+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 6 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/102

Tema: Kuvarice manje zbori da ti ručak ne zagori-kuvanje, recepti i to

Partibrejker Komari avatar
    Datum registracije
    Feb 2012

Kuvarice manje zbori da ti ručak ne zagori-kuvanje, recepti i to

Šta se kuva?

Ja upravo ispekla kruh

Dakle bilo brašno + malo pure
    mrvu mlika
    žličica soli, mrvu šećera
    kvasac
    voda

smišala, pustila da se digne

i evo ga za po ure vruć domaći kruv

Prvi put čujem da u kruh ide pura. Al' dobro ja i ne pečem baš kruh

Zbog čega to, radi boje, okusa ili oboje?

Eh muško pa zna nešto.Nemam šljiva ni u zamrzivaču ali ja ih napravim sa domaćim pekmezom od šljiva ako je malo gušći, a sam po sebi jeste lakše je oblikovati kuglice .Ja i najmlađa se odvalili ja pravim "onako otprilike" ali evo recepta po kojem sam krenuo

Sastojci 400 g brašna na 1 kg oguljenog krumpira
    2jaja
    2-3 žlice ulja
    oko 1 kg svježih šljiva ili 400 g suhih šljiva
    1 pakiranje krušnih mrvica
    1
    Skuhati krumpir pa ga ispasirati. Dodati 2 jaja, 2-3 žlice ulja, sve izmiješati pa na kraju dodati brašno.
    2
    Na pobrašnjenoj dasci oblikovati štrucu pa sa pobrašnjenim rukama kidati komadiće tijesta, oblikovati tanku pogačicu i u sredini staviti jednu svježu ili jednu suhu šljivu.
    3
    U dublju posudu uliti vode i staviti da zavrije. Kad voda zavrije stavljati u nju po oko 10 formiranih loptica da se kuhaju na srednje jakoj vatri.
    4
    Kad se knedle popnu na površinu vode, kuhati ih još oko 10 minuta.
    5
    Izvaditi ih i uvaljati u predhodno pripremljenoj smjesi koju spremamo tako što u veću tavu stavimo ulje u koje kad se zagrije dodamo odprilike jedno pakiranje krušnih mrvica. Tako ih zajedno popečemo da dobiju smeđkastu boju.
    6
    Svaku izvađenu knedlu sa svih strana uvaljamo u ovu smjesu i stavljamo u plitki tanjur da se ohlade.
    7
    Tek tada tako ohlađene knedle možemo jesti s tim što ih prvo posipamo s šećerom. Suhe šljive prije nego što ih upotrijebimo, držimo 30 minuta u kipućoj vodi da nabubre i omekšaju.

P.S.ja ih jedem tople i odmah dodam šećer u mrvice .I ruke prvo malo nauljim da mi se tjesto ne lijepi nisam ih pobrašnio nikada
    Sačuvaj Bože Hrvate od srpske dobronamjernosti,bošnjačke merhametli duše i kukuriku vlade

Partibrejker Komari avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    Prvi put čujem da u kruh ide pura. Al' dobro ja i ne pečem baš kruh

Zbog čega to, radi boje, okusa ili oboje?
    pura je u stvari kukuruzno brašno

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    knedle sa šljivama?!
    mardar, ja tebe jako volim. al jako, jako.
    Šta ću sada jadan ti sam :009
    Sačuvaj Bože Hrvate od srpske dobronamjernosti,bošnjačke merhametli duše i kukuriku vlade

nema kruva do kruva ispod sača..sve ostalo je loša zamjena..
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Danas svaki osvješten i moderan seljak pravi kruh od crnog brašna, ne znam točno od kojeg točno brašna žena pravi, ali je 100% crno i valja za sve, hoćeš za namazat, hoće udrobit,prismočit,... ja sam čak i tjesteninu izbacio , umjesto makarona upotrjebim taj kruh... a što je zasitan i dijetalan, jedna šnita i bude dovoljno, čak i meso može po tom pitanju zamjeniti.
    Ako koga zanima raspitat ču se šta i kako.

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    kakav je ovo članak pobogu......odnosno kako je to ime, pa pripit član koji dođe pred spavanje na forum vidit će samo poznata slova nešto počinje sa ku...pa je tu v...pa r...pa ice.....
    pa će pomisliti da je došlo do totalnog "opuštanja" na forumu.....pa će to kuvarice u beutu pročitat kao kur.....
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    nema kruva do kruva ispod sača..sve ostalo je loša zamjena..
    e to mi moras objasniti kako se radi ... nisam jos uhvatila mjeru

Imam neke recepte koje bih podijelio s vama.

Jeli to OK?

Ali tražim nešto i zauzvrat. Dakle, šta pravite od svakodnevnih jela za jesti i kako?

Danas ribu ...

Poprzis dosta luka i dodas malo cesnjaka, na to na kolute narezan krompir, mrkvu i dosta persina, pa na to ide riba, pa opet sve ponovis

dodas maslinovo ulje, zacinis, soli, biberom i vegetom i zalijes bijelim vinom

bitno je ne mjesati i to je to

pretpostavljam daje ribi izvađena kost.

Citiraj Prvotno napisano od Graničar Jozo Vidi poruku
    pretpostavljam daje ribi izvađena kost.
    naravno, samo filet ...

ajd pobrisi mi prethodni post ili promjeni opcije da se moze bar pola sata mjenjati post

Citiraj Prvotno napisano od Marta Vidi poruku
    naravno, samo filet ...

ajd pobrisi mi prethodni post ili promjeni opcije da se moze bar pola sata mjenjati post
    pa zar 15 min nije dovoljno?

Znaš, i tih 15 min bi trebalo smanjiti, jer ukoliko se zapišeš ovdje ode ručak.

kako ide sa svježom ribom gore kod tebe?

ima li je uopće i odakle se dovozi?

kako ide sa svježom ribom gore kod tebe?

ima li je uopće i odakle se dovozi?
    ima je, al odakle ju uvoze ni ne pitam ... bolje mi je da ne znam

Imam neke recepte koje bih podijelio s vama.

Jeli to OK?

Ali tražim nešto i zauzvrat. Dakle, šta pravite od svakodnevnih jela za jesti i kako?
    ja ću ti reći što jedemm, a kako spremam, reći ću tek kad ti kažeš svoje ricete što bi podilijo s nami

moj kućni jelovnik je otprilike: 60% bilo meso (piletina, puretina, čak i kunetina!) , 10% riba, 30% crveno meso (teletina, mljevena junetina i nemasna svinjetina)
    bude tu i žaba, rakova riječnih (ako imam sreće), ali i divljači (zečevi, fazani, jarebice i divlje patke).
    uglavnom, sve se sprema na maslinovom ulju, bez maslaca, masti i margarina, sa aromatičnim začinima i povrćem.. ništa posebno, bitno da je ukusno i blago pikantno.
    od šnicli, preko gulaša, punjenih paprika i sarmi, suhog fažola i leće, pa do rižota i ostalih kombinacija sa piletinom ili teletinom. nerijetko je i roštilj na meniju, tjestenina rijetko, kao i pizza, ali burek nešto češće (2x mjesečno) jer ga djeca obožavaju (naročito s coca-colom bljak!)
    juha je skoro pa obavezna, nebitno kakva i od čega, samo da ima u njoj malo povrća i da nije vrlo soparna.
    zelje nikako, osim u obliku zelene salate i mog omiljenog, obožavanog, najukusnijeg jela na svijetu - japraka!

eto, pitaj što te zanima.
    za divljeg zeca naplaćujem ricetu, sve ostalo je džabaleske )
    kolače ne volim praviti, ali nije da ih ne pravim, samo jednostavno mrzim to mackanje i trackanje...

Citiraj Prvotno napisano od Rodica Vidi poruku
    ja ću ti reći što jedemm, a kako spremam, reći ću tek kad ti kažeš svoje ricete što bi podilijo s nami

moj kućni jelovnik je otprilike: 60% bilo meso (piletina, puretina, čak i kunetina!) , 10% riba, 30% crveno meso (teletina, mljevena junetina i nemasna svinjetina)
    bude tu i žaba, rakova riječnih (ako imam sreće), ali i divljači (zečevi, fazani, jarebice i divlje patke).
    uglavnom, sve se sprema na maslinovom ulju, bez maslaca, masti i margarina, sa aromatičnim začinima i povrćem.. ništa posebno, bitno da je ukusno i blago pikantno.
    od šnicli, preko gulaša, punjenih paprika i sarmi, suhog fažola i leće, pa do rižota i ostalih kombinacija sa piletinom ili teletinom. nerijetko je i roštilj na meniju, tjestenina rijetko, kao i pizza, ali burek nešto češće (2x mjesečno) jer ga djeca obožavaju (naročito s coca-colom bljak!)
    juha je skoro pa obavezna, nebitno kakva i od čega, samo da ima u njoj malo povrća i da nije vrlo soparna.
    zelje nikako, osim u obliku zelene salate i mog omiljenog, obožavanog, najukusnijeg jela na svijetu - japraka!

eto, pitaj što te zanima.
    za divljeg zeca naplaćujem ricetu, sve ostalo je džabaleske )
    kolače ne volim praviti, ali nije da ih ne pravim, samo jednostavno mrzim to mackanje i trackanje...
    Ajme , pa ti cijelu ostavu javno postavi .

pepeljare na nosu, kalkulator u ruci a dečko tek u snovima
    Datum registracije
    Feb 2012
    gulaš

prvo izrežemo 300 g slanine na kockice i popržimo, onda dodamo kilograma narezanog mesa i popržimo
    dodamo pola kile narezanog crvenog luka i dinstamo dok se luk ne počme raspadati,
    dodamo češnjaka, žlicu slatke crvene paprike, malu žličicu ljute crvene paprike na vrh noža kima, malo limunove korice , lovorov list i dvije oguljene rajčice
    posolimo, popaprimo
    zalijemo s dva deca vina
    kuhamo na vrlo laganoj vatri dva sata

služimo uz palentu, njoke ili knedle od kruha

to te ja pitam..nikakvo filozofiranje..
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove