+ Odgovori na temu
Stranica 266 od 266 PrviPrvi ... 166 216 256 264 265 266
Prikaz rezultata str. 5,301/5312

Tema: Hajduk Split

Ma igrao je i Sahiti u Šibeniku dobro. Svi koji odu iz Hajduka igraju dobro. A u Hajduku se ne mogu sastat s loptom.

To je neka luda, bolesna atmosfera oko kluba, tvrdoglavo insistiraju na nečemu što se 20 godina vidi da ne valja. Dovode potrošene igrače, rade sprdnju od kluba, mlade prodaju za sitniš ako išta vrijede, krcaju se s trećerazrednim igračima, stvaraju lažnu euforiju, kako to može ispast na dobro.

Prebacit ću ovo na odgovarajaću temu.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Evo, doveli su Katića iz Rangersa za stopera.

Ali ova godina je prva kad konačno dovode solidna pojačanja. Sve prijašnje godine su dovodili škart.

Doveli igrača koji je bio ozlijeđen na rehabilitaciju.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Doveli igrača koji je bio ozlijeđen na rehabilitaciju.
    Slično su i s Krovinovićem napravili. Ali ak se obojica vrate u formu onda je to dobar potez. Mladi su, može to sve zacijeliti, mogu se oporaviti. Kocka je s njima, bumo vidli. Bolje bi im bilo da za tu lovu dovode talente iz slabijih klubova HNL-a. Recimo Ampem je prošle godine rasturao u Šibeniku, njega su odmah trebali dovesti, kao i golmana Labrovića. Umjesto njih, uzela ih je Rijeka. Taj Ampem je rasturio Hajduk na Poljudu. Ali prošla baba s kolačima, sad treba izvući pouke i dovoditi nove talente. Bande iz Istre izgleda odlično, nek dovedu njega i vrate Jakoliša.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Slično su i s Krovinovićem napravili. Ali ak se obojica vrate u formu onda je to dobar potez. Mladi su, može to sve zacijeliti, mogu se oporaviti. Kocka je s njima, bumo vidli. Bolje bi im bilo da za tu lovu dovode talente iz slabijih klubova HNL-a. Recimo Ampem je prošle godine rasturao u Šibeniku, njega su odmah trebali dovesti, kao i golmana Labrovića. Umjesto njih, uzela ih je Rijeka. Taj Ampem je rasturio Hajduk na Poljudu. Ali prošla baba s kolačima, sad treba izvući pouke i dovoditi nove talente. Bande iz Istre izgleda odlično, nek dovedu njega i vrate Jakoliša.
    Cila poanta ovog modela vođenja kluba je da nije prioritet dovest najbolje igrače za najbolju cijenu nego kako na isluženim i propalim igračima stavit sebi u džep koji postotak od plaća.

Kad sam ja nešto slično napisao da je ekipi u oko Hajduka glavni cilj pokupiti neki novac i onda jesti oboritu ribu po splitskim restoranima zajedno sa ljubavnicama, i da im je to krajnji domet naš bandira je demonstrativno napustio forum.

A to je nažalost tako. Nikakve vizije tu nema. Nikakvog plana. To je samo stihija i nastavak ovoga o čemu i gornji post govori.

Ovog ljeta se kao i svake godine stvorio taj "hajp" oko Livaje kao da će to Hajduk učiniti klubom. Gledaš i ne viruješ. I navijači su u to povirovali.

pa da jedan Messi iz najbolje forme dođe u Hajduk ne bi taj klub učinio uspješnim niti to može ijedan igrač sam po sebi inače bi Gareth Bale po meni jedno vrijeme najbolji igrča na svijetu Wales učinio svjetskom silom. A nije. Jer se tako ne može. Ili Ibrahimović Švedsku. A Livaja je čast njemu, samo solidan igrač i ništa više.

Još se sjećam kad je Pašalić stasao pa neki talijanski klub , ne mogu se sad sjetit koji, možda Chievo, ponudio za Pašalića 300-400 000 eura. Ovi su odmah htjeli to realizirat. Ali Pašalić nije htio. Onda je slijedeću sezonu Chelsea ponudio već koliko je 2,5 milijuna eura na što su vjerojatno počele curit sline ovim hohštaplerima. Iako Pašalić ni tada nije htio otić, natjerali su ga. On nije htio i bolje bi bilo da je još sezonu dvije igrao u Hajduku, taman je počeo bivati pravi igrač i razvijati se pravilno. Ovako su mu skoro uništili karijeru jer ga je Chelsea seljakao iz kluba u klub. No on je ipak prekvalitetan igrač da bi propao ali moglo se dogodit. Samo zbog nestrpljenja hohštaplera oko Hajduka koji sad ko kopci vrebaju hoće li tko ponuditi za ovog malog Biuka.

I svake godine ista priča. Nemoš virovat.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 01-09-2021 at 14:40

Glupo je bilo šta pisat. Brbić uzeja otpremninu pa se vratija u klub i ponovo uzeja 6 plaća kad je drugi put iša ća. Rasprodali 100 igrača ispod cijene a sa največin proračunon u povjesti prije dvi godine(više od 160 miljuna kuna) ispali od Maltežana u evropi, u kupu ispali od Gorice i u prvenstvu bili 4. Koji likovi sa Brbićen su prodefilirali kroz klub nije ni čudo.
    P. S
    Svi predsjednici NO žive u Zagrebu od Paladina pa do Perasovića a za predsjednika nan dođe Kos iz Osjeka a turne ga HDZ lobi iz centrale i još lik kaže da nije navijač Hajduka. Žalosno.
    Posljednje uređivanje od 1981 : 01-09-2021 at 14:52
    Torcida old school... 150/200

Prvo polugodište ove gdine su završili sa 30 milijuna kuna minusa plus 20 milijuna duga. Nisam baš familijaran sa klubskim financijama al' mislim da troše dosta više i od Rijeke i od Osijeka.

ma najbolji model upravlja klubom, je da navijači imaju 51 posto dionica, tzv sociosi i ostalo sponzori i firme. tako navijači ne mogu jedini odlučivat, a imaju većinski postotak dionica vlasništvo nad klubom, i sufinanciraju ga, to kod nas je teško provedivo jer nitko ne želi dat pare u takav model upravlja, ali je najbolji, postoje klubovi koji tako funkcioniraju i među najbogatijima su i najjačim, ali je problem što smo mi mala zemlja i naši navijači nisu baš vični ulagat pare u klub, odnosno dionice. a opet bilo bi logično da to rade kao navijači, ili jesi ili nisi navijač tog kluba. taj NH je bio dobra ideja, ali hrvatska realnost je pokazala da je kod nas to teško provedivo na način da bude i uspješno. a ako nešto nije uspješno, onda to ne treba ni forsirat, ali svakako mi je draži taj model upravljanja gdje se navijači nešto pitaju, nego di kojekakvi lokalni šerifi i tipovi ko mamić vladaju klubom, i peru lovu preko istog. problem svakog kluba su financije, treba naći dobre sponzore i način sufinanciranja kluba, ciljeve koji su realni, i onda bi došlo do nekih rezultata. ali to je kod nas pomalo utopija, glavni problem je lova, nismo mi bavarska da možemo napravit Bayern od Dinama ili Hajduka, standard isto diktira to, plaće su mizerne troškovi života veliki, i sad i da si ne znam kako zagrižen nećeš odvojit zadnje kune za klub, većina neće. to je dobra ideja, koju bi trebalo podržavat, ali što kada lova diktira sve, a većina navijača su obični ljudi kojima upravo love uvijek manjka. pa ti financiraj klub, zato i kažem navijači mogu teoretski biti većinski vlasnik kluba, ali ne i jedini, moraju tu biti i ove skupine mutikaše i razni drugi financijeri, jer love za financiranje kluba ne može biti samo od navijača, jer je nemaju toliko da bi klub bio financijski likvidan i uspješan.

tako da bez likova ala mamić teško, treba njima dat pristup klubu, ali uz uvjet da nisu vlasnici kluba već suvlasnici i da fino keširaju i ulažu u klub, pa onda bajo budi baja bacaj eure i šmrči bijelo, ali nećeš biti vlasnik kluba, već jedan od vlasnika, dioničara i morat ćeš ulagat pare ako želiš biti dioničar, a u kojoj mjeri ovisi o želji za ulaganjem. teoretski može u dinamu mamić imat 49 posto dionica, ostalo navijači, i onda on ne može sam odlučivati o svemu, navijači su tu da budu korektiv koruptivnim pojedincima kao on, a ne da budu vlasnici i da se ponašaju kao da su glavni u klubu.

dakle, čisti korektiv. s tim NH, mi se čini da se to pretvorilo u nešto drugo, od ovoga što pričam. i onda normalno da nema pomaka, lova je glavni problem, da split ima love ko zagreb, mogo bi i ulagat više u hajduk pa bi hajduk bio jači, rijeka je trenutno uspješnija jer se slizala s mamićem, to je svima jasno. ali opet da je sve krivnja u dinamu i rijeci, sigurno nije, da NH radi ono za što se proklamirao da će radit, to bi ako ništa drugo puno bolje izgledalo na terenu, a financijski je hajduk stalno u minusu. jbg, ja uvijek govorim treba prvo počistit pred svojim pragom, pa onda ići pred tuđi. to sam govorio kada se u zagrebu rugalo torcidi armadi, a nama plaćenici izigravali lidere i sprdali se na račun svih, a najveću sprdnju napravili od navijača dinama i kluba za koji navijaju.

Citiraj Prvotno napisano od LB86 Vidi poruku
    ma najbolji model upravlja klubom, je da navijači imaju 51 posto dionica, tzv sociosi i ostalo sponzori i firme. tako navijači ne mogu jedini odlučivat, a imaju većinski postotak dionica vlasništvo nad klubom, i sufinanciraju ga, to kod nas je teško provedivo jer nitko ne želi dat pare u takav model upravlja, ali je najbolji, postoje klubovi koji tako funkcioniraju i među najbogatijima su i najjačim, ali je problem što smo mi mala zemlja i naši navijači nisu baš vični ulagat pare u klub, odnosno dionice. a opet bilo bi logično da to rade kao navijači, ili jesi ili nisi navijač tog kluba. taj NH je bio dobra ideja, ali hrvatska realnost je pokazala da je kod nas to teško provedivo na način da bude i uspješno. a ako nešto nije uspješno, onda to ne treba ni forsirat, ali svakako mi je draži taj model upravljanja gdje se navijači nešto pitaju, nego di kojekakvi lokalni šerifi i tipovi ko mamić vladaju klubom, i peru lovu preko istog. problem svakog kluba su financije, treba naći dobre sponzore i način sufinanciranja kluba, ciljeve koji su realni, i onda bi došlo do nekih rezultata. ali to je kod nas pomalo utopija, glavni problem je lova, nismo mi bavarska da možemo napravit Bayern od Dinama ili Hajduka, standard isto diktira to, plaće su mizerne troškovi života veliki, i sad i da si ne znam kako zagrižen nećeš odvojit zadnje kune za klub, većina neće. to je dobra ideja, koju bi trebalo podržavat, ali što kada lova diktira sve, a većina navijača su obični ljudi kojima upravo love uvijek manjka. pa ti financiraj klub, zato i kažem navijači mogu teoretski biti većinski vlasnik kluba, ali ne i jedini, moraju tu biti i ove skupine mutikaše i razni drugi financijeri, jer love za financiranje kluba ne može biti samo od navijača, jer je nemaju toliko da bi klub bio financijski likvidan i uspješan.

tako da bez likova ala mamić teško, treba njima dat pristup klubu, ali uz uvjet da nisu vlasnici kluba već suvlasnici i da fino keširaju i ulažu u klub, pa onda bajo budi baja bacaj eure i šmrči bijelo, ali nećeš biti vlasnik kluba, već jedan od vlasnika, dioničara i morat ćeš ulagat pare ako želiš biti dioničar, a u kojoj mjeri ovisi o želji za ulaganjem. teoretski može u dinamu mamić imat 49 posto dionica, ostalo navijači, i onda on ne može sam odlučivati o svemu, navijači su tu da budu korektiv koruptivnim pojedincima kao on, a ne da budu vlasnici i da se ponašaju kao da su glavni u klubu.

dakle, čisti korektiv. s tim NH, mi se čini da se to pretvorilo u nešto drugo, od ovoga što pričam. i onda normalno da nema pomaka, lova je glavni problem, da split ima love ko zagreb, mogo bi i ulagat više u hajduk pa bi hajduk bio jači, rijeka je trenutno uspješnija jer se slizala s mamićem, to je svima jasno. ali opet da je sve krivnja u dinamu i rijeci, sigurno nije, da NH radi ono za što se proklamirao da će radit, to bi ako ništa drugo puno bolje izgledalo na terenu, a financijski je hajduk stalno u minusu. jbg, ja uvijek govorim treba prvo počistit pred svojim pragom, pa onda ići pred tuđi. to sam govorio kada se u zagrebu rugalo torcidi armadi, a nama plaćenici izigravali lidere i sprdali se na račun svih, a najveću sprdnju napravili od navijača dinama i kluba za koji navijaju.
    Ne može ni Mamić ni bilo ko drugi imat nikakve dionice u Dinamu jer Dinamo je udruga građana (neprofitna), lol.
    Ne mo'š imat dobre financije bez rezultata. A rezultate nemo'š imat sa jebivjetrima i kokošarima koji su okupirali Hajduk jer njima je rezultat samo trend. A klub bankomat koji dozvoljava debele minuse. mamić je zaslužia svaku lipu koju je zaradia vodeći Dinamo. samo njemu bi tribalo pripadat više od polovice klubskih prihoda jer ih je on i inicirao i realizirao. Tako se radi u velikim otbiljnim korporacijama. Neće sposobni menađer koji donosi firmi ogromni profit radit za misečnu plaću nego za postotak tog profita. mamić je donia Dinamu i rezultate i lovu. Bez njega Dinamo bi bia kurac ka i ostali HNL klubovi. Navijači Dinama su postali razmaženi sa tolikim titalama prvaka u nizu. Ja se sjećam sedamdesetih kad je hajduk tri puta aredom bia prvak. prvi put ogromno slavlje. Drugi puta nešto se zapivalo a treći put ništa, postalo normalno da je prvak. A Dinamo je koliko ono titula naniza? 15, 20? Pa su navijači počeli tražit dlačice u jaju zlatne koke.

Neka kupi klub pa nek ubire profit.

Što se tiče Hajduka on je nevjerojatno nazadovao. Najviše.
    U odnosu na jugoligu ajmo reć Dinamo je napredovao. Borio bi se za prvo mjesto. Rijeka kao i onda borila bi se za sredinu tablice s povremenim izletom u kup Uefa, ondašnji.

Osijek sredina tablice i malo ispod dok bi se Hajduk ovakav kakav je borio da dosegne sredinu tablice.

Hajduk radi jedne te iste stvari 20 godina i uvijek isto. Loše i lošije. A Einstein je dao definiciju gluposti a to je kad radiš stalno iste stvari a očekuješ drugačiji ishod.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Neka kupi klub pa nek ubire profit.

Što se tiče Hajduka on je nevjerojatno nazadovao. Najviše.
    U odnosu na jugoligu ajmo reć Dinamo je napredovao. Borio bi se za prvo mjesto. Rijeka kao i onda borila bi se za sredinu tablice s povremenim izletom u kup Uefa, ondašnji.

Osijek sredina tablice i malo ispod dok bi se Hajduk ovakav kakav je borio da dosegne sredinu tablice.

Hajduk radi jedne te iste stvari 20 godina i uvijek isto. Loše i lošije. A Einstein je dao definiciju gluposti a to je kad radiš stalno iste stvari a očekuješ drugačiji ishod.
    Ja sam jedno vrime radia ka prodavač enciklopedija i kao prodavač ugraviranih kućnih brojeva. Ne za sebe nego za gazdu. Pa sam isto ubirao postotak profita..bez da sam otkupio gazdin biznis.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove