+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 10 PrviPrvi 1 2 3 4 5 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/198

Tema: Knjigom u glavu!

Citiraj Prvotno napisano od mara Vidi poruku
    Ma sve su njegove dobre. Prva koju sam citala je bila alkemicar.

Jedanaest minuta me ponajvise iznenadila. Citala sam ju prije dosta godina.
    i ja, cim je izasla, sad ne znam tocno koje godine

Gabriel Garcia Marquez mi je isto drag pisac. Imaju oni neki poseban car. Drugacije je citati pisca iz Juzne Amerike nego nekog s Orijenta.

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Pa i dočekala ga je..ako ćemo pravo. Ali ni to njima nije dosta. Oni su škorpioni koje žaba prenosi preko vode.
    pa i nije. zna i vodenglavac da onaj čoporčić samozvanih umjetničkih stručnjaka i čistača meze na kojekakvim priredbama nije ni blizu zagrebačkom društvu i sredini u smislu u kojemu vodenglava fukara želi da mu se klanjaju.
    zagrebačka elitna sredina je puno više i dalje od kruga uglavnom malograđanske medijske odabrane "elite" kojima se manje više van medijskih razglasa, smiju.
    neoprani vodenglavko i sam zna da je onaj čoporčić kritičara, piskarala koji za 200 kuna imaju zadatak posrat se po nekome i nije neki reprezent.
    zato ih, kao jedine sljedbenike regularno uzvisuje a iza kulisa patološki mrzi jer zna koliko su jadni i kako je to kad ti parazitska gamad koja se hrani mrvicama koje padaju s bogataških (u kultirno-elitnom smislu) stolova bude jedina apologetska masa.
    bradati mutant hoće sve.
    i slavu, i da mu se klanjaju, i lovu i najbolje komade da ih ševi a kolikogd ispirao vlastiti mozak ne može a da se barem jednom dnevno ne pogleda u ogledalo, da ne skuži koliko je jadan.

i freddy M magic lover (izmišljeni lik za ilustraciju) , kad svira u skoropraznom prostoru pred 80 ostarjelih babetina hitove elvisa i toma jonesa, u ekstazi se baca po bini i govori publici da su najbolji......dok u svlačionici najvjerojantije povraća i jebe majku i njima i sebi......
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Banned
    Datum registracije
    Dec 2011
    preporučam "Otаdžbinа u prvomаjskoj povorci" poemа Desanke Maksimović

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    ovo je počelo kao jako ozbiljna tema.
    preporučam da se chat nastavi na drugom mjestu jer se ovdje počinje čistiti.
    opet ja...morala sam se vratit.
    pa ja ozbiljno..sta nije nives napisala knjigu i trebala dobit nagradu-kiklop-
    nisam ja kriva sto hrvati citaju gluposti

Pa nemojmo da se tema pretvara u Tomić-Jergović recenzije.
    Miljenko Jergović uz sav svoj književni dar koji nesumnjivo ima ne može suspregnuti svoj jad kroz niz životnih stranputica
    koje su ga toliko iskompleksirale, da je u liječenju tih kompleksa počeo posezati i u vlastitim romanima.
    Ne, ti nisi novi Andrić govori mu ogledalo svaki puta kada se probudi, ali on ipak kada navečer legne sniva o nadi da će
    sutra ujutro biti drugačije.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    da slučajno jergović nije na političkoj liniji onih koji ga kroz svoje medije guraju, ne bi imao ni petinu pažnje ni hvalospjeva.
    ali, ne gubimo vrijeme na takve pojave.

Volim citati Henninga Mankella. Lagano stivo, brzo se cita, optimalno za opustanje.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Kupio sam autoriziranu biografiu Stevea Jobsa
    i boga pitaj kacu je procitat..
    DEVER.. PA HAJDE..

Super ugledni član Bukowski avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Kao prvo,dobar dan svima na forumu,novi sam.A kao drugo evo sam završio "Ispovijed palog anđela",knjiga je potpisana aliasom "Penta Gram",moja definitivna preporuka.Tema-Lucifer priča o povijesti,sadašnjosti,te budućim planovima.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Citiraj Prvotno napisano od Bukowski Vidi poruku
    Kao prvo,dobar dan svima na forumu,novi sam.A kao drugo evo sam završio "Ispovijed palog anđela",knjiga je potpisana aliasom "Penta Gram",moja definitivna preporuka.Tema-Lucifer priča o povijesti,sadašnjosti,te budućim planovima.
    Onda nam je posalji!

Dobar dan..
    DEVER.. PA HAJDE..

Datum registracije
    Jan 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Dr.Vito Dugonoga Vidi poruku
    Onda nam je posalji!

Dobar dan..
    Ja san je pročita online,uguglaj,samo je na ekavici,znači "Ispovest..."
    -"The problem with this world is that intelligent people are full of doubts,while idiots are full of confidence."
    Hank

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Viti samo da je kontra Boga......

Datum registracije
    Jan 2012
    Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    Viti samo da je kontra Boga......
    Ma nije,uopće,dapače.Dobra je knjiga,ako te zanima vjera,preporučam je i tebi.
    -"The problem with this world is that intelligent people are full of doubts,while idiots are full of confidence."
    Hank

Datum registracije
    Jan 2012
    Dajte vi meni neku preporuku,aj baš danas moran u biblioteku....Znači raspon filozofija-religija-dobri romani-politika-sociologija.Od Hessea i Coelha,preko Castanede,Biblije,Browna,Nietzschea,pa Ickea i sličnih tema,do legende iz mog nicka.Da znte okvirno preporučit
    Hank

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Zarathustra od Nietzsche ja iznad svi ostali, ako si sazrio
    a ako nisi onda se zabavljaj s Hesseom i Staklencima!

Inace, ako ne bizis od sebe, samo se pripusti i privuce te ono sto tribas!
    Sve ove koje si nabrojo sam cito, i tad su mi valjali, ili bili potribni!
    Brown je suvisan, bolje ti citati knjige koje se zbilja bave Gralom i slicno!

Jesi cito ista od Henry Millera?
    DEVER.. PA HAJDE..

Datum registracije
    Jan 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Dr.Vito Dugonoga Vidi poruku
    Zarathustra od Nietzsche ja iznad svi ostali, ako si sazrio
    a ako nisi onda se zabavljaj s Hesseom i Staklencima!

Inace, ako ne bizis od sebe, samo se pripusti i privuce te ono sto tribas!
    Sve ove koje si nabrojo sam cito, i tad su mi valjali, ili bili potribni!
    Brown je suvisan, bolje ti citati knjige koje se zbilja bave Gralom i slicno!

Jesi cito ista od Henry Millera?
    Čita san Zaratustru.Henryja Millera također,njegov sex-plex-nex i nisan siguran al čini mi se da je Crno proljeće njegovo?Inače,Millera san uzeja upravo na preporuku Bukowskog Ma neman ni ja 18 godina da čitan Hessea,to san onako nabacija da se okvirno dobije predožba romana koje volin.Brown jest kako ti kažeš "nepotreban" onima koji ga ne znaju čitat.Ja sam Browna do sad koristija jedino kao polazište za daljnje istraživanje/čitanje.Tu ne mislin na banalne stvari,tipa tvoje preporuke za gral,na kraju krajeva Sveta krv sveti gral san pročita jako davno.Ali Brown,daje jako puno NOVIH informacija.Ne da mi se naširoko,ne znan jel te uopće zanimaju tkz."teorije" zavjere,Masonerija i NWO.
    Možeš mi objasnit ovo o "čita kad mi je bilo potriba"?Daleko od toga da se neke stvari "prerastu",ali meni je dobar pisac dobar pisac.Sada,kao i kad san ima 18 ili 25 godina.Evo,kad sam već spomenija Hessea,ja se slažen da je Igra staklenim perlama ili Siddartha,a pogotovo Stepski vuk štivo za 18-ogodišnjaka,ali ja i danas mislin da je Stepski vuk STRAŠNA knjiga.I 99% san siguran da ću to mislit i sa 60 godina.
    A da ne pričamo o jednom od mojih idola,uz Homera Simpsona,Hanku Bukowskom,šta je onda on?Štivo za 14-ogodišnjake?
    Hank

Jeli itko čitao Vrata percepcije i Raj i pakao od Alo Huxleya? Dojmovi?

Citiraj Prvotno napisano od Graničar Jozo Vidi poruku
    Jeli itko čitao Vrata percepcije i Raj i pakao od Alo Huxleya? Dojmovi?
    ja nisam niti cu.
    ne da mi se vise nista citat....nistaaaaaaaa

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Citiraj Prvotno napisano od Bukowski Vidi poruku
    Čita san Zaratustru.Henryja Millera također,njegov sex-plex-nex i nisan siguran al čini mi se da je Crno proljeće njegovo?Inače,Millera san uzeja upravo na preporuku Bukowskog Ma neman ni ja 18 godina da čitan Hessea,to san onako nabacija da se okvirno dobije predožba romana koje volin.Brown jest kako ti kažeš "nepotreban" onima koji ga ne znaju čitat.Ja sam Browna do sad koristija jedino kao polazište za daljnje istraživanje/čitanje.Tu ne mislin na banalne stvari,tipa tvoje preporuke za gral,na kraju krajeva Sveta krv sveti gral san pročita jako davno.Ali Brown,daje jako puno NOVIH informacija.Ne da mi se naširoko,ne znan jel te uopće zanimaju tkz."teorije" zavjere,Masonerija i NWO.
    Možeš mi objasnit ovo o "čita kad mi je bilo potriba"?Daleko od toga da se neke stvari "prerastu",ali meni je dobar pisac dobar pisac.Sada,kao i kad san ima 18 ili 25 godina.Evo,kad sam već spomenija Hessea,ja se slažen da je Igra staklenim perlama ili Siddartha,a pogotovo Stepski vuk štivo za 18-ogodišnjaka,ali ja i danas mislin da je Stepski vuk STRAŠNA knjiga.I 99% san siguran da ću to mislit i sa 60 godina.
    A da ne pričamo o jednom od mojih idola,uz Homera Simpsona,Hanku Bukowskom,šta je onda on?Štivo za 14-ogodišnjake?
    Ako tek istrazujes o Gralu onda on daje novi informacia
    al ako si prie toga cito ozbiljna istrazivanja onda je on
    nesto poput Svetog grala za domacice i frizeraje..

"Cito kad mi je bila potriba" bi znacilo
    kako sam te knjige cito kad me privlacilo njima!
    Evo, tvog imenjaka ne bi sad cito jer mi je nepotriban
    od njega nemam sta naucit, nit imam vrimena za bacanje!
    Ako uzmemo Hessea ko prirucnik za pocetak traganja
    onda je Bukowski isto to za odustajanje od traganja..
    Sto ne umanjuje njiovu vridnost, uvik ce nekom pomoc..
    DEVER.. PA HAJDE..

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove