+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 8 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/151

Tema: Dalmacija

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4

Dalmacija

Zbivanja u Dalmaciji

Zanimljivo je da državne poticaje, u slučaju doline Neretve, ne dobivaju proizvođači, već otkupljivači. Ne znam jesam li dobro zapamtio brojku, ali radi se o 300 milijuna kuna. Jedino što znam pouzdano da ti ljudi u Konzumu, tj. Agrofruktusu stvarno crnče.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    nemj zajebavat. todorić toliko jak da za sebe uvijek isfura poticaj?
    svašta

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dubr...6/Default.aspx

U ovoj priči o mandarinama najviše prste ližu otkupljivači koji su ove godine od vlade dobili dodatnih 20 lipa poticaja po kilogramu,što znači ukupno 70 lipa za svaki otkupljeni kilogram mandarina,što znači oko 40 milijuna kuna samih poticaja od države u džepove otkupljivaća.Zatim gdje je zarada od plasmana na inozemno tržište gdje se mandarina plasira po cijeni od 80 euro centi do 1,1 euro i više pa sami probajte izračunati dobit otkupljivača.Za to vrijeme proizvođać bude sretan ako ga prosjek iznese nekakvih 2,5 kn po kilogramu,odbiješ ulazne troškove,troškove berbe pa te ta krvavo odgojena mandarina iziđe cca 2-2,2 kn/kg,a još kada ćeš vidjeti novce za predanu robu-to je drugi par opanaka,pa ti vidi gdje je tko u ovoj priči.Mislim da nigdje u svijetu osim kod nas ne postoji sustav poticanja otkupljivača,već samo proizvođača,tako da tih 70 lp/kg predstavlja extra profit Todoriću i ostaloj mandrili.Po ovome se vidi koliko našem narodu malo treba da bude "sretan",što bi se reklo ovce bili ovce i ostali,jer kad te ošišaju,ti dodatno digneš zadnju nogu da te i pomuzu,a kada to završe mogu te i nabiti nogom.Eto takvi smo i stvarno zavrijeđujemo da nas muzu i strižu Todi i njemu slični.Beeeeeee!!!!
    ma ja sam ti, uz to što sam bosanac, i neretljanski gusar

a kada je riječ o todoriću ne bi trebalo govoriti na razini mikroekonomije, već na razini makroekonomije.

e sjeti se onih naših poruka o todoriću i ekonomskom konceptu zemlje. Jbg, ne znam šta bi rekao na sve to više.
    Posljednje uređivanje od Graničar Jozo : 09-02-2011 at 12:54

Dalmacija. Dalmacija nije Dalmacija bez glavnog grada..Delminiuma..to je ukraden pojam.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Graničar Jozo Vidi poruku
    http://www.slobodnadalmacija.hr/Dubr...6/Default.aspx

ma ja sam ti, uz to što sam bosanac, i neretljanski gusar

a kada je riječ o todoriću ne bi trebalo govoriti na razini mikroekonomije, već na razini makroekonomije.

e sjeti se onih naših poruka o todoriću i ekonomskom konceptu zemlje. Jbg, ne znam šta bi rekao na sve to više.

pa dobro, i nije tako loše, naime, barem ti proizvođači iamju osiguran otkup pa se ne moraju zajebavat sa prodajom odnosno mukom da se ono što se proizvede i proda.
    trebali bi ipak pitati same proizvođače što misle o takvom načinu?

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    pa dobro, i nije tako loše, naime, barem ti proizvođači iamju osiguran otkup pa se ne moraju zajebavat sa prodajom odnosno mukom da se ono što se proizvede i proda.
    trebali bi ipak pitati same proizvođače što misle o takvom načinu?
    naravno da će biti sretni jer im se kupi bilo što i za bilo koju cijenu. Napredak je, ali to opet nije u redu da trgovac dobiva poticaje. većina njih nije ni svjesna da se poticanjem trgovca uzima njima.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    http://www.vecernji.hr/vijesti/hrvat...-clanak-250301

iako je opasnost od špekulacija sa nekretninama velika meni se ipak čini da ove udruge građana više djeluju kao neka reketarska društva koja ucjenjuju investitore.
    iz mojih izvora doznajem da su svojedobno urška raukar i vili matula uredno tražili od horvatinčića prostor džaba u onom novom centru cvjetni pa kad im je ovaj ponudio samo popust na tržišnu cijenu, da je krenula nagla briga za urbani duh i pravnu državu.
    isti, kako se vidi, paraziti se pojavljuju na raznim mjestima.

nije isto centar zagreba i brištane. iz brištana gornjih je ona pršutana. ne možeš to porediti. negdje sam pročitao da jedno golf igralište (18 rupa) potroši vode kao i grad od 10.000 stanovnika. S druge strane imaš odvod te vode (ne mislim na kanalizaciju). Ne znam jel taj krš "spužvast" pa bi to sve moglo dospjeti u pitku vodu. a meni se čini da je to prije pretvaranje kojekakvog zemljišta u građevinsko. pogptovu ako je npr blizu prokljanskog jezera (koje je defacto more).

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    da nisi mislio na voštane? ili na onu pršutanu onog dobrog pršuta na kojega se inkvizitor nameračio?
    ja znam da svaki zahvat u prirodu ima neke mane ali ljudi koji uvijek istupaju u ime borbe za neku pravdu su u najmanju ruku ljudi sumnjivih namjera.
    dokazano u više primjera.

Protivimo se igralištima za golf na Oštrici, Brištanama, Zablaću i Prukljanu.
    mislio sam na brištane, jedno malo selo pokraj drniša na miljevačkom platou (iz njeg je pršut na kojeg se inkvi namečio). članak govori o prostornom planu šibensko-kninske županije.

slažem s s tobom da tu ima sumnjivih likova, ali ne treba sve trpati u isti koš. a ni situacija u zagrebu nije istao kao u brištanima gornjim i donjim

ja bih tu postavio i pitanje tko će tu igrati golf? bogati miljarderi ili česi koji dolaze na more sa kupljenom paštetom u češkoj (karikiram).

ja sam inače protiv golf igrališta jer je mesić za njih Šalim se. Treba uskladiti turističku ponudu i potražnju.

http://www.undp.hr/upload/file/227/1...am_Krka_S_.pdf

U ovom se dokumentu osvrni na 1) Analizu potražnje za ruralnim turizmom; 2) Socio-demografski profil turista u Hrvatskoj.

Prosječna dnevna potrošnja po osobi turista u Hrvatskoj u 2007.godini iznosi 55,48€..

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    istina, ali ne može se čekati da bogati počnu dolaziti pa tek onda smišljati načine da im se nešto ponudi.
    potrebno je da ih već čekaju kapaciteti visoke razine.
    a naravno da je red i transparentnost kao i pridržavanje propisa u cijeloj priči conditio sine qua non ne samo golf terena nego i cjelokupnog razvoja.

istina, ali ne može se čekati da bogati počnu dolaziti pa tek onda smišljati načine da im se nešto ponudi.
    potrebno je da ih već čekaju kapaciteti visoke razine.
    a naravno da je red i transparentnost kao i pridržavanje propisa u cijeloj priči conditio sine qua non ne samo golf terena nego i cjelokupnog razvoja.
    apsolutno za ovo boldano!!!

doduše, privatni kapital ako ima interesa neka gradi šta hoće, dok se ne zadire u moh džep u vidu da "ja" plaćam novu komunalnu infrastrukturu i sl.

ali po meni su golf tereni jedan veliki promašaj i ne bi se smjeli naći u strategijama razvoja. A oni nisu jedino šta se može dodatno ponuditi. Mislim, imamo toliko tih ruševina, dio Dalmacije nalazi se na antičkom jantarskom putu, toliko je neispričanih priča, pa ako hoćeš i bajki. Evo jedna moja ideja. Ja sam predlagao na onom portalu mozgalo.net (što je pokrenuo pavuna) da se popišu sve ilirske gromile (za početak uzeti neki uzorak) kako bi se taj dio izložio/prezentirao javnosti. Pa Grčka i one sjevernoafričke zemlje milijune zarađuju na arheološkom turizmu, a u nas se istražuju rimske vile rustice. Javio mi se kratkom porukom Krešo Vujović autor knjige TROJA NIJE U TROJI. Nažalost daljnja komunikacije nije nikad uspostavljena. Treba ga pitati šta radi sada Poanta moje ideje može se djelomično povezati sa tezom u Krešinoj knjizi. Al da ne razrađujem dalje ideju, te su se gromile mogle popisati i dati TZ-ima da ih obilježe pa i turistički iskoriste. Može se priča postaviti kako su iliri bili jedni od rijetkih koji su se sukobljavali sa rimljanima, tj sa tadašnjim načinom globalizacije. mislim da bi ta priča moglo proći danas kad se ovakav sustav kakvog znamo urušava kao kula od karata. Uh, nasra ga ja svašta, al vrijedi pokušati.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ja bi u dalmaciji otvorio resort za svingere, s tematskim povijesnim igrama osvajanja mletačke galije ili napada na tursku trgovačku karavanu.
    pobjednici poraženima otimaju žene.

možete ti i ljiljan skupa

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ja ti ličim na svingera?
    kao netko tko bi zarad malo promjene svoju ženu izložio nekom glodaru?

ja ti ličim na svingera?
    kao netko tko bi zarad malo promjene svoju ženu izložio nekom glodaru?
    ma nisam mislio baš na to Imaš animatore i turiste.

da ne obrazlažem. ja sam ipak nacionalno opterećen

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    kužim. ljiljan bi bio animator i vodič odjela za tursku kostimografiju a ja za mletačku.
    a turisti neke se izmjenjuju.
    sumnjam da bi ovaj ostao "profesionalan" do kraja a ni ja ne bi ruku u vatru....(bez mog "uloga" naravno)
    vidiš nije to lud prijedlog.
    pričao mi kum kako je svojednobno neki švabo u društvu naših ljudi u njemačkoj, pričao kako redovito ljetuje u tim nekih svingerskim resortima (a to je jebena lovam jer su potršači nemili) i hvalio se ponosito kako je njegova žena najpoželjnija, kako svi nju oće.......:009

Šta oni načiniše od Dalmacije..Sodomu i Gomoru..i to tko..capo..i Jozo tssss..

ljiljan bi u žestokoj akciji bio možda da je su gay swingeri u opciji...

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove