+ Odgovori na temu
Stranica 11 od 13 PrviPrvi ... 9 10 11 12 13 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 201/257

Tema: Matija Babic- "Hrvatski vitez!"

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od ljuta trava Vidi poruku
    Autoritaran način vladanja --što bi to trebalo značiti ?
    Gdje je to Tuđman bio autoritaran i na koji način .

Bandić je izabran potpuno demokratski , većinskom voljom uglavnom zagrepčana , ali ispostavilo se da je njegov najveći problem Hercegovačko podrijetlo . I kako je to Tuđman kriv za izbor Bandića ?
    njegov najveći problem je taj što je mutikaša i mufljuz, loš gradonačelnik i stvoritelj najčvršćeg sustava klijentelizma, nepotizma, korupcije i slično.
    samo što bi bandićevi kritičari, koji u prvi red ističu to što je on hercegovac, sve oprostili odnsono prešutili da je na njegovom mjestu npr. kregar ili netko sličan a ovaj bi mogao biti 100 puta gori od bandića, i ne bi mu zamjerili
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Autoritaran način vladanja --što bi to trebalo značiti ?
    Gdje je to Tuđman bio autoritaran i na koji način .

Bandić je izabran potpuno demokratski , većinskom voljom uglavnom zagrepčana , ali ispostavilo se da je njegov najveći problem Hercegovačko podrijetlo . I kako je to Tuđman kriv za izbor Bandića ?
    Bio je u svim segmentima društva, od politike (vlastite stranke, nije niti čudo u što se HDZ pretvorio nakon njega, zapravo on nikada nije niti dopustio
    da oni postanu stranka, cijelo vrijeme su bili pokret), kulture( kiča koji je pretvorio ne samo kulturu nego i neke važne nacionalne datume u predmet "sprdnje" danas),
    sporta( to i nije potrebno napominjati).
    Bandićev uspon je započeo još 99. kaoglavni oponent Canjugi u Skupštini grada,kakva je bila uloga Canjuge u gradu poznato je, kako glasa narod u tom slučaju isto je poznato, dakle prigrlili bi i goreg od njega, a bilo je za pretpostavit tko je Bandić još tada, kasnije kad se shvatilo tko je išlo se na taj šovinistički način njegove diskreditacije kao Hercegovca i cijele one klime "traženja vještica".
    Tako je uzjahao Bandić, neki se i sjećaju da je najpoznatiji bio po tome da je rekao Canjugi da će on ujahati u ZG, a Canjuga mu je pričao o Hunima i mesu pod sedlom kojim su se Huni hranili, aludirajući očito na Bandićevo porijeklo, dakle i u vrhu HDZa tada Hercegovci su imali "boje i vrednovanja".

Danas je upravo u RH najveći problem nedostatak autoriteta .
    Biti autoritetan i autoritaran dva su različita pojma.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    mogu se složiti da se nepotrebno gurao i provlačio svoje ideje i zamisli gdje za to nije bilo potrebe a da je istodobno propustio se energično obračunati sa svima onim s kjima se tada trebalo obračunati. od špijuna koji su dilali državnim tajnama preko lopova kao i očitih jugovića koji su svoje položaje koristili samo kako bi rovarili protiv hrvatske države.
    ali tuđman ni po kojem ni najnategnutijem kriteriju se ne može nazvati diktatorom. ni blizu.
    čak je u strahu od takvog etiketoranja dozvoljaoa ono što neke zapadne zemlje ne bi ni pomislile dozvoliti.
    da su babićka, malić, ekipa iz kojekakvih udruga na sličan način postupali a da je mjesto radnje amerika a radnja je borba protiv terorizma, još bi se dan danas toćali u guantanamu i nikome ni bi palo na pamet ni pitati za njih.
    a govorimo o najvećoj demokraciji na svijetu, gdje je dozvoljeno i zapaliti vlastitu zastavu i ismijavati vlast i nositi što fašistička obilježja što laprdati o džihadu.
    nek se za milimetar prijeđe ona neviodljiva granica što dijeli slobodno laprdnje od ozbiljnijih stvari.......

matija babić bi sad npr, bio bitch u guantanamu. čmarili bi arapski mundžosi pod geslom "u nedostatku ženskog sibiana nije grijeh udarit insan na insana"

Citiraj Prvotno napisano od moonlight Vidi poruku
    Biti autoritetan i autoritaran dva su različita pojma.
    I u čemu je problem ...
    Tko ne razumije razliku.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    mogu se složiti da se nepotrebno gurao i provlačio svoje ideje i zamisli gdje za to nije bilo potrebe a da je istodobno propustio se energično obračunati sa svima onim s kjima se tada trebalo obračunati. od špijuna koji su dilali državnim tajnama preko lopova kao i očitih jugovića koji su svoje položaje koristili samo kako bi rovarili protiv hrvatske države.
    ali tuđman ni po kojem ni najnategnutijem kriteriju se ne može nazvati diktatorom. ni blizu.
    čak je u strahu od takvog etiketoranja dozvoljaoa ono što neke zapadne zemlje ne bi ni pomislile dozvoliti.
    da su babićka, malić, ekipa iz kojekakvih udruga na sličan način postupali a da je mjesto radnje amerika a radnja je borba protiv terorizma, još bi se dan danas toćali u guantanamu i nikome ni bi palo na pamet ni pitati za njih.
    a govorimo o najvećoj demokraciji na svijetu, gdje je dozvoljeno i zapaliti vlastitu zastavu i ismijavati vlast i nositi što fašistička obilježja što laprdati o džihadu.
    nek se za milimetar prijeđe ona neviodljiva granica što dijeli slobodno laprdnje od ozbiljnijih stvari.......

matija babić bi sad npr, bio bitch u guantanamu. čmarili bi arapski mundžosi pod geslom "u nedostatku ženskog sibiana nije grijeh udarit insan na insana"
    Ja ga niti u jednom trenutku nisam nazvao diktatorom, niti takvi argumenzi igdje postoje za njega, osom kao kleveta.

Prava je šteta što Babić ne posluša svog ćaću .Bio bi zaista jako dobar čoban .

Ne vidim Tuđmanovog grijeha , osim kod onih kojima je Yugoslavija pojam države .

I u čemu je problem ...
    Tko ne razumije razliku.
    Problem je u razlici autoriteta i autoritarnosti.
    Očito ti.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ne osvrćem se ja na tebe u smislu da tebi nešto tumačim nego samo elaboriram da tuđman nije bio diktator.
    ta se kvalifaikacija nažalost najčešće povlači kod njegovih protivnika.
    koji u najvećem broju ni bi imali ništa protiv diktatora ako bi bio na njihovoj političkoj liniji.
    Posljednje uređivanje od caporegime : 26-02-2012 at 23:02

Problem je u razlici autoriteta i autoritarnosti.
    Očito ti.
    Ja Tuđmana znam kao čovjeka sa stavom i velikim autoritetom . I mogu mu biti zahvalan dok sam živ što mi je omogućio ostvarenje sna , služiti Domovini u Hrvatskoj odori. Tuđmanovu vladavinu ocjenjivati kao autoritativnu mogu samo osobe koje jednostavno ne poznaju sustave vladavine a niti načine ustroja modernih država . Nije Tuđman Tito pa da ima nasljedna prava .

Postoji jedan krasan dio prava pod nazivom --Ustavno pravo -- gdje se može jako puno naučiti a i nije nešto ne razumljivo .

nek se za milimetar prijeđe ona neviodljiva granica što dijeli slobodno laprdnje od ozbiljnijih stvari.....
    Posebice u ratu.A ne samo borbi protiv terorizma .
    Sačuvaj Bože Hrvate od srpske dobronamjernosti,bošnjačke merhametli duše i kukuriku vlade

Ja Tuđmana znam kao čovjeka sa stavom i velikim autoritetom . I mogu mu biti zahvalan dok sam živ što mi je omogućio ostvarenje sna , služiti Domovini u Hrvatskoj odori. Tuđmanovu vladavinu ocjenjivati kao autoritativnu mogu samo osobe koje jednostavno ne poznaju sustave vladavine a niti načine ustroja modernih država . Nije Tuđman Tito pa da ima nasljedna prava .

Postoji jedan krasan dio prava pod nazivom --Ustavno pravo -- gdje se može jako puno naučiti a i nije nešto ne razumljivo .
    To ustavno pravo koje spominješ bitno je samo u slučaju da li zemlja na taj način prosperira ili nazaduje, ako je ovo drugo u pitanju odgovornost je na institucijama da takvo ustavno pravo mijenjaju.
    Sad možeš opet bit sarkastičan, al to ne mjenja bit stvari o Tuđmanu u drugoj polovici 90tih,jer nitko ovdje nije spominjao njegovu vladavinu za vrijeme Domovinskog rata.

To ustavno pravo koje spominješ bitno je samo u slučaju da li zemlja na taj način prosperira ili nazaduje, ako je ovo drugo u pitanju odgovornost je na institucijama da takvo ustavno pravo mijenjaju.
    Sad možeš opet bit sarkastičan, al to ne mjenja bit stvari o Tuđmanu u drugoj polovici 90tih,jer nitko ovdje nije spominjao njegovu vladavinu za vrijeme Domovinskog rata.
    Službeno je rat prestao mirnom reintegracijom podunavlja , ali stavljati i svaljivati nekakvu krivnju na Tuđmana a ne poznavajući odnose snaga i u državi i u HDZ je zaista besmisleno . Kao grijeh mu prišivaju i privatizaciju ali isto tako nitko ne spominje tko je inzistirao na takvoj privatizaciji koja je pljačka neupitno . Velika je razlika kada je netko poput mene poznavao Tuđmana i to od samih početaka demokracije , dakle ja sam zaista poznavao Tuđmana i najiskrenije mogu reći potpuno je pogrešna percepcija o njemu stvorena u medijima , danas kad vidimo tko su ti mediji uopće se ne čudim što je k tome tako kako je .
    Isto tako znam i kad su Mesića zaustavljali i zajebavali ga da ima cementa na rukavu od odjela .

O Tuđmanu mogu samo govoriti kao o osobi koju sam imao čast osobno poznavati , a ne što su o njemu pisali mediji i na taj način stvarati percepciju o osobi .
    Posljednje uređivanje od ljuta trava : 26-02-2012 at 23:26

Službeno je rat prestao mirnom reintegracijom podunavlja , ali stavljati i svaljivati nekakvu krivnju na Tuđmana a ne poznavajući odnose snaga i u državi i u HDZ je zaista besmisleno . Kao grijeh mu prišivaju i privatizaciju ali isto tako nitko ne spominje tko je inzistirao na takvoj privatizaciji koja je pljačka neupitno . Velika je razlika kada je netko poput mene poznavao Tuđmana i to od samih početaka demokracije , dakle ja sam zaista poznavao Tuđmana i najiskrenije mogu reći potpuno je pogrešna percepcija o njemu stvorena u medijima , danas kad vidimo tko su ti mediji uopće se ne čudim što je k tome tako kako je .
    Isto tako znam i kad su Mesića zaustavljali i zajebavali ga da ima cementa na rukavu od odjela .

O Tuđmanu mogu samo govoriti kao o osobi koju sam imao čast osobno poznavati , a ne što su o njemu pisali mediji i na taj način stvarati percepciju o osobi .
    Ja o Tuđmanu nisam stvarao percepciju preko medija nego preko njegovih poteza, kako dobrih, tako i loših.
    Drago mi je da si ga imao priliku osobno upoznati, dosta je toga i poznato kroz svjedočenja drugih o njegovom drugom licu, onom koje nije pokazivao u javnosti.
    Službeno kraj rata je 1998., ali to nikako nije razlog onih poteza koje smo spominjali, kao što nije nužno da se apsolutno složimo oko svih njegovih godina vlasti.
    Po meni danas postoji među našim političkim elitama kompleks Tuđmana, bilo među njegovim pobornicima, bilo među oponentima.
    To samo govori da politički nismo zrela država koja bi o Tuđmanu mogla govoriti argumentirano, bez krajnosti (glorifikacije ili apsolutne negacije).
    Politička sujeta, to se vidi po odnosu kako se obilježava spomen na njega kao prvog predsjednika, u tom smislu Zagreb ističem kao prvi među njima( mislim na mjesto kojim bi se sačuvao spomen na njega kao prvog predsjednika).
    Sve ostalo će uvijek biti predmet rasprave, jer povijesne osobe ne umiru svojom fizičkom smrću, ostaju njihova djela koja su predmet stalnog istraživanja.

Ja o Tuđmanu nisam stvarao percepciju preko medija nego preko njegovih poteza, kako dobrih, tako i loših.
    Drago mi je da si ga imao priliku osobno upoznati, dosta je toga i poznato kroz svjedočenja drugih o njegovom drugom licu, onom koje nije pokazivao u javnosti.
    Službeno kraj rata je 1998., ali to nikako nije razlog onih poteza koje smo spominjali, kao što nije nužno da se apsolutno složimo oko svih njegovih godina vlasti.
    Po meni danas postoji među našim političkim elitama kompleks Tuđmana, bilo među njegovim pobornicima, bilo među oponentima.
    To samo govori da politički nismo zrela država koja bi o Tuđmanu mogla govoriti argumentirano, bez krajnosti (glorifikacije ili apsolutne negacije).
    Politička sujeta, to se vidi po odnosu kako se obilježava spomen na njega kao prvog predsjednika, u tom smislu Zagreb ističem kao prvi među njima( mislim na mjesto kojim bi se sačuvao spomen na njega kao prvog predsjednika).
    Sve ostalo će uvijek biti predmet rasprave, jer povijesne osobe ne umiru svojom fizičkom smrću, ostaju njihova djela koja su predmet stalnog istraživanja.
    -Kad vidimo tijek događaja nakon Tuđmana , danas nakon odmaka ovih godina , tek danas vidimo stvarnu njegovu povijesnu vrijednost .Uostalom , tko bi mogao zamisliti Josipovića kao predsjednika u 90-tim za vrijeme rata . Već vidim nezaboravne slike na stadionu Zagreba , postrojena vojska sluša klavirski koncert , na što su se prepali svi u generalštabu JNA ...

-Kad vidimo tijek događaja nakon Tuđmana , danas nakon odmaka ovih godina , tek danas vidimo stvarnu njegovu povijesnu vrijednost .Uostalom , tko bi mogao zamisliti Josipovića kao predsjednika u 90-tim za vrijeme rata . Već vidim nezaboravne slike na stadionu Zagreba , postrojena vojska sluša klavirski koncert , na što su se prepali svi u generalštabu JNA ...
    Pa mora se priznati da je i narod znao prepoznati 1990. najbolje riješenje u onim okolnostima, ako se sjetimo Savke, Tripala- koalicije Narodnog sporazuma i SKH.SDP na drugoj strani...
    Pa kome pripisati ostavštinu HDZa nakon njegove smrti, tu je jedan od primjera autoritarnosti jer niti na jedan način nije pripremio stranku nakon njega, zapravo oni nikada i nisu postali stranka u pravom smislu, ostali su pokret, danas vidimo u što se to izrodilo.

Kad vidim tko napada Tuđmana i kako ga napadaju , njegova veličina je neupitana , iaoko je kao i svaki čovjek od krvi i mesa , sklon pogreškama uostalom kao i svi slobodnomisleći ljudi .Kad danas znamo sa kakvim je likovima bio okružen , njegova veličina je još veća .Uvlakača u njegovoj blizini nije nedostajalo , to su činjenice , ali ti likovi su kasnije vrlo uspješno nestali sa političke scene i javnog života .Još jedna zanimljivost , zamislite da se slušalo Tuđmana , koji je maknuo Sanadera , ali nisu kratkovidnici dobro vidjeli niti pročitali i opet su Sanadera vinuli u visine sa kojih je neslavno pao i on i HDZ i oni koji su ga stavili tamo .Tuđman je bio u pravu , a pitanje je koliko su ga i jesu li ga uopće shvatili ili razumjeli , ali vrijeme sve pokaže ...

E pa tako se to i okreće.Od "viteza" Matije Babića koji je to postao u nekoliko minuta promoviran od Stankovića dr.Tuđmana i njegovog režima.Kako god treba ga prevrtati po grobu jer eto imao je silu pogreški.Pa i nemoj Trava ni ti više replicirati molim te. Ovdje nek pišu hvalospijeve Babiću i gotovo.
    Sačuvaj Bože Hrvate od srpske dobronamjernosti,bošnjačke merhametli duše i kukuriku vlade

Pa mora se priznati da je i narod znao prepoznati 1990. najbolje riješenje u onim okolnostima, ako se sjetimo Savke, Tripala- koalicije Narodnog sporazuma i SKH.SDP na drugoj strani...
    Pa kome pripisati ostavštinu HDZa nakon njegove smrti, tu je jedan od primjera autoritarnosti jer niti na jedan način nije pripremio stranku nakon njega, zapravo oni nikada i nisu postali stranka u pravom smislu, ostali su pokret, danas vidimo u što se to izrodilo.
    -Istina , onaj pravi HDZ je umro zajedno sa Tuđmanom , ali ostala je Hrvatska iza njega a na nama je nastaviti se boriti za budućnost nas i naše djece .Pretpostavljam da pripadaš malađem naraštaju , mi stariji smo napravili što smo mogli u danim okolnostima , udarili smo dobre temelje , ali nemojte kriviti nas što su neki nakon nas ,,krivo zidali ,, na vama je ostavština , na vama je barjak čestitosti i imate razloga ponosno ga nositi ...A nas , nas vrijeme polako gazi , već sutra će nas biti manje , stižu nas neprospavane noći , bole neke stare rane ...

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove