+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 8 PrviPrvi 1 2 3 4 5 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/151

Tema: Dalmacija

Nemojte baš sve obić ostavite koju, bilo gradinu bilo gomilu i za me.

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    misliš da se koji rak skriva pod kamenom?

Dalmatinski identitet vs nacionalni identitet.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...1/Default.aspx

Prema ovom članku pobjednik nije upitan.

pa jesi vidija sta su od Salone ucinili-grad od nekada 60 tisuca stanovnika a nemos skupit 5 kamiona starih zidina ....tragedija i svakin danom se sve vise betonira raznosi itd itd .triba to zastit kako bog zapovida a ne da svaki kurac moze doc doli i otkopavat ,trazit novcice iz rimskog doba da bi ubija 100 kn.....

a teško je to jer je to mahom privatno zemljište. nemoguće je zaštiti od "lešinara". s druge strane opet imaš primjer gdje je zatrpana salonska luka jer sada prolazi brza cesta tamo. dakle, nekakav opći interes koji nije vodio računa o kulturnom nasljeđu.

ali me zanima kako to da se ta salona ne koristi više u turističke svrhe. ili da se ulaz ne naplaćuje (ako dođeš u popodnevnim satima). puna toga mi nije logično.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Ovoliki broj poduzetničkih zona je LUDOST.

A nadodao bih samo da Dugopolje leži nad podzemnim jezerima rijeke Jadro, rijeke s koje se cijeli Split opskrbljuje vodom. Uzdravlje

A cijeli ovaj dinaridski dio je kao spužva. Bila je emisija o tome na radio Splitu. Vidim da nadležne boli ona stvar.

A samo da nadodam da velike i uspješne poduzetničke zone mogu biti samo na refrakcijskim točkama (spajanju različitih oblika prometa: cestovni, pomorski, zračni, željeznički). Ukratko, jedno je Dugopolje.

E sad, postoje tu u suštini dvije vrste poduzetničkih zona; zone kojima se želi privući novu industriju (strane investitore) u grad i zone kojima se se industrija dislocira iz grada (uglavnom za naše obrtnike i male i srednje poduzetnike). Primjer ove druge je dislokacija Slobodne dalmacije u Dugopolje.

Dakle, Dugopolje ima i jednu i drugu funkciju. S tim da se od stranih investitora uglavnom ugnjezde trgovački lanci i sl.

Baš koliko tizi zona i na kojim mistima a niti jedne na istoku Splitsko-dalmatinske??? Po meni bi Zagvozd bilo dobro misto jer kroz njega prolazi autoput i upravo se završava tunel i odvojak za Makarsku kroz Bijakovu. S tim da bi tribala i cesta s četri trake ić direktno na Goricu. Bar po priči.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ja sam po televiziji čuo da se i u zagvozdu i šestanovcu namjeravaju otvoriti poduzetničke zone.
    ali, mislim da na ovim lokacijama koje je jozo naveo neće biti one najgore industrije nego manji pogoni a i te zone neće biti toliko glomazne.
    ipak, gdje je tu knin?
    knin ima željeznicu a nema zone?

Čim čim prije, tim tim bolje

E sad, nijedna na istoku i nije mogla biti jer tu nema nikakvog gospodraskog kapaciteta, a nema ga jer nema prometnih pravaca prema unutrašnjosti. Npr. U Pločama isto tako nema pod. zone, ali ima Slobodna zona. Sada se gradi još jedna poduzetnika zona na križanju Dalmatine i koridora Vc i to kod Kule Norinske. AKo netko tamo ima zemlje neka ne prodaje

Da je pameti sada bi naše opčine s obje strane granice iz petnih žila trebale graditi nastavak na taj tunel.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    po jozinim kriterijima zemunik bi bio idealan. a nema ga.
    i kakve su to zone na otocima? zar tamo treba toga?

Capo, ja mislim da te zone već postoje, samo nisu komunalno opremljene. Što znači da nema interesa. A hvala Bogu da nisu opremljene, jer su to solidni novci koji bi time ostali zarobljeni i nikome ne bi služili. Ovo što priča župan je bezveze.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    po jozinim kriterijima zemunik bi bio idealan. a nema ga.
    i kakve su to zone na otocima? zar tamo treba toga?
    vidi capo, u Zadrskoj županiji postoji ogromna pod zona. znam jer sam radio na njoj, na studiji. Ne mogu se samo sjetiti imena. Te refrakcijske točke ne moraju biti u milimetar Pa ni Dugopolje nije na moru.

Ima tih zona koliko hoćeš.

Vidi šta ih je u zadarskoj županiji.

http://www.zadra.hr/index.php?option...226&Itemid=562

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    nema veze. dugopolje je svemu blizu.
    tako bi mogao egzistirati i zemunik i benkovac. i šibenik. i ploče.

može, naravno da može njih par. ali ne može svaka općina imati svoju.

možda matan zna, koliko ima pod. zona u imotkso-bekijskoj krajini? koliko se sjećam svaka je općina htjela imati svoju

Dobra prva slika, slikana vjv u Radašinovcima ... moga bi biti tumač u prvon planu Vransko jezero, doli Modrave, (Kur)Betina , Murter, na desno Vinici, Tegina, Zminjak, Radelj, Prišnjak murterski , Arta mala i vela i u pozadini Kornati ; redon Samograd, Raparašnjak, Vrtlić, Puhovi ( gornji, donji, vodeni, kameni Kurba Vela, Oključ, Lucmarinjak, Mrtovnjak , Škrižanj mali i veli Babina guzica , Škulj, Smokvica i Opat početak Kornata ...

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove