+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 1 2 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/22

Tema: Miroslav Tuđman

Miroslav Tuđman

Na otvaranje ove teme ponukao me bombarderov post u kojem spominje 4% nelobotomiziranih hrvata.

Dakle, šta mislite kakva je njegova politika, koje su mu mane i vrline i općenito nekakva rasprava o njemu.

Bio sam na njegovoj predizbornoj kampanji u Splitu u Lori i nažalost tada sam postao svjestan da neće biti predsjednik.

Jeli on taj koji bi mogao pokrenuti nekakav novi politički val u RH ili je još jedan u nizu raspršene desnice.

Citiraj Prvotno napisano od Graničar Jozo Vidi poruku
    Na otvaranje ove teme ponukao me bombarderov post u kojem spominje 4% nelobotomiziranih hrvata.

Dakle, šta mislite kakva je njegova politika, koje su mu mane i vrline i općenito nekakva rasprava o njemu.

Bio sam na njegovoj predizbornoj kampanji u Splitu u Lori i nažalost tada sam postao svjestan da neće biti predsjednik.

Jeli on taj koji bi mogao pokrenuti nekakav novi politički val u RH ili je još jedan u nizu raspršene desnice.
    teoretičar, nije vođa.

Ima dobre poistavke ali je trom i neinvetivan, malo me razočarao na izborima sa svojom kampanjom..iako sam glasao za njega.

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    teoretičar, nije vođa.

Ima dobre poistavke ali je trom i neinvetivan, malo me razočarao na izborima sa svojom kampanjom..iako sam glasao za njega.

ni dodat ni oduzet.

Dodao bih- strasljiv, bez ideoloske grupe koja bi mu dala operativnu sirinu, ako i zna sto u stvari zeli cini mi se da ne zna kako to ostvariti, frend Zdravka Tomca, bivsi sef tajne sluzbe za koju danas govori da nije bila sluzba,.... Sve su to diskvalifikacije za nekog tko bi imao biti predsjednikom.

ma dobar je, ali kao pozadinski covik, strateg u stranci a nikako osoba koja se laktom bori po latinici/otvorenom/jutarnji/vecernji/......
    premlak je

ali opet cu mu dat svoj glas na izborima

Miroslav je ocito dosta vrijednih moralnih i domoljubnih osobina naslijedija od svog cace. Njegova ljubav prema domovini i realni pogled na vanjsku politiku, me uvjerava da je iznimno vazan í neophodan za Hrvatsku i HB.
    Ignore: McAucliffe, Adler109, ZeljkoRi, buntspecht, OhYeah, FileExplorer, Apatrid, mau123, libertango, Grunf, trooly, Mc Ozy
    Albert Einstein: „Lakše je razbiti atome negoli predrasude!“

Pravi čovjek jeste ali koliko ljudi to vidi. Ima protiv sebe cijelu mašineriju a dobar dio naroda pa čak i onaj nejugofilski rezonira..šta će nam još jedan Tuđman.

naš narod nije normalan narod. A Miroslav je introvertiran, malo beživotan, narod voli da mu se laže, da ga se poziva na kavu, da mu se laska, da mu pobudiš najniže porive, kažeš mu da ga je netko opljačkao.

naš narod nije normalan narod. A Miroslav je introvertiran, malo beživotan, narod voli da mu se laže, da ga se poziva na kavu, da mu se laska, da mu pobudiš najniže porive, kažeš mu da ga je netko opljačkao.
    ma kakvi smo takvi smo. boljih od nas samih nemamo. ja se ne bih složio s tim da nije vođa. prije bih rekao da nema karizmu koja može nešto pokrenuti u ljudima. doduše, od ekipe kojom se okružio nitko nema tu karizmu (eventualno lošo).

evo pokrenuta je nekakva inicijativa HRast, a čini mi se da je bio govorio i o demokratizaciji HDZ-a. ja više ne znam kuda goni ova desnica. izgleda kao da se vode po onoj izreci "ako im ne možeš objasniti dodatno ih zbuni".

Pravi čovjek jeste ali koliko ljudi to vidi. Ima protiv sebe cijelu mašineriju a dobar dio naroda pa čak i onaj nejugofilski rezonira..šta će nam još jedan Tuđman.

Nemora Tudjman osvojit pola Sabora, nego nek samo skupi nekoliko zastupnika u Saboru. Ovako je ne-parlamentarna stranka bez ikakvog znacaja u medijima.
    Pogledaj HSLS, stalno se vrtu po medijima, a jedino u sjeverozapadnoh hrvatskoj prikupe stogod glasova.
    Tudjman i Jurcevic imaju u Lici i Dalmaciji vise glasaca, bolje receno u 2 izborne jedinice 100% prelaze prag. A mozda u ZG uspiju usicarit jednog zastupnika.
    To je vise nego sto ima HSLS. A usudija bi se i rec da ce imat i vise nego HNS.

Citiraj Prvotno napisano od Hrvoje Vidi poruku
    Nemora Tudjman osvojit pola Sabora, nego nek samo skupi nekoliko zastupnika u Saboru. Ovako je ne-parlamentarna stranka bez ikakvog znacaja u medijima.
    Pogledaj HSLS, stalno se vrtu po medijima, a jedino u sjeverozapadnoh hrvatskoj prikupe stogod glasova.
    Tudjman i Jurcevic imaju u Lici i Dalmaciji vise glasaca, bolje receno u 2 izborne jedinice 100% prelaze prag. A mozda u ZG uspiju usicarit jednog zastupnika.
    To je vise nego sto ima HSLS. A usudija bi se i rec da ce imat i vise nego HNS.
    ma kad bi s eskupili svi njihovi potencijalni glasači mogli bi sami formirat vladu..

Ali znaš kako to ide..kad dođe do glasanja svi će zaokružit HDZ jer oni imaju najveće šanse..

pa na čemu HDZ pliva nego na tome..

teško se popet do vrha a i kad si gore ..teško je past..

ma kad bi s eskupili svi njihovi potencijalni glasači mogli bi sami formirat vladu..

Ali znaš kako to ide..kad dođe do glasanja svi će zaokružit HDZ jer oni imaju najveće šanse..

pa na čemu HDZ pliva nego na tome..

teško se popet do vrha a i kad si gore ..teško je past..
    To je mentalitet "kladionica" glasaj ko ima vise sanse. Koliko ko sam se puta zivcira na zadnjim prdsjednickim izborima, kad su mi ljudi govorili "ma nema Tudjman sanse". Pa zar je to razlog da ne glasam za njega, moj glas dobiva onaj s cijim programom se mogu idantificirat. Nasim ljudima je vaznije jel se Bandic rastavlja, Primorac tuka zenu, Josipovic inpotentan i.t.d. Na snovu tih gluposti danas dobivas glasove u HR.
    Ignore: McAucliffe, Adler109, ZeljkoRi, buntspecht, OhYeah, FileExplorer, Apatrid, mau123, libertango, Grunf, trooly, Mc Ozy

Ljudi su pretežno nemisleća masa. Reče mi jedna osoba da joj je frendica rekla da će glasati za Josipovića jer je u novinama pročiatala da on ima najviše šanse za pobijedit.

misliš da je ona jedina.

Ljudi su pretežno nemisleća masa. Reče mi jedna osoba da joj je frendica rekla da će glasati za Josipovića jer je u novinama pročiatala da on ima najviše šanse za pobijedit.

misliš da je ona jedina.
    Pa to i mislin. Bilo bi za sve bolje da onda ostane kuci sidit.

Imate u zadnjem Obzoru Vecernjeg lista dobar intervju s Tudjmanom.

Isti Obzor, desetak stranica kasnije. Iz usta Vecernjakove desne perjanice, Davora Ivankovica:

"Nakon njega (Stipe Mesica), hrvatsko vodstvo donosi sljedecu dobru procjenu i postavlja Josipa Manolica za novog premijera. Kao iskusni obavjestajac i policajac, Manolic je izuzetno sposoban za taj trenutak jer Hrvatska je jos daleko od samostalnosti,...."

Pa da vam ja ne tupim o tome kako naoko desno koji put nit je desno niti nacionalno procitajte zadnji Obzor u kojem je Dado opjevao i Mesica i Manolica.

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    nekad se mora i pragmatično.
    ovisno o okolnostima.

Ilirk@
    Gost
    miroslav možda i nema karizmu, ali zar je to toliko bitno? ta karizma se stalno naglašava, kao da uopće nije bitno to što je lik tvrdoglav i čvrst, stabilan i sposoban, mudar i pragmatičan?
    ne kužim to s izborima i karizmom vođe.
    ne biramo ratničkog, nego političkog vođu. i uopće nije bitna karizma, nego uvjerljivost i pouzdanost.
    to što je bio obavještajac, to mu je samo plus. i to veliki.
    mlak, kažete?
    pa što ako je tih, ako je "mlak", ako ne lupa šakon od stol kad priča, ne mlatara rukama, ne kolači oči, ne prska, nije arogantan nego čak i ugodan sugovornik?
    jel nam treba nekakav kompleksaš za političara?
    zanimljivo je da se i franji pridodaje nekakva karizma vođe samo zbog orlovske face iako je u ponašanju bio više sličan mirosllavu, relativno staložen i ozbiljan za razliku od cirkusanta mesića.
    ima li josipović karizmu? ima, ali onu kuhanog krumpira, poprilično laksativnu.
    svejedno je osvojio glasove.
    dakle, nije karizma u pitanju, nego naše, tzv. desne glave.
    deset glava, 12 stranaka, 30 mišljenja i 40 razmimoilaženja.

tko se sjeća kampanje za predsjednika, vjerojatno se tada pitao zašto već TADA tuđman i jurčević nisu zajedno nastupili i stavili jednog kandidata između njih dvojice?
    pa tuđman je među prvima, ako ne i prvi desni kandidat koji je najavio kandidaturu nakon konzultacija sa dijasporom i njihovom podrškom, ali tko bi jurčevića operirao od ega i samodopadnosti pred kamerama pa da popusti?
    alo? NITKO!

ali, da se vratimo na karizmu. kao žena znam da je u izgledu skoro pa sve, ali kad je politika u pitanju, onda to uistinu nema veze. uostalom, ako vas to tješi, pa miroslav je impozantna pojava, barem što se visine tiče.
    zamislite svjetske političare i diplomate kako ga gledaju odozdola.
    ko zriki nina, na primjer. morali bi kao i u slučaju ove dvojice, kamermani zalijegati po podovima i slikavati iz žablje perspektive...

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    nekad se mora i pragmatično.
    ovisno o okolnostima.

Ma ja se slazem da treba biti pragmatican u takvim okolnostima. Ali jeli bas bilo nuzno covjeka koji je valjda osobno nekakvom Djuri Perici strujom przio jaja instalirati na polozaj predsjednika vlade? Ako i jest, iako ne znam zasto, onda sigurno nije nuzno u najjacoj hrvatskoj novini o njemu, 20 godina kasnije, pisati epove.

Ilirka sve što si napisala stoji. Sve bi potpiso samo što to ne bi tako dobro napiso.

Ali ajde ti to objasni bigbraderiziranoj naciji.

Citiraj Prvotno napisano od Baader Meinhof Vidi poruku
    Ma ja se slazem da treba biti pragmatican u takvim okolnostima. Ali jeli bas bilo nuzno covjeka koji je valjda osobno nekakvom Djuri Perici strujom przio jaja instalirati na polozaj predsjednika vlade? Ako i jest, iako ne znam zasto, onda sigurno nije nuzno u najjacoj hrvatskoj novini o njemu, 20 godina kasnije, pisati epove.

Pakt s Manolićem i Mesićem je bio pakt sa..

ajmo reć ovako..

bez tipov apoput njih dvojice..čeka te brza smrt..

a s njima te čeka mrcvarenje i polagana i bolna smrt.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove