+ Odgovori na temu
Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 2 3 4
Prikaz rezultata str. 61/68

Tema: Krađa olimpijskih odličja!

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    I ja mislim da jesu Rusiji išle medalje a nisam siguran za Češku i Slovačku..a glupost na kvadrat..te medalje trebaju ostati pod imenom pod kojim su osvojene..to je jedino normalno, sve ostalo je nenormalno i sprdačina.

a i taj MOk je karikatura kao što se i Olimpijske igre pretvaraju u cirkus. Čuj odbojka na pijesku olimpijski sport..dokona zabava sa plaže olimpijski sport..
    Da

Totalno nelogično. Na sramotu olimpijskom odboru kao i onim zemljama koje se diče nečim što zapravo i nije njihovo.
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    pa i fitness je olimpijski sport, čini mi se. ili bješe aerobic... ono, nije ni gimnastika, ni trčanje, ništa konkretno, ali eto, nek se prešetavaju zgodne cure u oskudnoj odjeći.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Banned
    Datum registracije
    Feb 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    čekaj , ti krađu medalja i nepriznavanje toga kao nečeg normalnog smatraš ludilom.

pa bolje biti tako lud nego biti "normalan" ko ti.

Al pazi ti priče..nitko im nije ukroao medalju eno im je na policama..koja priča za degenerike.

kakve veze ima to što su medalje osvojene prije osnivanja MOK-a. Jel se ta država možda zvala Srbija. Kakve gluposti.

I dug je nastao prije osnivanja novih država pa ga se sad dijeli..tako su se mogle i medalje. A ne, dug svima a medalje nema.
    O kojoj krađi pričaš?! Ko krade te medalje? Već sam napisao da, po pravilima MOK-a, sportisti na olimpijadama nastupaju za olimpijske komitete a ne zemlje. Tako da se sve medalje računaju olimpijskim komitetima a ne zemljama.

Od svih južnoslovenskih naroda jedino srpski i jedino Srbija imala svoj nacionalni olimpijski komitet (Kraljevski srpski olimpijski klub, član MOK-a od 1910.) koji se po ujedinjenju s vama i drugima samo preimenovao u zajednički olimpijski komitet, a suštinski i formalno bio nastavljač srpskog komiteta, koji je nastavio da živi i posle Drugog svetskog rata. MOK je OKS-u priznao legitimitet od 1912. (tj. 1910. kad je tadašnji Kraljevski srpski olimpijski klub postao član MOK-a) i nismo morali ponovo da se učlanjujemo 2006. Kojem drugom komitetu se trebaju pripisati medalje kad nijedan od tih nije postojao u vrme kad su te medalje osvajane?!

Pa i FSS-u, KSS-u, i svim drugim sportskim granskim savezima je priznat pravni kontinuitet jugoslovenskih saveza, sve po pravilima svetskih/evropskih federacija.

Ne mešaj sportsku sukcesiju sa državnom sukcesijom SFRJ i dugovima. Srbija je 1990ih smatrala da je SRJ jedini sukcesor SFRJ, iz tog razloga SRJ nije ni bila punopravni član UN 1990ih jer nije htela da se ponovo učlanjuje jer se kao jedini sukcesor smatrala osnivačem UN (SFRJ je bila jedan od osnivača UN 1945.). Ta politika da smo jedini sukcesor je napuštena posle 5. oktobra, pa smo odmah aplicirali za članstvo i krajem godine bili primljeni nazad u UN. Ubrzo se krenulo i u podelu imovine: što aktive (ambasade po inostranstvu, zlatne rezerve, itd.) što pasive (dugova). Druga je stvar bila kad se raspadala SCG, jer je Crna Gora svojevoljno pristala da Srbija bude pravni naslednik te državne zajednice.
    Posljednje uređivanje od Uroš : 02-08-2012 at 14:27

ajde dobro..sve smo si rekli što mislimo o tome..nema se smisla ponavljat..
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Banned
    Datum registracije
    Feb 2012
    U to ime i za kraj, jedna slika sa prvog učešća Kraljevine Srbije na olimpijadama, u Stokholmu 1912. godine. Defile srpskih sportista i nosilac srpske zastave, atletičar Dragutin Tomašević:

http://static.politika.co.rs/uploads...0/i/2/1912.jpg

Uroše to što ti pričaš u onom gore postu je nebuloza, ionako svi dobro znamo da svatko vuče na svoju stranu kad mu nešto paše. Al tamo gdje mu ne paše, tamo vrijede neka druga pravila. Svatko piše i izmišlja pravila, kad mu u datom momentu paše da bude drugačije. To su englezi doktorirali, a niste ni vi daleko. Eno Đoković reče, da se nada da će osvojit 100tu, to je pokazatelj da prisvajate tuđe medalje, a mene iskreno uopće ne zanima šta je vama tko poklonio, pazi vama netko pokloni medalje koje osvojili hrvati i vi se njima dičite? Pa ja sam reko, mene bi bilo stid da računam srpske medalje ko hrvatske, a još bi me bilo više stid da te medalje slavim ko svoj uspjeh, i govorim kako se nadam da ću ja bit taj koji će donjet stotu. Činjenica je da se Srbija u ovom konkretnom slučaju kiti tuđim perjem, kao što se i Rusija kiti onim odličjima SSSR-a koja nije samo ona osvojila, već i one druge zemlje koje su bile dio tog saveza. Prema tome, tko voli nek izvoli, ali neka se zna istina da to nisu vaše medalje i točka.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 03-08-2012 at 15:46

MOK tj. IOC kaže da Srbija ima 3 medalje. Kraj priče. To što su si oni zabrijali da imaju više je već stvar psihe.

I što je bilo na kraju?

Jesu li slovenski skijaši i skakači obaviješteni da su osvajali odličja za veliku Srbiju? Prima li Shaban Tërstena nekakvu naknadu od Srbije za svoje zlato i kada će Franjo Mihalić dobiti ulicu u Beogradu za sva ta silna postignuća za njih i NDH?

Što se čeka s time, olimpijska je godina, sada je vrijeme za te stvari!

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove