+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 6 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/109

Tema: Kolači, Vaš ponos :)

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5

Kolači, Vaš ponos :)

tako se nekad zvala kuharica s receptima Dr. Oetkera.
    Evo ja ću početi s jednim receptom iz te knjige.

Kolač od maka
    Tijesto: 100 g maslaca, 200 g šećera, 1 vanilin šećer „Dr. Oetker“, 3 jaja, 1 žličica cimeta, sok od pola limuna, 200 g samljevenog maka, 200 g brašna, 1 prašak za pecivo „Dr. Oetker“, 1/8 l mlijeka (iliti 125 ml)
    Nadjev: 4-5 žlica marmelade od ribiza (meni je od marelica najbolja)
    Glazura: 200 g šećera u prahu, 2-3 žlice limunovog soka, malo vrele vode
    Maslac miješajte dok se ne zapjeni dodajući postepeno šećer, vanilin šećer, jaja, cimet, limunov sok i mak. Brašno prosijano s praškom za pecivo dodajte naizmjence s mlijekom. Stavite samo toliko mlijeka da dobijete tijesto koje se teško odvaja od žlice.
    Pecite u namaštenom i nabrašnjenom četvrtastom obliku 30-35 minuta na 200-220 C. Pečen kolač razrežite i nadjenite marmeladom od ribiza.
    Glazura: Prosijani šećer miješajte sa sokom od limuna i s toliko vode da dobijete glatku gustu smjesu. Njom prelijte kolač.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    evo jedan čokoladni za Martu

Čokoladne kocke

Tijesto: 4 jaja, 140 g šećera, 140 g margarina (ili bolje maslaca, on je prirodan), 140 g mljevenih oraha, 100 g ribane čokolade, 70 g brašna, pola praška za pecivo
    Glazura: 100 g čokolade, 4 žlice vode, 4 žlice šećera, 150 g margarina

Umutiti margarin/maslac i šećer, jedno po jedno dodavati jaja, orahe, brašno pomiješano s praškom za pecivo i ribanu čokoladu.
    Peći oko pola sata na 180 Celzića.
    Pečeno tijesto izrezati na kocke i preliti glazurom.
    Za glazuru pomiješati sve sastojke, otopiti i malo zakuhati.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    evo jedan čokoladni za Martu

Čokoladne kocke

Tijesto: 4 jaja, 140 g šećera, 140 g margarina (ili bolje maslaca, on je prirodan), 140 g mljevenih oraha, 100 g ribane čokolade, 70 g brašna, pola praška za pecivo
    Glazura: 100 g čokolade, 4 žlice vode, 4 žlice šećera, 150 g margarina

Umutiti margarin/maslac i šećer, jedno po jedno dodavati jaja, orahe, brašno pomiješano s praškom za pecivo i ribanu čokoladu.
    Peći oko pola sata na 180 Celzića.
    Pečeno tijesto izrezati na kocke i preliti glazurom.
    Za glazuru pomiješati sve sastojke, otopiti i malo zakuhati.
    Hvala

Ovaj, ili jako slican sam vec pravila

begovica SarajkaDjevojka avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Obzirom da je vrijeme blagdana (Uskrsa i Vaskrsa ) koji se kolaci obicno sada nalaze na trpezama ?

Da li postoje neki trdicionalni koji se sluze obavezno, kao sto je kod nas baklava u vrijeme bajrama ili svatko po zelji bira sto ce i kako ?

Član u nastajanju
    Datum registracije
    Feb 2012
    Citiraj Prvotno napisano od SarajkaDjevojka Vidi poruku
    Obzirom da je vrijeme blagdana (Uskrsa i Vaskrsa ) koji se kolaci obicno sada nalaze na trpezama ?

Da li postoje neki trdicionalni koji se sluze obavezno, kao sto je kod nas baklava u vrijeme bajrama ili svatko po zelji bira sto ce i kako ?
    U našim kolačima ima puno masti,pa nisu vama preporučljivi.
    Glupo je i jadno zloupotrebljavati mlade ljude zato što to možeš i znaš, jer oni su godinama ispred

Datum registracije
    Apr 2012
    Pa mast je zamjenjiva margarinom ili maslacem, kakav je to argument ?

Član u nastajanju
    Datum registracije
    Feb 2012
    Citiraj Prvotno napisano od SarajkaDjevojka Vidi poruku
    Pa mast je zamjenjiva margarinom ili maslacem, kakav je to argument ?
    To ti je argument da ima kolača u koje ide mast a ne margarin,evo Slavonski recepti,sve mast i čvarci a nigdje margarin,nije to-to sa margarinom
    Glupo je i jadno zloupotrebljavati mlade ljude zato što to možeš i znaš, jer oni su godinama ispred

Član u nastajanju
    Datum registracije
    Feb 2012
    Evo ja sam pitala zna li iko od vas recept za baklavu,ali niko se ne javi da mi napiše recept,a to je vaš Turski recept.
    Posljednje uređivanje od Antea : 15-04-2012 at 14:16

Datum registracije
    Apr 2012
    Imas ti raznoraznih vrsta baklava, cak i Grcku, tako da Turci ne polazu iskljucivo prava na taj slatkis.Uzgred otkad cvarci idu u slatke kolace ?
    Ja sam uvijek mislila da su cvarci slani, na kraju ako trebas recept za tursku baklavu, pokusaj na nekom turskom forumu, engleski vjerovatno znaju.
    Sretno !

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Drage dame, ova tema je zamišljena za stavljanje recepata i dijeljenje kolačarskih trikova. Tko šta jede i kad i kako je za chat, pa nastavite tamo. Ovdje idu samo recepti i pripadajuće slike.

יֵשׁ מֵאַיִן

Član u nastajanju
    Datum registracije
    Feb 2012
    Pa evo nek neko stavi recept za Bakljavu,al Tursku.

moja preporuka za vruće dane pred nama... (ja umjesto pudinga od vanilije koristim onaj od jagode, puno je ljepši za ovaj kolač)

http://www.coolinarika.com/recept/756989/

Član u nastajanju
    Datum registracije
    Feb 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Rodica Vidi poruku
    moja preporuka za vruće dane pred nama... (ja umjesto pudinga od vanilije koristim onaj od jagode, puno je ljepši za ovaj kolač)

Taj je kolač super,ja ga većinom ljeti pravim,jer je osvježavajući

Partibrejker Komari avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Rodica Vidi poruku

trik: umjesto gnjavljenja s biskvitom, staviš petit buere kekse u dva reda i malo ih natopiš mlikom da omečaju

o, pa to je još bolje. inače ne volim pravit kolače osim kad moram... blagdani i to... keks sve pojednostavljuje.

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Nije moj recept ali je kolač pravi jesenski, fini: http://www.coolinarika.com/recept/mr...-crumble-cake/

Meni je u tijesto trebalo više brašna od navedenih 375 g jer nisam stavljala mljevene mjendule. Ispalo je jako fino, topi se u ustima - a kako i neće pored toliko maslaca
    U 'fil' sam stavila i dvije kruške umjesto samo jabuka i dvije žličice cimeta (u receptu je samo jedna) i nije ga bilo previše. Dodala sam i rum šećer od Dolcele i sok jednog limuna radi ljepših mirisa. Odlično je ispalo.

I da, stvarno treba vrh zadnjih 10-20 min pokrit papirom za pečenje inače će izgorjet. Nemoj to preskakat.

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Znam dobro da pravim jedino Snickers kolace, ostalo mi nije za ponos, smrc. Ako nekoga zanima recept, napisacu.

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    jesu li to oni snickersi kao u dućanu?
    zar se to može napraviti doma?
    jel može twix rađe, pošto bi mi twix dobro došao u nekim situacijama.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    jesu li to oni snickersi kao u dućanu?
    zar se to može napraviti doma?
    jel može twix rađe, pošto bi mi twix dobro došao u nekim situacijama.

Nisu bas iste, ima razlike.

Ali veoma dobri kolaci. Za Twix jos nisam srela recept, ako saznam javicu ti.

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    rađe ti napravi taj snickers pa ga uslikaj, da vidimo što je to......
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove