+ Odgovori na temu
Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 4 5 6
Prikaz rezultata str. 101/102

Tema: Kuvarice manje zbori da ti ručak ne zagori-kuvanje, recepti i to

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4

originalni recept ovdje

ja sam umjesto rogača stavila mljevene lješnjake (mogu i bademi, orasi, kokosovo brašno) i žlicu kave.
    količinu šećera smanjila sam na pola (3 šalice umjesto 6).
    u ovoj verziji napravila sam čokoladnu glazuru, ali dobro izgleda i u originalu (uzmete kalupe za Božićne kolače i igrate se s njima . )

* za čokoladnu glazuru vam treba 4-5 žlica mlijeka, žlica maslaca i 150 g čokolade. otopite na laganoj vatri i dobro izmiješate da dobijete gustu kremu. ako koristite samo čokoladu, ona se okameni na vrhu i nije sjajna. netko i to voli, ja više volim ovako kao na slici.

edit: prije stavljanja glazure na kolaču zarežete kocke. prelijete glazurom i prije serviranja izrežete kocke do kraja.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    http://www.topwithcinnamon.com/

fora blog... skoro su sve kolači, keksi i kurhovi, ali ima i nekih dobrih recepata za slana jela kao npr. juha od ispečenih rajčica i izgrilanih paprika:

Dobra ideja za ponekad zamijenit običnu 'krem' juhu od pomadora... doduše, ima i duplo više posla...

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove