+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 4 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/69

Tema: Hoće li srpska nacionalna manjina, ikad bit u stanju prihvatit svoju domovinu RH?

Hoće li srpska nacionalna manjina, ikad bit u stanju prihvatit svoju domovinu RH?

http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex...i-postali-Hrbi

Čitajući ovog krajnje iskompleksiranog parazita, čisto sumnjam, jer kao što znamo Srbi i Istina tj HR domovina, su bliski kao polarni medvjed i pustinja.

Glasajte u ovoj anketi pored bezveze za bilo koju stranku, pa ćete vidjet da su DSS-Koštunica, SNS-Nikolić, te SRS-Šešelj uvjerljivo najjače stranke u toj anketi, i to i nije neki problem ako se ne zna kakva je politika tih stranaka, i koliko su one ostale začahurene u mitovima o ustašama, i naravno 1990ima, gdje neki i dalje otvoreno sanjaju o karlobagu-karlovcu-virovitici! I što je najgore, na izborima će rezultati bit slični ovima, nekako sam siguran da će gospon Jovo YUsipovića izgubit strateškog partnera za svoju politiku, predcednika Borisa Tadića. Naravno, nakon što se završe sljedeći parlamentarni izbori u srbiji, iskreno nitko sretniji od mene, da se razbije ova jugonostalgična atmosfera konačno.

Samo mi nije jasno, gdje to profesor Svetozar vidi u HR ultra nacionalističke pokrete, i stranke koje mogu osvojit na konto endehazijevske politike ovliko glasova kao u srbiji, SRS, ili DSS, ili SNS. Ja ne znam niti jednu stranku u HR, koja se tako otvoreno protivi antihrvatskim elementima, kao što se navedene srpske stranke protive antisrpskim elementima. Meni je jasno, da netko želi vidjet hrvate kao fašiste, i krvoločne ustaše, al moram ih razočarat takvih je u HR sada 10 posto, ako i toliko koji otvoreno koketiraju s ustaštvom, al nema ni jedne stranke koja u svom programu ima vraćanje BiH u sastav HR npr, kao što to ima SRS sa svojim "načertanijem". Dakle uspoređivat Hrvate i Srbe, na način na koji je to ovaj profesor napravio, je isto kao da se uspoređuje Hitlera, Staljina s Isusom Kristom.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 08-03-2011 at 04:14

Ovaj članak pokazuje po meni dvije bitne stvari. Prva je da u hrvatskoj nema više srpskog korpusa koji bi mogao nešto "napakostiti" u smislu kojekakvih oružanih sukoba, a druga stvar je da srbija nije odustala od programa velike srbije.

Ova priča o kojekakvim bombašima samoubojicama je totalno ludilo, ako se samo na trenutak osvrne na srpsko junaštvo.

Ma ovo je fenomenalno! Pazi profesora što priča:

- Povratniku je potpuno oduzet društveni život, u selu nema krčme da se napije, nema cure da je drpa,.....
    - Ovde genocida nije bilo, ali je bilo genocidnih radnji. Danas, kod ovolikih migracija, zapravo ne možeš uništiti gen.
    - Ovde se ne zna, od Saracena naovamo, ko je koga je...o. I sad pričaju da su čisti Hrvati, Srbi, muslimani...
    - Pavelićeva Hrvatska je imala 82 koncentraciona logora, jedina je zemlja koja ja imala logore za decu u kojima je pobijeno 20.000 dece.
    - Kad je počeo ovaj rat, mi smo imali sedam miliona mešovitih porodica, pa ubrojte njihove srodnike, procena je da je čak 64 odsto stanovništva bivše Jugoslavije bilo u rođačkoj liniji

Ovo je dakle jedna opasna i bolesna budala, doista. Kompletno lud čovjek. Mislio sam citate prokomentirati ali to je stvarno suvišno.

Dokaz da u Hrvatskoj nema desnice, je upravo on profesor koji u maniri najluđe srpske mitomanije lupa sulude optužbe i cifre.

To je uvaženi prof. Livada..ikona hrvatske ljevice.

to je ludo, bolesno tu nema razgovora.

što se tiče pitanja iz naslova topica..Srbi nikad neće prihvatiti hrvatsku državu. kad kažem Srbi ne mislim tu sve do zadnjeg čovjeka ali generalna politika je ta koja određuje tempo i procese.

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ja bih osobno, ovog idiota puštao svaki dan na televiziji.
    da ljudi vide d srpska mitomanija i zlo još nije napustila ovu zemlju.
    ipak, mišljenja sam da je velik broj onih srba koji mirno i tiho poštuju ovu zemlju dok je većina srpske nazovi intelektualno društvene elite, protiv ali ponajviše time jer još uvijek potječu iz jugoslavije kad je prolaz u elitu bio uvjetovan negativnim stavoim prema bilo kojem vidu hrvatske državnosti.
    štoviše, srpska elita je uzgajana s ciljem da budu psi čuvari i nadziratelji hrvatske pasivnosti.
    od pupovca, livade, kangrge drugo ne bi trebali ni očekivati.
    da su rođeni u slobodnoj hrvatskoj, pa da time nisu pripadnici odabrane srpske elite, najdalje što bi dogurali je srednja škola i zvanje profesora sociologije
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Ti misliš da bi ljudi nešto shvatili da im puštaš Livadu svaki dan.

Ništa oni ne bi shvatili.

Oni bi to ignorirali a išli bi Hebrangu pod prozor vikat da je lopov.

Čovječe Hrvatskoj javnosti predavanje drži jedan Stanimirović, jedan Džakula..ajd Pupovac bar nije bio funkcioner RSK..ali ova dvojica hrvatskoj javnosti drže lekcije i nisam vidio da se nešto ustežu..

prvenstveno Stanimirović.

ljude to više uopće ne zanima..

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    zanima i to se vidi u običnom razgovoru s ljudima odnosno kad slušaš ljude na cesti, u birtiji, na poslu.....
    mediji to nikad neće pustiti toliko u javnost niti naglašavati taj segment unutarnjih odnosa.
    ne bih toliko vikanje hebrangu pod prozor tumačio kao antihrvatstvo nego reagiranje na prvu loptu pod utjecajem medijskih serviranja medijske istine i medijskih prioriteta.

nadodao bih da je i hebrang suodgovoran za to što razni stanimirovići mogu koliko hoće i kad im se prohtije. al to je obrađeno na drugoj temi o prosvjedima i motivima za prosvjed.

Citiraj Prvotno napisano od Graničar Jozo Vidi poruku
    nadodao bih da je i hebrang suodgovoran za to što razni stanimirovići mogu koliko hoće i kad im se prohtije. al to je obrađeno na drugoj temi o prosvjedima i motivima za prosvjed.

To nema veze Jozo s tim da oni njemu idu pod prozor.

ne idu oni njemu pod prozor jer je odgovoran što Stanimirović laprda to što laprda i što nije odgovarao.

Pod prozor Hebrangu ide većina koja bi Stanimirovića stavila za predsjednika Republike.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ne bi baš tako izričito rekao, iako nesumnjivo da takvih ima i to u dobrom broju.
    ipak je taj hebrang bio smokvin list hdz-a.
    cijelo vrijeme se poziva na neko domoljublje, zahtjeva javno poteze u tom smislu a pored njega živoga hdz provodi najogavniju , ne detuđmanizaciju nego dekroatizaciju hrvatske.

Ma naravno.

meni se on čini ko Alisa u zemlji čudesa. Vjerujem da i njemu to ide na jetru ali šta će.

On je čak napuštao HDZ tražeći neku bolju opciju ali pošto je kod nas nema, bar ne ozbiljne vraćao se onakvom HDZ-eu.

meni je on bez obzira na sve pozitivan lik prvenstveno zbog ratne uloge. Zato i je prvi na udaru lijevih esktremista.

nego da se vratimo Srbima u Hrvatskoj.

meni ni danas nije jasno da su oni isturili onog Martića .

Mislim, lik je intelektom bio na razini čimpanze.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    pa sve što im je vrijedilo zauzelo je položaje u većim gradovima prvenstveno zagrebu.
    izgleda da im se omilio osobni probitak i status pa ga nisu htjeli mijenjati za metropole a la knin ili vojnić.
    odnosno da se ne lažemo, u zagrebu su čekali oslobodioce sa pripremljenim popisima onih za koje smatraju da bi se nad njima trebao izvršiti prijeki sud

"Pitanje lojalnosti

Koliko je duboko nerazumijevanje ovog problema u elitama Hrvatske i Srbije svjedoči i nedavna izjava srbijanskog predsjednika Borisa Tadića u Kninu. On je tada pozvao Srbe, građane Republike Hrvatske, da budu - lojalni. Takva izjava ne samo što je bedastoća nego unaprijed diskriminira Srbe hrvatske građane presumpcijom njihove nelojalnosti. Za vrijeme Domovinskog rata, u sklopu krvavog humora, kružila je krilatica kako su lojalni Srbi samo oni koje se namaže lojem prije nego ih se zapali, kako bi bolje gorjeli. Isto se u Bosni govorilo za Muslimane, isto su Srbi govorili za Hrvate i Muslimane, itd.

Ni Srbi ni Hrvati ne moraju biti lojalni hrvatskoj državi već kao građani moraju poštovati zakon

Dakako da su pojedini "teoretičari demokracije", poznati po svojoj rigidnosti i govoru mržnje, unaprijed dovodili u pitanje i samu mogućnost "lojalnosti" Srba, pogotovu onih koji su otišli i potom se vratili u Hrvatsku. Prije svega onih koji su sudjelovali u oružanoj pobuni protiv Hrvatske. Međutim, nitko ne postavlja pitanje lojalnosti Hrvata hrvatskoj državi.

Dobro se zna da mnogi Hrvati koji su svojedobno pripadali jugoslavenskoj unitarističkoj opciji nisu oduševljeni postojanjem ove države. Oni to manifestiraju otvoreno ili tajno. Nitko u Hrvatskoj, ni Srbi ni Hrvati, ne mora biti lojalan hrvatskoj državi. To, naime, pretpostavlja nekakav novouspostavljeni oblik političke religioznosti kojim se Hrvatska podiže na pijedestal apsolutne kategorije. Građani Republike Hrvatske, prije svega njeni državljani, dužni su poštovati njezin Ustav i zakone. U jednoj presudi američkoga Vrhovnog suda povodom javnog spaljivanja američke zastave iznesena je vrlo interesantna teorija. U presudi se, među ostalim, tvrdi kako i činom spaljivanja američke zastave ona ne prestaje biti zastavom onih Amerikanaca koji je spaljuju.

Kako zasad ne postoje instrumenti i metode kojima bi se utvrđivala lojalnost građana, onda je bolje takve termine ostaviti u ropotarnici povijesti jer oni samo udaljuju od mogućeg rješenja problema, koji zasigurno postoje."

Ovo kaže onaj jadnik Čičak. Kako glupa analiza, teško za vjerovati.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    meni ni danas nije jasno da su oni isturili onog Martića .

Mislim, lik je intelektom bio na razini čimpanze.
    Jednostavno- on je bio slika i prilika onih koji ga postavljaju i biraju. Sjeti se spotova Šiltova iz Gline i sve će ti biti jasno.

Citiraj Prvotno napisano od Baader Meinhof Vidi poruku
    Jednostavno- on je bio slika i prilika onih koji ga postavljaju i biraju. Sjeti se spotova Šiltova iz Gline i sve će ti biti jasno.

Ma dobro nitko ne očekuje umne filozofe među tim "specijalcima" ali koliko god ta tvorevina bila sama po sebi apsurd..ipak je Martić i za nju previše karikaturalan.

Npr onaj Babić je već bio druga stvar.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 08-03-2011 at 16:42

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    jest, ali on je bio fakultetski školovan čovjek, zubar, dakle za kninske pojmove šonjo.
    a milicioner, e to je ono za što bi svaka majka udala svoju kćer

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    jest, ali on je bio fakultetski školovan čovjek, zubar, dakle za kninske pojmove šonjo.
    a milicioner, e to je ono za što bi svaka majka udala svoju kćer

Ma znam..))))

ali nije postavljala rulja nego Beograd..

I Sloba se sprdao s njima..ne znam kako je dopustio Martića..to nije ozbiljno..

a onaj ruski velieposlanik Kerestedžijanc je vrtio očima i govorio...pa to nisu političari, to su kromanjonci..

on nije nogao doći sebi kad je pričao o njima..čovjek se zblanio..

sirovi, neuki, primitivni, zadrti..

Ako se dobro sjećam, Milošević nije 'dopustio' Martića, već je preko Martića formirao RSK pandan socijalističke partije srbije, pa ga zatim kao svoga i instalirao za predsjednika. Ali postojala je i treća politička strana u rsk, sjeća li se tko Sime Dubajića koji je s valjda 107 godina promicao Vuka Draškovića tamo?

Nikad Srbin neće prihvatit Hrvatsku kao njegovu domovinu. On će možda živjeti u Hrvatskoj, ali će pritom uvijek čekati na pogodan trenutak na bi napao Hrvatsku.
    Interes i namjera Srba je slabljenje Hrvatske.
    Na primjer kroz ovakve akcije,
    http://komentar.hr/portal/vijesti/svijet/6712
    Tada su napali, ubijali, pola Hrvatske minirali i na koncu popalili vlastite kuće, sjeli u traktore i napustili Hrvatsku.
    A danas lažu i pokušavaju da ocrne Hrvatsku. To se nikad neće promijenit. Srbi su vječni neprijatelji Hrvatske.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove