+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/13

Tema: Konceptualni umjetnici ili ti po narodski-luđaci

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4

Konceptualni umjetnici ili ti po narodski-luđaci

upanijski sud u Sarajevu odredio je jednomjesečni pritvor “konceptualnoj umjetnici” Dani Škrba (30) iz Istočnog Sarajeva, osumnjičenoj da je divljački ubila Muju Bukvića zvanog Dedo (67), u njegovoj fotografskoj radnji “Foto San” na Dobrinji. Naime, Bukvić je ubijen za vrijeme intimnog odnosa sa Škrbom, koja sada tvrdi da ju je tom prigodom izudarao, a ona je potom dohvatila skalpel i zaklala ga. Bukvić je Škrbi bio nešto poput sponzora. Plaćao joj je mirovinsko i zdravstveno osiguranje, a zauzvrat ona je s njim imala intimne odnose, što je i sama potvrdila. Međutim, taj odnos bio je prepun perverzija.

Bukvić je potpuno gol zatečen u lokvi krvi. Potrbuške je ležao preko nekakve peći i bio je prekriven pokrivačem. Ona jeste po tijelu imala određene ozljede i upravo zbog toga je njena obrana zatražila da se izvrši medicinsko vještačenje, vjerojatno kako bi se branili tezom da je zločin počinjen u samoobrani. Njenu obranu preuzeo je odvjetnik Mihtat Kočo. Policija je, čini se, odustala od dalje istrage protiv Daninog nevjenčanog supruga Elvira Koraća (41), jer je utvrđeno da on nema nikakve veze sa divljačkim ubojstvom fotografa, kao ni s prijetnjama koje su telefonom upućene novinarima u Sarajevu. Kako se spominje, Korać i Škrba ranije su bili u vezi i iz te izvanbračne zajednice imaju i dijete koje je staro četiri godine.

Međutim, već dvije godine oni nisu bili u nikakvom kontaktu.

dajte im rađe metle i motike u ruke....
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

pervanov dnevnik o istima,haha
    http://www.youtube.com/watch?v=j2cqTd_2UNg

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    trokut skuplja smeće i skladištri ga u prostoru koji je dobio od grada kao svoj antimuzej.
    pokojni gotovac je trčakarao gologuz gradom, raširivao prkno i to slikao i od toga radio izložbe, hodao s usisivačem po cesti iizvodio performans usisavanja loših stvari, odljepljivao plakate sa stubova simbolizirajući zatvoreni krug (jer te stupove opet netko polijepi).......
    neki idiot sidaš bi e uvaljao brašno pa bi onako bijel uvalio dvije igle u vene i puštao da mu krv curi stvarajući dojam crveno-bijelo....

gdje je nestala umjetnost?
    danas da netko posumnja u umjetničke vrijednosti navedenih doživio bi pravu lomaču od strane vječito polupijanih umjetničko kritičarskih krugova najpoznatijih po tome da poslije njih, na promocijama i prijemima, uopće ne treba prati tanjure pošto pomažu sve sa njih....

Ja sam baš htio na kulturi otvoriti ovi temu inspiriran događajem iz uvodnog teksta, kad vidim da me Capo preduhitrio. Na stranu sad zajebancija, mislim da je tzv. konceptualna umjetnost dobar pokazatelj degeneracije zapadnog društva i umjetnosti. Sjeća se netko onog slovenskog "umjetnika" koji je uništio hrvatsku zastavu, a djelovo je pod pseudonimom njihovog predsjednika? Općenito govoreći, danas se iza umjetnosti skrivaju razni luđaci i pikzibneri.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4

prava umjetnost nema šta.....po tim kriterijima grabovnik je onda prava umjetnička kolonija pošto i tamo ima nekoliko "konceptualnih performera"

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Kad nemaš talenta ni za nacrtati jabuku postaneš konceptualni umjetnik i onda sve što radiš prodaješ pod umjetnost. Kako su umjetnički krugovi prepuni pretencioznih netalentiranih budala onda ti to može i proći.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Kad nemaš talenta ni za nacrtati jabuku postaneš konceptualni umjetnik i onda sve što radiš prodaješ pod umjetnost. Kako su umjetnički krugovi prepuni pretencioznih netalentiranih budala onda ti to može i proći.
    točno. dizanjem u nebesa tuđe umjetničke netalentiranosti i pretvaranjem banalnosti u umjetnsot zapravo ti krugovi uzdižu sebe očekujući da će i njihovo banaliziranje i nepostojanje talenta biti vrednovano kao umjetnički izričaj.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    točno. dizanjem u nebesa tuđe umjetničke netalentiranosti i pretvaranjem banalnosti u umjetnsot zapravo ti krugovi uzdižu sebe očekujući da će i njihovo banaliziranje i nepostojanje talenta biti vrednovano kao umjetnički izričaj.
    Priča o Tomu Gotovcu je dublja od današnjih nadriumjetnika i kvazi, vazi priča, njegova kopcentuala ima smjer, što je i bit konceptualne umjetnosti, ona ide za vizualnim i "odigranim", konceptualna je umjetnost je pobuna na konvencionalne vrijednosti umjetnosti, znači nije bit nacrtat jabuku kako je netko rekao, nego je odraz svijestii vremenada se i vizualno umjetnički izražavaš.
    Tom Gotovac, ja mu osobno skidam kapu , jer ova slika je dio(slika iznad) njegovog ciklusa "Volim Zagreb", jahala je Delimar na konju u isto vrijeme na konju po istom izričaju.
    Izvrsni umjetnici, zašto?
    Njihov je izričaj tjelesni jer već od egzensticijalizma to nije tabu, a bio je,šokantno za šire mase je dominantno u to vrijeme, to nije vrijeme platna, nego izravne pobune, mene capo nasmijavaju današnji golaći, ne Tom...on je avangarda za svoje vrijeme, danas ga mnogi kopiraju, jer je danas lako kopirati, i poželjno je, ali Tom to nije, sve ono što je radio je što bion sam rekao "samo sam upirao u govno", umjetnost je postala provokacija još od 1968., ako tražite stare majstore, galerije su otvorene, osim ponedjeljkom...takvo je današnje vrijeme, umjetnost capo prati duh vremena.

Citiraj Prvotno napisano od moonlight Vidi poruku
    Priča o Tomu Gotovcu je dublja od današnjih nadriumjetnika i kvazi, vazi priča, njegova kopcentuala ima smjer, što je i bit konceptualne umjetnosti, ona ide za vizualnim i "odigranim", konceptualna je umjetnost je pobuna na konvencionalne vrijednosti umjetnosti, znači nije bit nacrtat jabuku kako je netko rekao, nego je odraz svijestii vremenada se i vizualno umjetnički izražavaš.
    Tom Gotovac, ja mu osobno skidam kapu , jer ova slika je dio(slika iznad) njegovog ciklusa "Volim Zagreb", jahala je Delimar na konju u isto vrijeme na konju po istom izričaju.
    Izvrsni umjetnici, zašto?
    Njihov je izričaj tjelesni jer već od egzensticijalizma to nije tabu, a bio je,šokantno za šire mase je dominantno u to vrijeme, to nije vrijeme platna, nego izravne pobune, mene capo nasmijavaju današnji golaći, ne Tom...on je avangarda za svoje vrijeme, danas ga mnogi kopiraju, jer je danas lako kopirati, i poželjno je, ali Tom to nije, sve ono što je radio je što bion sam rekao "samo sam upirao u govno", umjetnost je postala provokacija još od 1968., ako tražite stare majstore, galerije su otvorene, osim ponedjeljkom...takvo je današnje vrijeme, umjetnost capo prati duh vremena.
    E da i ovo...

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    umjetnost capo prati duh vremena
    znači da, prema svemu što vidim, očito živimo u nekim šugavim vremenima.
    jebiga, ja to tako gledam

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    znači da, prema svemu što vidim, očito živimo u nekim šugavim vremenima.
    jebiga, ja to tako gledam
    Zasigurno da živimo, ne šugavim koliko u vremenu bez nekih jasnih pravila, takva je i umjetnost danas, odnosno vrlo malo je ima bez obzira na ukuse ili neukuse.
    Tom nije dio te današnje konceptuale, ovi danas su većinom samo loši copy paste umjetnici.
    Recimo evo na pr. ovaj čovjek je umjetnik cijeli život, konceptualist i po meni je ovo umjetnost, čovjek je genijalan.

Citiraj Prvotno napisano od moonlight Vidi poruku
    E da i ovo...
    Daj nam malo objasni zašto je ovo uopće zanimljivo, originalno ,dosjetljivo ili po čemu je to umjetnost? Da ga hebeš, ali osoba umjetnički obrazovana samo u gimnaziji,a ni to s obzirom na prosjek nije loše, ovo ne može razumjeti ,a pogotovo se ovome diviti.
    Ne mislim da je sve to općenito laž i preseravanje, zato me stvarno zanima, ako je moguće laiku objasniti, što je ovdje umjetnost.

Citiraj Prvotno napisano od zaba1111 Vidi poruku
    Daj nam malo objasni zašto je ovo uopće zanimljivo, originalno ,dosjetljivo ili po čemu je to umjetnost? Da ga hebeš, ali osoba umjetnički obrazovana samo u gimnaziji,a ni to s obzirom na prosjek nije loše, ovo ne može razumjeti ,a pogotovo se ovome diviti.
    Ne mislim da je sve to općenito laž i preseravanje, zato me stvarno zanima, ako je moguće laiku objasniti, što je ovdje umjetnost.
    Klip nije postavljen , niti predstavlja umjetničko djelo...govori o svakodnevnoj rutini, Tomov cinizam.
    Pa nitko ne govori zaba da ti ili netko drugi trebate voljeti konceptualu, priča je bila oko njene biti.
    Kao što je i istina da se danas uz nju "šlepaju" razni kvazi umjetnici, netalentirani i nerealizirani psihopati
    od kojih pojedini mediji stvaraju "umjetnike" dok god mogu na nečemu "šokantnom" pokupit lovu.
    Ali to nema veze sa konceptualom, a još manje sa umjetnošću.
    U gornjim postovima sam objasnio zašto Tom nije u toj grupi i zašto ga ja osobno poštujem.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove