+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1 2 3 4 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/103

Tema: navijači kroz razdoblja i popularna odjeća

O.k. za okretanje spitke...ali kako to da je ekipa iz ZG vratila spitke u 90-im na normalu dok je Torca još neko vrijeme imala naopako...gdje je puklo...potreba za razlikovanjem Boysa od Torce...kao svi su skinsi- takav si?... FF film je čuda napravio kad je izašao...posljedice se vide i danas (debelo)... početkom devedestih je bio film Romper Stomper, jel bilo nešto takvo u to vrijeme a da je utjecalo stil kao FF?

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    sjećam se da su do dugo u devedesete ljudi iz splita nosili one traper jakne podstavljene krznom, odnosno kragna je bila od krzna.
    negdje 89-90 su se pojavile (bar u zagrebu) traperice sa trakama na nogama na šavu sa strane, ali to je bila opća moda mlađe a kako je tih godina bio veći broj klinaca na tribini nego danas bio je povećan i broj ljudi koji su nosili takve traperice.
    tako je jedini djir su u drugoj polovici 80 tih i 90 tih su bile te dvi jakete i nesican se da sam ikad i ima neku drugu tih 15 godina osim klasicne jeans jakete (naravno levisove isto kao i rebatinke).sta se tice ove sa krznom nju su prvi poceli nosit pomorci ako se dobro sican i dosta toga su oni nosili iz vanjskog djira u grad (primjer uvik se motala afrika ha ha za razliku od drugih krajeva sa sjevera ) a spice su bile broj jedan -shema italija ili peskavanje svercera na peristilu tako da mi je prakticki prva bila 3 broja veca pa san je mora prodat pa kupit svoju velicinu ha ha ,neki su odjebali djir tj vecina ali ja je i dan danas nosim s guštom u novom djiru fred perija berija i sl ...jebiga osjecajan sam na neke stvari ha ha,
    PS-VOX je bija modni guru u to vrime
    torca st-38-100+-i pape i dida bili su torcida

Ugledni član Footie Fan avatar
    Datum registracije
    Sep 2011
    Ja sam 80 i neke tako lepo uklopio jarko zelenu fajerku sa kapuljačom boje engleske trave posle kiše sa narandžastom maramom boje prosečnog navijača holandske reprezentacije da je posle nekih sranja po gradu, gde nas je bilo skoro 2000, u voki-toki samo išlo "traži ćelavog u drečavoj zelenoj jakni sa narandžastom maramom".
    Posle sam se čudio što baš mene i gde samo mene?!
    Ali, mnogo lepa jakna bila, nespecifična fajerka, jarko zelena sa postavljenom crno-belom kapuljačom.
    A, tek one montare...Kad se nasloniš na žičanu ogradu i puffff...Ode perje..
    Dolomite jaknice bile redje i preforsirane..
    No, ja sam imao tu sreću da još ranih 80-tih u kraju slušam priče o eng modi, muzici, modsima, skinsima, pankerima, od strane legendarnog BGD pankera Rose koji je na sebi tada imao Fred Perry i 30 godina kasnije moram da priznam da imam fetiš prema svemu što je FP, BS, Lambretta, Lyle & Scott, Paul Smith, Sonneti, Burberry, RL, Ted Baker.. Neko voli tehniku, neko lepe automobile ali ja sam srećan kao malo dete sa par lepih stvarčica. Meni za dušu, ne da se mrštim da sam neki huligan u tome, već da se lepo osećam.
    camo ctoka, 42, 40+

Super ugledni član exx avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Citiraj Prvotno napisano od Mato Jajalo Vidi poruku
    O.k. za okretanje spitke...ali kako to da je ekipa iz ZG vratila spitke u 90-im na normalu dok je Torca još neko vrijeme imala naopako...gdje je puklo...potreba za razlikovanjem Boysa od Torce...kao svi su skinsi- takav si?... FF film je čuda napravio kad je izašao...posljedice se vide i danas (debelo)... početkom devedestih je bio film Romper Stomper, jel bilo nešto takvo u to vrijeme a da je utjecalo stil kao FF?
    Početkom 90ih unutar BBB stvari je preuzela nova generacija,pri čemu smo se najviše oslanjali i imali najveću podršku od dečki iz i oko ekipe ZG 80,koji su još krajem 88,89 de facto izbacili spitke i počeki sa nekim casual oblačenjem ( doduše,nije to bilo ni blizu današnjeg casuala-sportska obleka tada jakih marki,traperice itd, a prilično im je u tome pomoglo i jednomjesečno boravljenje pojedinaca iz te ekipe sa englezima na SP u Italiji). Nova generacija,nove ideje,plus naravno želja da se izbjegne murja koja je tad posebno pazila na spitke kao neki znak raspoznavanja navijača..zahvaljujući tom uspjeli smo izvest mnoge akcije i ostat neopaženi "prilikom izvlačenja"...Nakon 95-te je casual pokret definitivno uselio na ove prostore kao vodeći.

Citiraj Prvotno napisano od Footie Fan Vidi poruku
    Ja sam 80 i neke tako lepo uklopio jarko zelenu fajerku sa kapuljačom boje engleske trave posle kiše sa narandžastom maramom boje prosečnog navijača holandske reprezentacije da je posle nekih sranja po gradu, gde nas je bilo skoro 2000, u voki-toki samo išlo "traži ćelavog u drečavoj zelenoj jakni sa narandžastom maramom".
    Posle sam se čudio što baš mene i gde samo mene?!
    Ali, mnogo lepa jakna bila, nespecifična fajerka, jarko zelena sa postavljenom crno-belom kapuljačom.
    A, tek one montare...Kad se nasloniš na žičanu ogradu i puffff...Ode perje..
    Dolomite jaknice bile redje i preforsirane..
    No, ja sam imao tu sreću da još ranih 80-tih u kraju slušam priče o eng modi, muzici, modsima, skinsima, pankerima, od strane legendarnog BGD pankera Rose koji je na sebi tada imao Fred Perry i 30 godina kasnije moram da priznam da imam fetiš prema svemu što je FP, BS, Lambretta, Lyle & Scott, Paul Smith, Sonneti, Burberry, RL, Ted Baker.. Neko voli tehniku, neko lepe automobile ali ja sam srećan kao malo dete sa par lepih stvarčica. Meni za dušu, ne da se mrštim da sam neki huligan u tome, već da se lepo osećam.
    šta je Torca bila za navijaštvo,ti si bia za FF i bile patike na ovim prostorima ...ha ha ha
    torcida,45,45

Datum registracije
    Sep 2011
    Citiraj Prvotno napisano od bandira Vidi poruku
    šta je Torca bila za navijaštvo,ti si bia za FF i bile patike na ovim prostorima ...ha ha ha
    Ma, najbolje da sam se tako oblačio 80-tih..Trst, komisioni i šaneri bili su maksimum za ono vreme...Mada je sa šanerima bilo nezgodno. Kupiš Hugo Boss original i onda ti posle prvog pranja otpadnu H, B, i oba S..A, tek turski Kappa džemperi - izuzetno popularni medju mladjim pripadnicima civilnog MUP-a.

Tek kada sam se dokopao Engleske krajem 80-tih počelo je uživanje..Radiš, zaradiš, kupiš..a, ne "mama tata daj pare" ili ja tebi dva dekrana radio kasetofona,ti meni Enrico Coveri jaknu
    camo ctoka, 42, 40+

Ma, najbolje da sam se tako oblačio 80-tih..Trst, komisioni i šaneri bili su maksimum za ono vreme...Mada je sa šanerima bilo nezgodno. Kupiš Hugo Boss original i onda ti posle prvog pranja otpadnu H, B, i oba S..A, tek turski Kappa džemperi - izuzetno popularni medju mladjim pripadnicima civilnog MUP-a.

Tek kada sam se dokopao Engleske krajem 80-tih počelo je uživanje..Radiš, zaradiš, kupiš..a, ne "mama tata daj pare" ili ja tebi dva dekrana radio kasetofona,ti meni Enrico Coveri jaknu
    više danas tinejđeri dobiju džeparca u 2 vikenda,nego ja cilo djetinjstvo.

Sićaš se Trsta i cige šta je iz auta prodava kožne jakne uz obvezatno paljenje unutrašnje strane upaljačem da bi dokazao da je prava koža? ha ha
    torcida,45,45

Datum registracije
    Sep 2011
    Ja se, Bogami, sećam da zamalo i tamo da se čovek potuče...Odeš u opušteni šoping ( i to sa jednim članom RS grupe Winners) i u jednoj automehaničarskoj radnji snimimo prelepu svilenu britansku zastavu i jednu St. George-a, te udjemo da pitamo da nam ih prodaju, a ovi kad su provalili da smo iz YU, počnu da se koče i da nas teraju napolje, dok smo i nas dvojica, u naponu mrštenja, odlučili da se nedamo..Naše realno batinanje je sprečio neki matoriji mehaničar a koliko smo razumeli njima je više bila muka od ljudi iz YU..
    Ko ih jebe, kad nisu držali butik ili tezgu ko svi pametni tršćani..
    camo ctoka, 42, 40+

Datum registracije
    Sep 2011
    Nego, jer neko ovde nosio "vijetnamku" onda, u ono vreme? Ja nisam, ali ima i danas ljudi koji hvale to sivo-maslinasto čudo..
    camo ctoka, 42, 40+

Nego, jer neko ovde nosio "vijetnamku" onda, u ono vreme? Ja nisam, ali ima i danas ljudi koji hvale to sivo-maslinasto čudo..
    Ima je,al za naše podneblje u Dalmaciji je previše zimska.To bi nama došlo ka kaput.Moga si je nosit misec,dva u godini,za razliku od spitfajerice u kojoj si bia skoro pola godine.

Spitfajerica taman za gostovanja,topla,lagana,idealna za jastuk u kupeu...
    torcida,45,45

Spitfajerica, najbolja jakna ikada i dan danas se ne skidam iz nje...
    Dinamo i OI!, to je život moj!!!
    BBB ZG, 32 godine, 240+ gostovanja

Trotocki puno bolje ti stoji komandosica pogotovo kada ti flasa zestokog stane u dzep.
    BBB,30,200+ -

Datum registracije
    Sep 2011
    Citiraj Prvotno napisano od bandira Vidi poruku
    Ima je,al za naše podneblje u Dalmaciji je previše zimska.To bi nama došlo ka kaput.Moga si je nosit misec,dva u godini,za razliku od spitfajerice u kojoj si bia skoro pola godine.

Spitfajerica taman za gostovanja,topla,lagana,idealna za jastuk u kupeu...
    Fajerka je mogla i bolje da primi pendrek u nekim blažim situacijama. Npr. ako panduri krenu mahnito, polu-vaspitno a više stihijski, da vitlaju po kupeu u vozu, a ti se sklupčaš kao kornjača, nema TV Shop-a koji bi je izreklamirao kako dolikuje
    camo ctoka, 42, 40+

Super ugledni član interceptor avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Zato mi je najdraži period bio ono početak 80.-ih.(80-83) Modno navijački smo bili neopterećeni. Imaš ono neku kratku "zdravu" majicu. Otkidaš joj i one rukave pa da se istaknu bicepsi.Šta si oskudnije djelovao po tom pitanju,tako si bio veći mangup.To bi bilo ljetno izdanje.
    Svoju spicu sam zaradio,tako šta sam radio sezonski posao.Donijela mi prijateljica iz Italije. Jbmti koje oduševljenje i razočarenje Donijela ona meni crnu kako sam i tražio ali postava je bila zelena...Koji moj propust ne napominjanja za postavu? Bilo je momaka koji su nosili vijetnamke.Sjećam se našeg Šanguta u toj jaketi.Dakako, ono što su odijevali ti naši stariji mi smo ih mlađi uvijek nastojali kopirati.
    Vox je bio modni navijački mačak. Ide on jednom preko Rive i meni za oko zapnu njegove Doxiderice. Bile mi čak ono i nezgrapne za vidit ih,ali brzo me uhvatila želja da i ja sebi uzmem.To baš nije bilo lako,ali ostvarilo se...
    Torcida-old school 45

Citiraj Prvotno napisano od dzis Vidi poruku
    Trotocki puno bolje ti stoji komandosica pogotovo kada ti flasa zestokog stane u dzep.
    stane i u spitku svašta...ekonomski isplativa jakna...

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4

a evo kako izgleda torcida u casual izdanju u vrijeme najveće eksplozije "casual" mode u hrvatskoj
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Nije loše...ali gdje su bile patike?

Citiraj Prvotno napisano od dalton Vidi poruku
    tako je jedini djir su u drugoj polovici 80 tih i 90 tih su bile te dvi jakete i nesican se da sam ikad i ima neku drugu tih 15 godina osim klasicne jeans jakete (naravno levisove isto kao i rebatinke).sta se tice ove sa krznom nju su prvi poceli nosit pomorci ako se dobro sican i dosta toga su oni nosili iz vanjskog djira u grad (primjer uvik se motala afrika ha ha za razliku od drugih krajeva sa sjevera ) a spice su bile broj jedan -shema italija ili peskavanje svercera na peristilu tako da mi je prakticki prva bila 3 broja veca pa san je mora prodat pa kupit svoju velicinu ha ha ,neki su odjebali djir tj vecina ali ja je i dan danas nosim s guštom u novom djiru fred perija berija i sl ...jebiga osjecajan sam na neke stvari ha ha,
    PS-VOX je bija modni guru u to vrime
    da ti modni guru odgovori....
    bila je još jedna, meni draga jaketa, a u Splitu se zvala tankerica, netko je već spomenuo "vietnamku" mislim da je to to...

sićam se kad sam prvu ukra sa Saratoge (nosač aviona bio u posjetu Splitu), di češ veće sriće, još je imala broj priko leđa, nešto u stilu L-1538...

tankerica i Zipo u pađe, sa original žigom US Navy...

_bio je jedan meni dragi lik na Torcidi, po nadimku Morrison, jer je bija pljunuti Jimmy ...
    on nije izlazija iz nje, svih tih godina...
    Posljednje uređivanje od Vox populi : 22-03-2012 at 22:35
    Old School

Vijetnamka, tankerica, komandosica...ista jakna.
    Također jedan od dražih odjevnih predmeta...

torca st-38-100+-i pape i dida bili su torcida

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove