+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 1 2 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/38

Tema: Smart Fortress malware

Smart Fortress malware

upravo dobih informaciju da su neki nesretnici jučer sa poznatih hrvatskih portala pokupili malware iz naslova.
    o čemu se radi, možete pročitati ovdje:

http://malwaretips.com/blogs/smart-fortress-2012-virus/

upozorenje:

ako niste imali ovaj slučaj, ništa ne poduzimajte.
    ako jeste, dakle, imali ste nekakvo antivirus skeniranje koje se pojavilo bez vaše volje, onda tek postupajte po članku..

uglavnom, nikad, ali baš NIKAD, ne dopustite nikakvo free online skeniranje računala protiv virusa i ostalog junka...

Linux je zakon.

je što se tiče ovog smeća, ali što se tiče ostalog, puno je manje user friendly od windowsa za početnike i srednje napredne korisnike.

Citiraj Prvotno napisano od Rodica Vidi poruku
    je što se tiče ovog smeća, ali što se tiče ostalog, puno je manje user friendly od windowsa za početnike i srednje napredne korisnike.
    Pa i nije , samo je stvar u tome što smo robovi navika .
    Ja sam sam skinuo i instalirao Ubuntu bez ikakvih pomoći sa strane i to od tada koristim a Win mi idu na živce , em su skupi a spori užas jedan a za viruse su eldorado . Znaš kako se virus osjeća u Linuxu - kao Alisa u zemlji čuda

Zamisli samo da klinci krenu od početka sa Linuxom , koje bi to uštede bile .

Citiraj Prvotno napisano od ljuta trava Vidi poruku
    Zamisli samo da klinci krenu od početka sa Linuxom , koje bi to uštede bile .
    open source još neko vrijeme, a možda i nikad, neće imati aplikacije kvalitetne kao komercijalni os. razlozi su više nego očiti.
    linux ima dobrih aplikacija, ali u mogućnostima su većina okljaštene u osnosu na iste inačice rađene za windows.
    ja sam uvijek na strani open sourcea i tih zajednica entuzijasta, ali za ozbiljnije uredske radove je windows, za ozbiljnije grafičke poslove je mac i osx, a linux je još uvijek broj jedan za serverske tehnologije. 9 od 10 najmoćnijih servera u svijetu koristi linux.

dobro kod linuxa je što imaju live cd za testiranje, pa tko voli, nek izvoli.. moj izbor je bio knoppix, ali mislim da ga nema već odavno..
    Posljednje uređivanje od Rodica : 03-04-2012 at 14:23

Pa u tome i je stvar , uzmi samo izdvajanje jedne države samo kada bi polovica tog novca išla za open source , gdje bi im bio kraj .
    Još kada bi uspjeli postići jednostavnost OS X ....

Ma sve je meni bolje od Win ali nažalost većina okoline je bazirana na njemu . A Win nikada nije niti postojao kao funalni proizvod već poluproizvod koji se skupo naplaćuje .

nije 'love' cd kako je pisalo, tipfeler, ispravila sam..
    dakle, radi se o live cd distribucijama, pokreneš sa cd-a i radiš kao na instaliranom os-u.
    odlična stvar za početnike, ali i za urede u slučaju kontrole i nelegalnih pendžera..

Citiraj Prvotno napisano od Rodica Vidi poruku
    nije 'love' cd kako je pisalo, tipfeler, ispravila sam..
    dakle, radi se o live cd distribucijama, pokreneš sa cd-a i radiš kao na instaliranom os-u.
    odlična stvar za početnike, ali i za urede u slučaju kontrole i nelegalnih pendžera..
    hahahahhaahhaahhaahPendžer OS. hahahahhahhaha

Meni je Solaris isto ok ali je težak sa postavkama

Ma o čemu vi ??
    Sačuvaj Bože Hrvate od srpske dobronamjernosti,bošnjačke merhametli duše i kukuriku vlade

Što ću ja sa ovim sada

download praviti instalirati što li ?? :009:009:009:009
    Sačuvaj Bože Hrvate od srpske dobronamjernosti,bošnjačke merhametli duše i kukuriku vlade

Citiraj Prvotno napisano od mardar Vidi poruku
    Ma o čemu vi ??
    O virusima u operativnim sustavima .

ja sam koristio open source office (mislimda se čak zove open office), i u usporedbi sa MS officom je teško sranje.

a da ne spominjem kada dio kolega koristi jedan, a dio drugi, pa su nekompatibilni u smislu margina i općenitog oblikovanja dokumenata.

Citiraj Prvotno napisano od mardar Vidi poruku
    Što ću ja sa ovim sada

download praviti instalirati što li ?? :009:009:009:009
    Ne otvaraj ništa

Citiraj Prvotno napisano od Graničar Jozo Vidi poruku
    ja sam koristio open source office (mislimda se čak zove open office), i u usporedbi sa MS officom je teško sranje.

a da ne spominjem kada dio kolega koristi jedan, a dio drugi, pa su nekompatibilni u smislu margina i općenitog oblikovanja dokumenata.
    U tome se i radi Ms office paket košta preko 4500 kn a ovaj drugi je besplatan , a ms office je u gotovo 99,99 % računala .
    Ja koristim oo i nikakvih problema , malo vremena za privikavanje i to je to

Meni se ovo dogodilo prije mjesec dana. Došlo mi plakat kad je sve poludilo

Uglavnom, sve je bilo u redu. Virusi očišćeni i ne primjećujen nikakve promjene, valjda je u redu

Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    Meni se ovo dogodilo prije mjesec dana. Došlo mi plakat kad je sve poludilo

Uglavnom, sve je bilo u redu. Virusi očišćeni i ne primjećujen nikakve promjene, valjda je u redu
    u redu je ako ti računalo ne radi piz... mislim, gluposti
    ma u redu je, nije taj virus tako teško očistiti, samo je naporan.

glede officea. ima jedan software kojeg su mi savjetovali drugi forumaši, zove se kingsoft office, najsličniji je ms officeu po alatima.
    pa nije loše probati kao alternativu obzirom da su kontrole legalnog softwarea u bih u tijeku.
    a i u hrvatskoj mogu banuti na vrata jer kotrole nikad nisu ni prestale...

Citiraj Prvotno napisano od ljuta trava Vidi poruku
    Ne otvaraj ništa
    Pa sad mi kažeš ne otvaraj :009:009:009

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove