ustase lazu na bosnjake! Sve je to urota zapadnih demokracija, Obame, Izraela, Tudjmanovaca, HDZ-ovaca i ostalih antiislamista.

I tako...Ubistvo Zvonke, teska povreda Josipa i lakse ranjavanje jos sedam osoba se danas naziva "teško krivično djelo protiv opće sigurnosti ljudi i imovine."

Da su neduzni ljudi u prodavnici bili malo blize bombi, bilo bi desetine mrtvih. A i tada bi dusmansko sudstvo sve to nazvalo ugozavanjem opce sigurnosti.

Apelaciono vijeće Suda BiH odbacilo žalbe Tužilaštva BiH i odbrane

Apelaciono vijeće Suda BiH potvrdilo je prvostepenu presudu Suvadu Đidiću (39), kojom je on za eksploziju u Trgovačkom centru FIS Vitez, usljed koje je 9. oktobra 2008. poginuo zaštitar Zvonko Barbić, dok je Josip Šarić teško, a sedam osoba lakše povrijeđeno, osuđen na devet godina zatvora.

Drugostepenom presudom odbačene su žalbe Tužilaštva BiH i Đidićevog branioca.

Prvostepenom, a sada i drugostepenom presudom Đidić je oglašen krivim za teško krivično djelo protiv opće sigurnosti ljudi i imovine. Osuđen je jer je između 1. i 9. oktobra 2008. u Vitezu, na traženje njemu nepoznate osobe, koju mu je poslao Amir Ibrahimi, sačinio eksplozivnu napravu velike razorne moći, što je za cilj imalo ozbiljno zastrašivanje stanovništva.

Predsjedavajući Sudskog vijeća sudija Šaban Maksumić prošle godine prilikom izricanja prvostepene presude je rekao da je donesena na osnovu izvedenih dokaza i saslušanih svjedoka.

Podsjećamo, Đidić se prvobitnom optužnicom zajedno s Ibrahimijem teretio za terorizam, ali je Tužilaštvo BiH poslije promijenilo kvalifikaciju krivičnog djela. Ibrahimi je priznao krivnju te je osuđen na dvije godine zatvora.
    http://www.oslobodjenje.ba/index.php?id=15702

Znate kad je ono prosle godine eksplodirala bomba u Bugojnu...Sta mislite ko je vidio i uhvatio onog terorista vehabiju?
    Ajd pogodite...
    E ovako, hodala dva hrvatska policajca i vidjeli onog Cusevica i uhvatili ga. Kuzite? Samo necet to nidje cut u onim njihovim fasistickim medijima.
    Kurac bi bosnje tada ikog uhvatili da se tu nisu nasli Hrvati i opalili pendrekom onog vehabiju. Inace, tom prilikom su ta dva nasa policajca i sami bili lakse ranjeni u eksploziji.
    Ja vam garantujem da bi ono u Bugojnu inace bilo iskoristeno protiv Hrvata i fasisticka federalna televizija bi do dan danas na sva usta vikala protiv fasistickih ustasoidnih hrvata sto su onomad ubili bosnju u Bugojnu. Jebem li im sunce zarko ono pokvareno. Upravo to je bila namjera onog zlocinca Causevica i njegove teroristicke grupe, da postave bombu i da kazu da su Hrvati krivi.
    Posljednje uređivanje od Mrav : 10-05-2011 at 10:59

Ugledni član zlatni_ljiljan avatar
    Datum registracije
    Dec 2010
    ...a ti "ba" malo seruckas mravojed,zemi pepermint i smiri dozivljaj,jebo te Causevic a i ti njega...mani se ti klisea o bijeloj Al-Qaidi ispadas smijesan...

ne podcjenjuj me.
    i jos nesto, ti nisi krscanin i hrvat. zato ne mozes razumjeti o cemu ja govorim.

Citiraj Prvotno napisano od zlatni_ljiljan Vidi poruku
    ...a ti "ba" malo seruckas mravojed,zemi pepermint i smiri dozivljaj,jebo te Causevic a i ti njega...mani se ti klisea o bijeloj Al-Qaidi ispadas smijesan...

U BiH su nakon rata djelovale celije barem 20 teroristickih organizacija. Al'Qaida je kurac, to je samo krovna grupa koja, ajde, djeluje strateški. Smišljaju i naručuju operacije koje potom za njih odrađuju prave terorističke organizacije. Recimo Gama al Islamiyah, koju smo upoznali u Rijeci. Pa ne misliš valjda, Ljiljane, da ih nema u Bosni?

Datum registracije
    Dec 2010
    Citiraj Prvotno napisano od Baader Meinhof Vidi poruku
    U BiH su nakon rata djelovale celije barem 20 teroristickih organizacija. Al'Qaida je kurac, to je samo krovna grupa koja, ajde, djeluje strateški. Smišljaju i naručuju operacije koje potom za njih odrađuju prave terorističke organizacije. Recimo Gama al Islamiyah, koju smo upoznali u Rijeci. Pa ne misliš valjda, Ljiljane, da ih nema u Bosni?
    To kad se desilo u Rijeci sam bio udaljen nekih 150 metara od policijske postaje taman sam se kreno spustati niz brdo prema Rijechini odnosno Mrtvom kanalu,cuo sam eksploziju mislio sam da je pukla plinska boca,vratim se kao i vecina ljudi kad tamo puko BMW meni se cini, kad u njemu zijanio jedan nestrucni terorista i dva lakse ranjena slucajna prolaznika, dokacilio ih staklo sa prozora,hoces reci da je to akcija obucenih terorista,profesionalaca a ne diletanata pokupljenih negdje sa dzume?
    Da se vratim na tvoje pitanje,da,naravno da postoje tzv islamske teroristicke organizacije u BIH, isto kao sto postoje za sarajevske medije imaginarne "crne legije" negdje oko Gruda i Listice!U BIH postoje ljudi koji bi rado postali teroristi razne praznoglave selefije,ali i oni ce postati proslost ubrzo...

Datum registracije
    Dec 2010
    Citiraj Prvotno napisano od Mrav Vidi poruku
    ne podcjenjuj me.
    i jos nesto, ti nisi krscanin i hrvat. zato ne mozes razumjeti o cemu ja govorim.
    Ja sam hrvatski drzavljanin od 1993-e koji se deklarise kao Hrvat i ovdje na Zapadu ,hoces reci da si ti veci Hrvat od mene samo zato jer si nominalno krscanin koji je vidio crkvu iznutra zadnji put kad je primio prvu svetu pricest?Ma hajde nemojmo se saliti!

To kad se desilo u Rijeci sam bio udaljen nekih 150 metara od policijske postaje taman sam se kreno spustati niz brdo prema Rijechini odnosno Mrtvom kanalu,cuo sam eksploziju mislio sam da je pukla plinska boca,vratim se kao i vecina ljudi kad tamo puko BMW meni se cini, kad u njemu zijanio jedan nestrucni terorista i dva lakse ranjena slucajna prolaznika, dokacilio ih staklo sa prozora,hoces reci da je to akcija obucenih terorista,profesionalaca a ne diletanata pokupljenih negdje sa dzume?
    Pa frende, tako izgleda islamski i svaki drugi terorizam. To nije film i to nisu organizacije popunjene bivšim specijalcima prepune love, to je skup konja koji ubijaju najprimitivnijim auto bombama. Pa ne misliš valjda da Al Aqsa ili Islamski Džihad izgledaju kao jedna od onih agencija iz filmova o Jamesu Bondu? I ne zaboravi da im je trebalo manje od mjesec dana da napad u Rijeci organiziraju i izvedu.

Da se vratim na tvoje pitanje,da,naravno da postoje tzv islamske teroristicke organizacije u BIH, isto kao sto postoje za sarajevske medije imaginarne "crne legije" negdje oko Gruda i Listice!U BIH postoje ljudi koji bi rado postali teroristi razne praznoglave selefije,ali i oni ce postati proslost ubrzo...
    Naravno da nemaš pravo. Nikakvih Legija nema po Hercegovini. S druge strane, službe imaju popise na kojima stoje imena ljudi, kojim organizacijama pripadaju, kada su došli a kada otišli iz BiH, odakle su stigli i preko koga. Ne pričaj gluposti o ozbiljnim stvarima ako ne znaš, molim te. Pa što misliš zašto sve bitne službe imaju svoje filijale u BiH? Sigurno ne zato jer iz interesira lokalna ili regionalna politika, referendum ili problem trećeg entiteta.

Datum registracije
    Dec 2010
    Ok nemam ja pravo ,na legije sam se osvrnuo ironicno izgleda da to nisi provalio no dobro,mada ako pogledamo iz kuta sarajevskih tzv antifashista tesko da se moze opravdati "svastika" kojom se mase po Listici skoro pa redovno,al ne ,za to ce se naci opravdanje jer to je samo sacica nevinih djecaka koji su nakon casa klavira , violine ,tenisa i crkvenog hora malo "slucajno" zamahali nacistickim obiljezima,uz povike" gazi gazi balije" to je tako nevino jada djeca i ne znaju kakve duhove prizivaju jelte frende?Ali zato je i moje zene amidza inace pravi hadzija (bio na Hadzu)a obiljezje svakog pravog hadzije je nositi bradu vjerovatno na spiskovima tih tvojih "bitnih" sluzbi kao potencijalni "spavac" terorista...dovoljno je iscitati komentare sa ovog po meni stvarno(bez ironije) korektnog i tolerantnog foruma pa da vidimo da nece nikad doci do popravljana odnosa izmedju naroda u BIH na zalost svih nas

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    i bradu ženinog amidže i izljev niskih strasti širokobrijeških klinaca će neki ljudi tumačiti na način na koji to žele tumačiti, ovisno o pogledu.
    to su posljedice već postojeće situacije i zacementiranih mišljenja jednih o drugima.
    dapače, mnogi jedva čekaju da one druge što više proglase onakvima kakvim ih doživljavaju.
    međutim, kad izlučimo takve pojave, onda ostaje zbilja da se ipak, dosta islamističkih struktura ugnijezdilo u bih koje malo pomalo, iskorištavajući opisanu situaciju šire svoj krug ljudi.
    nije uopće upitno da je među bih muslimanima vjerojatno najmanji postotak ljudi koji su skloni islamizmu i terorizmu na svijetu, kad se gleda ukupnost islamskog svijeta ali s jedne strane, loša situacija a s druge strane konstatno podgrijavanje emocija kao i optuživanje onih drugih kao neprijatelja bosne, imat će sigurno utjecaja na činjenicu da će broj ljudi koji će u takvim organizacijama ili filozofijama nalaziti rješenje, rasti.
    takav broij nikad neće narasti na neku kritičnu razinu, ali dovoljna je i mala pizdarija koja se dogodi uzrokovana tim krugovima da se poprilično ubrza spirala nasilja, nepovjerenja ili nedaj bože nečeg težeg.

u hrvatskim dijelovima, kolikogod ljudi bili na svoj način, ipak nema ni organizacija ni kampova ni struktura koje bi bile povezane s nekim fašizmom ili s tim u vezi terorizmom.
    problem islamističkih struktura kao i terorizma koji može proizaći iz toga je prvenstveno problem koji moraju riješiti sami bošnjaci odnosno muslimanski vjernici jer će na taj način od sebe odbiti negativno povezivanje s takvim strukturama a ima ljudi koji bi muslimane voljeli vidjeti potpuno izjednačene s terorizmom.
    čini mi se kao da takva situacija intimno najviše odgovara sdp-u bih koji s jedne strane ima vječiti izvor podgrijavanja atmosfere i netrplejivosti prema drugim narodima, pa tako i hrvatima i koji će pokušavati ploviti na valovima takvog raspoloženja a istodobno će pokušavati boriti se protiv tih struktura na način da poveže dva njemu bitna faktora;
    -kako kod bošnjaka stalno izazivati netrpeljivost prema drugima a da tu netrpeljivost ne akumuliraju islamističke grupe.
    to je neko moje mišljenje.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Ne kužim kakve veze imaju luđaci iz Sudana i Saudijske Arabije, koje je politika dovela u Zenicu, s tvojim amidžom.

jesu li ti crnolegionari dosad napravili neki teroristički čin. A jesu li napravili islamistički ekstremisti. Bugojno, Vitez, auto bomba u Mostaru, ubojstva hrvatskih povratnika oko Travnika.

ne postoji mjesto Lištica, postoji Široki Brijeg.

Uglavnom u BiH sigurno postoje teroristi iz islamskih zemalja. Pa šta se treba praviti lud. bilo je par tisuća mudžahedina u BiH. To su sve bili ljudi koji su i u matičnim, islamskim zemljama imali smrtne kazne zbog terorizma i bestijalnih ubojstava. jedan dio je poginuo, jedna dio je otišao, a jedan dio je ostao, poženio bosnaske muslimanke i dobio državljanstvo. Imali su kampove za obuku, ona Počulica..pa to nije tajna.

Tih spavača ima koliko hoćeš. Uvezani su sa vlasti. Nominalno vlasti BiH i muslimanske stranke jesu protiv ekstremizma i terorizma ali stvarno oni njima ne smetaju. Ma dovoljno je pogledati mržnju na Židove kod običnog puka i simpatije koje je imao Bin Laden pa ti bude sve jasno. Najbitnije je šta misli baza, narod.

da ne spominjem novoizgrađene islamske centre. Alipašino u Sarajevu i u Bugojnu, gdje policija BIh nem apravo ući jer je to eksteritorijalno, to je teritorij SA, to je bio uvjet kad su davali pare za izgradnju. To su vahabistički centri, tmao se indoktrinira.

jednom mi je rekao jedan naš čovjek koji je bio upućen u to a živio je u među tim svijetom..kaže..nije problem sad..problem će nastati za 15-20 godina kad iz tih islamskih centara iziđu odrasli ljudi koji su indoktrinirani od malih nogu. Onda će u Bih bit svašta.

Bosanski muslimani sve manje jesu ..ljudi sevdaha, mehane i rakije, pjesme i akšamluka..pretvaraju se u borce za islam ..na prvoj liniji kako se to kaže..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 11-05-2011 at 11:55

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    jesu li ti crnolegionari dosad napravili neki teroristički čin. A jesu li napravili islamistički ekstremisti. Bugojno, Vitez, auto bomba u Mostaru, ubojstva hrvatskih povratnika oko Travnika.
    jednom mi je rekao jedan naš čovjek koji je bio upućen u to a živio je u među tim svijetom..kaže..nije problem sad..problem će nastati za 15-20 godina kad iz tih islamskih centara iziđu odrasli ljudi koji su indoktrinirani od malih nogu. Onda će u Bih bit svašta.
    Bosanski muslimani sve manje jesu ..ljudi sevdaha, mehane i rakije, pjesme i akšamluka..pretvaraju se u borce za islam ..na prvoj liniji kako se to kaže..
    ovo su zapravo 3 fakta koji najprecinije ocrtavaju osnove postavke problema.

hrvati s druge strane nemaju nikakvih organizacija koje bi vukle na makar najnižu razinu nezakonitosti a kamoli terorizma.

ipak....netko pokušava.....
    http://www.go-mrav.com/bedastoce/griza.swf?namee=HERA

(sori ljudi, nisam mogao izdržati, jozo me zajebo )

Ilirk@
    Gost
    zato triba stovrit hrvatsku republiku čim prije, ne čekati dok karcinom metastazira. i na granice uvesti "mrtve" straže...

srbi su šta hoće pa su na vrijeme kopali vodovode. ja predlažem izgradnju vatrogasnih puteva.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    hrvatsku jedinicu treba uvesti bez obzira na fizičke opasnosti.
    makar radi kontrole fiskalnih sredstava.
    a što se tiče ovih sigurnosnih, štoviše.
    međutim, trenutno vodstvo bezmudo, narod bezvoljan, letargičan.....

HFJ se treba uvesti i radi samog planiranja budućnosti (da tako kažem). Narodi u BiH nemaju iste ciljeve i to je to. Hrvatima nije u intersu luka u neumu, muslimanima jest. I još more toga. Dovoljno je početi sa obrazovnim sustavom i kulturom. I ne slažem se da bi federalne jedinice trebale imati manje ovlasti od entiteta. Trebaju imati što više ovlasti, osim odcjepljenja. I možda obrambene politike, ali s obzirom na to da narodi nemaju iste ciljeve postavlja si pitanje svrhe iste.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    vidi, nitko ne bi mogao držati nešto na okupu ako sami narodi to neće.
    možda ne bi bilo pametno ugrađivati takvu mogućnost u ustav pojedinih jedinica upravo zbog toga jer teritorijalnim rasporedoim nitko neće biti zadovoljan pa bi i teritorijalni opseg tih jedinica bio zapravo kompromis koji bi ih činio takvima kakvim jesu upravo zato jer nitko ne bi mogao takvu jedinicu izvući van samom svojom voljom.
    možda bi se u ustav same države trebala ugraditi odredba da je moguć i razlaz države, (iako je to po prirodi stvari moguće buduće da svaka država ima ugrađenu odredbu kak oparlament ima ovlast mijenjanja granica države) ukoliko se to dogodi po nekim dogovorima ili sporazumima ovisno o kriterijima za tako nešto predviđenima.
    uostalom, carine, obrana, vanjska politika, vrh sudstva kao i neki prihodi od poreza i inače moraju doći u ingerenciju središnje države a kako i koliko je stvar finesa.

Datum registracije
    Dec 2010
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku

ne postoji mjesto Lištica, postoji Široki Brijeg.

Uglavnom u BiH sigurno postoje teroristi iz islamskih zemalja. Pa šta se treba praviti lud. bilo je par tisuća mudžahedina u BiH. To su sve bili ljudi koji su i u matičnim, islamskim zemljama imali smrtne kazne zbog terorizma i bestijalnih ubojstava. jedan dio je poginuo, jedna dio je otišao, a jedan dio je ostao, poženio bosnaske muslimanke i dobio državljanstvo. Imali su kampove za obuku, ona Počulica..pa to nije tajna.

Tih spavača ima koliko hoćeš. Uvezani su sa vlasti. Nominalno vlasti BiH i muslimanske stranke jesu protiv ekstremizma i terorizma ali stvarno oni njima ne smetaju. Ma dovoljno je pogledati mržnju na Židove kod običnog puka i simpatije koje je imao Bin Laden pa ti bude sve jasno. Najbitnije je šta misli baza, narod.

da ne spominjem novoizgrađene islamske centre. Alipašino u Sarajevu i u Bugojnu, gdje policija BIh nem apravo ući jer je to eksteritorijalno, to je teritorij SA, to je bio uvjet kad su davali pare za izgradnju. To su vahabistički centri, tmao se indoktrinira.

Bosanski muslimani su ne tako davne 1992-e bili sve samo ne "muslimani" pa im to nije pomoglo nimalo, i kao takvi dobri ljudi sevdaha,rakije,pjesme,akshamluka su bili predmet klanja,logora,genocida,silovanja,protjerivanja iako vecina nije znala ni Bismillah izgovoriti,dzaba im bijese kletva u komsiluk,dzaba vikase kako su evropski muslimani nista ih ne spasi dzelata

sad je to opravdanje za post-ratni teror u srednjoj bosni? to su kao hrvati srednje bosne prošli bolje od bošnjaka?

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove