+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 4 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/69

Tema: Karakteristike naroda koji nas okružuju

Karakteristike naroda koji nas okružuju

Kako gledate na Srbe, muslimane, Slovence, Crnogorce tj. sve narode s kojim smo živjeli u Jugoslaviji a može i ostale Talijane, Mađare...ali prvenstveno ove jugonarode.

probajte zatomit osjećaj neprijateljstva i gorčine i napisati onako kako bi napisali u svom osobnom dnevniku..

znači analiza "naših naroda i narodnosti", britko, neuvijeno, oštro i direktno i nadasve iskreno...

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    slovenci su pizde i šupci ali nikad nismo ratrovali niti su se kuće palile a ljudima rezali vratovi.
    muslimani se kreću od pojma prijatelji pa do pojma koji bi opisivao srbe iako im je trenutno politika takva da prelaze iz skupine protivnici u neprijetelji. nadam se da će se tu stvari poboljšati.
    srbi, nepotrebno išta reći.
    crnogorci podvojeni, srećom malo ih je pa ih ni ne primjećujem.
    talijani su ko cigani, kvarni, podmukli, ako gledaš na politički odnos a jedino mi mađari djeluju kao da su potpuno izliječeni od svih onih pretenzija i napetih odnosa iz povijesti.
    ako mene netko pita.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ali, da moram s nekim pojest, popit, proveselit se, ili ući u neke kombinacije.....ovo ono prije bi to radio sa srbima i muslimanima nego s ovima sa zapada.
    dugotrajna izmješanost je stvorila neke zajedničke načine djelovanja svojstvene svima počev od navike da se okrene runda za sve, preko darežljivosti i gostoljubivosti pa do nekog romantično primitivnog osjećaja za prijateljstvo pojedinaca i povjerenje na riječ, koje još nekako stoluje među ova tri naroda osobito u onom dinaroidnom dijelu.

Ugledni član zlatni_ljiljan avatar
    Datum registracije
    Dec 2010
    Hrvati odlicni,zajebanti,moze se u sve kombinacije s njima,Slavonci posebno dobri a BIH Hrvati VRH jos bolji,Srbi dobri jarani al veliki nacionalisti odnosno chetnici,dao bi ti krvi,jesti ,piti i poslije te strpo u logor i priklo ko machku,ali ko raja su odlichni,Slovenci pichketine klasichne imo sam par puta priliku drugovati s njima,oni se i ne racunaju pod "nashe" narode i narodnosti,ljigavci veliki,Crnogorci isto sto i Shiptari veoma zadrti,primitivni (cast izuzetcima) Makedonce ne znam ni jednom pravog Makedonca poznam samo Shiptare iz Gostivara ...

Slovenci uvijek loši momci u filmu. Nije moguće da su svi takvi. Ja nemam baš takva negativna iskustva s njima. Nisu balkanski razdragani da te jednom rukom grli a drugom kolje ali da su baš neosjetljivi i totalno otuđeni nisu. Bar nisu bili. Distancirani jesu ali ni to nije uvijek loše.

Datum registracije
    Dec 2010
    Normalno da nisu svi,ovo je ono odokativno vaganje naroda,sigurno ima izuzetaka kod svih naroda...

Ne znam baš za Slovence, ali ako su slični Zagorcima i kajkavcima općenito, onda su stvarno stereotipi pogrešni. Općenito znam samo po par primjeraka nekih naroda, pa se neću upustiti u razmatranje, ipak uzorak nije reprezentativan. Međutim, moram reći da su mi Albanci koje poznajem zbilja OK, tako da ne shvaćam zašto ih svi njihovi susjedi organski ne podnose.

Mišljenje se ne stiče na osnovu poznavanja jedinki nego na osnovu generalne slike naroda i ponašanja u određenim situacijama. Poznanstvo ovakvog onakvog Srbina ili Slovenca ništa ne znači.

dakle, da ne palamudim..

Srbi..njihovo ponašanje je uvjetovano njihovom mitomanijom. Dakle, stoljećima već usađivana misoa da su vječite žrtve ali ujedno i najhrabriji što je malo nelogično, jedno s drugim ne ide, onda osjećaj superiornosti koji im je nametnut, nadudost i bahatost..to je odlika većine Srba..da su oni nešto bolji, nešto više itakodalje.

kad se ogoli ta maska i kad ne jebeš 5% tu šaradu, mogu biti dobri ljudi, uz ono opjevano gostoprimstvo koje je svojstveno manje više svim narodima ovdje..može se reć da su u neku ruku prostodušni.

bosanski muslimani..nekad zatvoreni nekad preotvoreni..ili je polumistik ili je pijandura galamdžija, priprosta varalica, znaju bit presrdačni ali to ne proizilazi iz naravi nego je to više obrambeni mehanizam i želja za prihvaćanjem.

uostalom štio bi ja tražio riječi kad je to meša genijalno opisao..u svom romanu Derviš i smrt.

Slovenci..najomraženiji, stisnuti u svom svijetu, kalkulanti, distancirani ali realni, brane svoje, proračunati ali i racionalni..nesrdačni ali ne neosjetljivi.

Crnogorci,.. naduti, bahati, grle te ko rod rođeni a onda ti se rugaju iza leđa..još veći kompleks veličine nego Srbi.

Makedonci..e oni su enigma..kad pričaju ko da ne pričaju, kad su tu ko da nisu tu..nedefinirani..

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    kad bi se uhvatio samo onog ljudskog pristupa u opuštenoj atmosferi, od svih njih sam najbolje vrijeme znao provesti sa muslimanima.
    vole zajebanciju i ne libe se pohvalit dobra zajebanta i igrača. imaju dosta mangupa. da su imali oružje od početka slomili bi srbe.
    da ih je sad postavit na livadu samo s toljagama, ne bi srbima dao ni pola sata.

slovenci su....ima ih svakakvih. čak sam znao upoznati primjerke vrlo slične dinarodinim izljevima srdačnosti ali to su zbilja bili rijetki primjerci.
    imaju srbi tog šarma, laganog primitivizma ali ni u takvim opuštenim situacijama ne mogu se maknuti od onog svog nadmoćnog pristupa, kao da su toliko iskompleksirani i nesigurni u sebe da i sami moraju sebe uvjeravati u nešto. iako za zajebanciju, čašćenje, srdačnost spadaju u gornju grupu naroda.
    makedonsci su čudni.....u skoplju ti cijeli stadion grmi "ubi ustaša" i ustaški pički" a na cesti te ni ne pogledaju.
    ne znam koja im je to fora.
    sa šipcima sam imao iskustava samo u hrvatskoj i mogu reći da nemam loša. moj piljar mi uvijek manje naplati a drugi piljar (koji izraz a?) uvije ubaci još malo voća za kćerku.

ne znam odakle ti ta ideja da bi muslimani slomili Srbe.

oni dapače imaju paničan strah od Srba..

sigurno da je rat bio neravnopravan, uostalom kao i što je to bio slučaj s nama.

ali jedan vukovar se drži u ravnici tri mjeseca protiv svega najboljeg što Srbi imaju u to vrijeme..krema kreme bivše JNA..garijske brigade a njima padaju gradovi u brdima za dva dana..

to je meni neobjašnjivo..

i cijeli rat nisu pomakli srpske linije na par mjesta i to bi obično nakon pomicanja gubili teritorij kojeg su kontrolirali prije svog napada..primjeri od Bihaća do Goražda..

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    e moj inkvi. pa ni 95 rat nije bio ravnopravana. vrs je sama tada imala više teškog oružja nego hv, hvo i a bih zajedno.
    utvrđene položaje. ustrojenu vojsku i velike zalihe ratnog materijala.
    pa i mi smo tek ustrojavanjem gardijskih brigada počinjali postizati pobjede i to u početku ograničene i vremenom i terenom.
    oni osim ljudstva nisu imali bog zna šta.
    oni su doduše mogli vršiti napadna djelovanja na teritoriju gdje smo mi bili u još većoj banani ali u globalu su patili od nedostatka vojne opreme, mehanizacije, stege, ustroja, mobilnosti i ostalih bitnih čimbenika temeljem kojih se postižu pobjede i napredovanja.
    nakon početnih srpskih pobjeda, kad su srbi shvatili da su uzeli što su uzeti mogli i da više neće moći, gotovo 2 godine su utvrđivali položaje.
    bez dovoljne količine teškog oružja, opskrbe, kao i iskustva u konstantnom prodoru ne može se ni očekivati bitniji uspjeh.
    pa i nas su izdobivali isključivo u akcihjama gdje smo ih dočekali spuštenih gaća, na spavanju.

ja i dalje tvrdim, da ih je poslagat na livadu, na ferku, natamburali ih muslimani ko zečeve.
    srbin jednostavno ne zna izdržat pritisak kad je slabiji, malobrojniji, s manje oružja.
    mislim da muslimani više nemaju strah od srba kao naroda nego više frustraciju jer se uvijek pokaže da srbi imaju nekog močćnijeg tko im čuva leđa.
    ono što ja muslimanima zamjeram da poslije svega što se dogodilo oni prema nama imaju gotovo pa isti odnos i svoje frustracije liječe tlačenjem nas.
    ali to je već politička priča. ovdje smo na ipak nižoj razini priče

naveo si dosta istinitih stvari ali si i zapeo u jedna stereotip..o muslimanima kao mudonjama i Srbima kao kukavicama.

ne smimo ponavljat srpsku grešku..kao što kaže Sun Tzu..podcijenit protivnika , to je siguran put u poraz.

Srbi možda uče na svojim greškama...bahatost u ratu se svakome osveti..

ohrabrivaj protivnika u njegovoj misli da je jači

kad si mu blizu pretvaraj se da si daleko.

kad si daleko buči kao da si mu blizu.

napadni ga gdje se osjeća najjačim..

da ovo ne pretvorimo u rat..ali ja ne vjerujem u tu moralno-hrabrestveno-vojničku superiornost muslimana nad Srbima a za to imam puno objektivnih dokaza ali možemo o tome na drugom topicu.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 15-03-2011 at 16:15

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    nisi me shvatio.
    upravo bi ta srpska kurčevitost bez pokrića bila mina na koju bi srbi stali.
    oni još nisu nikad doživjeli stat na crtu nekome toliko jačem od sebe i borit se do kraja.
    to se nije dogodilo ni 1914 jer tko zna omjere snaga taj zna da AU nije bila u tolikoj prednosti, štoviše bili su u minimalnoj prednosti.
    moje mišljenje o ovome o čemu pričamo se više bazira na činjenici da su muslimani do sada naučili što znači stat bez obzira na uspjeh a srbi ne znaju kako je izvući pobjedu teškom mukom u situacijama na granici.

Datum registracije
    Dec 2010
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    ne znam odakle ti ta ideja da bi muslimani slomili Srbe.

oni dapače imaju paničan strah od Srba..

sigurno da je rat bio neravnopravan, uostalom kao i što je to bio slučaj s nama.

ali jedan vukovar se drži u ravnici tri mjeseca protiv svega najboljeg što Srbi imaju u to vrijeme..krema kreme bivše JNA..garijske brigade a njima padaju gradovi u brdima za dva dana..

to je meni neobjašnjivo..

i cijeli rat nisu pomakli srpske linije na par mjesta i to bi obično nakon pomicanja gubili teritorij kojeg su kontrolirali prije svog napada..primjeri od Bihaća do Goražda..

Strah od Srba ?Ovo je izjava godine ,ovo ide u potpis kakav strah ,budi realan malo,najbolji pokazatelj je onaj kad Skorpioni vode na streljanje 4 covjeka i dva djeteta,pa ni ona dva djeteta nisu molila za milost nego su dostojanstveno cekali smrt,neka im Allah dzelesenahu podari dzenetske bashte ,onim drzanjem su pokazali da mi mozes uzeti zivot ali ne i ponos...dok zarobljeni srbi cvile ,preklinju ,mole,imas primjer vojnika VRS-a Perica ,a i onog zarobljenog sa Miljevachkog platoa koji je skicho ko jazavac pred klanje...

Datum registracije
    Dec 2010
    ...i jos spomenes dva grada koja su simboli otpora BIH,dva grada koja su zavila vise srpskih majki u crno nego sva druga ratishta zajedno...

Pa upravo sam spomenuo ta dva grada kao primjer šta bi se dogodilo kad bi izišli iz rovova. Izgubili bi sve. I Goražde i Bihać su spašeni samo posredstvom UN, tj Srbi su stali.

Drugi put kad ste izišli iz rovova nakon Oluje kad su Srbi pucali na svim frontovima, tu su vas opet vratili.

meni nije bilo jasno da Srbi tako lako dođu do Goražda, padnu vam linije za dva dana.

jedna srpska brigada osvoji Srebrenicu.

itd..

al ovo se pretvorilo u ratnu temu..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 16-03-2011 at 10:00

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    nisam siguran da je jedna brigada osvojila srebrenicu. bilo je tu malo više.
    a treba reći i da je kod prodora iz goražda ili iz bihaća, srbima išlo na ruku da su mogli dovesti pojačanja iz bilo kojeg dijela dok bi ovi raspolagali samo s onim što su enklavi imali.
    uostalom, muslimani su svoje enklave koliko toliko branili, obranili ili poginulki pokušavajući a srbi nisu ni u jednom slučaju izdržali okruženje ili nepovoljan taktički položaj.
    štoviše nisu ni pokušavali.
    srbi su jedan od naroda kojima je lakše pobjeć pa poslije sami sebe uvjeravati da ima neka caka na temelju koje se imaju smatrati pobjednicima.
    dok je tako, dobro je.
    i mislim da n egriješimo kad i na ovaj način razgovaramo, jer je tema, mentalni odnos prem nečemu.

jedna brigada, jedna brigada je osvojila Srebrenicu. Na vidjelo su izišli dokumenti o napadu, gdje je srpski prvotni plan bio samo skratiti liniju fronta a onda kad su vidjeli da nema obrane odlučili se na ulazak u Srebrenicu.

jedna brigada ti osvoji grad a unutra par tisuća koliko toliko naoružanih ljudi i poslije te pobiju.

Goražde..za par dan su Srbi bili na ulasku u grad. Pa sjećam se tog očaja. Bilo je gotovo, sve je bilo palo.

Bihać, slična stvar.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 16-03-2011 at 10:12

Datum registracije
    Dec 2010
    jebem ti tehniku napisem komentar od pola metra i onda ga ne mogu poslati

Datum registracije
    Dec 2010
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Pa upravo sam spomenuo ta dva grada kao primjer šta bi se dogodilo kad bi izišli iz rovova. Izgubili bi sve. I Goražde i Bihać su spašeni samo posredstvom UN, tj Srbi su stali.

Drugi put kad ste izišli iz rovova nakon Oluje kad su Srbi pucali na svim frontovima, tu su vas opet vratili.

meni nije bilo jasno da Srbi tako lako dođu do Goražda, padnu vam linije za dva dana.

jedna srpska brigada osvoji Srebrenicu.

itd..

al ovo se pretvorilo u ratnu temu..

Ti stvarno potcjenjujes Armiju BIH to je nevjerovatno Inkvizitore!

Pa jebote meni je pricho covjek iz Posushja Hrvat vojnik HVO koji je negdje dosho na ispomoc meni se cini kod G.Vakufa da mu se krv ledila u zilama kad bi cuo ratni poklic vojnika Armije BIH,i da je bio pripremio bombu da se raznese ako bi postojala mogucnost da bude zarobljen,a imao je veliku dilemu oko toga poshto je veliki vjernik,a samoubistvo je veliki grijeh...kako se olako stancaju rijechi dvadeset i kusur godina poslije,ono kao UN zaustavio,kakav crnjak,sta je to UN zaustavio da mi je znati...

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove