+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 10 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/198

Tema: Presuda Gotovini, Markaču i Čermaku

Presuda Gotovini, Markaču i Čermaku

Presuda bi trebala biti najavljena 15. travnja u 11 sati, prema zadnjim informacijama.

Evo gledam ovaj dokumentarac na HRT-u večeras i čini mi se da je to lagano pripremanje naroda na osudu. A dobro je detektirano da će presude HVO šestorici biti za nas Hrvate dalekosežnije od presude za HV trojicu.

Ovo mi je više izgledalo kao nabrijavanje uspavanog naroda, čudim se da je ovakav antihaški film uopće bio na HRTu. Do nekih političkih promjena je definitivno došlo, ne znam je li promjena nastala uz blagoslov mz ili odlaskom veleizdajničkog dvojca Sanader- Mesić.

Pripremaju narod za presude, ja ne znam što bi drugo bilo.

Sad su osuli drvlje i kamenje na Haški sud a iz guzice im nisu izlazili, kad je bilo bitno, kad se odlučivalo..

TheBronxBomber
    Gost
    Cista amortizacija, koju ionako ne treba. Ali se preventivno pripremaju.

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od zaba1111 Vidi poruku
    Ovo mi je više izgledalo kao nabrijavanje uspavanog naroda, čudim se da je ovakav antihaški film uopće bio na HRTu. Do nekih političkih promjena je definitivno došlo, ne znam je li promjena nastala uz blagoslov mz ili odlaskom veleizdajničkog dvojca Sanader- Mesić.

Narod nije uspavan,on je u komi,mozak je odavno mrtav a jedino srce zakuca malo jače na pravi poticaj ali bez mozga sve je to beskorisno.

Ja sam još optimist po pitanju presude ali nisam po pitanju naroda,on je se iz kome neće tako skoro probuditi.

Ne bi h rekao da je narod u komi sam po sebi. Narod je izgubljen jer je vodstvo u komi, narod ne zna više kome da vjeruje , koji je pravi put i što je uopće ispravno.
    Narod je u suštini okrenut pozitivnim i domoljubni vrijednostima, ali je problem što takve vrednote u HR danas ne zagovara nitko. HDZ, Tuđmanov pokret za stvaranje države kojemu je narod vjerovao, je potpuno odlutao u kriminal, rasprodaju nacionalnih interesa i podlegao anacionalnim i protudržavnim utjecajima. S druge strane su uglavnom ljudi zaostali u vremenu, isfrustrirani marginalci koji nisu u stanju uspostaviti pronacionalni i prodržavni trend. Narod nije ni politički obrazovan ni dovoljno upućen da bi sam donosio složenije politčke stavove i gradio politički smjer.

Da se pojavi kvalitetna desna opcija s pametnim, obrazovanim, elokventnim, pštenim, odmjerenim ,taktičnim... intelektualcima, narod bi s oduševljenjem prihvatio takvu opciju kao onu koja će predvodit državu. Nova kvalitetna politička opcija, sastvljena od nezavisnih i dokazanih intelektualaca bi mogla osvojiti značajan dio glasova, ali takvih trenutno nema ni na vidiku. Nešto se nazire u HDZu, meni se čini da je odlaskom Sandera desna struja počela jačati i tu se ukazuje nekakva nada.

ukinimo narod

Citiraj Prvotno napisano od Škutor Mate Vidi poruku
    ukinimo narod
    ha ha ha mate. nije te bilo odavno. pa i na tome se radi revno.

Citiraj Prvotno napisano od Škutor Mate Vidi poruku
    ukinimo narod
    Zvuči kao novogodišnja želja svakog političara na vlasti.

Citiraj Prvotno napisano od zaba1111 Vidi poruku
    Ne bi h rekao da je narod u komi sam po sebi. Narod je izgubljen jer je vodstvo u komi, narod ne zna više kome da vjeruje , koji je pravi put i što je uopće ispravno.
    Narod je u suštini okrenut pozitivnim i domoljubni vrijednostima, ali je problem što takve vrednote u HR danas ne zagovara nitko. HDZ, Tuđmanov pokret za stvaranje države kojemu je narod vjerovao, je potpuno odlutao u kriminal, rasprodaju nacionalnih interesa i podlegao anacionalnim i protudržavnim utjecajima. S druge strane su uglavnom ljudi zaostali u vremenu, isfrustrirani marginalci koji nisu u stanju uspostaviti pronacionalni i prodržavni trend. Narod nije ni politički obrazovan ni dovoljno upućen da bi sam donosio složenije politčke stavove i gradio politički smjer.

Da se pojavi kvalitetna desna opcija s pametnim, obrazovanim, elokventnim, pštenim, odmjerenim ,taktičnim... intelektualcima, narod bi s oduševljenjem prihvatio takvu opciju kao onu koja će predvodit državu. Nova kvalitetna politička opcija, sastvljena od nezavisnih i dokazanih intelektualaca bi mogla osvojiti značajan dio glasova, ali takvih trenutno nema ni na vidiku. Nešto se nazire u HDZu, meni se čini da je odlaskom Sandera desna struja počela jačati i tu se ukazuje nekakva nada.
    Narod je takav kakav je. Ima u njemu svega; i zavisti i mržnje i gluposti, svaki je čovjek priča za sebe. Slažem se da je potrebna poštena i nepoustljiva desna opcija, ali je isto tako potrebna i lijeva, za koju bih i prije glasovao kad bi je bilo. Koja će biti ne samo domoljubna i poštena, nego i vrijedna i sposobna, koja će moći ostvariti i gospodarski i socijalni napredak. HDZ nije taj, on je prvenstveno interesna skupina, bez vizije i poštenja koja se kompromitirala u prošlosti, a i sad to čini. Mislim da treba pružiti šansu drugima. Naravno, isto vrijedi i kad je u pitanju SDP, HNS, HSLS...

Citiraj Prvotno napisano od Vepar Vidi poruku
    Narod je takav kakav je. Ima u njemu svega; i zavisti i mržnje i gluposti, svaki je čovjek priča za sebe.
    Ja, narod je takav kakav je, a kakav je vidi se po političaima koje biraju i koje obožavaju...

Slažem se da je potrebna poštena i nepoustljiva desna opcija, ali je isto tako potrebna i lijeva, za koju bih i prije glasovao kad bi je bilo.
    Koja će biti ne samo domoljubna i poštena, nego i vrijedna i sposobna, koja će moći ostvariti i gospodarski i socijalni napredak.
    Eee u ovome je bit, Hrvati su u svojoj većini, bez obzira na prošlost i što je lijeva opcija donijela Hrvatskoj kroz stoljeća i dalje u svojoj biti neki revolucionari. I jako su skloni ljevici. Dok je ljevica u Hrvata oduvijek istinski izdajnička i koja Hrvatsku ne vidi i ne želi kao samostalnu državu.

Desnica je u Hrvata tajna i svekoliko potisnuta ljubav.
    S obzirom da je teško u ova multikulti vremena, biti desničar i inteligentno i snažno stajati iza politike koja je naočigled zastarijela, iako buja po Francuskoj recimo, a zapravo se dešava veliki comeback desničarskih ideja po cijelom svijetu. No izolirani i neinteligentni Hrvati i dalje guslaju o ljevici, koju valjda povezuju sa nekakvom radničkom strankom. Radništva je sve manje, ali ideje o nekakvom ljevičarskom raju ne posustaju.

Hrvatska desnica je ideološka desnica, dok je ekononmski zapravo ljevica. Domaća komunistička ljevice je oduvijek funkcionirala po principu grabanja za svoju primitnvnu partijsku elitu, a ostalima mrvice koje padnu sa stola.

HDZ nije taj, on je prvenstveno interesna skupina, bez vizije i poštenja koja se kompromitirala u prošlosti, a i sad to čini. Mislim da treba pružiti šansu drugima. Naravno, isto vrijedi i kad je u pitanju SDP, HNS, HSLS...
    Naravno da nitko od smeća koje se naguralo u vrh Hrvatske politike ne odgovara tvojim vizijama, mene samo zanima, je li ti u svom životu postupaš po savjesti, uvijek kažeš što misliš i u što vjeruješ bez obzira na posljedice?
    Posljednje uređivanje od Dokle? : 26-03-2011 at 16:11

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Narod nije uspavan,on je u komi,mozak je odavno mrtav a jedino srce zakuca malo jače na pravi poticaj ali bez mozga sve je to beskorisno.
    Zapravo je teško ocjenjivati Hrvatski narod u globalu. Ja iskreno vjerujem da su Hrvati duboko podjeljeni i žive na dvije potpuno različite planete. na svakoj od tih planeta ima također znatnih razlika. Ja osobno živim na onoj desnoj planeti i mogu procjenjivati ljude koji su u ideološkom smislu slični meni. Ti ljudi znaju biti snažni i veliki domoljubi, ali u zadnje vrijeme vidim sve više rezignacije, čak i mirenja sa situacijom, ma koliko je ona loša i destruktivna. Mnogima je i mozak a i srce - mrtvo.

Ja sam još optimist po pitanju presude ali nisam po pitanju naroda,on je se iz kome neće tako skoro probuditi.
    Ako je Hrvatska politika platila njihovo oslobađanje onda će biti oslobođeni, koliko se meni čini sve što bilo koja šuša iz MZ traži od Hrvatske, to i dobije i još malo više od toga. Ako je to dovoljno, onda će naši Generali kući. Ako je presuda odavno donesena i političke snage EUa i USA su se dogovorili da je to najbolji način smirivanja srba, onda smo mi i naši Generali na*ebali.

S obzirom da danas imaš vijesti i medije koji bruje 24 sata, ali ništa ne saznaš, ja ne vidim ni indikacije o tome kakve bi trebale biti presude. Ovako površno izgleda da nitko nema previše problema sa Hrvatskom, zapravo ih Hrvatska ne zanima, jedino kao jednotjedna destinacija za odmor. Po tome bi se reklo da nas nemaju namjeru više kažnjavati, no s druge strane srbi su stalno u akciji.
    Što su oni i sa kim uglavili, to ne znam. I gadljivo mi je uopće slušati bilošto o toj gamadi....

Ja samo znam da sam spremila skupi pjenušac za proslavu i da ću biti beskrajno sretna ako ih oslobode, bože pomozi nam...
    Posljednje uređivanje od Dokle? : 26-03-2011 at 16:29

I, što mislite kolike će kazne bit, dal itko u HR nakon sveg zla koje je haški sud učinio do sad, ima snage vjerovat da će taj politički sud donjet oslobađajuće presude za naše heroje, za naše branitelje?!

Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    I, što mislite kolike će kazne bit, dal itko u HR nakon sveg zla koje je haški sud učinio do sad, ima snage vjerovat da će taj politički sud donjet oslobađajuće presude za naše heroje, za naše branitelje?!
    Ja nista ne mislim, konkretnih znakova na račun čega bi se moglo donesti neki zdravorazumski zaključak i predviđanje baš i nema, osim općeg podilaženja srbima, što je loš znak za nas. MZ je teška za pročitati, u igri su parcijalni interesi, korist, nešto malo pravde, kako se nebi zakonodavni sustav potpuno urušio. Hrvatska je puzila i davala sve što se od nje tražilo, to nekima u MZ sigurno odgovara, jer ne vole probleme i prtljanja ovakvih nemuštih malih državica koje neznaju ništa i stalno su pod nogama. S druge strane srbi imaju utjecajne i kupljenje ljude po cijelom svijetu, ti su naš problem, ako oni prevagnu onda su naši Generali gotovi. Ako je Hrvatska uspjela vecinu kupiti, podmititi ili im služi kao sluškinja kad god im treba, onda će naši dragi Generali doći kući.

Ako si primjetio MZ i Sud u Haagu, sad koristi taj "zločinački poduhvat" i udruživanje kao palicu za kažnjavanje nekih država koje rade ono što žele, umjesto onoga što im oni kažu. Obali Bjelokosti i Libiji i njihovim vodstvima su već nagovjestili optužnice...

Ma sve je to žalosno, meni je stvarno nejasno zašto smo mi kao žrtva agresije pristali na to da nam hag sudi, za šta? Za obranu zemlje, i ne ne pušim spiku da se i obrambenom ratu može počinit zločin. Naravno da može, al je stvar u tome da agresor snosi krivnju za sve zločine, i one koje je sam počinio i one koji su počinjeni nad njime! Jer ako si bio spreman sijat zlo, ubijat ljude, onda se nemaš šta čudit kad tebe netko dođe glave, ili nekog tvog bližnjeg ako zadesi sudbina koju si ti drugima namjenio. Ja se uvijek služim zdravom logikom, zemlja koja je napadnuta po meni nema razloga pred nikime odgovarat za ništa, znači nebitno što je o nama riječ ovdje. Isto bi mislio da je napadnut Džibuti, ima pravo branit se pa i počinit svojevrsne zločine, jer suludo je očekivat neko racionalno ponašanje kad te agresorska strana časti mrtvima i rušenjima tvojih ognjišta. Mislim čudna mi je ta pravda i pravo, mislim da se u toj cijeloj priči u hagu najmanje stvari odvijaju po pravu i pravdi, a najviše po politici, zato i ne vjerujem da će suđenje završit pravedno, odnosno oslobađajućom presudom.

Siguran sam da će Britanski Lordovi, po tko zna koji put pokazat koliko stvarno mrze Hrvatsku i Hrvate, em zbog suradnje s Hitlerom, em zbog uništenja Jugoslavije! Koja je by the way, izvorno njihov proizvod, i njihov omiljeni ljubimac, to nam nikad neće oprostit. Tko zna Engleze, dobro zna o kakvoj je bagri riječ, dakako da mislim na njihove političare, al i ko narod nisu ništa puno normalniji. Na Engleze sam uvijek gledao na način, kao druge najveće neprijatelje HR i hrvata, nakon srba naravno. Jer sam proučavajući povijest, došo do zaključka da ako itko ima konstantu u negativnoj politici prema našem narodu i državi, onda su to oni i Srbi naravno. I zato, što znam da oni vode glavnu riječ i u hagu, uz nizozemce, ne nadam se ničemu dobrome. Jer i jedni i drugi nas na političkom planu vole, ko i mi ovdje staljina ili tita. Prema tome, bit će gadno, samo se nadam da će presude bit blaže nego što očekujem.

I još jedna stvar, Srbija svoj položaj u kojem je praktički izjednačena sa žrtvama rata, tj HR i BiH, može uvelike zahvalit a kome drugom nego Engleskoj. Siguran sam sto posto, da su oni najodgovorniji za ovo izjednačavanje odgovornosti nas i Srba u ratu, a naravno da odgovornost za rat nas i njih u nijednom pogledu ne može bit izjednačena! Mi smo napadnuti, mi smo pretrpjeli goleme ratne štete, da ne govorim ljudske dakle moralne. Zašto, zato što su Srbi zamislili karlobag karlovac viroviticu, kao neku svoju granicu.

Ja i dalje tvrdim ono što sam na nekom topicu već reko, ovo što oni rade je skandalozno, to je ko da naciste izjednače s saveznicima, doduše s staljinom i sssr-om bi ih se i moglo uspoređivat, al u globalu ni SSSR, nije kriv za početak drugog svijetsko rata. Je da je sudjelovo u podjeli poljske, i ima onaj kvazi savez s Hitlerom, al realno najodgovorniji za rat, i njegove posljedice je Hitler i njegov nacistički režim. I suludo je krivnju za to, prebacivat na stranu onih koji na ovog luđaka nisu mogli niti najmanje utjecat. Dakle, u našem slučaju taj Hitler je bio Slobodan Milošević, i svi oni koji su ga vojno i intelektualno i financijski podržali u tom naumu rušenja jugoslavije, i stvaranja velike srbije djele njegovu krivnju za rat. I sve žrtve rata, ponavljam sve žrtve rata, dakle i one srpske. Jer ne znam koji je to genije u srbiji očekivo, da će samo Hrvati i Bošnjaci imat gubitke, i da Srbi neće imat štete od rata.

Želim reć da je jasno ko dan, da nisu isti kriteriji za njih, velike sile, i nas koji smo suviše mali da bi imali pravedan proces pred njima. Očito da njima trebaju ovakvi sudovi, da bi se oni mogli igrat velikih igrača u svijetskoj politici, i odašiljat ucjene malim zemljama kako im se prohtje. Žalosno je da smo mi na tu igru pristali, i potpisali suradnju s jednim takvim sudom, za kojeg se moglo pretpostavit da će bit nepravedan, dovoljno je malo proučit povijest i lako se može predvidjet namjere onih koji su taj sud i organizirali. To je kao što sam reko politički sud, i baš zato teško je tu očekivat neku pravdu, i pravni postupak. Jer njih činjenice uopće ne zanimaju, sve je to farsa, suđenje traje godinama, al naravno da će sve činjenice obrane u velikoj mjeri bit ignorirane i da će se suđenje završit, u političkom tonu a ne pravnom. No što je tu je, generalima želim slobodu, jer nisu zaslužili ni dana robije, a kamoli sve ove puste godine i još da im sad to podebljaju, bi bilo stvarno skandalozno.

Ma sve je to žalosno, meni je stvarno nejasno zašto smo mi kao žrtva agresije pristali na to da nam hag sudi, za šta?
    Pravda kakvu ti očekuješ i misliš da vlada svijetom, jednostavno ne postoji. Danas se politika koristi za političko, ekonomsko i medijsko porobljavanje cijelih država. Pogotovo država poput Hrvatske. Hrvatska nije pristala na ništa, Hrvatska je naivno očekivala da će Haag biti mjesto gdje će se saznati istina i kazniti srbe. To je bilo naivno vjerovati. I da nismo pristali na suradnju oni bi opet podizali optužnice po političkoj liniji. Haag nam sudi zato što želimo nezavisnu i neovisnu državu koja postoji za sebe i svoje interese, a takve države postoje samo u krugu najmoćnijih i najbogatijih, ostale države su pod packom velikih koji određuju politiku i neizravno biraju političare koji im odgovaraju. Svijet je jednostavno takav - danas.
    Za obranu zemlje, i ne ne pušim spiku da se i obrambenom ratu može počinit zločin. Naravno da može, al je stvar u tome da agresor snosi krivnju za sve zločine, i one koje je sam počinio i one koji su počinjeni nad njime! Jer ako si bio spreman sijat zlo, ubijat ljude, onda se nemaš šta čudit kad tebe netko dođe glave, ili nekog tvog bližnjeg ako zadesi sudbina koju si ti drugima namjenio. Ja se uvijek služim zdravom logikom, zemlja koja je napadnuta po meni nema razloga pred nikime odgovarat za ništa, znači nebitno što je o nama riječ ovdje. Isto bi mislio da je napadnut Džibuti, ima pravo branit se pa i počinit svojevrsne zločine, jer suludo je očekivat neko racionalno ponašanje kad te agresorska strana časti mrtvima i rušenjima tvojih ognjišta.
    Ovo je naivno, politička klima u svijetu nije takva i jedna manja država poput Hrvatske nema mišiće kako bi ona određivala pravila igre.

Mislim čudna mi je ta pravda i pravo, mislim da se u toj cijeloj priči u hagu najmanje stvari odvijaju po pravu i pravdi, a najviše po politici, zato i ne vjerujem da će suđenje završit pravedno, odnosno oslobađajućom presudom.
    Sve ovisi o tome koliko je Hrvatska spremna platiti njihovu slobodu i koliko i kako srbi utječu na MZ.

Siguran sam da će Britanski Lordovi, po tko zna koji put pokazat koliko stvarno mrze Hrvatsku i Hrvate, em zbog suradnje s Hitlerom, em zbog uništenja Jugoslavije! Koja je by the way, izvorno njihov proizvod, i njihov omiljeni ljubimac, to nam nikad neće oprostit. Tko zna Engleze, dobro zna o kakvoj je bagri riječ, dakako da mislim na njihove političare, al i ko narod nisu ništa puno normalniji. Na Engleze sam uvijek gledao na način, kao druge najveće neprijatelje HR i hrvata, nakon srba naravno. Jer sam proučavajući povijest, došo do zaključka da ako itko ima konstantu u negativnoj politici prema našem narodu i državi, onda su to oni i Srbi naravno. I zato, što znam da oni vode glavnu riječ i u hagu, uz nizozemce, ne nadam se ničemu dobrome. Jer i jedni i drugi nas na političkom planu vole, ko i mi ovdje staljina ili tita. Prema tome, bit će gadno, samo se nadam da će presude bit blaže nego što očekujem.
    Koliko ja čujem MI6, Britanska tajna služba vodi Hrvatske tajne službe, Hrvati su na koljenima pred Britancima, tako da očigledno pokušavamo zaboraviti prošlost ( a komunjarama to nije ni malo teško, jer su im Briti pomogli ubiti 300.000 Hrvata) koja je prepuna zločina koje su počinili Briti nad Hrvatskim narodom.
    Tužno, ali to nam je jedini put, za sada.

I još jedna stvar, Srbija svoj položaj u kojem je praktički izjednačena sa žrtvama rata, tj HR i BiH, može uvelike zahvalit a kome drugom nego Engleskoj. Siguran sam sto posto, da su oni najodgovorniji za ovo izjednačavanje odgovornosti nas i Srba u ratu, a naravno da odgovornost za rat nas i njih u nijednom pogledu ne može bit izjednačena! Mi smo napadnuti, mi smo pretrpjeli goleme ratne štete, da ne govorim ljudske dakle moralne. Zašto, zato što su Srbi zamislili karlobag karlovac viroviticu, kao neku svoju granicu.
    Britima svakako više odgovara srbija kao njihov stari saveznik, no ne zaboravi da je Tony Blair bio jedan od bitnih čimbenika u odluci da se srbija bombardira od strane NATOa. Može srbadija dosta toga raditi, ali ipak postoji granica.

Za izjednačavanje krivnje su krivi i Hrvati, u velikoj mjeri. Svi Hrvati, jedan dio su oni koji su radili za srpske interese (Puhlovski, Pavići, Pusići i ostala orjunaška bagra), ali u isto vrijeme i takozvani domoljubi koji se nisu usudili ni pisnuti, ni raskrinkati orjunašku stoku ni platiti PR kompanije koje bi proizvodile filmove, kampanje i knjige koje bi iznosile istinu. Da ne govorimo o političarima koji se boje svoje sjene, zapravo za svoje karijere.

Dakle, u našem slučaju taj Hitler je bio Slobodan Milošević, i svi oni koji su ga vojno i intelektualno i financijski podržali u tom naumu rušenja jugoslavije, i stvaranja velike srbije djele njegovu krivnju za rat. I sve žrtve rata, ponavljam sve žrtve rata, dakle i one srpske. Jer ne znam koji je to genije u srbiji očekivo, da će samo Hrvati i Bošnjaci imat gubitke, i da Srbi neće imat štete od rata.
    Ma srbadiju nikada nisu zanimale njihove žrtve, njima je to ionako junačka smrt, takvi su svi radikali, pa i četnici. Oni su duboko primitivan i divljački narod koji nema problema umirati za veliku srbiju, takvi su bili i takvi su i danas.

No što je tu je, generalima želim slobodu, jer nisu zaslužili ni dana robije, a kamoli sve ove puste godine i još da im sad to podebljaju, bi bilo stvarno skandalozno.
    U potpunosti se slažem sa tobom, no malo toga je pod kontrolom Hrvatske. Samo da nas ne isporuče srbadiji u nekoj novoj jugoslaviji, onda smo naje*ali.

Prema mojim informacijama iz Haaga, da još jednom ponovim, Gotovina pravno stoji najbolje, Markač najgore. Koliko je sud, usprkos Orieu koji je doista pravnik i vrlo pametan čovjek, političko, a koliko pravno tijelo, vidjet ćemo za tjedan dana.

Gotovinina presuda, prema procjenama ljudi koji su zadnjih nekoliko godina radili u Den Haagu, ne i trebala biti oslobađajuća. Minimum kazne bio bi već odsluženo vrijeme, dakle etiketa krivnje. S druge strane, Gotovina je najveća hrvatska zvijerka na sudu, tako da kazna može biti i veća s obzirom na i nesumnjivo politički karakter suda. Prema, pak, informacijama iz krugova bliskih Gotovini (ne onog pederskog šljama koji godinama zarađuje na fol prikupljanju love za obranu i dignitete i kojekakvim floskulama), već od njegovih prijatelja, Gotovina je odlučio odseliti u Francusku. Prema jednima u stan u Parizu, prema drugima negdje na Korziku. Po meni pametno, jer nema tu što raditi, u zemlji gdje je svakoj politici protivnik i gdje mu je svatko 'prijatelj samo dok ga gleda u oči'.

Čermak stoji nešto lošije, no 'već odsluženo vrijeme' je i opcija za njega. I on je navodno proda većinu stvari u Hrvatskoj i ne namjerava se tu zadržavati.

Markač stoji najgore. Svaka kazna za njega je doživotna, jer je teško bolestan a ni psihički ne stoji dobro. Jedino što ga održava jest to što je sa Čermakom susjed u čelijama pa ima s kim pričati. Uzgred, Gotovina je na drugom katu s kojekakvim luđacima, koljačima iz Srebrenice i istočne Bosne, i nije mu lako.

Dakle, pripremite se na varijantu u kojoj su svi osuđeni za ratni zločin.

Najgore od svih stoji Praljak koji se svojom borbom za 'pravicu' zakopao u kaznu koja bi se mogla brojati desetljećima. Njegova je obrana nakon samo nekoliko tjedana shvatila da je s njim nemoguće razviti pravnički koncept obrane i dogovorno pristala na kompromis prema kojem Praljak sam sebe brani u 70 posto vlastite obrane. I ne mogu se ne sjetiti američke poslovice koja kaže da onaj koji brani sam sebe ima budalu za klijenta. Jedno je biti pametan, a sasvim je drugo biti odvjetnik.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove