+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 20 1 2 3 11 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/388

Tema: Uredjenje doma ( boje, stilovi i sl )

begovica SarajkaDjevojka avatar
    Datum registracije
    Apr 2012

Uredjenje doma ( boje, stilovi i sl )

Kako urediti dom (feng šui)
    Odštampaj Pošalji kao email 1,730

Feng šui je drevna kineska veština koja, kao i tai či čuan, astrologija i sve druge kineske, za krajnji cilj ima potpuni sklad čoveka i sveta koji ga okružuje. Zato je, prema početnoj definiciji, to nauka o usklađivanju neba i zemlje. Bazira se na tokovima životne energije či koja kao kroz ljudski organizam protiče i kroz sve elemente oko njega. Ova nauka stara je više od šest hiljada godina, ali je današnji naziv dobila tek s “Knjigom sahrane” koju je napisao Guo Pu iz dinastije Jin. U današnje vreme pretežno se koristi onaj deo koji je namenjen uređenju životnog prostora, jer su sve stvari na ovom svetu u interakciji. Isto tako sasvim je sigurno da boje i raspored u domu mogu čeoveka učiniti vedrim, zadovoljnim i zdravim, a to se svakako odražava i na zbivanja u njegovom životu motivaciju za rad, odnose sa drugim ljudima, otvorenost za nove doživljaje i osećanja.
    Posljednje uređivanje od SarajkaDjevojka : 28-05-2012 at 15:55

Datum registracije
    Apr 2012

Nisam nikad vjerovala u posebna pravila oko uređenja doma. Mislim da svatko treba srediti stan onako kako mu se sviđa bez gledanja na trendove ili neka pravila. Ja jako volim i tradicionalni, i moderni i shabby stil uređenja. Sve što je s nekom mjerom i što je lijepo mi se sviđa.

Inače, smijem li stavljati ovoliko slika i da li smijem stavljati i eksterijere? Super mi je ova tema i jako mi se sviđaju ove priče oko uređenja doma pa ne znam pretjerujem li malo
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Malo tradicionalnog stila

Datum registracije
    Apr 2012
    Ma ne pretjerujes, predivne su.Ja inace volim puno svijetla i opcenito svijetle boje.Kuhinje su znam problem, no treba izbjegavati onaj visoki sjaj, pa mislim da bi time problem oko odrzavanja bio rijesen.Tarase ( vrtovi ) su mi takodje jako bitne.U toku ljeta za porodicna i drustvena okupljanja mogu dobro zamijeniti dnevnu sobu.Namjestaj na njima od ove pletene kombinacije sa jastucicima i nekim stoljnjakom u veseloj boji za mene je dobitna kombinacija.Takodje i udobne lezaljke za odmor i suncanje ne bi izostavila

Shabby chic

Ne znam da li bi mogla živjeti u nečem ovakvom ali obožavam gledati. Kao neka bajka Ovo uređenje mi je više za vikendice, ono potpuni odmor

Datum registracije
    Apr 2012
    Jastuci na sirokim prozorskim daskama, a prozori u obliku polukruga.Odnosno cijela dnevna soba nepravilnog oblika je moj favorit.Slicno kao na slici br 1.
    Odusevljena sam, kavica ujutro u tom kutku, sunce izlazi, gradske ulice se bude.
    Prelijepo pdv, imas stila, trebala bi se profesionalno baviti uredjenjem zivotnog prostora.Humano je to a i isplativo ljudima mijenjas živote nabolje.

Citiraj Prvotno napisano od SarajkaDjevojka Vidi poruku
    Jastuci na sirokim prozorskim daskama, a prozori u obliku polukruga.Odnosno cijela dnevna soba nepravilnog oblika je moj favorit.Slicno kao na slici br 1.
    Odusevljena sam, kavica ujutro u tom kutku, sunce izlazi, gradske ulice se bude.
    Prelijepo pdv, imas stila, trebala bi se profesionalno baviti uredjenjem zivotnog prostora.Humano je to a i isplativo ljudima mijenjas živote nabolje.

Ma nije to isplativo kod nas. Volim ovako primjetiti lijepe stanove ali ne znači da bi bila dobra u uređenju Uglavnom, ja ću nastavit lijepiti ove sličice iako mislim da je za danas dosta

Datum registracije
    Apr 2012

Posljednje uređivanje od SarajkaDjevojka : 29-05-2012 at 10:38

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Ja preferiram tradicionalni stil, s nekom dozom modernog a bogme i shabbya - sve to daje neku funkcionalnost i toplinu prostoru. Jako mi se sviđaju slikice, ali se slažem s pdv, ne znam da bih baš živjela u all white sobi ili kuhinji... dok mi je ona tea house (ako sam dobro skužila da je to to) s maslinama unutra preprepredivna

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Citiraj Prvotno napisano od Stiliana Vidi poruku
    Ja preferiram tradicionalni stil, s nekom dozom modernog a bogme i shabbya - sve to daje neku funkcionalnost i toplinu prostoru. Jako mi se sviđaju slikice, ali se slažem s pdv, ne znam da bih baš živjela u all white sobi ili kuhinji... dok mi je ona tea house (ako sam dobro skužila da je to to) s maslinama unutra preprepredivna
    I meni je ta savršena, samo bi sidila i meditirala

Što se tiče uređenja stana, funkcionalnost mi je na prvom mjestu. Koliko god su ove shabby stvarčice lipe uglavnom su teške, glomazne i čini mi se da zahtjeva dosta muke oko održavanja. Za životni prostor mi je minimalizam najdraži, a prostor koji bi koristila samo tijekom odmora bi sredila u ovom shabby stilu Bajka

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Ona dnevna soba sa gredama stropnim što se vide i terasa s kaminom
    Vrh.

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Datum registracije
    Apr 2012

Dnevna soba sa puno svijetlosti.
    Posljednje uređivanje od SarajkaDjevojka : 31-05-2012 at 13:21

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove