+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 10 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/197

Tema: Iskrenost u vezama, braku i svakodnevnom životu

begovica SarajkaDjevojka avatar
    Datum registracije
    Apr 2012

Iskrenost u vezama, braku i svakodnevnom životu

Da li postoji " opravdana laz " i odobravate li presucenu istinu.
    Zbog mira u zivotu, vezama i brakovima nekim
    Stvarima se vremenom " podiže prag tolerancije ".
    Znajući da će partner negativno reagirati zbog nekih svakodnevnih sitnica jeste li ikada precutali ih ?
    Smatrate li da takvo ponasanje vremenom može dovesti do krupnih i bitnih lazi koje bi mogla ugroziti stabilnost veze ili braka ?
    Kako reagirati ispravno i jeli pametno ogoliti dušu do kraja.Koje su gornje granice presucivanja istine, i kako definirate opravdanu laz ?

Nisam nikad razmišljala što bi to bila opravdana laž kada su u pitanju meni bliske osobe. U svakodnevnom životu, poslu se i poslužim ''nevinom'' laži ako baš moram ali s ljudima do kojih mi je stalo nikad. Umarao bi me odnos u kojem bi morala nešto skrivati i lagati.

Datum registracije
    Apr 2012
    Slično se osjecam kad su u pitanju bliske osobe.Ranije sam takodje svima u okruženju koji su tražili moje misljenje netakticno ga iznosila.Kako sam postajala starija, shvatila sam da toleriranje negativnih osobina recimo prijateljicinog momka nije kraj svijeta, zarad njenog dusevnog mira.Pa se sad poprilično uzdrzavam na slicnim temama.No kontrolirajuci se maksimalno i pazeci na rijecnik svakako izrazim neku " ublazenu verziju " i svoj stav.

Stari lisac mirr.or avatar
    Datum registracije
    Oct 2011
    odlična tema.

sitne laži ne moraju nužno voditi u neke krupne i bitne laži, ali već same po sebi ugrožavaju stabilnost bilo koje vrste odnosa, čega je i osoba koja laže svjesna, pa zato i ima potrebu slagati. samo je pitanje, hoće li se razotkriti neka laž i koliki je prag tolerancije osobe kojoj se šutjelo ili lagalo, kao i to hoće li se od laganja umoriti osoba koja laže.

i naravno, što netko smatra za laž, i po kom kriteriju dijeli laži na krupne i sitne.
    Posljednje uređivanje od mirr.or : 12-04-2012 at 23:26
    wannabe navijač, 50 +/-, 0 +/-

there are two things a man cannot hide; that he is drunk , and that he is in love.

Citiraj Prvotno napisano od SarajkaDjevojka Vidi poruku
    Slično se osjecam kad su u pitanju bliske osobe.Ranije sam takodje svima u okruženju koji su tražili moje misljenje netakticno ga iznosila.Kako sam postajala starija, shvatila sam da toleriranje negativnih osobina recimo prijateljicinog momka nije kraj svijeta, zarad njenog dusevnog mira.Pa se sad poprilično uzdrzavam na slicnim temama.No kontrolirajuci se maksimalno i pazeci na rijecnik svakako izrazim neku " ublazenu verziju " i svoj stav.
    Oh, ja se ne kontroliram među najvažnijim osobama u svom životu nego im uvijek kažem onako kako je. Nemam se što ispred njih ustručavati. Jer ustručavanje i izbjegavanje istine je također laž. Ja nemam problema s tim da kažem prijateljici da je debela u nekim hlačama i da joj ne pristaju. Ne zato da bi se ona loše osjećala nego zato što je to istina i što mi je draže da izgleda lijepo u nečem nego da izgleda loše u nečem što joj ne pristaje.

Isto tako ako mi je momak od prijateljice debil neću se pravit kako mi je super i odličan. Poštovat ću ga kao njen odabir ali neću glumatat kako obožavam provoditi vrijeme s njim ako nakon tog druženja pomišljam na samoubojstvo

Datum registracije
    Apr 2012
    Najgora moguća opcija je razotkrivanje neke krupnije lazi.Em narusavas odnos sa partnerom vjerovatno trajno, em je tu osjecaj krivice koji ništa i nitko ne može ublažiti. Vjerovatno svi u tim situacijama razmisljaju o vremeplovu i vraćanju u prošlost.Zato sasvim sigurno sitne lazi i presucena istina, nisu dobre za zdravu, stabilnu i trajnu vezu.Nakon bure dolazi sunce, znaci istina pored svega, ma kako bolna bila i ma kakve poslijedice povlacila.

Kakvo je ovo bračno savjetovalište neudanih cura ?

Pa da, nijedan odnos zasnovan na laži ne može biti dobar. Sve i da druga osoba nikad ne sazna opet je ova koja laže stalno pod nekim pritiskom i sumnjama hoće li se otkriti ili ne.

Meni su zanimljiv fenomen ljudi koji varaju. Ne znam odakle tolika energija za skrivanjem, muljanjem, laganjem itd. Zar stvarno taj orgazam postignut van bračnog kreveta toliko vrijedi?!

Datum registracije
    Apr 2012
    Pdv, slažem se sa tvojim upisom, nema presucivanja istine, no vremenom sam naučila istinu iznijeti u nekoj ublazenoj verziji.Dakle ako orijateljici loše stoje hlače, pohvalicu prvo neke u kojima dobro izgleda i predložiti joj presvlacenje, nakon toga ću joj reci razlog svog nagovora.
    Isto tako i za momka, savjetovacu je da vise vremena provodi sama sa njim, a kad je on zauzet insustiracu na našem djevojackom druzenju, uz obrazlozenje da ne volim nikome drzati svijecu i da me druzenje sa njenim momkom zamara.

Citiraj Prvotno napisano od ljuta trava Vidi poruku
    Kakvo je ovo bračno savjetovalište neudanih cura ?
    Evo nam ljutog po još malo šarma

Citiraj Prvotno napisano od SarajkaDjevojka Vidi poruku
    Pdv, slažem se sa tvojim upisom, nema presucivanja istine, no vremenom sam naučila istinu iznijeti u nekoj ublazenoj verziji.Dakle ako orijateljici loše stoje hlače, pohvalicu prvo neke u kojima dobro izgleda i predložiti joj presvlacenje, nakon toga ću joj reci razlog svog nagovora.
    Isto tako i za momka, savjetovacu je da vise vremena provodi sama sa njim, a kad je on zauzet insustiracu na našem djevojackom druzenju, uz obrazlozenje da ne volim nikome drzati svijecu i da me druzenje sa njenim momkom zamara.
    Ajme pa nisam ni ja neki krkan Normalno da ću reći na neki prihvatljiv način ali je bitno da budem iskrena.

Datum registracije
    Oct 2011
    Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    Pa da, nijedan odnos zasnovan na laži ne može biti dobar. Sve i da druga osoba nikad ne sazna opet je ova koja laže stalno pod nekim pritiskom i sumnjama hoće li se otkriti ili ne.

Meni su zanimljiv fenomen ljudi koji varaju. Ne znam odakle tolika energija za skrivanjem, muljanjem, laganjem itd. Zar stvarno taj orgazam postignut van bračnog kreveta toliko vrijedi?!
    uh, varanje bi moralo u posebnu temu. ipak je to kompleksnije od običnog laganja.

there are two things a man cannot hide; that he is drunk , and that he is in love.

Datum registracije
    Apr 2012

U pravu si, te prevare su stvarno obicne zavrzlame koje kompliciraju zivot. Zašto ne reci osobi posteno, sto je posrijedi i prekinuti taj ponizsvajuci odnos kako za sebe samu, tako i za osobu koju si voljela i imala neke lijepe trenutke s njom.

Citiraj Prvotno napisano od mirr.or Vidi poruku
    uh, varanje bi moralo u posebnu temu. ipak je to kompleksnije od običnog laganja.
    Al' nikad mi to neće bit jasno. Koji je gušt u tome? Nije li bolje bit slobodan/na i prakticirat što hoćeš nego ovako. Ajmo reći da mi je jasno kod ovih oženjenih s djecom jer ne žele prekidat brak, djeca, imovina itd. Ali mi nisu jasni ovi u dugim vezama koje ništa ne veže pa opet tako.

Imam ja jednog što je išao sa mnom u srednju i taj vara otkad se rodio. Al čovjek ne odustaje i danas kad ima ženu i dijete. Pitala ga ja jednom kako mu se da, a on meni:'' jače je od mene'' ,nabaci osmjeh i počne: '' Sjećaš se ono...''

Al' nikad mi to neće bit jasno. Koji je gušt u tome? Nije li bolje bit slobodan/na i prakticirat što hoćeš nego ovako. Ajmo reći da mi je jasno kod ovih oženjenih s djecom jer ne žele prekidat brak, djeca, imovina itd. Ali mi nisu jasni ovi u dugim vezama koje ništa ne veže pa opet tako.

Imam ja jednog što je išao sa mnom u srednju i taj vara otkad se rodio. Al čovjek ne odustaje i danas kad ima ženu i dijete. Pitala ga ja jednom kako mu se da, a on meni:'' jače je od mene'' ,nabaci osmjeh i počne: '' Sjećaš se ono...''
    dva različita smjera uglavnom, muškarci uglavnom varaju jer..eto su mogli.. nula veze sa emocijama.. žene iz svih ostalih krivih razloga, da napakoste, da nešto dokažu sebi, njemu :

Datum registracije
    Oct 2011
    pa to ti sve ovisi od osobe do osobe, i od situacije do situacije. gotovo svaki takav slučaj je slučaj za sebe.

ono što je tu gadno je to što je u igri više ljudi, neki i ne svojom voljom, to jest, u blaženom neznanju, koji mogu biti povrijeđeni. a igrat se s drugim ljudima nikad ne može bit dobro.

Datum registracije
    Apr 2012
    Ma i za djecu je bolje da ne žive u takvim brakovima.Osobito žensko dijete da gleda i sluša ponizavanje majke ocevim prevarama je pogubno.To ne bi sebi dozvolila ni kad bi zavrsila u prihvatilistu za samohrane majke bez eura u dzepu.
    Smatram da je neminovno da se takvo sto ne sazna i zataji.A za takve okolnosti ne postoji oprost.

ne mogu ja tako sudit generalno. nitko od nas ne zna niti kako će reagirat niti što će sve biti na vazi, niti koje su okolnosti do toga dovele. mislim da tu zbilja nema "ja bi ovako" ili onako .. nitko nije pametan dok ga ne pogodi u glavu niti koji je točan odgovor niti da li je odabrao točan odgovor :ne zna:

Da, ni ja nisam sigurna da ne bi ili da bi oprostila. Još mi se nije dogodilo pa ne znam kako bi reagirala. Ono što znam jest da nije kriv samo onaj koji vara kada odnos propada. Odnosno kriv je za čin varanja, a za propadanje odnosa su obične obje strane krive.

Da, ni ja nisam sigurna da ne bi ili da bi oprostila. Još mi se nije dogodilo pa ne znam kako bi reagirala. Ono što znam jest da nije kriv samo onaj koji vara kada odnos propada. Odnosno kriv je za čin varanja, a za propadanje odnosa su obične obje strane krive.
    tako nekako. i sa jedne i sa druge strane. svašta sam ko mlađa tvrdila da bi, danas mi nije baš tako crno bijelo ni 2D. nemam pojma što bi, i dao bog da tako i ostane na čistoj teoriji

Datum registracije
    Oct 2011
    haha, sad se smijem, tema se zove "iskrenost..." a pišemo o lažima i varanju.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove