+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 1 2 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/21

Tema: Članak: Nova pohlepnost: Moral koji čak i Nacionalu više lako ne prolazi

Članak: Nova pohlepnost: Moral koji čak i Nacionalu više lako ne prolazi

Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=1...ako-ne-prolazi

Super ugledni član Eugen Savojski avatar
    Datum registracije
    Jul 2011
    Sadašnji ministar branitelja Predrag(i) Fred Matić, koji je zamislite sebi smanjio invaliditet sa 80% na 50%, kad ne bude jednog dana ministar, onda se ne treba čuditi da sam sebi i poveća invaliditet na 8000%,jer nekima ne treba liječničko povjerenstvo ,dovoljno je to što je Fred sam zaključio da je zdrav,ne boluje više od PTSP-a, zanima me onda na temelju čega ima 50% preostalog invaliditeta. Nekako i mogu razumjeti ovog istarskog laprdala Damira Kajina, čovjeka je bivša žena financijski totalno izmasakrirala, kreditni jamac je i Ivanu Jakovčiću , često se "zajebe" pa pokoju ratu kredita umjesto njega plati. Još se samo treba oglasiti Josip Kvegav sa svojim "movalizivanjem". A naš predsjednik,koji padne na Tadićevu foru kako je "spretan kao mačka",kad je pao i guzicom preprojao stepenice. SDP-ovci su socijalno osjetljivi samo na sebe, jer taj pojam im se nalazi u nazivu partije.

meni nije nikad jasno kako se može uopće pasti na te fore..ako nisi stranački vojnik..ali ljudi padaju...

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Zašto sada šute braniteljske udruge oboljelih od PTSP-a? Njih se ionako najviše napada jer zatucani kreteni koji nastanjuju ovu zemlju ne vjeruju u PTSP. Istina oni ne vjeruju ni u invalidnost branitelja koji su u kolicima, ali PTSP je posebno neshvatljiv za njih. I sad Fred izliječi sam sebe, ok uz pomoć Pravde, pa si smanji invalidnost i tih tisuću kuna vrati u proračun.Kako će tek sad zatucani neoprani intelektualno zakržljali stanovnici gledati na oboljele od PTSP-a?

Ali šutnja je tu dok si ovaj gradi imidž ministra novog kova.Moram priznati ta šutnja polako postaje iritantna.

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Zašto sada šute braniteljske udruge oboljelih od PTSP-a? Njih se ionako najviše napada jer zatucani kreteni koji nastanjuju ovu zemlju ne vjeruju u PTSP. Istina oni ne vjeruju ni u invalidnost branitelja koji su u kolicima, ali PTSP je posebno neshvatljiv za njih. I sad Fred izliječi sam sebe, ok uz pomoć Pravde, pa si smanji invalidnost i tih tisuću kuna vrati u proračun.Kako će tek sad zatucani neoprani intelektualno zakržljali stanovnici gledati na oboljele od PTSP-a?

Ali šutnja je tu dok si ovaj gradi imidž ministra novog kova.Moram priznati ta šutnja polako postaje iritantna.
    Da ljudi ne sute taj isti Matic ne bi bio ministar nego bi mu se i stan oduzeo. Na osnovu cega on ima pravo na stan? Sto je ono svoju zenu doveo iz Svrbije, nakon sto su je povampirene ustase otjerale sa vjekovno srpske zemlje?

On je covjek koji je mjenjao fotelje i politicku opciju po svojim potrebama, znaci po mogucnosti napredovanja.

Sad je postao i svemocan, sam sebe samo tako izljeci. Sigurno mu je pri izljecenju pomogla ministarska placa.

Zanima me na osnovu cega ima jos 50 % i kako se od toga ne moze sam izljeciti a nije ranjavan?

On pljuje po braniteljima, po invalidima, po ljudima koji i dan danas traze svoje nestale, po svemu onome sto je nama svetu, s ciljem da izjednaci krivnju i omalovazi domovinski rat.

Njegova zelja za bratstvom i jedinstvom je shvatljiva, njegv sin je 3/4 Srbin, mora on sebe osigurat.

Logor je minimum 20% HRVI. Uzgred, Fred ovakav ili onakav je, po meni, stvar Vukovaraca. Ako su u pismu potpisani ljudi kao što su braća Josić, pa stariji to demantira na televiziji, a mlađi počne raditi za Freda u ministarstvu, možda to neki kurac i govori o svemu.
    Ima pravo na stan jer je logoraš, ima pravo na invaliditet jer je logoraš, čovjek je, voljeli ga ili mrzili, za razliku od vas doista rokao tenkove. Tko tamo nije bio ne bi se trebao miješati, ako mene pitate. Ako je on toliki kurac, kako se sad priča, kog boga Josići i Samoborac rade s njim?!

naravno da se ne bi trebao miješati kad je vukovar u pitanju.

ali, ako on sam sebi može davati i oduzimati status oboljelog od PTSP-a onda to otvara mnoga pitanja. Znači kad treba dobit povlastice onda može bit 80% invalid, a kada treba donositi ključne odluke kao što je objava registra branitelja onda ni invalidnost nije više u tolikom postotku.

A na kraju krajeva, ako se mogu mnogi drugi branitelji dovoditi u pitanje zašto ne bi mogao i Fred. Nije on nedodirljiv da je i sve tenkove sam skinuo.

I prije su se u vojsci raznorazni mangupi htjeli okitit onom šifrom 310 (ili kako je već to bilo ne mogu se sjetit konkretno).

Međutim, on nije primarna tema ovog teksta. Primarni su oni koji su se tobože borili za nekakva prava socijalno ugroženih, a kad im je došlo da će im se smanjiti penzija pokazali su svoje pravo lice, u prvom redu Kajin i Josipović.

Šeksa naravno ne treba ni spominjati. On se nikada nije borio za socijalno ugrožene.
    Posljednje uređivanje od Graničar Jozo : 26-01-2012 at 10:20 Razlog: nije više u tolikom postupku - postotku

Super ugledni član Eugen Savojski avatar
    Datum registracije
    Jul 2011
    Citiraj Prvotno napisano od Baader Meinhof Vidi poruku
    Logor je minimum 20% HRVI. Uzgred, Fred ovakav ili onakav je, po meni, stvar Vukovaraca. Ako su u pismu potpisani ljudi kao što su braća Josić, pa stariji to demantira na televiziji, a mlađi počne raditi za Freda u ministarstvu, možda to neki kurac i govori o svemu.
    Ima pravo na stan jer je logoraš, ima pravo na invaliditet jer je logoraš, čovjek je, voljeli ga ili mrzili, za razliku od vas doista rokao tenkove. Tko tamo nije bio ne bi se trebao miješati, ako mene pitate. Ako je on toliki kurac, kako se sad priča, kog boga Josići i Samoborac rade s njim?!
    Fred Matić je javna politička osoba ,ministar branitelja.
    nabijem na kurac i njega i roknute tenkove a bogme i tebe.
    Ovdje nije riječ o Vukovaru ,nego o ovom licemjeru tebi dragog Matića, jeli i tebe roknuo ?

on je svemoćan, znamo. čitali smo. ništa lažno.
    on je toliko moćan da se čak izliječi od ptsp-a.
    to nije uspjelo ni najeminentnijim imenima suvremene medicine koji kažu: ptsp je trajan, kroničan, zalječiv ali neizlječiv.
    kad bi samo svemogući htio patentirati svoj recept za ozdravljenje, spasili bi se mnogi branitelji, logoraši kao i on, bez stana, a možda i mirovine, od metka u čelo i samozapaljivanja pred ljudima.
    je, fred je čovjek, svaka mu čast. kao čovjeku mu ne zamjeram što je plakao u logoru vičući da je srbin i da su pogriješili (ostavili su ga na životu i sva sreća da su ga poslušali).
    on je i častan branitelj. hvala mu za sve.
    ali, to nije sve!
    on je faking čak noris, jebote!!
    narasla mu čast (ono što je prije uzimao nezasluženo, nikom ništa, ha?) otkad se približio presvjetloj pravdi?
    ili mu se radi o radnom mjestu kojeg ne može obnašati zbog stupnja invalidnosti?
    u pitanju je čast ili samo pragmatični potez?
    hoće li oboliti opet kad mu mandat završi?
    o vukovarcima i zvučnim imenima koji su čast prodali za radna mjesta i obećanja, ne bih.
    hvala im za sve što su učinili u ratu za nas.
    ali, ako ga cijenim kao branitelja i nesumnivo osobu koja je pridonijela u zadnjem ratu, ne znači da ga cijenim kao čovjeka.
    masa ljudi se odazvala u rat jer su im metci zujali oko guzice, a bombe padale na kuću.
    bilo je pitanje života ili smrti, a ne junačkog srca od boga stvorenog, bezgrešnog i časnog kao u svetog mihovila.

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    pa prijatelju imaš dovoljno utakmica u nogama, imaš dovoljno poznanstava, imaš dovoljno situacija barem kad si bio sa mnom u društvu gdje si mogao gledati srdačnost a zapravo oni koji bi se prije toga rukovali i bili šatro dobri govore sve najgore o drugom.
    ali, s jednom zadrškom, zbog eventualne koristi.
    malo ih guzicom zatvara vrata.
    švepsu svi jebu mater a svi su dobri s njim.
    šveps je predsjednik zagrebačke hvidre a ja nisam upoznao čovjeka kojemu je dobar.

u užim društvima nisam od nijednog vukovarca čuo i jednu lijepu o fredu.
    samo što se fred uguzio, šđto je fred ministar, što fred može.......
    i dok može javno će biti uz njega a tek ćeš navečer ili u užim društvima moć doznavat kako je fred pička podrumaška.....

toliko puta već viđeno na drugim primjerima.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

a o čemu se radi..Matić sebi skinuo invallidnost šta??

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    a o čemu se radi..Matić sebi skinuo invallidnost šta??
    izljecio covjek sam sebe od PTSPa i skinuo si invalidnost sa 80 % na 50 %

On je kao branitelj Vukovara pitanje Vukovaraca ali ne kao ministar, tad je on pitanje cijele drzave, jer zastupa skupinu koja je stvorila ovu drzavu.

Da budemo jasni i drugi su bili u ratu, mnogi prosli bolje, mnogi gore od njega, pa si nisu stvarali privilegije i smijali se ne samo braniteljskoj populaciji nego cjeloj naciji u facu, praveci sve od reda budalama.

Josicima kao i mnogim drugima para vrti gdje burgija nece, sve je to poznato.

Ako nekoga cjenim radi ratnih zasluga, to ne znaci da je taj isti dobar covjek i da ga cjenim kao covjeka, to samo znaci da cjenim jednu epizodu u njegovom zivotu, kod Matica, je ta epizoda svega par dana. Tu je prici kraj.

I drugi ljudi su bili u logorima pa nemaju stanove po Zagrebu.

Ne zna on ni što je PTSP.Ni on ni onaj koji koji mu je potpisao da ima PTSP.Da mi je samo znati čime ga je "srezao " tako.

Frede pomozi još nekome .

To ima samo kod nas, da se covjek na takav pokvaren nacin moze izrugivati braniteljima.

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku

izvrstno zapažanje, kolega.
    (pragmatična) šutnja je, izgleda, neizlječiva za razliku od ptsp-a.
    obezvrjeđivanje ptsp-a kao bolesti, ozbiljne kronične bolesti, ovim činom je započeto.
    nekako si mislim da to, možda i nije slučajno.
    branitelji su veliki teret proračunu, za razliku od partizana koji, nekim evolucijskim čudom, uspješno preživljavaju i njihova brojka ostaje čvrsta poput karaktera freda matića, zato me ne bi čudilo da ovaj ministrov potez bude, ne samo omogućivanje da vrši taj posao zakonski što se invalidnosti tiče, nego početak čišćenja i smanjivanja naknada i ostalim oboljelim braniteljima.
    vjerujem da su njegovi dojučerašnji kolege savjetnici predsjednika, imali u tome ulogu.
    nekako mi se čini da se nije sam toga dosjetio..ali dejan jović bi mogao, na primjer..

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ma frajer si je ubacio doidatni izvor prihoda, prikazao se kao invalid (jer ima sve organe i mislim da nije dobio ni metka ni gelera) da bi malo bolje kotirao, da bi podebljao svoj braniteljski status.
    onda se netko zapitao kako to da takav invalid uredno može raditi taj posao.
    fred je dovoljno pametan da zna da si time može zabiti samo autogol pa je odjednom u napadju poštenja, samog sebe uskrati za koju tisuću kuna a zapravo olakšao si politički i materijalni položaj.
    jebote, postupio je kao onaj ministar financija u 13 epizodi maxmagnusa kad je prijevremena isporučio lopova drpigu.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    ma frajer si je ubacio doidatni izvor prihoda, prikazao se kao invalid (jer ima sve organe i mislim da nije dobio ni metka ni gelera) da bi malo bolje kotirao, da bi podebljao svoj braniteljski status.
    onda se netko zapitao kako to da takav invalid uredno može raditi taj posao.
    fred je dovoljno pametan da zna da si time može zabiti samo autogol pa je odjednom u napadju poštenja, samog sebe uskrati za koju tisuću kuna a zapravo olakšao si politički i materijalni položaj.
    jebote, postupio je kao onaj ministar financija u 13 epizodi maxmagnusa kad je prijevremena isporučio lopova drpigu.
    taj nezna kako se postenje pise a kamoli da ga tak sta napada

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    aludiraš da sam ja i iliteraran?

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor