+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 6 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/105

Tema: Povratak doktora

Povratak doktora

Je li tko čitao intervju Ivića Pašalića u Večernjaku.

http://www.vecernji.hr/vijesti/pasal...-clanak-378314

što mislite hoće li se vratiti u HDZ i bi li to bilo dobro za stranku i uopće u politički život.

To bi npr bio dobar test jesu li Hrvati još uvijek pokusni kunići EPH tiskovina ili su napravili korak naprijed, tako mali za njih a velik za Hrvatsku?
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Čitao je neko čitao.
    Sačuvaj Bože Hrvate od srpske dobronamjernosti,bošnjačke merhametli duše i kukuriku vlade

HDZ je propala stranka, a žalosno je da se propali političar kalibra Pašalića uopće može spominjat ko potencijalni kandidat za predsjednika HDZ-a.

Imaju 200.000 članova, i dozvolit će pojedincima da presude tko će bit predsjednik stranka, neki bi najrađe ponovo diktaturu uveli i Titu ili Pavelića oživjeli.

Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    HDZ je propala stranka, a žalosno je da se propali političar kalibra Pašalića uopće može spominjat ko potencijalni kandidat za predsjednika HDZ-a.

Imaju 200.000 članova, i dozvolit će pojedincima da presude tko će bit predsjednik stranka, neki bi najrađe ponovo diktaturu uveli i Titu ili Pavelića oživjeli.
    Pašalić je bio jedini političar koji je mogao stati na crtu newudbi..zato su i uprli sve da ga pretvore u "propalog političara"

je propao je istina, i teško da se vrati, ipak djeluje među mediokritetskim narodom koji vjeruje i svojim najvećim neprijateljima.

Ma ja sam bio za njega, kad je bio u duelu protiv Sanadera, jer je on bio protuđmanovski orijentiran za razlikog od ovog debila koji je uništio zemlju. Al danas mi nema nikakvog smisla njegovo angažiranje, pogotovo zato što je medijski toliko izblaćen da nema nikakve šanse da uspije osvojit vlast. I da postane predsjednik HDZ-a, trebao bi mu čarobni štapić da skine ljagu koju su godinama na njegova leđa natovarili razni medijski i ostali dušebriznici.

meni je najfascinatnije kad tobož desničari i hrvatski rodoljubi kažu..pas mater i EPH-u, lažu, udbaški manipulatori, uvijek na vlasti, kreiraju narodu mišljenje a onda ladno napišu za Pašalića da je đubre i time potvrde da su manipulirani od strane istih onih koje pljuju kao manipulatore.

e to ja nikako ne mogu dokučit, u čemu je kvaka?

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    treba reći i da pašalić jest bio figura koja se gurala u sve kombinacije i da je u svim kombinacijama i bio.
    istina, ni blizu na način i u mjeri kako to nameću lijevi mediji i općenito konformistička sredina.
    ali, činjenica je da kad je imao najveći utjecaj nije stvorio ništa.
    ni medije, mi grupacije koje bi djelovale na isti način kao što djeluju mediji te određene grupacije i udruge povezane sa lijevom političkom scenom.
    na kraju, nije uspio ni kao poduzetnik.
    definitvno je imao taj peh što se na njega nsrala kompletna jugolijeva scena i nije mu dala disati.
    dakle, vjerujem da bi sigurno od njega bilo neke koristi kad bi bio malo povučeniji ali ne vidim u njemu nikakvu snagu koja bi mogla okrenuti situaciju na našu korist.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Stavite se u njegov položaj, tko mu je davao podršku, tko je stao s njim u gard. Tko je pogurao ideju.

Jel se on sam mogao suprostaviti udbaškoj mašineriji stvaranoj 60 godina, punoj novca i svaka institucija ih je bila prepuna.

Unutar HDZ-e aje imao otvorene neprijatelje koji su više volili da HDz propadne nego da prosperira pod Pašalićem.

On se borio koliko je mogao. U drugoj polovini 90-tih nije bilo čovjeka napadanijeg od njega.

Bio je gromobran svima.

Imao je medije protiv sebe, vanjske čimbenike, unutrašnje neprijatelje u stranci, samo što mu potjernica kao na divljem zapadu nije visila na svakoj banderi.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    meni je najfascinatnije kad tobož desničari i hrvatski rodoljubi kažu..pas mater i EPH-u, lažu, udbaški manipulatori, uvijek na vlasti, kreiraju narodu mišljenje a onda ladno napišu za Pašalića da je đubre i time potvrde da su manipulirani od strane istih onih koje pljuju kao manipulatore.

e to ja nikako ne mogu dokučit, u čemu je kvaka?
    pa sam si to jednom prilikom napisao.

pašalić nije kalibar političara za ovaj narod, ali zato sanader jest.

svakako pozdravljam povratak bivših HDZ-ovih dužnosnika u stranku. posebno onih koji su je vodili prije dolaska sanadera.

Citiraj Prvotno napisano od Graničar Jozo Vidi poruku
    pa sam si to jednom prilikom napisao.

pašalić nije kalibar političara za ovaj narod, ali zato sanader jest.

svakako pozdravljam povratak bivših HDZ-ovih dužnosnika u stranku. posebno onih koji su je vodili prije dolaska sanadera.
    I on je sam svjestan svoje pozicije, pa se ne gura i ne govori o velikom povratku, nego da može biti i portir, obični član.

meni je fascinantnija priča koja se vrti među uvjetno rečeno, desnom populacijom, ljevica me ne znaima jer znam da ga mrze, svjetonazorski i apriori..desnica me zanima...i to nakon svega, nakon Sanadera, nakon Mesića, Josipovića, da oni još vrte priču s kraja 90-tih i početka ovog stoljeća..

to je meni fenomen..sad zamisli da je desnica i desni mediji koji faktički ne postoje, ali hipotetski da su oni ocrnjivali jednog takvog ljevičarksog asa i da ljevičari kad razgovaraju o njemu navode kao argument šta su o njemu pisali desni mediji.

jel moš to zamislit..

jel razumiš..

velik dio desne scene i desnog tijela su obične igračke u rukama neojugoslavena, da ih ne nazivam pogrešno terminološki ljeviačrima..jer to su obični jugonacisti
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 20-02-2012 at 12:42

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    jel moš to zamislit..

jel razumiš..

mogu to razumit, iako ne znači da je točno.

kad imaš masovnu histeriju prema nekome onda se sam zapitaš, pa šta ja to ne razumijem, šta ja to ne vidim, a svi ostali vide? pa nije moguće da je cjelokupna javnost u krivu. uvuče se u tebe crv sumnje.

a onda dolazimo do kanaliziranja krivnje. nemoj zaboraviti da je tadašnja javnost (kasnije će se tek ustanoviti kako i šta su napravili EPH mediji) osuđivala cjelokupnu desnicu, pa je i takvoj desnici, na ovom misaonom valu kojeg sam prethodno opisao, dobro došao čovjek na kojeg će svaliti svu krivnju, jer su tada oluja i generali još uvijek bili tabu tema.

Jednima je bio žrtveno janje (desnici), a drugima je poslužio u razrađenoj strategiji vučjeg čopora kako je to opisao admiral lošo kad se preko pojedinca napada institucija, orgaizacija, pa čak i ideja.

Citiraj Prvotno napisano od Graničar Jozo Vidi poruku
    mogu to razumit, iako ne znači da je točno.

kad imaš masovnu histeriju prema nekome onda se sam zapitaš, pa šta ja to ne razumijem, šta ja to ne vidim, a svi ostali vide? pa nije moguće da je cjelokupna javnost u krivu. uvuče se u tebe crv sumnje.

a onda dolazimo do kanaliziranja krivnje. nemoj zaboraviti da je tadašnja javnost (kasnije će se tek ustanoviti kako i šta su napravili EPH mediji) osuđivala cjelokupnu desnicu, pa je i takvoj desnici, na ovom misaonom valu kojeg sam prethodno opisao, dobro došao čovjek na kojeg će svaliti svu krivnju, jer su tada oluja i generali još uvijek bili tabu tema.

Jednima je bio žrtveno janje (desnici), a drugima je poslužio u razrađenoj strategiji vučjeg čopora kako je to opisao admiral lošo kad se preko pojedinca napada institucija, orgaizacija, pa čak i ideja.
    Točno to..

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    dobro, smatrate li vi da je pašalić nevin pa da bi zato trebao dobiti priliku aktivnije utjecati u kreiranju hdz-ove politike ili da je sposoban okrenuti stvar u našu korist?
    sigurno da nije onoliki negativac kakvim su ga žigosali ali nije ni tolika sposobnost budući da s njim u bitnoj ulozi hdz nije napravio ništa vaninstitucionalno što bi bilo kao servis jedne politike a i na unutarstranačkim izborima je zapravo izgubio na način kojega su medijske hijene prije očekivale upravo od njega da je kadar izvest.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    Pašalić je car, neka njega...

ja mislim da nije tolika uloga na pašaliću kao pojedincu, već na gesti (ne znam kako bih to nazvao) ponovnog uključivanja u HDZ. ne znam koliko je pašalić dobar primjer i ostalima. jeli to dvosjekli mač, a s obzirom na sve izrečeno? dakle, s te strane je i dobro što on ulazi na mala vrata, pa šta bude. pretpostavljam da je percepcije koja je stvorena o njemu i sam svjestan, pa stoga i taj skromni povratak.

kako sam već rekao svakako je dobro što se stari članovi ponovno vraćaju u HDZ, a nadam se još pokojem bivšem članu.

hrvatskoj očajno treba jedna demokršćanska opcija, kao zdrava protuteža ovim drugim. ne znam kako bih ih i nazvao, jer je to skup svega i svačega od udbaša, jugoslavena, liberala itd., a u čiju skupinu možemo i sam HDZ smjestiti ako se analiziraju godine nakon sanaderovog trijumfa.

pa s te strane i ponovni ulazak pašalića u HDZ ima i neki simboliku, samo se nadam da to nije dolazak na zabavu u 3 sata ujutro kad je svo piće popijeno, kako je uspoređen ulazak Hrvatske u EU.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ja se ne nadam mesiću i manoliću haha ali ne bi imao ništa protiv da ih se već sutra učlani u posmrtno počasne članove.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    dobro, smatrate li vi da je pašalić nevin pa da bi zato trebao dobiti priliku aktivnije utjecati u kreiranju hdz-ove politike ili da je sposoban okrenuti stvar u našu korist?
    sigurno da nije onoliki negativac kakvim su ga žigosali ali nije ni tolika sposobnost budući da s njim u bitnoj ulozi hdz nije napravio ništa vaninstitucionalno što bi bilo kao servis jedne politike a i na unutarstranačkim izborima je zapravo izgubio na način kojega su medijske hijene prije očekivale upravo od njega da je kadar izvest.
    očito da nije bio tako veliki kombinator i beskrupuloznjak.

zar , da, zar ne bi bilo logično da je on doveo gorile i pokrao Sanaderovce..On najpokvarenijin kombinator ikada...meštar svih hulja kako su ga predstavljali..njega na kraju ladno pokradu...

jel se to netko zapitao...pa kako to..tu nešto ne štima, il on nije kombinator ili šta je u pitanju..jesu li nas lagali? Naravno da nije.

preko njega su se obračunavali s Tuđmanom, kad je ovaj umro a i dok je bio živ...

Stoički je to podnio bez da se pomjerio za dlaku.

zato ga cijenim.

Svi ostali su podvili rep i lizuckali Sanaderu dlan. Ili Mesiću. Ili svom tom šljamu koji je unakazio ovu jadnu državu i narod koji nema samopoštovanja.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 20-02-2012 at 13:30

Ovo što je capo reko je ključno, ne vidim u njemu snagu za promjene, pogotovo kad je u pitanju država. U HDZ-u bi možda i napravio nešto reda, izbacio iz stranke ove komunjare i uhljebe koji je sada vode, al to bi bilo to. Čisto sumnjam da bi mogo osvojit glas, previše je medijski i javno kompromitiran. Treba nam neko novo sviježe političko lice, al kad je HDZ u pitanju toga nema, zato i kažem da su propala stranka. Njima u biti treba novi Franjo, samo ja takvog u njihovim redovima ne vidim, ne da ne vidim novog Franju, nego ne vidim nikoga niti malo nalik njemu. A bez takve jake ličnosti, i odlučne naravi HDZ neće uspjet osvojit vlast od crvenih bez obzira šta ovi zasrali u svome mandatu. Ne znam u cijeloj ovoj paleti kandidata u HDZ-u nekako mi najbolje zvuči taj KaraniMarko. A ni on nije baš osoba koja nije kompromitirana, al nekako mi je najbolji izbor u cijeloj paleti kandidata za predsjednika HDZ-a.

A što se tiče samog Pašalića, žao mi je što nije dobio unutarstranačke izbore protiv Smradanera. I smatram da je to bio prelomni trenutak, da moram reći glupi Glavaš nije stao na stranu Smrada vjerojatno bi po nekim pitanjima danas HR bila bolja zemlja. Jer da je uspio osvojit tada vlast u HDZ-u, vjerojatno bi dobio izbore ko i Sanader i oko nekih pitanja puno bolji stav zauzeo nego što je ovaj pacijent. Al šta je tu je, to mu je bila prelomnica po meni, kad je te unutarstranačke izbore izgubio tu mu je bio kraj.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove