+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1 2 3 4 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/86

Tema: Orjuna& srbofilija kod Hrvata

Citiraj Prvotno napisano od sagitarius Vidi poruku
    Pitanje orjune ili nekih njenih vidova mogli bi biti kao pojava indikativni za Hrvate koji su se nalazili u tzv. "miješanim" sredinama sa jakom srpskom propagandom da je sve što je hrvatsko jednako ustaškom, radi čega su se mnogi hrvati u takovim sredinama počeli izjašnjavati kao jugosloveni, a samo da im ne bi bila prikačena stigma hrvatstva zbog koje bi teže došli do zaposlenja ili neke druge opće društvene "povlastice" iz svakodnevnog života...
    Poznati su mi slučajevi ljudi Hrvata koji se nisu htjeli odreći svoga, koji su se zlopatili radi toga, svašta im je smještano, da bi zatim otišli u inozemstvo, bukvalno emigrirali, uglavnom u Njemačku...
    No oni koji jednostavno iz nekog razloga nisu htjeli ili nisu mogli emigrirati ostajali su do kraja ono što jesu, nosili su svoju stigmu i šikanirani su do bola, što su podnosili i gurali dalje, da bi neki labilniji ili očajniji jednostavno postajali ideološki jugosloveni i to i takovo opredijeljenje prenosili na svoje potomstvo...
    Ova nehotična "pragmatična" orjuna postala je vremenom u narednim generacijama stvarna.
    Srbofilija je u BiH dosegla svoje propagandne Olimpe, pisao sam o tome na ovom portalu kroz temu o pitanjima jezika, tako da je službeni jezik u BiH i jezik u svakodnevnom govoru bio srpski sa ijekavskom varjantom...
    Analogna pojava događala se međutim i kod muslimanskog naroda u BiH, koji se godinama izjašnjavao na razne načine, pa i kao jugosloveni ili srbi, mada ih je bio ne mali broj koji su se izjašnjavali i kao hrvati !
    Ovo bi bio odgovor na gornje jedno pitanje da li ima hrvatofila kod drugih naroda, da ima, poznati su mi slučajevi iz zadnjeg rata da su mnogi muslimani, potonji Bošnjaci, bili u jedinicama HOS-a, HVO, ili HV u Hrvatskoj...
    Po nekim pitanjima "hrvatstva" mnoge od nas na ovom forumu bi ti čestiti ljudi nadmašili...
    sagitariuse, naravno da je bilo ljudi ..Srba i muslimana u jedinicama HOS-a HV-a i sl.

Ali to je druga priča.

ja pitam ima li u Srbiji organizacija koja veliča hrvatstvo nauštrb srpstva..kužiš.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    sagitariuse, naravno da je bilo ljudi ..Srba i muslimana u jedinicama HOS-a HV-a i sl.

Ali to je druga priča.

ja pitam ima li u Srbiji organizacija koja veliča hrvatstvo nauštrb srpstva..kužiš.
    Nema to nigdje u svijetu, mi smo fenomen po tom pitanju!

BAs smo mi opicen narod, skroz opicen i toga me stid!

TheBronxBomber
    Gost
    Citiraj Prvotno napisano od mara Vidi poruku
    Nema to nigdje u svijetu, mi smo fenomen po tom pitanju!

Nismo. Samo-mrzitelji postoje i u tkz. zidovskom narodu. Mi smo manji, nebitniji (u svjetskim okvirima) i slabiji - pa tako i ranjiviji. Ovo je zeznuta grana ove teme. To valja ozbiljno obraditi.

Anti-Hrvate koje srecemo su politicki anti-Hrvati, njihova krvna zrnca uopce nisu bitna. To sto su neki od njih i sumnjivog genetskog podrijetla, cini stvar skakljivijom i zanimljivijom.

Dakako, njihovo anti-hrvatstvo prelazi i u druga podrucja osim politicka. Postoji snazna komponenta "rasistickog" ponasanja prema jednom dijelu Hrvata (zovnite ga dinarskim, vlaskim, ognjistarskim, bunjevackim - kako hocete). Oni to mogu i smiju, jer su na ispravnoj politicki-korektnoj strani...

Skratit cu: Hrvatska je doslovno kulturni, genetski, povijesni i drustveni mozaik. Tako mala, a toliko razlicitosti unutar nje. Nikad dovoljno jako povezana a kamoli ucvrscena. Zato je tudjincima, uz pomoc domacih "izroda" (izrodi cega, pitam se? Nisam siguran da svi oni Hrvati niti da potjecu od Hrvata - politicko hrvatstvo je svakako iskljuceno), vrlo lako napraviti nered...

TheBronxBomber
    Gost
    Ante Tomic i ja ne pripadamo istom narodu. A ako netko moze prepoznati i jedno zrno hrvatstva kod jednog Jergovica ili Dezulovica, onda tom ide Nobelova nagrada iz svih mogucih podrucja.

Citiraj Prvotno napisano od TheBronxBomber Vidi poruku
    Nismo. Samo-mrzitelji postoje i u tkz. zidovskom narodu. Mi smo manji, nebitniji (u svjetskim okvirima) i slabiji - pa tako i ranjiviji. Ovo je zeznuta grana ove teme. To valja ozbiljno obraditi.

Anti-Hrvate koje srecemo su politicki anti-Hrvati, njihova krvna zrnca uopce nisu bitna. To sto su neki od njih i sumnjivog genetskog podrijetla, cini stvar skakljivijom i zanimljivijom.

Dakako, njihovo anti-hrvatstvo prelazi i u druga podrucja osim politicka. Postoji snazna komponenta "rasistickog" ponasanja prema jednom dijelu Hrvata (zovnite ga dinarskim, vlaskim, ognjistarskim, bunjevackim - kako hocete). Oni to mogu i smiju, jer su na ispravnoj politicki-korektnoj strani...

Skratit cu: Hrvatska je doslovno kulturni, genetski, povijesni i drustveni mozaik. Tako mala, a toliko razlicitosti unutar nje. Nikad dovoljno jako povezana a kamoli ucvrscena. Zato je tudjincima, uz pomoc domacih "izroda" (izrodi cega, pitam se? Nisam siguran da svi oni Hrvati niti da potjecu od Hrvata - politicko hrvatstvo je svakako iskljuceno), vrlo lako napraviti nered...
    Ima u svakom narodu takozvanih samomrzitelja i jakih kriticara, al se taj fenomen drugacije odrazava na drustvo.

Nije toliko destruktivno i ne nanosi toliko stete kao sto je to kod nas. Mi smo mala i neslozna drzava, puna problema, ne samo politickih.
    Nama je nesloga puno veci problem na svakom planu nego sto je to zidovima, jer su kod njih ti samomrzitelji jedna rijetka pojava koja se da zanemariti, dok kod nas cine maltene vecinu. uz to smo mi ekonomski jako slabi, nemamo svijetski lobi ... a ovi nas guse, niste nas ....

Ante Tomic i ja ne pripadamo istom narodu. A ako netko moze prepoznati i jedno zrno hrvatstva kod jednog Jergovica ili Dezulovica, onda tom ide Nobelova nagrada iz svih mogucih podrucja.
    Imaju drzavljanstvo i omiljeniji su od tebe i mene ..... oni su u trenu dok smo mi samo kamenjari, dinarske oskopice

TheBronxBomber
    Gost
    Mi smo mala i neslozna drzava, puna problema, ne samo politickih.
    Kao pojedinac, ne zelim biti slozan s onim "gradjanima" koji ce me apriori otpisati (tko su oni da nekoga otpisuju?) samo zbog imotskog naglaska. U Hrvatskoj je sve naopako, tako da imamo situaciju da oni koji cesto slove ko napredni i "gradjanima" naoruzani su najvecim i izlizanim predrasudima ovoga svijeta. O njihovoj iskljucivosti i sovinizmu mogu pisati danima.

Pa nije Zeljko Kerum krkan, krkan je Ante Tomic. Tomic ga ne podnosi zato sto Kerum nije podvio rep kao on; sto se nije kukavica ko on; i sto se nije "uklopio" u sredinu u kojoj zivi. Ne's ti sredine, jadna majko....

Hrvatska se gusi u kompleksima dojucerasnjih seljacina koji su ogrnuli plast "gradjanstva." I kad to kazem, ja ne mislim niti na Keruma niti na Bandica.

Nego na one koji to kriju ko zmija noge.

Kao pojedinac, ne zelim biti slozan s onim "gradjanima" koji ce me apriori otpisati (tko su oni da nekoga otpisuju?) samo zbog imotskog naglaska. U Hrvatskoj je sve naopako, tako da imamo situaciju da oni koji cesto slove ko napredni i "gradjanima" naoruzani su najvecim i izlizanim predrasudima ovoga svijeta. O njihovoj iskljucivosti i sovinizmu mogu pisati danima.

Pa nije Zeljko Kerum krkan, krkan je Ante Tomic. Tomic ga ne podnosi zato sto Kerum nije podvio rep kao on; sto se nije kukavica ko on; i sto se nije "uklopio" u sredinu u kojoj zivi. Ne's ti sredine, jadna majko....

Hrvatska se gusi u kompleksima dojucerasnjih seljacina koji su ogrnuli plast "gradjanstva." I kad to kazem, ja ne mislim niti na Keruma niti na Bandica.

Nego na one koji to kriju ko zmija noge.
    Mi i ne mozemo biti s njima slozni jer nas preziru, preziru sve sto je imalo hrvatsko.

Kerum je krkan a Tomic je pokvareni ljigavac, mali guster koji zeli biti veliki .....

Kao sto si rekao njihova iskljucivost i sovinizam dominiraju drustvenu sliku, zato i vlada nesloga.

Mene strasno zanima sto njih toliko motivira! jel to mrznja ili ipak neko samo njima poznato zadovoljstvo?

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Sve je to danas nebitno, sada je ionako sve to zamijenila EUfilija.Zato se Josipović toliko radovao što će sada moći cijelu EU zvati svojim domom i on sad postaje građanin EU.
    Time je riješen problem jugofilije.

Srbofilija ionako nikada nije bila problem, naime to je samo rasizam tih bivših jugofila.Oni su prema srbiji uvijek imali osjećaj superiornosti, na njih su gledali kao na primitivnu kulturu koja im je zabavna. Takvi ljudi recimo ne bi ni mrtvi ušli u neki cajkaroški klub u Zagrebu, ali u Beogradu je druga priča. Oni srbe svode na neke pojedinačne karakterne osobine,oni nemaju dubinu, sve se svodi na to kako su srbi zabavni, uvijek za zajebanciju i sl. Takav odnos imaju i prema Bosni, preciznije Sarajevu i Sarajlijama. Oni su samo zabavna raja, koja po cijele dane priča viceve, ali neku ljudsku dubinu nemaju.Tamo se ide opustiti jer oni su pronašli lijek za ovaj stresni život, dok naši jugofili provode stresne dane u Zagrebu promišljajući rješenja za probleme cijeloga svijeta.

Sad bih napisao da su naši jugofili,tj. EUfili najgluplja stvorenja na svijetu, ali oni ipak uspjevaju biti stalno na vlasti i to ih ovaj narod dovede na vlast.Kad to znamo možda postoji i netko gluplji od njih,a to je ovaj narod.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2

Ali to je druga priča.

Pa dobro, to mi naravno nije poznato i iskreno čisto sumnjam da tako nešto konkretno među srbima i postoji, no post kojeg sam priložio diskusiji pokušava da sagleda mogućnost pojave jednog dijela orjune kod Hrvata u BiH i iz jednog drugog kuta, malo drugačijeg od onog koji orjunaštvo tretira kao fenomen povratka nekih ljudi koji su bili ubijeđeni i za to plačeni o kojim se ovdje kontekstira....

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Aj, Inkvi, ne glumi francusku sobaricu!!

Ovi koima se cudis su ti nablizi intelektualni rod!

Isto sto su oni srbofili i ti si vatikanofil!

Isto sranje- drugo pakovanje!!

Osim sto oni imaju neke koristi
    a ti korist nalazis u gluposti!!!!!

U cemu je razlika izmedu udbe i tebe?!?!- Ni u cemu!!

I ti i oni lazirate povist i bristet istinu!!
    DEVER.. PA HAJDE..

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku

Ali to je druga priča.

Ima, pogotovo oni bUnjevci i Šokci veličaju ustaštvo, i hrvatuju po vojvodini. Nema toga u SRB, jer SRB sve takve odavno očistila, da se mi ponašamo ko oni, vjerujem da bi puno manje smeća bilo u HR. Jednostavno, Srbi možda i imaju nešto podjela između sebe, al kad je u pitanju "Velika SRBija" tu su oni u velikoj mjeri jedinstveni i suglasni. Dok u HR je obratna situacija, dok nam netko ne upadne u dvorište, mi se koljemo međusobno. Tek kad nas netko počne klat, onda se ujedinimo i krenemo zajedno, i tad obično i najbolje funkcioniramo. Čim rat završi, opet sve po starom, takvi smo ti mi. Srbi baš u miru, najviše postižu po pitanju svojih velikosrpskih planova.

Nebi reka da je to izolirana pojava kod hrvata.sva zapadno europska drustva imaju fenomen da sljedbinici takozvane lijevo liberalne struje gotive vise druge narode, nego vlastiti.samo to u tin drustvima nije toliko opasno, nije im to skoro pa jedina svrha.karijere ljudi poput tomica, dezulovica baziraju na blacenju hrvatstva i propagiranju bratstva i jedinstva, znaci srbofilstva.niceg koristnog nemaju za ponudit, drustveni problemi im se svede na latentni ustaso-klerofasizam.kao gimnazijasti u pubertetu, koji su zeljni paznje i vjecito su kontra.

Evo jedan primjer orjunastva par excellence.sjor domagoj margetic
    http://m.youtube.com/index?desktop_u...?v=neWKAWXuuOk

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od puntar Vidi poruku
    Nebi reka da je to izolirana pojava kod hrvata.sva zapadno europska drustva imaju fenomen da sljedbinici takozvane lijevo liberalne struje gotive vise druge narode, nego vlastiti.samo to u tin drustvima nije toliko opasno, nije im to skoro pa jedina svrha.karijere ljudi poput tomica, dezulovica baziraju na blacenju hrvatstva i propagiranju bratstva i jedinstva, znaci srbofilstva.niceg koristnog nemaju za ponudit, drustveni problemi im se svede na latentni ustaso-klerofasizam.kao gimnazijasti u pubertetu, koji su zeljni paznje i vjecito su kontra.
    baš zato jer u gimnaziji nikad nisu bili dio ekipe, nisu bili in, zamrzili su okolinu i grupiral ise kao očajnici u otpadnike. zato mrze i grupacije općenito jer ih pdsjećaju na skupine, ekipe, društva kojima su podsvjesno težili a nisu ih primali. a istodobno mrze jedni druge jer tko voli ekipu s kojom se našao tako jer se s nikim drugim nije ni mogao naći.
    nitko u stvarnom životu ne želi biti član lambda lambda lambda
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Moguce je i to, ne poznaju osjecaj zajednistva iliti brige za grupu ljudi, pa tako i nemoze izrasti osjecaj domoljublja ili brige za vlastiti narod.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    baš zato jer u gimnaziji nikad nisu bili dio ekipe, nisu bili in, zamrzili su okolinu i grupiral ise kao očajnici u otpadnike. zato mrze i grupacije općenito jer ih pdsjećaju na skupine, ekipe, društva kojima su podsvjesno težili a nisu ih primali. a istodobno mrze jedni druge jer tko voli ekipu s kojom se našao tako jer se s nikim drugim nije ni mogao naći.
    nitko u stvarnom životu ne želi biti član lambda lambda lambda

http://www.youtube.com/watch?v=3yI5wlzZdXY

s ovim drugim dijelom se slažem, ali ne slažem se da kerum i bandić nisu krkani.

Kerum se pokazao sa ovim svojim istupima u zadnjih nekoliko dana, tako nimalo simpatije nema kod mene, tj. ono što je imao istopilo se sa ovim snijegom.

A Bandić u jednom javnom nastupu spominje kako on ima "soma i po" nečega (eto ne mogu se sjetiti čega). I to je to isto uklapanje u sredinu kao i kod tomića. ista je to analogija.

Doduše, razlika je ipak između njih dva u odnosu na tomića, jer nikada nisu javno posrali na svoj zavičajni kraj (koliko ja znam).

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Otkud Kerum na temi o orjunasima i srbofilima?!
    DEVER.. PA HAJDE..

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove