+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 38 1 2 3 11 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/744

Tema: Srbi vs Bošnjaci/Muslimani-ljubav, mržnja, pragmatika, odnosi, savezi, budućnosti....

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4

Srbi vs Bošnjaci/Muslimani-ljubav, mržnja, pragmatika, odnosi, savezi, budućnosti....

preporučujem da se hrvatki forumaši za početak uzdrže od teme jer nećemo baš doći do dobrih zaključaka ukoliko se nosioci teme prvo ne izjasne.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

begovica SarajkaDjevojka avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Imala sam priliku diskutirati sa Srbima zadnjih godinu dana cesto.Diskusija se odvijala naravno na portalima, pa cu iznijeti zanimljiva vidjenja koja su mi se osobito urezala u sjecanja.
    Dakle "umjereni srpski forumas" Srebrenicu i odnos Bosnjaka i Srba opisuje rijecima "Mi u Srbiji Muslimane vidimo kao odbegle Srbe, koje treba vratiti u stado, ljuti su na nas, jer malo smo ih previse tukli u vugla, ali zaboravice ONI to, pa ce opet biti stari dobri muslimani, spremni se zarakijati i izvuci koju dobru sevdalinku "
    Sto reci na ovaj bezobrazluk ( blago receno ), izostanak svake sucuti
    prema zrtvama, omalivazavanje stradanja jednog naroda ?Da smo igrali utakmicu, pa netko slomio ruku ili nogu, vise bi valjda samilosti pokazao.

Drugi komentar se odnosio na Andjin film u" zemlji krvi i meda "a izrekao ga je Srbin iz RS-a, bivsi pripadnik VRS.Dakle masovno silovanje Bosnjakinja covjek naziva "uslugom Srba, jer su nam time povecali natalitet ".

Poslije ovakvih izjava covjeka ne da spopadne bijes, nego se ustvari zapita, da li su se pojedinci zbilja pozdravili sa pamecu.Kako sa ljudima koji ovako razmisljaju zapoceti bilo kakav dijalog, a da ne govorim dalje o saveznistvu ili odnosima.
    Medjutim pomen Turaka, 500 godina poslije i turskih zakona, uvijek izaziva bijes, uvrede i neskrivenu mrznju.Plus svega ti zakoni i zlodjela i dan danas se propisuju Bosnjacima.Pa s tim
    u vezi gledali smo video materijal " oslobodjenja " Srebrenice od Dahija, u kojem glavnu ulogu igra djeneral Mladic.Sad kad covjek uporedi, koliko je Srbija napravila pomaka od devedesetih u svojoj politici,(Dacic-eva izjava u Trebinju, Miletove svakodnevne izjave, hinjska politika Tadica i sl ) a prosjecni Srbin u nacinu razmisljanja.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    preporučujem da se hrvatki forumaši za početak uzdrže od teme jer nećemo baš doći do dobrih zaključaka ukoliko se nosioci teme prvo ne izjasne.
    jedino ako ja zaglumim Srbina jer ih ovdje baš i nema..
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

koliki je otprilike broj silovanih bosnjakinja?..jer nisam nesto upoznat sa tom problematikom proslog rata..
    Stavi me na Golgotu i pali odavde..

Trazi se Herceg-Bosanka za curu..Da potvrdim svoje integralstvo

Citiraj Prvotno napisano od patriot Vidi poruku
    koliki je otprilike broj silovanih bosnjakinja?..jer nisam nesto upoznat sa tom problematikom proslog rata..
    tko će to znat..da je jedna i previše je..

+ mene zanima kakve naknade i od koga one dobijaju za pretrpljene patnje.

+ primaju li išta od republike hrvatske i koliko

+ primaju li išta od eu i koliko

imam nekih saznanja u svezi te problematike i financiranja, ali ne znam pojedinosti.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    tko će to znat..da je jedna i previše je..
    Ma dobro,to je jasno..al kad se povuce takva prica poradi jeftinih dnevno-politickih interesa,onda volim znati pravu cifru..inace se zonglira brojem..a to samo pokazuje da nikome nije stalo do tih jadnih zena

Ma dobro,to je jasno..al kad se povuce takva prica poradi jeftinih dnevno-politickih interesa,onda volim znati pravu cifru..inace se zonglira brojem..a to samo pokazuje da nikome nije stalo do tih jadnih zena
    to je sekundrano..srpski primati jesu masovno silovali..u Vukovaru, po Hrvatskoj i svuda po Bosni. Te spodobe u ljudskom obličju su imali to kao ratnu strategiju. A glavni cilj je poniziti žrtvu, poniziti etnikum..

to je tema oko koje nema smisla pričati o tome tko to i kako iskorištava.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 13-04-2012 at 11:07

Datum registracije
    Apr 2012
    Ne bih kalkulisala o brojkama previse, jer veliki dio tih zena vjerovatno nije iz raznoraznih razloga ni zaveden.Mislim da su zavedeni samo masovni logori koji su poznati javnosti.Dok pojedinacni slucajevi, kao i izvodjenje i zarobljavanje nesrpkinja takodje masovno iz izbjeglickih autobusa ( kao sto je slucaj sa Cepardama )nigdje necete naci, a radi se takodje o par stotina zena.Istina da su one pustene na slobodnu teritoriju nakon toga, no po meni je potpuno nebitno da li je zena provela u logoru i silvana duzi vremenski period ili se to dogodilo samo jednom.

po meni ima..ja sam dobro upoznat sa masovnim silovanjima koja su vrsena u pojedinim mjestima..kazem,otprilike cifru ne znam..cak ni pribliznu..
    ali ona je bitna..bitno je sprijeciti iskoristavanje ljudske tragedije u jeftine svrhe..a to se na nasim prostorima masovno radi..
    gledao sam i onaj dokumentarac o vukovarskim zenama..to je grozno..doista grozno..ja si jos mogu racionalizirati sva desavanja po logorima..jebi ga,muski smo ,pa sam nekako i manje osjetljiv..ono,mi mozemo to i podnjeti..
    ali kad jednom slabijem ljudskom bicu i puno njeznijem,oduzmes na najbrutalniji nacin njihovu slobodnu volju(ne znam kako bolje uobliciti ),to mi je totalno neshvatljivo..ali jos manje jest iskoristavanje toga

po meni ima..ja sam dobro upoznat sa masovnim silovanjima koja su vrsena u pojedinim mjestima..kazem,otprilike cifru ne znam..cak ni pribliznu..
    ali ona je bitna..bitno je sprijeciti iskoristavanje ljudske tragedije u jeftine svrhe..a to se na nasim prostorima masovno radi..
    gledao sam i onaj dokumentarac o vukovarskim zenama..to je grozno..doista grozno..ja si jos mogu racionalizirati sva desavanja po logorima..jebi ga,muski smo ,pa sam nekako i manje osjetljiv..ono,mi mozemo to i podnjeti..
    ali kad jednom slabijem ljudskom bicu i puno njeznijem,oduzmes na najbrutalniji nacin njihovu slobodnu volju(ne znam kako bolje uobliciti ),to mi je totalno neshvatljivo..ali jos manje jest iskoristavanje toga
    jebiga, onda se svaka priča o savkom zločinu možeipodvesti kao jeftino iskorištavanje.

To je glavna brana zločinaca, kao s time se manipulira. Da to nije napravljeno ne bi se imalo s čime manipulirati.

To je sve ionako ostalo nekažnjeno. Srpska vojska je imala strategiju silovanja kao ratnu taktiku. I iz ostalih vojski je bilo slučajeva silovanja ali nigdje planski kao što su to Srbi radili. To je samo nastavak njihova kurčenja iz mira o samima sebi kao velikim jebačima koje onda u ratu još pojačaju ratnom strategijom jer masovnim silovanjima ubijaš supstancu naroda.

mislis da su imali to kao ratnu strategiju?..nebi rekao..jednostavno nema logike..to je vise manjak discipline u raznim dobrovoljackim jedinicama..onda se svi ponasaju kao psi i stoka pusteni sa lanca..
    za logore je vec druga prica i tu se moze nasiroko i nadugacko..

mislis da su imali to kao ratnu strategiju?..nebi rekao..jednostavno nema logike..to je vise manjak discipline u raznim dobrovoljackim jedinicama..onda se svi ponasaju kao psi i stoka pusteni sa lanca..
    za logore je vec druga prica i tu se moze nasiroko i nadugacko..
    Ne bi rekao?. Ti onda ne poznaješ Srbe i njihovu psihologiju.

Citiraj Prvotno napisano od SarajkaDjevojka Vidi poruku
    Ne bih kalkulisala o brojkama previse, jer veliki dio tih zena vjerovatno nije iz raznoraznih razloga ni zaveden.Mislim da su zavedeni samo masovni logori koji su poznati javnosti.Dok pojedinacni slucajevi, kao i izvodjenje i zarobljavanje nesrpkinja takodje masovno iz izbjeglickih autobusa ( kao sto je slucaj sa Cepardama )nigdje necete naci, a radi se takodje o par stotina zena.Istina da su one pustene na slobodnu teritoriju nakon toga, no po meni je potpuno nebitno da li je zena provela u logoru i silvana duzi vremenski period ili se to dogodilo samo jednom.
    ma dobro.. ima slučajeva koji se nisu ni desili, žena ne postoji, a 'krivac' se čereči po medijima... sjeti se vice vukojevića.
    stoga, ne vjerujem da su muslimanske službe zadužene za tu problematiku ispustile ijednu stvarnu žrtvu ako im se javila ili ako su na osnovi bilo kakvih indicija za istu saznale neovisno o načinu.

Datum registracije
    Apr 2012
    Bas u vezi Vukovara i tog dokumentarca, potresna mi je prica djevojcice ciju su majku silovali srpski vojnici danima.Da bi joj utisali plac, bacali su sinjele po njoj.Ona je bila jos mala, no mogu zamisliti patnju te zene, koja je bila u vjecnom strahu da joj se dijete ne ugusi.A ovamo danonocne torture.
    Mislim da je skoro u Veceranjaku bio naslov " zaboravljene od svih " ili Tako nesto, uglavnom radi se o svjedocanstvima Vukovarki, te se ponovo pominje slucaj te djevojcice.
    Mislim da se drzava adekvatno nije pobrinula za te zene, a o BiH da I ne govorim.

od svih silovnaja u BiH najveću medijsku pažnju je izazvao slučaj Vukojević..vjerovatno izmišljen jer je i sud u BiH odbacio taj slkučaj niti se našlo tko je ta žena i kad su traženi podaci o osobi, iz BiH iz centra koji to vodi rekli da taj slučaj za njih ne postoji.

Ali je poslužio kao batina ljevičarskim spodobama u Hrvatskoj, savršeno im je poslužio i dobio svrhu. To nije kriva ni Bih ni itko nego spodobe iz naše kuće koji su veleuvaženi članovi društva, države i vlade.

To Hrvatima nitko nije kriv.

sad da smo toliko razliciti,to i ne vjerujem..mislim,koliko se ljudi iz mijesnog mjesta mogu toliko mentalno razlikovati?..
    iako ima u nekim primjerima drasticnih razlika..kao borovo selo i naselje..nebo i zemlja..
    a takodjer ne vjerujem da je direktiva pojedinih zapovjednika iz veceg zapovjednog lanca bila:silujte zene..to je malo vjerovatno..
    da se presutno odobravalo,to da..ali vise u stilu..rat je,pa je ionako sve dopusteno..

btw-moj profesor povijesti je bio zatocen u logoru omarska..krasan jedan covjek,doista krasan..poslije svega nije nikoga mrzio i nas je tome ucio..ali price sto je cinjeno tim zenama..mislim,to je strasno..takav muk,tisina i sok koji nastao kod nas u razredu,to nikad vise nisam dozivio..
    njegova ucenica je kasnije izdala knjiga o svemu tome..i on je spominjan unutra..ona je bila predsjednica te neke udruge silovanih zena..neka jadranka ili tako nesto..zaboravio sam sa vremenom

sad da smo toliko razliciti,to i ne vjerujem..mislim,koliko se ljudi iz mijesnog mjesta mogu toliko mentalno razlikovati?..
    iako ima u nekim primjerima drasticnih razlika..kao borovo selo i naselje..nebo i zemlja..
    a takodjer ne vjerujem da je direktiva pojedinih zapovjednika iz veceg zapovjednog lanca bila:silujte zene..to je malo vjerovatno..
    da se presutno odobravalo,to da..ali vise u stilu..rat je,pa je ionako sve dopusteno..

btw-moj profesor povijesti je bio zatocen u logoru omarska..krasan jedan covjek,doista krasan..poslije svega nije nikoga mrzio i nas je tome ucio..ali price sto je cinjeno tim zenama..mislim,to je strasno..takav muk,tisina i sok koji nastao kod nas u razredu,to nikad vise nisam dozivio..
    njegova ucenica je kasnije izdala knjiga o svemu tome..i on je spominjan unutra..ona je bila predsjednica te neke udruge silovanih zena..neka jadranka ili tako nesto..zaboravio sam sa vremenom
    Ja sam uvjeren da je to bila srpska ratna taktika. Nitko me ne može uvjeriti u suprotno. previše poznajem njihov mentalni sklop. To oni ne gledaju kao neki gnjusni čin koji rade bolesnici. Njima je to dokazivanje muškosti, superiornosti, nadmoćnosti i želje da da na svaki način ponize protivnika.

Uz to su i bolesni sadisti jer to nije bilo samo silovanje, to je bilo i silovanje i mučenje. Poremećeni umovi.

Citiraj Prvotno napisano od SarajkaDjevojka Vidi poruku
    Mislim da se drzava adekvatno nije pobrinula za te zene, a o BiH da I ne govorim.
    to je kod nas,na nasim prostorima,jos uvijek neka vrsta sramote..ali paradoks je u tome,sto je najvise sramota po silovane zene..kao ona postavka,da su obiljezene za cijeli zivot,ali na njihovu sramotu..to je strasno..em su pretrpjele najgore muke,em im jos i drustvo udara strasnu stigmu..
    mi smo prvaci licemjerstva po tom pitanju..i danas zene kad dodju na policiju da prijave silovanje u braku ili vezi,nailaze na podsmijeh u stanici..to dovoljno govori o svemu

Datum registracije
    Apr 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Ne bi rekao?. Ti onda ne poznaješ Srbe i njihovu psihologiju.
    I ja mislim da je silovanje nesrpkinja prestavljalo dio velikosrpske politike.
    Jer nisu samo silovale kojekakve paravojne formacije, nego i regularni vojnici.
    Na kraju kako objasniti logore u kojima su se visemjesecno izivljavali ?
    To mi ne moze Bog opravdati da vojno zapovjednistvo nije imalo uvida u takva mjesta pod svojom nadleznoscu.
    Imali su nego kako, te su silovali i najveci casnici VRS i VJ.
    Cak i crkveni vjerodostojnici. ( Kacavenda ) i sl.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove