+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 9 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/161

Tema: Hrvatski prostori i mentaliteti

Hrvatski prostori i mentaliteti

ovo je tema koja je postala udarna pesnica kvaziurbane anacionalne ljevice kojom su mlatili po glavama političkih neistomišljenika, koristeći pojedine razlike među hrvatskim regijama kako bi pocijepali hrvatski narod. To je se išlo talko daleko da je Denis Kuljiš sve one krajeve gdje bi pobijedio SDP nazivao europskom, naprednom Hrvatskom a sve krajeve gdje je pobijedio HDZ nazivao zaostalom, primitivnom balkanskom Hrvatskom. Ceh su najviše platili hercegovci koji su više od desetljeća nazivani najgorim pogrdnim njazivima, drugi na udaru su bili Hrvati dalmatinske zagore koje se često poistovjećivalo s hercegovcima, malo manje Bosanski Hrvati..

ovdje bi mogli malo pretresti fizičke, duševne, običajne, radne, stasne i svake druge razlike među hrvatskim krajevima, bez straha da time nastavljamo posao Kuljiša i sličnih, jer svaka država ima razlike između regija..Njemačka, Italija npr..

dakle vaše viđenje ljudi po hrvatskim regijama..

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ha, čuj. regije još uvijek nose u sebi dio nekog šireg sklopa ostalog od jačih igrača koji su taj dio držali pod kontrolom.
    iako su npr. zagorci manje više potomci hrvata koji su prije 500 godina otišli iz bosne pred turcima godine odnosno stoljeća provedene pod austrijom odnosno hapspburgovcima ostavile su traga.
    naučili su glavnu lekciju miteleuropske baštine.
    odma na sud. a ako sud ne radi ili sporo radi, probudi se gen, podgrijen tudumom i kreće punjenje crne kronike.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    ha, čuj. regije još uvijek nose u sebi dio nekog šireg sklopa ostalog od jačih igrača koji su taj dio držali pod kontrolom.
    iako su npr. zagorci manje više potomci hrvata koji su prije 500 godina otišli iz bosne pred turcima godine odnosno stoljeća provedene pod austrijom odnosno hapspburgovcima ostavile su traga.
    naučili su glavnu lekciju miteleuropske baštine.
    odma na sud. a ako sud ne radi ili sporo radi, probudi se gen, podgrijen tudumom i kreće punjenje crne kronike.
    odmah brutala..

u pravu si. meni je npr. zanimljiva teza od Gotovine..akoželiš probiti crtu, zauzeti položaj, šalji hercegovce i dalmatince a ako želiš obraniti položaj stavi zagorce il općenito sjevernjake. Zanimljivo ..ha.

I on kaže da sjevernjaci lakše podnose pogibije suboraca, da južne to zna baciti u depru..

on je bio psiholog a to moraš biti Ako želiš biti dobar vojskovođa.

Ja npr ne poznajem Istrane a ne o njima postoji također hrpa stereotipa..

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    pa činjenica je da naši s juga imaju veći temperament, udar krvi u glavi, lakše paljenje ali lakše izgaranje.
    bio sam u vojsci s jednim tipom, doduše ima on i hercegovačke krvi ali najviše je porijekol iz podravine, inače zagrepčanin.
    politički 100%ispravan i s potpuno normalnim životnim nazorima.
    miran i socijalno vrlo discipliniran tip. bez ikakve sklonosti nasilju i takvom načinu rješavanja problema.
    nemam ni mjesta ni vremanena pojašnjavati kako sam to zaključio ali misli mda ga je sad staviti u staljingrad i reći mu da mora izdržati na beznadežnom položaju ja se kladim da bi on to mirna srca prihvatio i dok bi živio odradio bi zadaću.
    čuj ja znam. kad bi u ratu radišićanima netko poginuo (a u ratu se inače gine, radišićani-stanovnici jednog sela ljubuške općine, u ratu imali cijelu bojnu i poznati kao primitivci, budale , i laki na šaki/pištolju) napuštali bi liniju i paradirali gradom, pucajući u zrak i derući se ;-izdaja, izdaja!!

Ilirk@
    Gost
    vrlo zanimljiva tema. vrlo, vrlo...
    ja inače izbjegavam ovakve teme jer sam brutalno iskrena, a iskrenost se ljudima samo deklarativno sviđa.

mogu pričati o ljudima iz svog kraja gdje sam odrastala i gdje sad živim.
    ima dosta sličnosti u mentalitetu, razlike su ipak one stečene, najviše u komunističkom sustavu.
    radi se, dakle, o relaciji grude - imotski, da budem preciznija i da me lakše shvate oni koji ne znaju.
    gruđani su nekakvi tihi. ne znam kako to objasniti. gledat će kako netko krade, psovat će sebi u bradu, plašeći se da ga udba ne čuje, neće ništa poduzeti po pitanju toga i nastavit će živit i radit ko da se ništa ne dešava. i svoju dicu će zatupljivati ričima: šut tamo, đadre, čut će kogod, nemoj se zamirit ljudima, neš ni posla ni kruva!
    tako su i mene zatupljivali, pogotovu mater bi ćaću zalupila da ne priča svašta. ne znam kako to drugačije objasnit nego uplašilo i gotovo.
    što se ratovanja tiče, o gruđanima mogu reći sve najbolje. ima tu priča i priča, o hrabrosti, požrtvovnosti, ali i onih o odbijanju maltretiranja zatvorenika i ljudskom odnosu prema neprijatelju. ne želim ispasti patetičarka, pogotovu da netko ne misli kako uveličavam, zato o tome neću pisati puno.
    o govnima u mom kraju koja isplivaju na površinu kad zagusti sam pisala tamo na forumu pozivajući ostale da se pospu pepelom kao i ja, ali nitko mi se nije javio na post.
    sjećate li se one moje ispovjesti koja je ostala prešućena?
    eto, zato sad neću o tome. možda i nikad više.
    za inat!

idemo dalje... imocki okopoljci su nam dosta slični. izbjegavam govoriti o varuškim lizipijatinama, najvećem ološu u imockom, jer bi mi za to tribalo puno više vrimena nego imam trenutno. uglavnom, dno dna.
    razlike su jedino u tome što gruđanin more, oće i voli radit, a imoćanin će gledat da se snađe. vole kruv bez motike i to je istina živa. more se na me ljutit tko hoće, ali ja stojim iza svojih riči i ne odstupam ni milimetra dalje.
    uostalom, to se vidi i po razvijenosti. daleko od toga da nisu trpili privredne gubitke, da su šupak hrvatske i tako dalje... ali ni grude nisu u boljoj poziciji. tri tvornice i veliko trgovačko poduzeće je ostalo bez posla, pokradeno, prodano, razvaljeno...
    i niko ni riči. moji rodijaci u mog starog pitali njive da mogu sadit štogod za prodaju. uzeli motike i kopali. i šutili.
    hrabrost i ratobornost imoćanima nitko ne more poreći. ono što su dali imoćani u svim ratovima, apsolutno briše sve eventualne negativnosti u mentalitetu.
    volim ih i volim što su nam tako blizu. unatoč tome što i danas glavnu rič vode ex komunjare i raznorazne lizipijatine.
    neka ih i neka ih bude što više. sva srića pa ni u imockih okopoljaca natalitet ne pada nego raste, baš ko i u nas.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    pa činjenica je da naši s juga imaju veći temperament, udar krvi u glavi, lakše paljenje ali lakše izgaranje.
    bio sam u vojsci s jednim tipom, doduše ima on i hercegovačke krvi ali najviše je porijekol iz podravine, inače zagrepčanin.
    politički 100%ispravan i s potpuno normalnim životnim nazorima.
    miran i socijalno vrlo discipliniran tip. bez ikakve sklonosti nasilju i takvom načinu rješavanja problema.
    nemam ni mjesta ni vremanena pojašnjavati kako sam to zaključio ali misli mda ga je sad staviti u staljingrad i reći mu da mora izdržati na beznadežnom položaju ja se kladim da bi on to mirna srca prihvatio i dok bi živio odradio bi zadaću.
    čuj ja znam. kad bi u ratu radišićanima netko poginuo (a u ratu se inače gine, radišićani-stanovnici jednog sela ljubuške općine, u ratu imali cijelu bojnu i poznati kao primitivci, budale , i laki na šaki/pištolju) napuštali bi liniju i paradirali gradom, pucajući u zrak i derući se ;-izdaja, izdaja!!

To sam i ja zaključio. Npr. kad si spomenio Staljingrad, tamo je išla varaždinska kako se to zvalo..nešto kao varaždinski vojni okrug.

mada je u tom puku bilo naravno ljudi od svakuda ali temeljno to je bila postrojba varaždinskog vojnog područja..i bilo je dosta ljudi iz tih krajeva tamo a zna se da je ta postrojba jedina nenjemačka postrojba koja se borila u samomn Staljingradu jer su njemački vojni zapovjednici, snage "saveznika" smtarali...." nedovoljno obučenim i nedovoljno sposobnim da se bore na Ostfont a pogotovo u nevjerovatno zahtjevnim staljingradskim uvjetima"..nisu dopustili ni Rumunjima, ni Mađarima, ni Slovacima ( koje su inače uz Hrvate smatrali jedinim vrsnim vojnicima) da ne govorim o Talijanima. Rumunji su tamo imali dvije armije, Mađari i Talijani po jednu.

Dakle, Zagorci i ini Hrvati, pogotovo Zagorci iz viceva o teturavim mlakonjama i pijanicama dođu do najdalje točke do koje su Nijemci uopće došli..tvornice Crveni Oktobar
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 01-12-2010 at 12:41

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    vole se imoćani snalazit vole...ali i jesu snalažljivi, to im se ne može poreći.
    koliko se može napisati o razlikama u mentalitu toliko se može međutim i o razlikama između istih ljudi samo su jedni ljudi sa sela i porijeklom sa sela dok bi drugi bili "fetivi" varošani minijaturnih mjestašaca koja bi navedeni ponosito i glasno nazivali gradovima tek da sebe izrazlikovali od svojih bližnjih sela na prdomet udljanih od takvog grada.
    ne znam, ja sam uvijek više volio seljake iako samse rodio u gradu i do sada živio u 3 grada.
    možda zato jer su svi moji korijeni sa sela.
    grabovnik rules!

Citiraj Prvotno napisano od Ilirk@ Vidi poruku
    vrlo zanimljiva tema. vrlo, vrlo...
    ja inače izbjegavam ovakve teme jer sam brutalno iskrena, a iskrenost se ljudima samo deklarativno sviđa.

mogu pričati o ljudima iz svog kraja gdje sam odrastala i gdje sad živim.
    ima dosta sličnosti u mentalitetu, razlike su ipak one stečene, najviše u komunističkom sustavu.
    radi se, dakle, o relaciji grude - imotski, da budem preciznija i da me lakše shvate oni koji ne znaju.
    gruđani su nekakvi tihi. ne znam kako to objasniti. gledat će kako netko krade, psovat će sebi u bradu, plašeći se da ga udba ne čuje, neće ništa poduzeti po pitanju toga i nastavit će živit i radit ko da se ništa ne dešava. i svoju dicu će zatupljivati ričima: šut tamo, đadre, čut će kogod, nemoj se zamirit ljudima, neš ni posla ni kruva!
    tako su i mene zatupljivali, pogotovu mater bi ćaću zalupila da ne priča svašta. ne znam kako to drugačije objasnit nego uplašilo i gotovo.
    što se ratovanja tiče, o gruđanima mogu reći sve najbolje. ima tu priča i priča, o hrabrosti, požrtvovnosti, ali i onih o odbijanju maltretiranja zatvorenika i ljudskom odnosu prema neprijatelju. ne želim ispasti patetičarka, pogotovu da netko ne misli kako uveličavam, zato o tome neću pisati puno.
    o govnima u mom kraju koja isplivaju na površinu kad zagusti sam pisala tamo na forumu pozivajući ostale da se pospu pepelom kao i ja, ali nitko mi se nije javio na post.
    sjećate li se one moje ispovjesti koja je ostala prešućena?
    eto, zato sad neću o tome. možda i nikad više.
    za inat!

.
    na koji post, na koju temu, nema toga na šta je ne odgovaram..

nešto mi je promaklo..

koja je ovo ljutica, naša ilirka, prava ona ljuta s kamena, al srce i po, vala nek je prenijela gene..

žestica naša..zakon i po.

al ti samo očešala komšiluk..želim čuti od tebe malo šire..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 01-12-2010 at 12:40

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    To sma i ja zaključio. Npr. kad si spoemnio Staljingrad, tamo je išla varaždinaska kako se to zvalo..nešto kao varaždinski vojni okrug.

mada je u tom puku bilo naravno ljudi od svakuda ali temeljno to je bila postrojba varaždinskog vojnog područja..i bilo je dosta lčjudi iz tih krajeva tamo a zna se da je ta postrojba jedina nenjemačka popstrojba koja se borila u samomn Staljingradu jer su njemački vbojni zapovjednici, snage "saveznika" smtarali...." nedovoljno obučenim i nedovoljno sposobnim da se bore na Ostfont a pogotovo u nevjerovatno zahtjevnim staljingradskim uvjetima"..nisu dopustili ni Rumunjima, ni Mađarima, ni Slovacima ( koje su inače uz Hrvate smatrali jedinim vrsnim vojnicima) da ne govorim o talijanima. Rumunji su tamo imali dvije armije, Mađari i Talijani po jednu.

Dakle, Zagorci i ini Hrvati, pogotovo Zagorci iz viceva o teturavim mlakonjama i pijanicama dođu do najdalje točke do koje su Nijemci uopće došli..tvornice Crveni Oktobar

u vukovaru se se istakli varaždinski policajci.
    nisam siguran jesu li to neke postrojbe uvedene u borbu nakon početka opsade.
    prije bih rekao da se radilo o policijskoj ispomoći pošto su milicijski srbi napustili mup pa nije bilo kadrova za redovite policijske poslove.
    momci ostali, stisli muda i obranili se do zadnjeg dana.
    možda ,da ih je netko slao u proboj, da su morali u napad ne bi išli, ali su svoje obrambene zadaće, kad su već bili tamo i uzmaka nije bilo, odradili maksimalno.

Ilirk@
    Gost
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    na koji post, na koju temu, nema toga na šta je ne odgovaram..

nešto mi je promaklo..

koja je ovo ljutica, naša ilirka, prava ona ljuta s kamena, al srce i po, vala nek je prenijela gene..

žestica naša..zakon i po.

al ti samo očešala komšiluk..želim čuti od tebe malo šire..

ma pozvala sam bosanske hrvate koji se u čudu pitaju kako to da je njima bilo teško, a nama u ercegovini dobro.
    i kako to da mi imamo toliko ratnih profitera, a oni nemaju niti jednoga. svi pošteni, a mi jebena stranka.

i šute bosanci. ja rekoh: evo, posut ću se pepelom. ajte sad i vi malo. a oni šute ko zaliveni. i ministar, naš ercegovac što se odmetnijo u bosance, jednom reče da smo mahom ratni profiteri.

ako se ne sićaš, nije ni bitno. ti si ionako na onoj ratno-profiterskoj strani. budi kuš da ti ne bi ja pokazala gene kamene :p

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    bome kad spomenuste ministra, kao čovjek s više nickova (različitih, istovremenih) boga dragog pitaj tko je ,odakle i gdje je sada.
    s obzirom kako mijenja mišljanja i koliko mu treba da zaključi nešto...dečko se još traži.
    šalu na stranu, ta regionalna raznolikost je, ispalo je tako, postala najmoćnije oružje u rukama naših neprijatelja, za stvaranje razdora i unošenje nesloge kao najboljih metoda kako nas sve usporiti u razvoju. i ekonomskom i političkom.

Citiraj Prvotno napisano od Ilirk@ Vidi poruku
    ma pozvala sam bosanske hrvate koji se u čudu pitaju kako to da je njima bilo teško, a nama u ercegovini dobro.
    i kako to da mi imamo toliko ratnih profitera, a oni nemaju niti jednoga. svi pošteni, a mi jebena stranka.

i šute bosanci. ja rekoh: evo, posut ću se pepelom. ajte sad i vi malo. a oni šute ko zaliveni. i ministar, naš ercegovac što se odmetnijo u bosance, jednom reče da smo mahom ratni profiteri.

ako se ne sićaš, nije ni bitno. ti si ionako na onoj ratno-profiterskoj strani. budi kuš da ti ne bi ja pokazala gene kamene :p
    a to..još na onom forumu..sjećam se..

mislim da se javio Markan i još netko i rekao da je gore prodavano oružje muslimanima..

nisu oni rječiti, pa ne može svatko složiti post ko ti a da grize, miluje, hladi, grije u isto vrijeme..ko ti..

tamo ima dosta pravih Hrvata koji isto ne mogu bez zamjeranja hercegovcima nekih stvari, al dobro i ja im sam zamjeram..

oni su bili i propatili, od njih mogu svašta primit..zato jer znam šta se događalo kod nas..ko fol ljutom ustaškom kraju..i još sam ljut zbog toga pa njima nemam srca ništa reć..

Ilirk@
    Gost
    istina, oružje u rukama neprijatelja.
    ali različitosti su se pokazale i kao prednost u zadnjem ratu.
    sva sreća pa se volimo malo pomišat. ono, ere vole zagrebčanke, imoćani ercegovke i splićanke, ercegovke vole slavonce i td.
    tako se genetska slika dovodi u ravnotežu i vrši se odabir najboljih osobina.
    za nekih 500 godina imat ćemo superiornu hrvatsku naciju sa dominantnim dinarskim genom.

Varazdinski policajci su u Vukovar poslani da reguliraju saobracaj, a zavrsili su na prvoj crti.

Da, nije slucajno Gotovina 4. i 7. gardijsku kombinirao u svim operacijama koje je vodio od zime `94 na dalje. Plus HVO gardijske, plus par postrojbi koje su vise sluzile za popunjavanje redova i one klasicne zadatke pozadine, logistika, veza i slicno. Najbolje je bilo na vezi, sjedis i slusas sta ovi nasi rade, a neprijatelj ne zna gdje mu je glava a gdje dupe.
    I kako samo danas glupo i djecije zvuce price o "dogovorenom ratu, dogovorenom povlacenju" i slicno. Tvrdim da tu malu ali odabranu vojsku koju je vodio Gotovina, ni cijela VJ nebi uspjela zaustaviti. Ali to je vec sfera nagadjanja.

Sto se tice teme, zanimljiva je, ja sam recimo dugo mislio da su Slavonci onako dobrodusne debeljuce, moji sa mamine strane su Slavonci, folksdojceri, dosta sam boravio u Slavoniji konkretno Osijeku, stvarno sam mislio da su oni valjuskasti dobrodusni mede, a onda cujem za sokce-cakijase, onda dodje DR, pa se malo prorovi po knjigama povijesti, i vidis da su zajebani u pm.

Pa licani, ja sam mislio da su to zadrti ljudi, a onda ih pomalo upoznam preko zeta (njegov otac je porijeklom iz Like) i vidim da su oni vise dobrodusne mede nego Slavonci, recimo...

A Hercegovci, po meni posebna sorta igrom slucaja sam vezan za Hercegovinu sto obiteljski sto nekim uspomenama, moja mama obozava Hercegovinu iako je tamo samo radila, a i meni se dopala, lijepa zemlja i posebni ljudi... mislim da nema ljepseg dozivljaja od branja grozdja na Brotnju recimo, ili obicnog piknika na Pec mlinima kod Drinovaca... Hercegovci su dosta "zadrti", ajmo reci tradicionalni, ali kod mene im je to plus jer smatram da su neki stari obicaji ipak pozitiva u odnosu na danas preovladjujuce "liberalno" misljenje i razmisljanje... recimo, povezanost obitelji, jel bolje to ili americki stil "imam sestru negdje u Oklahomi, ne znam, nisam je vidio deset godina"... ako si krscanin, onda znas odgovor.
    Kao ljudima, moze im se naci milijun zamjerki, ne svidja mi se toliko psovanja Boga, a kao veliki su vjernici... Hercegovke su zajebane, posebno.

Volio bih vise upoznati Istrijane.

Bosanci su jednostavno glupi. Neka se niko ne uvrijedi, i sam sam dijelom Bosanac. Zapravo ima jako inteligentnih ljudi, ali u prosjeku su manjina.

Ilirk@
    Gost
    ma ne zamjeram ja nikom ništa. samo mi pojedini likovi kadikad dignu tlak. onako, podmuklo i ko da sve i neće...
    većini stvarno nemam što reći jer znam koliko su propatili. dolazili su i ranjeni i izbjegli i prognani u grude. tu im je bila prva stanica.
    volim ja njih sve. ali nije da ih neću nekad iza ušiju. pa tako volim i svog čovika :p

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Varazdinski policajci su u Vukovar poslani da reguliraju saobracaj, a zavrsili su na prvoj crti.

Da, nije slucajno Gotovina 4. i 7. gardijsku kombinirao u svim operacijama koje je vodio od zime `94 na dalje. Plus HVO gardijske, plus par postrojbi koje su vise sluzile za popunjavanje redova i one klasicne zadatke pozadine, logistika, veza i slicno. Najbolje je bilo na vezi, sjedis i slusas sta ovi nasi rade, a neprijatelj ne zna gdje mu je glava a gdje dupe.
    I kako samo danas glupo i djecije zvuce price o "dogovorenom ratu, dogovorenom povlacenju" i slicno. Tvrdim da tu malu ali odabranu vojsku koju je vodio Gotovina, ni cijela VJ nebi uspjela zaustaviti. Ali to je vec sfera nagadjanja.

Sto se tice teme, zanimljiva je, ja sam recimo dugo mislio da su Slavonci onako dobrodusne debeljuce, moji sa mamine strane su Slavonci, folksdojceri, dosta sam boravio u Slavoniji konkretno Osijeku, stvarno sam mislio da su oni valjuskasti dobrodusni mede, a onda cujem za sokce-cakijase, onda dodje DR, pa se malo prorovi po knjigama povijesti, i vidis da su zajebani u pm.

Pa licani, ja sam mislio da su to zadrti ljudi, a onda ih pomalo upoznam preko zeta (njegov otac je porijeklom iz Like) i vidim da su oni vise dobrodusne mede nego Slavonci, recimo...

A Hercegovci, po meni posebna sorta igrom slucaja sam vezan za Hercegovinu sto obiteljski sto nekim uspomenama, moja mama obozava Hercegovinu iako je tamo samo radila, a i meni se dopala, lijepa zemlja i posebni ljudi... mislim da nema ljepseg dozivljaja od branja grozdja na Brotnju recimo, ili obicnog piknika na Pec mlinima kod Drinovaca... Hercegovci su dosta "zadrti", ajmo reci tradicionalni, ali kod mene im je to plus jer smatram da su neki stari obicaji ipak pozitiva u odnosu na danas preovladjujuce "liberalno" misljenje i razmisljanje... recimo, povezanost obitelji, jel bolje to ili americki stil "imam sestru negdje u Oklahomi, ne znam, nisam je vidio deset godina"... ako si krscanin, onda znas odgovor.
    Kao ljudima, moze im se naci milijun zamjerki, ne svidja mi se toliko psovanja Boga, a kao veliki su vjernici... Hercegovke su zajebane, posebno.

Volio bih vise upoznati Istrijane.

Bosanci su jednostavno glupi. Neka se niko ne uvrijedi, i sam sam dijelom Bosanac. Zapravo ima jako inteligentnih ljudi, ali u prosjeku su manjina.
    Tako je. nisam bio stoposto siguran al ipak je tako.
    a ovo drugo.....eh.

I sto mi je posebno zanimljivo kod Hercegovaca i opcenito stanovnika tih dinarskih krajeva, ko jablanovi

Moja mama ima desetine slika iz Drinovaca, sa svojim ucenicima (dakle osnovna skola je u pitanju), svi su veci od nje nije ona nesto visoka, 160, ali oni ej, sedmi osmi razred, za glavu iznad. Pa koliko imaju sa 18, 2 i vise metara sto bi rekao Kovinjalo ili ko vec

Ilirk@
    Gost
    jes to bio u peć mlinima, ha?

ja tamo iđen pobrojavat rakove.

Ilirk@
    Gost
    Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    I sto mi je posebno zanimljivo kod Hercegovaca i opcenito stanovnika tih dinarskih krajeva, ko jablanovi

Moja mama ima desetine slika iz Drinovaca, sa svojim ucenicima (dakle osnovna skola je u pitanju), svi su veci od nje nije ona nesto visoka, 160, ali oni ej, sedmi osmi razred, za glavu iznad. Pa koliko imaju sa 18, 2 i vise metara sto bi rekao Kovinjalo ili ko vec

bilo je negdje jednom jedan članak kako se južni hrvati još povećavaju, u prosjeku, i da će trebati nešto poduzimati na konfekcijskim brojevima.

moja dica su isto viša od prosjeka za svoju dob. a ja sam 176, čovik 190. kćer u 7. razredu je već 1 cm viša od mene.

sad kad ste spomenuli rakove mogao bi i Škutor Mate napisati svoj prvi post.

ni ja ne mogu shvatit, što reče crni, to psovanje kod nas doli..

ne mogu nikako, iako se tješim da mlađi manje psuju.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove