+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/16

Tema: Oligarhija na odlasku

Oligarhija na odlasku

(Ne slažem se u potpunosti s ovim što je napisano. Ali to nije razlog da ne stavim ovu kolumnu u forum. I još da spomenem, da na hrsvijet.net ima zanimljivih kolumnista.)

Analiza Thora Einara Leichhardta: Oligarhija na odlasku

Oligarhija interesnih sfera

Svjedoci smo povijesti svakoga trenutka u našemu životu. No postoje događaji koji bremenito obilježavaju stoljeće i ostavljaju duboki trag u povijesti. Drugi Svjetski rat, pad Berlinskoga zida, raspad Sovjetskog saveza I oslobađanje država koje su bile u tzv. Istočnoj Europi.

Već godinama od kako je zapadni svijet zadesila recesija i ekonomska kriza možemo vidjeti na djelu kako se polako raspada jedan ekonomsko politički sistem koji djeluje poput hobotnice duboko ukorijenjen u svim porama bivšega modernog I sada već post modernog društva.

Demonstracije u Sudanu, Jemenu, Jordanu, Egiptu i Tunisu a sada i u Bahrainu, Alžiru, Iranu i one u Libiji samo pokazuju na djelu krhkost sustava vlasti koji su ugledali svjetlo dana nakon stoljeća koje su proveli pod imperijalističkim čizmama tadašnje Francuske, Italije ili Britanskoga Imperija.

No iako te revolucije donose neke promjene teško je naslutiti i davati prognoze što se ‘’iza brijega valja’’. Koliko su zapravo uspjele revolucije u Tunisu I Egiptu I da li će narod zaista dobiti vlast pokazati će vrijeme. Kao što francuski mislilac i filozof Alain de Benoist piše u svojoj knjizi ‘’Problem demokracije’’ u današnje vrijeme mnogi tvrde da znaju što je demokracija i govore kako je upravo ‘’oni’’ predstavljaju no od te demokracije nema ništa osim paravana za diktaturu nekoga pojedinca ili oligarhije. U tim zemljama nemaju sagrađene zidove koji presjecaju po sredini ulice kao što je to nažalost nekoć bilo u Berlinu ali imaju one nevidljive zidove među ljudima koji žive kao I nekada stanovnici 6 republika i 2 autonomne pokrajine bivše diktatorske komunističke hobotnice Jugoslavije . U nekima od tih zemalja podjele su na Suni I Šija vjernike kao što su u Sjevernoj Irskoj ljudi dijele na protestante I katolike. Da li je moguće da se na Bliskome istoku ili Sjevernoj Africi ‘’dogodi Sjeverna Irska’’ te se postavlja pitanje kako će se ti svi događaji odraziti na države koje još ne pripadaju primjerice Europskoj Uniji a nalaze se u Centralnoj Europi poput Hrvatskei ili su na istoku poput Srbije. Interesne sfere tu igraju opet veliku ulogu. Primjerice u Srbiju u Ožujku dolazi ruski premijer Putin a Srbija koja je tradicionalno vezana uz Rusiju ne razmišlja o priključenju NATO paktu već će se po svemu sudeći vezati uz Rusiju.

Interesne sfere

Stare interesne sfere i dalje misle da su one koje ‘’vladaju’’ neprikosnoveno svijetom. No kao što vidimo situacija se mijenja i sve više i više je drukčija . Na BBC-ju sam upravo pogledao drugi dio dokumentarnoga filma "Kinezi dolaze‘‘ koji odlično opisuje kako Kinezi postaju globalno zastupljena sila. Za jedno desetljeće biti će broj jedan na svijetu dok malo tko o tome uopće i danas razmišlja. Najzanimljivije i jest da mnogi i dalje smatraju da će SAD ostati svjetska supersila broj jedan što po svemu sudeći u ovome trenutku, ne će biti slučaj.

Tko je zapravo doprinjeo tome da Kina postane broj 2 na svijetu i pretekne Japan? Naravno globalističke firme i kompanije s zapada kojima je profit prije ljudi i njihovih vlastitih država. Iste te "napredne‘‘ firme su preselile svoje uslužne centre i proizvodnju u zemlje poput Kine i Indije te na taj način oduzele ljudima posao upravo u državama iz kojih originalno i potiču. Te multinacionalne firme stoje uz bankare a bankari su naravno uz političare. Nije tajna i piše dakako u novinama na Otoku da 50% donacija za konzervativce Davida Camerona dolazi iz onoga što britanci zovu ‚‘City‘‘ ili ‚‘Grad‘‘ dakle centra Londona u kojemu je i centar tržišne ekonomije.

Političari lijevoga i desnoga spektra , dakle konzervativci i laburisti (socijaldemokrati , što je politički korektan naziv za novi nastavak komunističke ideologije i religije) se u današnje vrijeme više ne razlikuju. Jedni su zapravo neokonzervativci a drugi neoliberali no u suštini obje strane su izgubile crtu razgraničenja i stopili se ili se polako stapaju u jednu bezličnu sivu masu koja se kreće istom putanjom i smjerom. Jedni su kavijar ljevica dok su drugi bling –bling desnica. Ta bezlična masa nema novih ideja, nema novoga puta i misli samo na sebe, svoj vlastiti džep a narod je za njih nešto što stavljaju u svoja usta kada mu se obraćaju neposredno prije izbora da bi dobili ponovno glasove za daljnjih četiri godine vladavine. No dok se neoliberali međusobno svađaju zemlje poput Kine kroče naprijed bez suvišnih riječi.

Jedno je zacijelo sigurno a to je da pojedine države (bivši imperiji) poput Velike Britanije i dalje žele održavati sliku o njima kao vodećim zemljama svijeta koje odlučuju o sudbinama drugih. To je vrlo vidljivo iz ponašanja nekih njihovih političara poput Geoffrey Van Ordena koji spočitava I otvoreno govori kako Hrvatska ne bi trebala ući u Europsku Uniju zbog toga što se u njoj događalo a ne što se događa sada. No s druge strane se ne piše i ne komentira više toliko o BP-ju, koji je skrivio isticanje nafte u Meksičkom zaljevu i koji je prema nekim izvorima dobio koncesiju u Libiji političkim lobiranjem.

Domaći dodvorice

Po medijima u Hrvatskoj su nedavno brujali o velikoj američkoj podršci za hrvatski ulazak u EU. Hrvatski narod je za to toliko zainteresiran kao i za lanjski snijeg.

I francuski autor Alain Cotta u svojoj zadnjoj knjizi ‘’La Regne Des Oligarchies’’ vrlo jasno navodi koje su to svjetske oligarhije. SAD, Kina i naravno Velika Britanija na trećemu mjestu.

Na domaćem terenu u Hrvatskoj na djelu možemo vrlo lako pronaći ‘’sluge pokorne’’ prve I treće oligarhije s popisa.

Hrvatska bling-bling desnica i kavijar ljevica se natječu tko će više pokazati svoju naivnost, neznanje , nepoznavanje jezika, kulture i naravno tko će napraviti više ustupaka samo da se domogne ‘’Svete Europske Unije’’ i članstva u tome ‘’prestižnom klubu’’. Europska Unija nije dakako nikakav klub. Europska Unija je savez interesnih sfera koje promoviraju neoliberalizam, globalizaciju i multikulturalizam. Ideologija neoliberalizma polako ali sigurno propada, globalizacija je upravo bio uteg prevage koji je pomogao Kini da dođe na poziciju broj dva na rang listi svjetskih velesila a protiv multikulturalizma su pričali redoslijedom nedavno: Angela Merkel, Nicolas Sarkozy i David Cameron. Svi troje su zaključili da njihov experiment multikulturalizma ne daje nikakvih rezultata. Naravno da ne daje. Dovoljno je upaliti tv prijemnik i vidjeti kako ilegalni emigranti stižu iz Libije u Italiju zbog tamošnje revolucije i nereda. Ti emigranti među kojima uvijek ima i odbjeglih kriminalaca, će se kao i ostali vremenom pokušati dočepati drugih zemalja EU i benefita koji u njima postoje. Nikada se ne će željeti integrirati u društvo a djeca će im odrasti na ulici. Pošto nema posla priključiti će se tamošnjim već organiziranim bandama emigranata koji žive u određenim dijelovima većih europskih gradova a u koje ljudi rođeni u tim gradovima ne smiju ući. No glavno je da multikulturalizam živi samo na papiru uspješno.

U Hrvatskoj se dotle trude slijediti sve ono što se u Europskoj Uniji i ostatku zapadnoga svijeta polako odbacuje ili je odbačeno, primjerice poput komunizma.

Hrvatski predsjednik Josipović i vlada premijerke Jadranke Kosor pomažu zdušno EU oligarhiju i njene interesne sfere dodvoravajući se Srbiji koja bi mogla tražiti status Srba kao konstutivnoga naroda u Hrvatskoj. A što onda s nama nijemcima i austrijancima iz Hrvatske? Ili česima, rusinima i mađarima? No nas nijemce i austrijance su jednim dijelom zatvorili u logore, drugim dijelom iselili a treći dio kao i veliku većinu hrvata po kratkom postupku smaknuli i ostavili po jamama i Križnim putevima. Za neke osobe tako čitam Bleiburg predstavlja ‘’pobunu šačice ustaša’’ i običnu laž. Pitam se da li je zaista moguće da takve izjave daje osoba koja je vodi jednu državu.

Takve izjave pogoduju mirnome snu onoga dijela populacije koja se nakon 1945 iz svojih izbi i zemunica uselila u domove onih koji su završili po jamama, rovovima, spiljama i križnim putevima. Dokaze je teško, teško naći jer su a) skriveni ili b) uništeni. Kao što su lupili kundakom moju prabaku u zube samo zato jer se potpisala ‘’plemenita’’ prije njena prezimena nakon što su ušli 1945 u Zagreb. Pravi ‘’Oficir s ružom’’.

Da li je moguće nešto promijeniti u Hrvatskoj glede zataškanih komunističkih zločina? Teško i osobno u to sumnjam.

Boljkovac o kome se pisalo protekle godine po novinama a i Manolić ne će odgovarati. Oni su za naše dodvorice interesnih sfera iz Europske Unije (ma koliko je EU na papiru i po medijima zainteresirana za procesuiranje komunističkih zločina) i hrvatske ‘’zaštitnike antifašizma’’ prave legende. Poput Mirka i Slavka, petparačkog primitivnog i boljševičkog stripa za djecu iz vremena bivše Jugoslavije (edicija ‘’Nikad Robom’’) Boljkovac i Manolić su junaci u borbi protiv ‘’omrznutih okupatora’’ koji su ‘’ugrozili bratstvo I jedinstvo naših naroda’’. Vjerujem da su ti ‘’okupatori ‘’ bili i Kerubin Šegvić, Vinko Kos, Marijan Matijašević, Julije Makanec, Jerko Skračić i mnogi drugi pjesnici, filozofi, mislioci i intelektualci kojima se sudilo po kratkom postupku. Uže, streljački stroj i jama.

Europska Unija se igra s Hrvatskom a u Hrvatskoj ljudi na vlasti slušaju EU i služe je poput psića koji se uči ne gristi papuče u svoga gospodara. U Hrvatskoj svi znamo i kakve će biti presude našim generalima. Ništa dobroga ne možemo očekivati a da sramota bude još I veća čitav slučaj s braniteljem Purdom koji je i više no sigurno bio mučen I zlostavljan u nekoj vrsti bizarnoga koncentracijskoga logora ( koji je produkt suludih umova najgorega šljama srpskoga naroda) i koji je na kraju optužen za ratni zločin od strane Srbije. U postmodernom svijetu čini se da su se nekima ‘’pobrkali lončići’’. Amnesty International i njegovi predstavnici od kojih neki niti pojma nemaju o tome što je bila Jugoslavija samo brbljaju mantru : ‘’pravda mora biti zadovoljena a zločinci izručeni’’. Da, istina je. Pravda mora biti zadovoljena na taj način da Hrvatska uđe zajedno u EU s ostalim državama koje oligarhija interesnih sfera zove i posprdava se s njima tokom svojih diplomatskih objeda , - zemlje tzv. Jugosfere ili još ‘’ljepši’’ naziv : Zapadni Balkan.

Nemojmo se zavaravati da Hrvatsku žele ovoga trenutka kao Sloveniju u Uniji. Oni žele Jugosferu u Uniji. Ako toga ne može biti: zbogom! Za EU rat koji se vodio na području bivše Jugoslavije je bio ‘’građanski rat’’. Njih ne zanima previse da je Hrvatska postala dijelom fantomske tvorevine Jugoslavije tek 1918 godine. U EU misle da hrvati I srbi imaju zajednički jezik i da prema tome trebaju biti i povezani. Volio bih da to isto kažu šveđanima I norvežanima. Ili švicarcima I austrijancima .

Hrvatska je dugi niz godina poligon za razna ‘’Društva’’ i druge ‘’nevladine udruge’’ koje su među svojim zadatcima našle promicanje raznoraznih priredbi i događaja koji teško da su relevantni za malu zemlju od 4.3 milijuna stanovnika, književnika koji nemaju domovinu ili se je stide i odriču, književnika I novinara koji nisu načistu što im je nacionalnost pa onda frustracije liječe time što na događaje iz prošlosti stavljaju stigmu kolektivne odgovornosti jednog čitavog naroda (na što svi moraju šutjeti), promjenu školstva na taj način da se učenik i učitelj izjednačuju, televizijske emisije koje debiliziraju gledateljstvo polako ali sigurno, novinare koji ne znaju pisati vlastiti jezik nego koriste anglicizme, četnike koji su postali hrvatski policajci a koji su prije 10 godina mučili hrvate po logorima, četnike koji su postali naglo borci za ljudska prava manjina (čitaj po novome: prava za konstutivnost srpskoga naroda u Republici Hrvatskoj) itd.

Umjesto zaključka

Arapski svijet danas potresaju revolucije koje su potaknute visokim cijenama hrane i nezadovoljstvom ljudi koji su odlučili okrenuti se protiv diktatorskih i korumpiranih režima svojih zemalja. Svijet se mijenja kako politički tako i ekonomski a mijenjati će se vjerujem vremenom i geopolitički . Na taj način će mo se moći uvjeriti da će se i stare odanosti i prijateljstva nekih država promijeniti.

A što s Hrvatskom? Hrvatska danas nije ništa drugo no ‘’frizirana’’ Socijalistička Republika Hrvatska ili njen nastavak iz 80-ih godina dvadesetoga stoljeća u kojoj glavnu riječ još uvijek vode naslijednici boljševika ( a i stari boljševici) s nekim kršćanskim umjerenim neokonzervativcima koji stoje u centru. Država u kojoj se jedan zločinački sistem i ideologija komunizma izjednačava s antifašizmom. Komunizam, koji je totalitaran sistem kao nacizam i fašizam, za neke ljude je, ma koliko sveučilišta i specijalizacija oni imali završenih u svome životu kao mjerilo nekoga znanja i iskustva, pozitivan sistem. Nemoguće mi je stoga zamisliti da će se dogoditii neka promjena u Hrvatskoj jer je stari sistem toliko ukorijenjen u skoro svim porama društva da je gotovo nerealno očekivati bilo kakav pa i najmanji pomak.

Vjerujem ipak da će hrvatski narod na slijedećim izborima donijeti pametnu odluku. Nadam se da ni HDZ a ni SDP ne će biti stranke za koje će ljudi glasovati. I jedni i drugi su svaki na svoj način potrošili povjerenje građana i stanovnika Republike Hrvatske.

Autor: Thor E. Leichhardt
    http://hrsvijet.net/index.php?option...rdt&Itemid=351
    Posljednje uređivanje od Mrav : 17-03-2011 at 06:59

kavijar ljevica dok su drugi bling –bling desnica

Ovo mi je dobro rečeno, sve u svemu odlična kolumna, iako mi nije jasan optimizam na kraju. Intresne grupacije, materijalne i ideološke su se duboko ukopale. Hoće li veliki broj ljudi izaći na izbore ostaje najbitnije pitanje. Do sada se pokazalo, to se ne događa, kad je trebalo smjeniti komunističke, pročetničke govnare na Pantovčaku, opet nije bilo velikog broja ljudi na glasanju. Svjesna sam da je sad u pitanju džep, a to je najosjetljiviji dio velike većine Hrvata, no tko im može obećati bilo što, kad je pitanje ekonomije, pitanje promjene mentaliteta većine ovog naroda. Tako da ne vidim nekog razloga za optimizam, ostajemo u HDZ-SDP paklu, sve dok ne počnu opći neredi na cesti. Pa kad krene krv, onda će se valjda probuditi uspavanih 50% ovog naroda, koji ne glasa i ne preuzima svoju sudbinu u svoje ruke.

Još puno bolnih lekcija čeka priglup i plitak narod koji sebe zove Hrvatskim, a to je ponajmanje.

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Dokle? Vidi poruku
    kavijar ljevica dok su drugi bling –bling desnica

Ovo mi je dobro rečeno, sve u svemu odlična kolumna, iako mi nije jasan optimizam na kraju. Intresne grupacije, materijalne i ideološke su se duboko ukopale. Hoće li veliki broj ljudi izaći na izbore ostaje najbitnije pitanje. Do sada se pokazalo, to se ne događa, kad je trebalo smjeniti komunističke, pročetničke govnare na Pantovčaku, opet nije bilo velikog broja ljudi na glasanju. Svjesna sam da je sad u pitanju džep, a to je najosjetljiviji dio velike većine Hrvata, no tko im može obećati bilo što, kad je pitanje ekonomije, pitanje promjene mentaliteta većine ovog naroda. Tako da ne vidim nekog razloga za optimizam, ostajemo u HDZ-SDP paklu, sve dok ne počnu opći neredi na cesti. Pa kad krene krv, onda će se valjda probuditi uspavanih 50% ovog naroda, koji ne glasa i ne preuzima svoju sudbinu u svoje ruke.

Još puno bolnih lekcija čeka priglup i plitak narod koji sebe zove Hrvatskim, a to je ponajmanje.

s ovim se slažem i toplo se nadam da će nam biti ekonomski još gore jer nezahvalni narod kojemu je samo do džepa i želuca a koji bi za malo puniji džep dao i guzice i nije zaslužio da ima rupu u džepu i proširenu rupu na guzici.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    s ovim se slažem i toplo se nadam da će nam biti ekonomski još gore jer nezahvalni narod kojemu je samo do džepa i želuca a koji bi za malo puniji džep dao i guzice i nije zaslužio da ima rupu u džepu i proširenu rupu na guzici.
    I biti će, sve je manje nafte i skuplja je, hrana također, tako da ovakvi priglupi i nesposobni, kao i pohlepni narodi ulaze u novu fazu, glodanja onoga što si sami uzgoje. Jer ne stvaraju viškove sa kojima će biti u stanju plaćati skupu energiju i hranu. Nažalost ni glad ni propast neće od dijela ovog naroda napraviti nešto pošteno i vrijedno poštovanja. To jednostavno mora pokrepati i to će tek možda dati neku šansu Hrvatskoj, ako je prije toga ne uzjaše srbija i slugani srbije u Hrvatskoj. A onda se nadam jednom ratu koji će svu tu gamad počistiti iz Hrvatske.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    imaš li ti djece?

Ne, ali baš čitam ovo što ti piše i kužim da ti imaš kćer koju jako voliš i to je jako lijepo. To što ja nemam djece ne mjenja na činjenicama. Pretpostavljam da ćeš reći da je meni lako zazivati rat kad nemam djece.
    Imanje ili nemanje djece nema veze sa faktima i situacijom na terenu, ma koliko ti želio da vlada svjetski mir i da tvoje djete nikad ništa ružnoga ne vidi, to će se desiti ma što ti želio svome djetetu.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ma ja bi htio da rat bude zadnja opcija, prvenstveno jer znam da mi đavo ne bio dao mira da sjedim doma, a prema svemu sudeći mene bi otreslo jer se ne znam previše čuvat.
    ali kao drugog rješenja nema.......ha bože moj

Ma ja bih voljela da Hrast ili slična opcija dođe na vlast i pametno počisti to smeće iz Hrvatske i da živimo u svojoj zemlji i u svom kulturnom okruženju, bez da se prolije kap krvi. Vjeruj mi da ja imam točan plan što bih napravila da dođem na vlast, kad bi narod stajao iza promjena, a ne bi 300.000 budala bilo na cesti kako bi štitili interese srba i korporacija iz cijelog svijeta. I sve to tako lukavo i pametno da ti nitko ne bi mogao ništa reći, onako po zakonu. Dok zakone donose domoljubi, a ne kao sad četnikoljubi, puno toga bi bilo drugačije.

A ti capo uživaj u svojoj kćeri i familiji, a nemoj pomišljati kako je opet tvoj red da krvariš za ovu zemlju luđaka i budala.
    Posljednje uređivanje od Dokle? : 18-03-2011 at 15:14

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    a i ti bi mogla povećatoi malo broj domoljuba. nemoj ovo shvatiti kao provokaciju nego motiv za akciju.

a i ti bi mogla povećatoi malo broj domoljuba. nemoj ovo shvatiti kao provokaciju nego motiv za akciju.
    Dragi capo ja sam ti godinama bila aktivna, na svim nivoima, Od pisanja po različitim našim i stranim forumima, do političke aktivnosti u hsp-u, do gotovo svakodnevna razgovaora i raskrinkavanja velikosrpskih laži. Problem je u tome što ja kažem onako kako je i ne služim lošijima, neinteligentnijima i antiHrvatima. Osim toga imam sposobnost da velike muškarčine dovedem pred ogledalo i da se dobro pogledaju u svom otužnom kukavičluku. A to ti je ultimativni grijeh u ovim tradicionalnim glavama koje tresu Hrvatskom na desnoj političkoj sceni.

Ti mene ne možeš isprovocirati, ja sam spremna za svaki izazov, dok me poštuješ kao osobu i gledaš što govorim, a ne procjenjuješ me na račun spola, već hrabrosti, inteligencije i strastvenosti kad je u pitanju Hrvatska. To je ono što nam je zajeničko, Hrvatska. Mi možemo biti različiti, ali ljubav i štovanje ove naše grude nam je zajedničko, je li tako?

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ne znam jesmo li se pogodili baš ali.....
    naravno da te poštujem i ne procjenjujem na osnovu spola ali pokušavam zamisliti djecu odgojenu na stavovima koje ovdje izražavaš.
    ja mislim da bi to bio pun pogodak, dvoje troje tako zadrtih hrvata (u pozitivnom smislu) bi moglo samo dbroga donijeti
    moja mala je s dvije godine znala već reći Stipe mesić je majmun, a hrvatsku zastavu je prepoznavala na velikoj udaljenosti i veselo vikala "hrvatska zastava"!
    dobro, vjerujem da istra i nije neko područje gdje bi imala veći izbor muškaraca sličnih političkih stavova ali ja imam vjere i u hrvatsku istru da se i tamo može naći dovoljno kvalitetnoih ljudi i iskrenih državotvornih hrvata

ne znam jesmo li se pogodili baš ali.....
    naravno da te poštujem i ne procjenjujem na osnovu spola ali pokušavam zamisliti djecu odgojenu na stavovima koje ovdje izražavaš.
    ja mislim da bi to bio pun pogodak, dvoje troje tako zadrtih hrvata (u pozitivnom smislu) bi moglo samo dbroga donijeti
    Da to je i meni žao, ali priroda mi nije dala tu mogućnost.

moja mala je s dvije godine znala već reći Stipe mesić je majmun, a hrvatsku zastavu je prepoznavala na velikoj udaljenosti i veselo vikala "hrvatska zastava"!
    dobro, vjerujem da istra i nije neko područje gdje bi imala veći izbor muškaraca sličnih političkih stavova ali ja imam vjere i u hrvatsku istru da se i tamo može naći dovoljno kvalitetnoih ljudi i iskrenih državotvornih hrvata
    Tako treba, to će biti prava mala Hrvatica, zadrta kako ti kažeš, a zapravo sasvim normalna, to je jedino u Hrvatskoj patriotizam, zadrtost.

U Istri ima dosta žestokih Hrvata, zar nisi čuo da je Karamarko ovdje imao raciju, grupa ustaša se povezala sa nekim njemačkim naci bendom i planirali su koncert. Ima ti svega u Istri, sad je borba sa grafitima, netko je cijeli grad ispisao sa "heroj tito" i vidiš za koji dan sve prešarano i piše heroj gotovina ili "kad će te više krepati".. Iznenadio bi se da vidiš kako žestokih istrana ima.

Ovdje je neprijatelj na otvorenom, nije prikriven kao u Zagrebu i ovdje se gađa otvoreno i bez velikog ustezanja, samo što je policija prepuna srpske gamadi, tako da treba biti oprezan.

Ja ti nazovem policiju i kažem im da sam vidjela sumljivi auto, britanske registracije kako je danima parkiran uz cestu, da izgleda sumljivo, neka dođu provjeriti, jer znaju da je puno srpskih ratnih zločinaca pobjeglo u britaniju, vrlo vjerovatno je to jedan od njih, jer britanci nikad ne bi imali takav prljav i zapušten auto. LOL čuješ sa druge strane škrgutanje zubima. Treba im vaditi mast konstantno.
    Posljednje uređivanje od Dokle? : 18-03-2011 at 15:47

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Bog je velik. S možda malo više vjere u Boga i prepuštanja u cilju vjerovanja.....čuda su moguća. Čuda se događaju.

Bog je velik. S možda malo više vjere u Boga i prepuštanja u cilju vjerovanja.....čuda su moguća. Čuda se događaju.
    Misliš? Zanimljivo, morat ću i o tome razmisliti.

Joj bona, jes ti radikalna cura

Citiraj Prvotno napisano od Mrav Vidi poruku
    Joj bona, jes ti radikalna cura
    Da znam, to ja svima pokušavam objasniti, da ja nisam ni radikalna ni zadrta, već sasvim normalna pomalo patriotski ali i vrlo kritična prema svom narodu i političkoj situaciji. Hvala što si to skužio!

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove