+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 3 PrviPrvi 1 2 3
Prikaz rezultata str. 41/58

Tema: Nema " ludila" od kojeg se covjek ne može izlijeciti osim sujete.

Banned
    Datum registracije
    Apr 2012
    Citiraj Prvotno napisano od SarajkaDjevojka Vidi poruku
    Pa već sam pojasnila na kakvu kritiku mislim, dobronamjernu i kontruktivnu, od poznate osobe.

Po meni bi to bilo vise svodjenje nekog bilansa sa dragom osobom, koja objektivno procjenjuje moje sposobnosti te mi ukazuje na greške i propuste.
    A po cemu je dobronamjerno da te netko u tvom prisustvu analizira i snosi bilance, po hoolywoodskim filmovim? Prvenstveno sm mislio na pravu rijec u pravom trenutku, onako usput, zaista prijateljski i bez ikakve namjere a najmanje dobre

begovica SarajkaDjevojka avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    A po čemu nije dobro ? Sa majkom, sestrom, bratom, najboljom prijateljicom, dragom rodjakom napraviti analizu poslovnih, zivotnih i ljubavnih dogadjaja ?

Banned
    Datum registracije
    Apr 2012
    A po čemu nije dobro ? Sa majkom, sestrom, bratom, najboljom prijateljicom, dragom rodjakom napraviti analizu poslovnih, zivotnih i ljubavnih dogadjaja ?
    Iz istog razloga zbog kojeg ispred njih ne odam gol nego pristojno odjeven. Od bliskih ljudi ocekujem razumijevanje i podrsku, toplinu, nikakvu hladnocu objektivnosti i analiziranja.... to bi me tek dokrajcilo.
    Ok, kod poslovnih odluka je posao u pitanju pa tu svi trebamo biti objektivni, brojke su precizne. Ali u zivotu i ljubavi svatko svoj put ima. I sada, mozda je sujeta "bolest" onih kojima je stalo sto ostali misle o njima, ne- bliznji. A da bi se doslo na taj stupanj postojanja potrebno je imati potrebu za pokazivanjem i dokazivanjem izvan kruga bliznjih.... ili, ako si zakazao privatno, je li onda zelja za dokazivanjem drugima jos veca?
    Ako je odnos s bliskima u redu ne znam sto ce se popraviti u razgovoru s snjima stvari koje s njima nemaju veze.

Idem na voznju biciklom, previse razmisljam.

Datum registracije
    Apr 2012
    Ja upravo suprotno ocekujem od bliskih ljudi.Razumijevanje i mogucnost da im mogu sve povjeriti kao i ONI meni.Dakle, svoje nade, strahove i priznati i najskrivenije greske.Dati I'm mogucnost da " zavire " u onaj najskriveniji kutak Mogadishu bica.Zato mislim da ta analiza pa i kritika ne mogu biti stetne.Ni po koju cijenu.Naprotiv !
    Uzgred vrlo mi je vazan blizak i otvoren odnos sa najmilijima.Ako bi bilo sto skrivala ili ocekivala samo priznanja i pohvale od njih to sasvim sigurno ne bi bilo iskreno.A " bildanje ega " na takav nacin pomalo je i stetno.
    Sujeta/tastina ne mora nuzno znaciti da je bolest , kojoj je glavna poslijedica dokazivanje.Uostalom i da jeste to tacno, tko bi se dokazivao pred svojim bliznjim ?
    Upravo je porodica i bliski prijatelji suprotno za mene od te teorije.

Banned
    Datum registracije
    Apr 2012
    Ja upravo suprotno ocekujem od bliskih ljudi.Razumijevanje i mogucnost da im mogu sve povjeriti kao i ONI meni.Dakle, svoje nade, strahove i priznati i najskrivenije greske.Dati I'm mogucnost da " zavire " u onaj najskriveniji kutak Mogadishu bica.Zato mislim da ta analiza pa i kritika ne mogu biti stetne.Ni po koju cijenu.Naprotiv !
    Uzgred vrlo mi je vazan blizak i otvoren odnos sa najmilijima.Ako bi bilo sto skrivala ili ocekivala samo priznanja i pohvale od njih to sasvim sigurno ne bi bilo iskreno.A " bildanje ega " na takav nacin pomalo je i stetno.
    Sujeta/tastina ne mora nuzno znaciti da je bolest , kojoj je glavna poslijedica dokazivanje.Uostalom i da jeste to tacno, tko bi se dokazivao pred svojim bliznjim ?
    Upravo je porodica i bliski prijatelji suprotno za mene od te teorije.
    Ne bih nikada da netko zna sve o meni i razbija glavu mojim zivotom.... ok, postoji obiteljska povezanost (recimo da postoji iako je u praksi to tesko postici danas), ali ta povezanost od rodenja i rodenjem, ne trebam neko tako bliskom davati sebe na analizu, posebno roditeljima, koji su drugi svijet i sustav vrijednosti. Oni samo mogu naslutiti ono sto ja jesam, oni su moja "sjena" nisu ja. Moze mi reci svoje misljenje ali zasto bi me analizirali i izvodili zakljucke o meni i mom zivotu? ne kuzim
    Braca i sestre.... s njima je razumijevanje bolje ali i oni imaju svoje zivote u kojima imamo dosta zajednicko ali je li ispravno da meni moja sestra govori sve o sebi? Ili brat?
    I kakvo je ovo pitanje tko bi se dokazivao bliznjima? To je prvo sto cinimo u zivotu- odusevljavamo bliznje svojim uspjesima- prvim zubom, prvim korakom, prvim kontrliranim obavljanjem nuzde, prvim smijehom.............

Datum registracije
    Apr 2012
    Ja sam pitanje " dokazivanja " postavila u drugom smislu.Dakle, zasto pred bliznjim osobama ne odbaciti svakodnevne " maske" koje svi svjesno ili nesvjesno nosimo.( da bismo izgledali samouvjereni na poslu saradnicima i podredjenima i sl )

Stari lisac
    Datum registracije
    Aug 2011
    Ja sam pitanje " dokazivanja " postavila u drugom smislu.Dakle, zasto pred bliznjim osobama ne odbaciti svakodnevne " maske" koje svi svjesno ili nesvjesno nosimo.( da bismo izgledali samouvjereni na poslu saradnicima i podredjenima i sl )
    zašto uopće postoje "maske" i to svakodnevne?Neko kome je potrebna "maska" ima problem sa taštinom.I pomalo ste krenuli u krivom smjeru jer taština nije ne podnošenje kritike nego potreba za stalnim naglašavanjem kvalitete (a počesto i kvantitete)

Datum registracije
    Apr 2012
    Pa u odnosu sa saradnicima i podredjenim na poslu ne treba stvarati familijarne odnose, to šteti.Osoba koja ti je podredjena treba imati neki respekt prema tebi kao pojavi.U suprotnom, tesko ćeš poslije uspijeti kontrolirati situaciju.Zato kazem " maska" dakle ne mora to nuzno biti neka gluma, nego u ovom slucaju neko kulturno civilizirano odstojanje.Da me glava ne bi boljela, zbog tudjih pogreski jer i ja imam nadredjenog recimo.

To je naravno samo jedan od primjera.
    Posljednje uređivanje od SarajkaDjevojka : 14-05-2012 at 16:21

Stari lisac
    Datum registracije
    Aug 2011
    Pa u odnosu sa saradnicima i podredjenim na poslu ne treba stvarati familijarne odnose, to šteti.Osoba koja ti je podredjena treba imati neki respekt prema tebi kao pojavi.U suprotnom, tesko ćeš poslije uspijeti kontrolirati situaciju.Zato kazem " maska" dakle ne mora to nuzno biti neka gluma, nego u ovom slucaju neko kulturno civilizirano odstojanje.Da me glava ne bi boljela, zbog tudjih pogreski jer i ja imam nadredjenog recimo.

To je naravno samo jedan od primjera.
    ne bi se baš složila da familijarni odnos šteti.A "respekt prema tebi kao pojavi" mi je malo smiješna konstatacija.

Datum registracije
    Apr 2012
    Pa dobro mozda pogresan termin, postovanje dakle.
    A familijarni odnosi sasvim sigurno štete iz vise razloga;

Tesko je kritiku uputiti nadređenim

Ljudi su opcenito opusteniji i mogu zanemarivati radne obaveze

Ocekuju usluge i privilegije koje drugi nemaju, pa time stvaras ujedno i nepovoljnu radnu klimu itd, itd

Stari lisac
    Datum registracije
    Aug 2011
    iz mog iskustva,ljudi kad su opušteni kvalitetnije rade,kad ne strahuju od šefa ne prikrivaju pogreške nego ih ispravljaju ali naravno da treba postojati određeni poslovni odnos.Respekt se stječe radom,znanjem i poštivanjem drugih.Samo osobe koje su tašte očekuji da ih se glada kao"pojavu" i u tom smjeru je bila replika

Datum registracije
    Apr 2012
    Ja sam se pomalo nespretno izrazila.Sorry ..

Uglavnom izmedju opustenog poslovnog odnosa i familijarnosti za mene postoji ipak razlika.Nisam ja za uvodjenje nekih mjera koje će od ljudi praviti robove ili robote.No takodje nisam ni za ispijanje kavica i gubljenje vremena, jer s vremenom će ta " sitna zadovoljstva i beneficije " prerasti u krupnije zahtjeve ( trazenje slobodnih dana, neplaniranih odmora i sl )Zato kazem da je najbolje postaviti odredjenu granicu.
    Ljubaznost, medjusobno postovanje i jednaka prava i obaveze za sve.
    Posljednje uređivanje od SarajkaDjevojka : 14-05-2012 at 17:02

Banned
    Datum registracije
    Apr 2012
    Ili si samouvjeren ili nisi, nikakve maske tu ne pomazu, cak i odmazu, jer ne moze maska biti ono sto nisi.

Citiraj Prvotno napisano od galija Vidi poruku
    zašto uopće postoje "maske" i to svakodnevne?Neko kome je potrebna "maska" ima problem sa taštinom.I pomalo ste krenuli u krivom smjeru jer taština nije ne podnošenje kritike nego potreba za stalnim naglašavanjem kvalitete (a počesto i kvantitete)
    Ako netko ima potrebu za pohvalama normalno da ce ga pokude tesko pogoditi, sve je to sujeta. Ako je netko sujetan uvijek se mozemo "igrati" s tom njegovom osobinom pa tako i s njim.

Ja sam se pomalo nespretno izrazila.Sorry ..

Uglavnom izmedju opustenog poslovnog odnosa i familijarnosti za mene postoji ipak razlika.Nisam ja za uvodjenje nekih mjera koje će od ljudi praviti robove ili robote.No takodje nisam ni za ispijanje kavica i gubljenje vremena, jer s vremenom će ta " sitna zadovoljstva i beneficije " prerasti u krupnije zahtjeve ( trazenje slobodnih dana, neplaniranih odmora i sl )Zato kazem da je najbolje postaviti odredjenu granicu.
    Ljubaznost, medjusobno postovanje i jednaka prava i obaveze za sve.
    Autoritet postoji i u "familijarnom" odnosu u firmi, kao i u obitelji..

Mene je zanimalo ono sto si govorila o bliznjima, je li moguce bliznjima sve reci, ili nas oni trebaju znati i biti na nasoj strani kad nam je tesko, a mi o dnjih ne bi trebali traziti da podilaze nasoj sujeti?

Datum registracije
    Apr 2012
    Bliznjima sve kazem.I naravno da ne ocekujem da podilaze mojoj sujeti / tastini.
    Naprotiv, upravo suprotno od toga.

Banned
    Datum registracije
    Apr 2012
    Bliznjima sve kazem.I naravno da ne ocekujem da podilaze mojoj sujeti / tastini.
    Naprotiv, upravo suprotno od toga.
    Kako nekome reci sve "ljubavne jade i srecu", a uz to i sve o sexu?
    Mozes li mi taj odnos malo vise pojasniti?

Datum registracije
    Apr 2012
    Pa ne moras sve nuzno o sexu, no ljubavne jade ili srecu, zasto ne ?

Banned
    Datum registracije
    Apr 2012
    Pa ne moras sve nuzno o sexu, no ljubavne jade ili srecu, zasto ne ?
    Ljubavne jade i srecu djelim s kim sam i ih i dozivio.... ako drugima to govorim poslije sam ispraznjen, i opet se napunim onim sto me veseli ili tisti, samo pred bliznjima ne krijem potistenost ili radost, ali se skroz i ne prepustam.... sve ono sto nikom ne mogu reci ostaje za mene.
    Ako se posvadim s curom, onda ne mogu to nikome reci do kraja, isto kao sto to ne mogu ni kada smo si super i kada sam zadovoljan. Bliznjima je drago kada sam sretan i tuzni su kada nisam i zele mi pomoci ili me utjesiti, oraspoloziti.... ali oni to ne mogu uciniti jer problema izmedu nas nema, a cura je moja odluka, moji osjecaji, moj zivot.... i koliko god mi bili bliski tesko je mjesati se nekom u vezu ili brak.... jer ja ne znam sto tocno vodi nekoga nekomu, kao sto ne znam ni sto vodi mene mojoj curi, zasto bas ona, mozda se pokaze kao greska, tko moze znati.... Mislim, koliko sam sebe znaju nasi roditelji, koliko znaju nas i nase partnere? recimo, za moje djedove i bake razvod je nesto o cemu se ne govori, z amoje roditelje o tome se govori i to se uvijek desava drugima, a njima samo ako vrag umijesa svoje prste, dok bih s eja razveo i ako bih imao djecu a taj brak ne bih bio ono sto sam ja sebi zamislio i sto hocu.
    I kako cu ja pricati o sebi svojim bliznjima ako nemamo isti sustav vrijednosti?
    Mozda i sujeta ima veze s sustavima vrijednosti? Kod onih koji bi da vrijede vise nego zavrijeduju?

Kritika takodje moze i pozitivno uticati na osobu kojoj je upucena ( ako je u pozitivnom kontekstu i sa mjerom )

Te nakon kritike osoba moze doci do odredjenih saznanja kako da ispravi greske i propuste u buducnosti .
    Kritika čak i ne mora biti pozitivno izrečena da bi imala pozitivan utjecaj na osobu. Više pričam o osjećajima koje kritika proizvodi kod određene osobe i uglavnom su to negativni osjećaji ali to ne znači da kritika neće pozitivno djelovati. Jedna je stvar onaj osjećaj kad te netko ''pere'', a druga je stvar kako ćeš ti to poslije iskoristiti. Odnosno, hoćeš li popraviti ono u čemu si loš ili ćeš nastaviti po starom.
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove