+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 3 PrviPrvi 1 2 3
Prikaz rezultata str. 41/53

Tema: Referendum o ulasku u EU

Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku

Drugi cilj Njemaca je tzv. nizinska pruga koja bi spajala Rursku oblast s tom lukom. Ta pruga i ta luka bi pojeftinile izvoz roba iz Njemacke za oko 40% jer roba ne bi morala putovati morem iz Roterdama okolo (osigurana Britanskim osiguranjem), nego bi relativno jednostavno dosla do luke koja je u toplom moru i odatle kroz Suez otisla dalje ne istok. Samo usteda u morskoj "kilometrazi" je ogroman iznos, a o nevremenu na atlantiku i problemima sa obilazenjem svega da bi se doslo do Sueza necemo ni govoriti.

Nadam se da je svima jasno zasto nas Nizozemci blokiraju. Izgradnjom takve jedne pruge oni postaju nista, od centralnog punkta postaju nesto gore sjeverno sto nikome ne treba. Britanci gube nadzor nad putovanjem robe i ostaju bez uticaja na njen tok i bez premija osiguranja.
    Ali zašto takvu prugu ne naprave do, recimo, Trsta? Ili Marseillea?

Citiraj Prvotno napisano od Vepar Vidi poruku
    Iako je možda tih 2/3 malo sumnjivo, ja više ne sumnjam u povodljivost i plitkost našeg naroda, pa vjerujem da većih manipulacija i prevara nije bilo. Uz to, dio protivnika se pasivizirao jer je vjerovao da je već sve riješeno, inače razlika ne bi bila tako velika.
    Ne vjerujem da se radi o tome, nego o tome da su mnogi protivnici samo na jeziku ili su ogorčeni zbog težine pristupnog puta i neprihvatljivih ustupaka, ali kad je došlo sve do kraja i dan odluke mnogi koji su kritizirali EU, a pogotovo način pristupanja, su glasali za ili nisu imali hrabrosti glastati protiv pa su odustali.

Npr. ja sam kritizirao način pristupa EU, čak vjerujem da je EU osmišljena da se centralizira moć i lakše odličuje o svemu i vjerujem da u onim torijama zavjere ima puno istine, ali isto tako sam svjestan da mi nemamo nikakvog načina tomu se suprotstaviti i danas je kad se sve zbroji ipak bolje, nakon svega, ući unutra i dijeliti sudbinu EU, nego ostati na Balkanu i dijeliti sudbinu 5+1 država.

Citiraj Prvotno napisano od zaba1111 Vidi poruku
    Ne vjerujem da se radi o tome, nego o tome da su mnogi protivnici samo na jeziku ili su ogorčeni zbog težine pristupnog puta i neprihvatljivih ustupaka, ali kad je došlo sve do kraja i dan odluke mnogi koji su kritizirali EU, a pogotovo način pristupanja, su glasali za ili nisu imali hrabrosti glastati protiv pa su odustali.

Npr. ja sam kritizirao način pristupa EU, čak vjerujem da je EU osmišljena da se centralizira moć i lakše odličuje o svemu i vjerujem da u onim torijama zavjere ima puno istine, ali isto tako sam svjestan da mi nemamo nikakvog načina tomu se suprotstaviti i danas je kad se sve zbroji ipak bolje, nakon svega, ući unutra i dijeliti sudbinu EU, nego ostati na Balkanu i dijeliti sudbinu 5+1 država.
    Nije to..nego ljudi rezoniraju..ah ah ta Europa zvuči tako primamljivo..zamisli Europa..tamo će nam dat nešto para..fondovi..tamo ima fondova..

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Nije to..nego ljudi rezoniraju..ah ah ta Europa zvuči tako primamljivo..zamisli Europa..tamo će nam dat nešto para..fondovi..tamo ima fondova..
    Hrvatima nikad ne treba puno da pokažu kmetski mentalitet.

Indolentni hrvatski mužeki nisu prihvaćali hrvatske iseljenike koji su htjeli ovdje uložiti svoj novac, takve se kroz medije napadalo i ismijavalo, ali EU, e ti će nam pomoći.Pa to je evropa, to je pojam.
    Samo dostojanstveno Hrvati!

Mozda je tako bilo do prije 2,3 godine, ali danas je ipak vecini jasno da EU nije bajka i od EU se ne ocekuje puno, ali ipak vecina vjeruje da je bolje uci nego ostati izvan, sumnjam da narod i dalje pusi bajke o EU fondovima, a da narod ipak ima realna ocekivanja govori odsutnost bilo kakve eufroije, cak je narod i ravnodusan, ali eto kao ipak je bolje uci.

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Hrvatima nikad ne treba puno da pokažu kmetski mentalitet.

Indolentni hrvatski mužeki nisu prihvaćali hrvatske iseljenike koji su htjeli ovdje uložiti svoj novac, takve se kroz medije napadalo i ismijavalo, ali EU, e ti će nam pomoći.Pa to je evropa, to je pojam.
    Pitanje je koliko je dijaspora uopce bila spremna i sposobna investirati znacajna sredstva u HR, nisu ni oni tako bogati kao sto se misli da bi mogli pokrenuti gospodarstvo, jesu pojedinci koji su u manjini. Velika vecina dijaspore je novcano sposobna za investriati u nekretninu i to je i ucinila.

S duge strane, ostaci bivse vlasti, rasirena korupcija, zahtjevanje mita na sve strane... je potjerala i one koji su mogli i htjeli investirati, ne vjerujem da je to bilo namjernio , nego je jednostavno takvo poslovno okruzenje , poslovna zrelost, nasljedje i sposobnost ,a poslovni ljudi koji su tesko stekli svoje bogatstvo se tesko s time nose i nerado u to upustaju.

Mozda je tako bilo do prije 2,3 godine, ali danas je ipak vecini jasno da EU nije bajka i od EU se ne ocekuje puno, ali ipak vecina vjeruje da je bolje uci nego ostati izvan, sumnjam da narod i dalje pusi bajke o EU fondovima, a da narod ipak ima realna ocekivanja govori odsutnost bilo kakve eufroije, cak je narod i ravnodusan, ali eto kao ipak je bolje uci.
    Ne da puši nego jos gore. Jucer frajer iz Dubrovnika veli: Glasao sam za EU jer cemo sad moci dizat zajmove a oni ce umjesto nas vracat!!!???! :

puše puše..jesi vidio izjava..oni vjeruju u to..da tamo čekaju nabrekli fondovi..

stoput im dokaži da tako nije ali jok..

Pitanje je koliko je dijaspora uopce bila spremna i sposobna investirati znacajna sredstva u HR, nisu ni oni tako bogati kao sto se misli da bi mogli pokrenuti gospodarstvo, jesu pojedinci koji su u manjini. Velika vecina dijaspore je novcano sposobna za investriati u nekretninu i to je i ucinila.

S duge strane, ostaci bivse vlasti, rasirena korupcija, zahtjevanje mita na sve strane... je potjerala i one koji su mogli i htjeli investirati, ne vjerujem da je to bilo namjernio , nego je jednostavno takvo poslovno okruzenje , poslovna zrelost, nasljedje i sposobnost ,a poslovni ljudi koji su tesko stekli svoje bogatstvo se tesko s time nose i nerado u to upustaju.
    namjerno namjerno....to je strah stare nomenklature..d saizgube ekonomsku moć i kontrolu nad zemljom..

to je njima i dalje neprijateljska emigracija..

namjerno namjerno....to je strah stare nomenklature..d saizgube ekonomsku moć i kontrolu nad zemljom..

to je njima i dalje neprijateljska emigracija..
    Ne znam, 5,6 uspjesnih obitelji iz moga sela se vratilo od 93 do 95, investirali u hotele na jadranu i atraktivne nekretnine u Zg, sve to danas vrijedi visestruko vise, hoteli su prodani, novac je reinvestiran dalje u HR, medjutim sve su to bivsi ugostitelji koji se snalaze samo u usluznom sektoru, cak su i hoteli bili preveliki zalogaj da bi se dobro poslovalo, ali tu je rast cijena sam po sebi bio dovaljan da opravda ulaganje.
    Ne znam detalje, ali nisam stekao dojam da je bilo nekih opstrukcija pri povratku, naprotiv, rani povratak najuspjesnijih je doveo do toga da se dijaposra iz naseg sela, koje je prakticno bilo pred gasenjem, skoro sva vratila kuci, mladji u ZG, a straiji u selo, sto je ozivilo i drugu birtiju u selu, pomoglo seoske gradjevince i selo je ponovo doslovno ozivjelo, nema vise onog osjecaja da treba ici, nego je moda doci.

Kad smo kod dijaspore, je li netko primijetio da se po euroskim zemljama na referendumu masovno glasalo za ulazak, a u prekomorskim ne. I otkud toliko glasača u Venecueli?

puše puše..jesi vidio izjava..oni vjeruju u to..da tamo čekaju nabrekli fondovi..

stoput im dokaži da tako nije ali jok..
    ma ništa od tih fondova, to je jedna velika fatamorgana. ljudi misle da će netko njima pare slati, pa se ponadali.

http://www.hrt.hr/index.php?id=vijesti-clanak&tx_ttnews[tt_news]=199480&tx_ttnews[backPid]=866&cHash=c204eb7b98

neće nam trebat novi referendum, jer će nas sosedi zblokirat na vrijeme.

http://www.vecernji.hr/vijesti/milan...-clanak-508152

Ujedinjeno tržište nije dovoljno, za napredak potrebna je politička unija Europe, a da bi se takvo što provelo potrebno je da na vlast u europskim državama dođu stranke lijevog centra

šta sve ovaj kreten priča, prestrašno. pardon ne kreten, kretenčina!

JUGOSLAVIJU, ĆE NAM ZAMJENIT EUROSLAVIJOM!

to je njegov cilj, sveti partizanski cilj je hrvate pošto poto stavit u podređeni položaj na spram drugih naroda i država. na to su se zavijetovali drugu titi, i to zavijetovanje pošto poto moraju ostvarit. srećom iimaju jedan problem, postoje ovi što se nazivaju "konzervativci" i koji su po njima "destruktivci" koji to neće dozvolit, ma koliko se on i njegovi drugovi i drugarice silno željeli od hrvatske napravit novu SRH unutar EUROSLAVIJE.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove