+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 37 1 2 3 11 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/735

Tema: Makedonija

Banned
    Datum registracije
    Jul 2011

Makedonija

Dali bi mogao Čkembar iz Bitole da napiše kakvo je trenutno stanje na makedonskoj sceni, meni ovo rivalstvo na košarci MZT-Family Aerodrom vs. Rabotnički-City Park Boys je predobro za zemlju s toliko stanovnika...

Bio je jedan dobar tekst na starom forumu herceg-bosna.org

Sloga Jugomagnat,il sad Shkupi to je klub za kojeg navijaju albanci.Oni su bili jedan od tih klubova sto su bili izbaceni lani zbog bojkota.Tak sad igraju 4 ligu.Makedonija GP,navijaju za njih ljudi iz naselja Gjorce Petrov.Njihova navijacka skupina se zove Lavovi.Sad su 3 ligasi,jer su i oni bili izbaceni,a prije 2 godine bili prvaci.Rabotnicki to ti je jedan klub koji radi kvalitetno,stvarno su odlicni.I od kad su ostali bez glavnog spozora(Trifun Kostovski) kad je ovaj dosao u Vardar nisu propali.Dapace ostali su na vrhu i sve godini su nas najbolji predstavnik u Europi.Skola radi odlicno,imaju sponzora,al nemaju ono najbitnije-navijaci.Vardar je najpopularniji klub u Skopju.Na zalost je sve manje i manje popularan.Vec 7-8 godina nema ga nigdje,a ojacali su FA(Family Aerodrom- navijaju za MZT Skopje) i CPB(City Park Boys- za Rabotnicki).To su kosarkaski navijaci iz razlicitih djelova grada.U nogometu uglavnom navijaju za Vardar,al ne dolaze na tribine jer mnogi od njih se ne podnose i ne zele bit zajedno na istom mjestu.CPB su iz Karpos,Gjorgje Petrov,Centar u zadnje vrijeme Cair,Butel i Kisela Voda, dok iz FA Aerodrom,Madzari,Lisice i Novo Lisice....Na njihovu zadnju utakmcu je bilo 6000 ljudi od kojih 1500 CPB,1500 FA i 1500 obicni gledatelji.U zadnjih 4-5 godina rivalstvo je eksliralo,prije toga isli su zajedno na Vardar i poslje utakmice jedni na jednu stranu,drugi na drugu.Pa cak i sad u njihovim redovima imas puno Komita,al je sve veci broj onih koji pripadaju iskljucivo na jednu grupu.
    To ti je skopska navijacka scena..........najkompliciranija na svijetu.Ovo ti je samo skracena vezrija,pa sad ti vidi............
    Zaboravio sam spomenuti i Pirate.Oni navijaju na Skopje.Svi su iz Avtokomanda,maalski klub,kao i Makedonija GP.

Sukob City Park Boys - Rabotnički u Prilepu s Majmuni - Pobeda...

Zadnje izdanje Family Aerodrom - MZT Skopje...

Posljednje uređivanje od alekgreat : 22-01-2013 at 18:10

Ugledni član alekgreat avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Za pochetak sveze intrvju Chkembari .. http://mak-tifo.mk/index.php/intervj...ri-bitola.html

najinteresnije ..

.. Официјално Чкембари немаат никаков контакт со ниедна група од странство, но постојат контакти кој се засновани на лична основа помеѓу Чкембари и Торцида Сплит. Тоа се должи на големото пријателство стекнато од многу одамна помеѓу лидерот на Торцида Жан Ојданич и еден од најстарите Чкембари, Монголот. Кога Торцида гостуваше во Атина на натпреварот Аек-Хајдук, навивачите на Хајдук имаа пауза покрај Битола па тогаш се случи и размена на некој навивачки реквизити, Чкембари ги снабдија Хрватите со вино,пиво и слично. Значи освен ова лично пријателство и тесен контакт со Торцида не постојат други контакти со групи од странство.

Nadam se da Makedonski jezik neche biti veliki problem a ako ima nejasnotije tu sam .. Pokushachu da sklepam neshto o chitavoj Mak tifo sceni ovih godina iako Argentino i Alan Ford su iskreno prevelik zalogaj po tom pitanju
    CHKEMBARI VERNI DO GROBA ! 36,

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    jedna mi stvar nije jasna kod makedonaca. na repki, u gradu sve fino, normalno, bez ikakvih neprijateljstava. na stadionu, svi grme i jebu ti majku ustašku. ali svi.
    čkembari na lijevoj strani, komiti na desnoj, a obični gledaoci preko puta.
    onda čkembari počnu jebat mater komitima, pa ima ovi vrate....
    pa se to preko ograde, stežu šake, upiru prsti.....
    poslije tekme opet ništa.
    nikakvih neprijateljstva, ni pokušaja...ništa.
    čak ni oni koji su kao pojedinci sami morali ići kroz mase makedonaca..ništa,
    nije čak ni bilo da se pokušaju riješiti zalutali pojedinci, a moglo se. nema ni krivih pogleda, ni jebanja majki....kao da je onih 90 misnuta jedna stvarnost a prije i poslije druga.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Datum registracije
    Feb 2012
    Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    jedna mi stvar nije jasna kod makedonaca. na repki, u gradu sve fino, normalno, bez ikakvih neprijateljstava. na stadionu, svi grme i jebu ti majku ustašku. ali svi.
    čkembari na lijevoj strani, komiti na desnoj, a obični gledaoci preko puta.
    onda čkembari počnu jebat mater komitima, pa ima ovi vrate....
    pa se to preko ograde, stežu šake, upiru prsti.....
    poslije tekme opet ništa.
    nikakvih neprijateljstva, ni pokušaja...ništa.
    čak ni oni koji su kao pojedinci sami morali ići kroz mase makedonaca..ništa,
    nije čak ni bilo da se pokušaju riješiti zalutali pojedinci, a moglo se. nema ni krivih pogleda, ni jebanja majki....kao da je onih 90 misnuta jedna stvarnost a prije i poslije druga.
    Dobro si primetio verovatno sudechi po tvom lichnom iskustvu ali to je vishe Skopska nego Makedonska realnost. Nisam bio tad ali znam da je bilo 100 tinak Ckembara i mozda je delovalo bash tako da su svi isti ali nije bash .. Makedonski fenomen je da Skopje iako glavni grad je blizu Srbije i masa ljudi su prosrpski orijentisani pored isto nemalog broja Srba koji tu zive ( setite se skore tuche u vozu izmedju delija iz Kumanova i grobara iz Skopje ) .. e sad kod nas zadnje shta se secham u vezi "Ustasha" je na rukometu kad nas sudac iz Hrvatske pocheo kraditi da su neki klinci pocheli klicati neshto slicho ali odjednom grubo opomenuti da zachepe. Inache to je josh nasha rak rana kad neko dodje u dresu Zvezde ili Partizana ali u jako malom broju zadnjih godina sveden na par ljudi ..

Shta se pretnji tiche verojatno je tada bilo vishe obicnih navijacha jer i Komiti bojkotuju repku mislim nekoliko godina a ipak je Skopje po meni hmmm vishe manje fake grad ali ne bih o tome puno jer svako treba da vishe pishe o sebi osobno i svom iskustvu,
    poz

Kad si to vec Capo konstantirao odmah sam se sjetio prijateljske utakmice 2004. u Skoplju,prvo su igrali mladi na stadionu koji je nazvan po poginulom predsjedniku Trajkovskom i na tom stadionu nam prilaze nekakvi kao skinsi i govore nam vidimo se braco veceras na gradskom stadionu da bi ih kasnije pred vecernju utakmicu vidjeli pred stadionom kako iza murije urlicu ubi ustasu.
    BBB,30,200+ -

Datum registracije
    Feb 2012
    Citiraj Prvotno napisano od dzis Vidi poruku
    Kad si to vec Capo konstantirao odmah sam se sjetio prijateljske utakmice 2004. u Skoplju,prvo su igrali mladi na stadionu koji je nazvan po poginulom predsjedniku Trajkovskom i na tom stadionu nam prilaze nekakvi kao skinsi i govore nam vidimo se braco veceras na gradskom stadionu da bi ih kasnije pred vecernju utakmicu vidjeli pred stadionom kako iza murije urlicu ubi ustasu.
    eh jebi ga

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od alekgreat Vidi poruku
    Dobro si primetio verovatno sudechi po tvom lichnom iskustvu ali to je vishe Skopska nego Makedonska realnost. Nisam bio tad ali znam da je bilo 100 tinak Ckembara i mozda je delovalo bash tako da su svi isti ali nije bash .. Makedonski fenomen je da Skopje iako glavni grad je blizu Srbije i masa ljudi su prosrpski orijentisani pored isto nemalog broja Srba koji tu zive ( setite se skore tuche u vozu izmedju delija iz Kumanova i grobara iz Skopje ) .. e sad kod nas zadnje shta se secham u vezi "Ustasha" je na rukometu kad nas sudac iz Hrvatske pocheo kraditi da su neki klinci pocheli klicati neshto slicho ali odjednom grubo opomenuti da zachepe. Inache to je josh nasha rak rana kad neko dodje u dresu Zvezde ili Partizana ali u jako malom broju zadnjih godina sveden na par ljudi ..

Shta se pretnji tiche verojatno je tada bilo vishe obicnih navijacha jer i Komiti bojkotuju repku mislim nekoliko godina a ipak je Skopje po meni hmmm vishe manje fake grad ali ne bih o tome puno jer svako treba da vishe pishe o sebi osobno i svom iskustvu,
    poz
    ma to je bilo više kao na utakmici se toliko ljudi uspale da sve negativno izbace iz sebe, pa bi neupućen čovjek pomislio da će poslije tekme doći do masakra a zapravo nigdje se nije osjetilo neprijateljstvo van stadiona ni prije ni poslije.
    čak ni na tribini, sve te uvrede nisu toliko djelovale kao namjera nego kao dio folklora.

Datum registracije
    Feb 2012
    Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    ma to je bilo više kao na utakmici se toliko ljudi uspale da sve negativno izbace iz sebe, pa bi neupućen čovjek pomislio da će poslije tekme doći do masakra a zapravo nigdje se nije osjetilo neprijateljstvo van stadiona ni prije ni poslije.
    čak ni na tribini, sve te uvrede nisu toliko djelovale kao namjera nego kao dio folklora.
    da bash tako ..

Vardar - Teteks

Navijač Vojvodine, 26god, 50+

dobri komiti.lep kop.

Da nisu napravili ovo Orthodox Power ne bi ih pohvalio, priznaj!

@alekgreat

Da li je dozvoljen odlazak Komita u Tetovo protiv Škendije?

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    čekaj malo...koji je ovo stadion. pa to nije vardarov

Ne, to je stadion u naselju Gjorče Petrov.Na njemu igraju sad igraju domaće.

Jel znate Komiti, hoće se igrati utakmica Vardar-Dinamo u Skopju, prijateljska u 4 mjesecu???
    Dinamo i OI!, to je život moj!!!
    BBB ZG, 32 godine, 240+ gostovanja

Banned
    Datum registracije
    Jul 2011
    Citiraj Prvotno napisano od ... Vidi poruku
    Jel znate Komiti, hoće se igrati utakmica Vardar-Dinamo u Skopju, prijateljska u 4 mjesecu???
    Baš sam R... neki dan u klubu navijača s ekipom spominjal ovu tekmu, kad je delegacija Vardara bila u prosincu u gostima u klubu dogovor je načelno prolongiran za sastanak gradonačelnika Skopja i Zagreba. Prvotni dogovor je bil da se igra 25.travnja u srijedu jer svi ostali termini su popunjeni, ali pošto kasne radovi na stadionu Filip drugi vrlo lako je moguće da se odigra utakmica za vikend 21/22.srpnja kad bi službeno Vardar slavil 65.godina postojanja.
    Nebi me čudilo da se nakraju sve to izjalovi, kao i ona utakmica koja se trebala igrati s Prištinom na Kosovu 2010.g !

Citiraj Prvotno napisano od pg081 Vidi poruku

Ovo su utakmice iz druge lige, Čelik je prvi i sigurno ulazi u prvu ligu a Zabjelo ima tri boda manje od trećeg mjesta koje vodi u baraž za prvu ligu.
    Stvarno fascinantno je pogledati ove slike iz Nikšića, grad preko 60.000 ljudi da ima dvije navijačke skupine Vojvode 1988 i Fap Mašinu 1996 + podružnice Delija i Grobara. Meni je tužno gledati ovo kaj se trenutno dešava u hrvatskom nogometu da jedan derbi još iz 80-ih godina, Osijek - Cibalia privuče samo 1.600 gledatelja od čega 45% čine ultra-navijači (Osijek 90.000 stan., a Vinkovci 35.000 stan.), a recimo utakmica Sutjeska - Budućnost preko 4.000 navijača... sjajno za C.Goru .

Manijaci na sjeveru Grbavice oduševili i brojem i navijanjem...

Evo malo makedonskih navijača iz dvorane košarka, fenomenalni su mi... ovi naši kreteni u hrvatskoj košarci su nas unazadili 30 godina, maksimano udaljavaju navijače iz dvorana, zato se makedoncima to vrača na reprezentativnom planu... City Park Boys (Rabotnički), Aerodrom Family (MZT Skopje) i Kumani (Kumanovo)

Datum registracije
    Feb 2012
    Citiraj Prvotno napisano od alan ford Vidi poruku
    @alekgreat

Da li je dozvoljen odlazak Komita u Tetovo protiv Škendije?
    Kod nas je na snazi Zabrana za sva organizovana gostovanja a sa pogorshanjem situacije u Skopje, Tetovo i Gostivar ( preko 30 incidenata za nekoliko dana ) neshto koa mali ulichni rat mislim da che ovo gostovanje biti Mission impossible ..

Inache stadion je Boris Trajkovski u naselje Chento gde igra FK Madjari a Vojvode doshli autima

Da, sad sam video da sam pogrešio. Početkom sezone su igrali na novom stadionu Areni, pa su prešli u Gjorče Petrov:

A sada su na ovom:

http://wikimapia.org/#lat=42.0004368...&z=17&l=56&m=b

Šta je razlog što Vardar menja stadione? Pretpostavljam da su svesni da ne mogu napuniti deseti deo novog stadiona na domaćim tekmama, pa im ovako odgovara da im na manjem stadionu navijači napune tribinu i stvore bolju atmosferu!

Banned
    Datum registracije
    Jul 2011
    @alekgreat

U kakvim ste vi odnosima s susjedima iz Ohrida; Ribarima http://www.youtube.com/watch?v=5eYTz...eature=related

vidim da su i dalje aktivni na rukometu, košarci i nogometu.

Ljudima koji ne prate mak tifo scenu pola navijačkih grupa je ne poznato, ponekad niti ja ne mogu pohvatati konce... recimo ovi Pirati Skopje 1992 prate samo RK Metalurg ili idu i na druge sportove, koliko u samom gradu Skopje ima navijačkih grupa na svim tim momčadskim sportovima. Naravno nadam se Komitima i Piratima na final fouru Seha lige Zagrebu.

Kakva je situacija s navijačkim grupama albanske manjine u Makedoniji... čitam da je eskaliralo nasilje na zapadu zemlje u Tetovu i Gostivaru !
    http://www.advance.hr/vijesti/etnick...j-ozlijedenih/

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove