+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 3 PrviPrvi 1 2 3 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/53

Tema: Referendum o ulasku u EU

Evo i još jedan za mene osobno ključni razlog zašto sam protiv, protiv sam jer imamo političare kojima puca kara za narod, političare koji uopće ne predstavljaju a još manje da se bore za interese vlastite zemlje i vlastitog naroda. Baš zato sam protiv, jer ne vidim tko to nas tamo u Bruxellu treba predstavljat, i što je najgore oni će sebe dobro zbrinut sa i bez EU, dok narod sa i bez EU je u istom loncu da ne kažem k....! Zato sam protiv, da imamo normalne političare, i ljude koji se bore i grizu za vlastiti narod i zemlju, onda bi to sve imalo smisla, ovako nema nikakvog smisla. Pusićka Milanović Jaca, jesu to ti divni vrsni političari koji će se izborit za nas?? Dajte ljudi, nemojte bit naivni.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Ako udemo u EU, oceli bit izglednia lustracia?
    Ocemo li morat izrucit Perkovica Nimackoj?
    Oce li nasi komunisti moc bit EU parlamentarci?
    DEVER.. PA HAJDE..

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Ja cu glasovat za EU jer ce nas to udaljit od Srbie!!
    DEVER.. PA HAJDE..

Varlamova Stiliana avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    Napisani razlozi na stranu, ali ima nešto sumnjivo u recentnoj poplavi upozorenja iz same Europe u ovom stilu 'ne srljajte kao guske u maglu'.
    Nekako ne vjerujem Francuzima i Englezima ni kad darove donose.

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Ono jes da su Englezi navalili sa dobronamjernim savjetima..i meni je to čudno.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Trude s eEngezi uvik zeznit Nimce!
    Kad mi udemo u EU, onda nemaju legalni srestava
    pomocu koi bi spricili sirenje nimackog uticaja na nas!

Posto Englezi nigdi ne ulazu u proizvodnju i razvoj, vec samo pljackaju
    oni se boje kako cemo postat privredno neraskidivo vezani s Nimcima!

Tako njima ostaje samo balkanska kaljuza sa Srbima u Srbii i BiH!

Vidis kako svim silama i nacinima zele unistit HercegBosance..
    DEVER.. PA HAJDE..

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Dok mesar ispred nas oštri noževe, mi se pitamo kakve su namjere onih koji nas upozoravaju da smo mi na redu za klanje.
    Samo dostojanstveno Hrvati!

Datum registracije
    Nov 2011
    Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Dok mesar ispred nas oštri noževe, mi se pitamo kakve su namjere onih koji nas upozoravaju da smo mi na redu za klanje.
    Otkad to mesar upozorava živinu da će je zaklat?
    Ili da preformuliram pitanje: otkad je nekom francuskom nacionalistu stalo što će bit s Hrvatima?
    I sami kažete da će nas 'klat'. A po logici stvari rekla bih da će te manje žalit nekakav nacionalist, nego internacionalac.
    Mislim, ne utvaram si da znam razloge Marine Le Pen da daje ovakave izjave... samo se pitam. Čudno mi to sve nešto.

“O divine Sun, may you never see anything greater than Rome!” - Quintus Horatius Flaccus

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Nisam ni napisao da nas "mesar" na išta upozorava, on samo oštri svoje "noževe".

Kad se već svi pitate koji su motivi tih koji nas upozoravaju na opasnosti ulaska u EU, kako to da se nitko ne pita koji su motivi naših političkih struktura koje bez obzira na stranački predznak imaju isto mišljenje o EU?

Vito kaže EU će nas udaljiti od Srbije, a u EU nas vode ljudi kojima je upravo približavanje srbiji jedina konkretna politička ambicija, osim naravno ulaska u EU.

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Marine Le Pen nije stalo do Hrvatske, nju baš briga za Hrvatsku, nju kao francusku nacionalistkinju zanima samo dobrobit Francuske kako i treba biti. Ne radi se tu da ona ne želi nas u EU, ona ne želi ni Francusku u EU.

E sad, možda se ona vara, možda je Francuskoj super u EU, možda je EU stvarno sve ono što nam ovi spotovi naše Vlade govore. Možda ti spotovi ne griješe kad neke Hrvate prikazuju kao idiote, možda Hrvati stvarno jesu idioti jer sumnjaju u sve blagodati koje nas čekaju u EU. Ja ću definitivno prvi priznati da sam bio idiot i zahvaljivat ću inteligentnim Hrvatim jer su 22.1. 2012. rekli DA ulasku u EU iako sam ja u svom neznanju rekao NE.

Datum registracije
    Nov 2011
    Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Nisam ni napisao da nas "mesar" na išta upozorava, on samo oštri svoje "noževe".

Kad se već svi pitate koji su motivi tih koji nas upozoravaju na opasnosti ulaska u EU, kako to da se nitko ne pita koji su motivi naših političkih struktura koje bez obzira na stranački predznak imaju isto mišljenje o EU?

Vito kaže EU će nas udaljiti od Srbije, a u EU nas vode ljudi kojima je upravo približavanje srbiji jedina konkretna politička ambicija, osim naravno ulaska u EU.
    Pa motivi naših 'političkih struktura' su još i najmanja misterija od svih. I ne vidim da ih itko tu brani, ili se nešto posebno zalaže za EU.

Naravno kao i uvijek, postoje i razlozi ZA ulazak HR u EU. Ovdje je po meni jako dobro objašnjeno, iako ja osobno se ni najmanje ne bojim nekakvih novih balkanskih unija, asocijacija, jer smatram da bez pristanka naroda to neće biti moguće. Više nijedna svijetska sila ne može doć ovdje, i reć nam da moramo bit dio neke unije, pa tako i ove europske. Bez našeg pristanka, nema više unija! Zato i postoje referendumi, da većina tj. glas naroda odluči, a ne tamo neki SAD Njemačka UN itd itd....al svakako da u ovome što ću copy paste-at ima istine.

Da bi objasnio svoj stav oko ulaska u EU, ja bih ipak malko pricu prosirio na vecu scenu od naseg malog seoskog teatra. Jer iskreno, mi moramo gledati sta veliki rade i prilagodavati se interesno njima i uskladivanjem s njihovim interesima dobivati za sebe stvari koje zelimo.

Jedan od bitnih ciljeva Njemacke na ovim prostorima je jedna luka. I kad se taj cilj pogleda iz perspektive sukoba Slovenije i Hrvatske, a kad se s tim usporedi promet luke Rijeka i promet luke Kopar u zadnjih 5 godina, onda dolazimo do pravih razloga sukoba, a malo mora i kopna oko Savudrije je samo izgovor.

Drugi cilj Njemaca je tzv. nizinska pruga koja bi spajala Rursku oblast s tom lukom. Ta pruga i ta luka bi pojeftinile izvoz roba iz Njemacke za oko 40% jer roba ne bi morala putovati morem iz Roterdama okolo (osigurana Britanskim osiguranjem), nego bi relativno jednostavno dosla do luke koja je u toplom moru i odatle kroz Suez otisla dalje ne istok. Samo usteda u morskoj "kilometrazi" je ogroman iznos, a o nevremenu na atlantiku i problemima sa obilazenjem svega da bi se doslo do Sueza necemo ni govoriti.

Nadam se da je svima jasno zasto nas Nizozemci blokiraju. Izgradnjom takve jedne pruge oni postaju nista, od centralnog punkta postaju nesto gore sjeverno sto nikome ne treba. Britanci gube nadzor nad putovanjem robe i ostaju bez uticaja na njen tok i bez premija osiguranja.

Stoga, nas u ovom trenu guraju u EU Njemci, a protivnici su Britanci i Nizozemci. Britancima i Nizozemcima je interes gurnuti nas u novu Jugoslaviju gdje ce Srbi dominirati i gdje ce tradicionalno dobar odnos Njemacke i Hrvatske biti na margini, jer Hrvati u toj novoj tvorevini o nicemu nece odlucivati.

No ima i veca bitka u toj prici, a ta bitka gleda dalje u buducnost. Predvodi je SAD i njen cilj je pobjeda nad divovima s Istoka koji su zajednicka prijetnje i njima i Europi. Kina i Indija (zajedno s okruzenjem) postaju problem, a u buducnosti ce biti daleko veci izazov.

Stoga SAD strateski radi na necemu sto se naziva "bjelacka osovina" u kojoj je cilj spojiti proizvodnu moc Europe (pogotovo Njemacke) sa izvorima energije i sirovina Rusijom, a u toj osovini ce SAD biti vojni garant interesa tog buduceg saveza. Stoga, interes SAD-a je ujedinjena EU i Britanija se protivljenjem i rasturanjem EU-a stavlja u protivnike SAD-a. U takvoj konstrukciji, trenutno Hrvatska ima podrsku SAD-a, Njemacke i saveznika, tradicionalno Pape i Rima i mislim da uz sve negativnosti moramo ici u smjeru u kome te drzave pokazuju, jer ostajanjem izvan EU-a ispunjavamo interese Britanije i Nizozemske, a to nije dobro.

Cilj Britanije zadnjih 500 godina je razjedinjena Europa i u te svrhe su ratovali, rovarili i muckali. To rade i danas. Jer Britanija nema sanse biti prva Europska zemlja u utakmici sa Njemackom, nije im u tome pomoglo ni porobljavanje i pljacka pola svijeta. A i sad dok oni pucaju po svim savovima, Njemci su izisli iz recesije i snazno napreduju uz stabilan gospodarski rast koji je iniciran pazi sad - povecanjem kupovne moci unutar Njemacke. Dakle, njemci su stabilni i gospodarski rast im se temelji na vlastitim snagama, sto samo govori o njihovoj snagi.

Britanija u tom novom poretku postaje supak svijeta, stoga ce se boriti svim silama da do njega ne dode. Jer kad se Njemci dokopaju sirovina i energenata iz Rusije uz svoju proizvodnu moc, Britanija postaje nista.

Interes Njemaca je stvaranje sto sire zone uticaja kako im upravo Britanci ne bi presjecali putove opskrbe i logistike, kao i prodajne putove. Interes Njemacke koja je izvozno vrlo potentna je sto vece trziste, a Britanci koji prkticki i nemaju izvozna proizvode, nego im se gospodarstvo i danas temelji na pljacki (ovaj put bankarskoj i monetarnoj) na dugi rok protiv Njemaca namaju sanse.

To je prepoznato i u SAD-u koji je za svog partnera na uspostavi te osovine postavio upravo Njemacku. Njemcima je zadaca tiho raditi i uspostaljati linkove sa Rusijom, a politikanstvom ce se baviti SAD.

A to znaci da je primarni cilj SAD-a da britance utjera u EU, pitanje je samo kako. Da li kao jedno carstvo ili razbijenu na nekoliko djelova (Skotska, Irska...).

Stoga, Britanija ne moze otvoreno blokirati nase prikljucivanje EU, nego mora to raditi u rukavicama.

No u zadnje vrijeme su se angazirale sluzbe Njemacke na razbijanju britanske agenture na ovim prostorima Pozivajuci Perkovica i Mustaca na sud oni razmontiravaju jednu osovinu na koju se veze pola predsjednickog ureda. Gledajuci samo Perkovicevog sina u tom uredu stvar je jasna, a kad mu se dodaju i Loncar i Dejan Jovic koji je britanski agent, onda je prica gdje nas predsjednik (ali i nova vlast) vodi jasna. Ljubljenje s Tadicem i procesuiranje "zlocinaca" koji su razbili Jugoslaviju i ostvarili samostalnu hrvatsku, kao i borba protiv bilo kojeg oblika suverenosti RH pokazuje gdje idemo. Pitanje je samo da li ce to narod u RH shvatiti brzo, jer bi moglo biti kasno.

Ako znamo da je bosna premrezena sa CIA-om, kao i Kosovo, onda je jasno tko vodi te operacije Njemaca.

Ako znamo da bivsi veleposlanik SAD-a kaze da je greska zaustavljanje HV-a pred Banja Lukom, onda je to vise nego jasna poruka Dodigu koji radi na razbijanju Bosne. A ako on tu poruku nije shvatio, siguran sam da ju je shvatio predsjednik RH koji mu je odlazio u sluzbeni posjet i tako dao legitimitet tvorevini koja je nepriznata, koja je stvorena na genocidu i koja direktno radi u britanskom interesu.

RH ce u iducem periodu doci u poziciju saveza sa nama bliskom zemljama iz okruzenja, Madarskom, Ceskom, Poljskom, Austrijom, a cilj Njemaca (cija je to vec zona uticaja) je da se to dogodi i da se na tu lokomotivu veze i BiH.

Granica Njemackog interesa je Drina, a preko Kosova, Makedonije i Grcke se ona veze na Tursku i dalje na Jug. Naravno, taj juzni potez drzi SAD.

Stoga, udar na Grcku (u kojoj Njemci imaju ulozeno gomilu novaca) treba promatrati kao udar na Njemacke interese. Isto tako, sjetimo se u Srbiji Dindica kojeg su skinuli. Kome je ono on bio naklonjen?

Pa pogledajmo koje zemlje su kupovale najvise nafte od Gadafija, pod cijim uticajem je sad Sueski kanal nakon revolucije, tko ima teznju uzdrmati proamericke rezime na Bliskom istoku i gdje su skolovani ti revolucionari po tim zemljama.

Prica je jednostavna, ali sve te stvari su hodanje po rubu Britanije. Pitanje je samo vremena kad ce im SAD pokazati zube. Operacija uklanjanja Osmame je divna prezentacija moci, a iako sad prosvjeduju Pakistancima je jasno o cemu se radi. No kad smo kod Pakistana, gdje su njihove "udruge" (citaj teroristicke celije) najjace van zemlje? Gdje su im propovjednici koji salju svoje ucenike na misije?

Mislim da svi znamo odgovor na to pitanje.

Taj rat ce Britanija izgubiti, a mi smo po prvi put u povijesti na pobjednickoj strani. I sto je najbitnije, postajemo jedan od kljucnih djelova te fronte tog asimetricnog rata. I cini mi se da su i SAD i Njemacka pocele gomilati ovdje velike snage koje ce uskoro izvesti zavrsni obracun sa probritanskom bandom.

Eto zato sam ja za ulazak u EU. Kratkorocno to nije dobar potez, ali dugorocno se strateski stavljamo na pobjednicku stranu i to je po meni vrijednije od vrhnja i sira. Jer bi mogli braneci vrhnje i sir izgubiti zastavu, grb i državu.

Super ugledni član exx avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    dobro više,jesmo dobili taj referendum rekavši NE?
    Samo neke netočne informacije kolaju

Citiraj Prvotno napisano od exx Vidi poruku
    dobro više,jesmo dobili taj referendum rekavši NE?
    Samo neke netočne informacije kolaju
    oko 67% ljudi je za ulazak u EU, s tim da je odaziv bio oko 43%.

To se znalo unaprijed, pa je mijenjan Ustav.

Pa normalno da se znalo, zato se NSP-NoviSvijetskiPoredak pobrinuo da mu ništa ne pokvari slavlje! Dovoljno mi je bilo za vidjet kako su naši političari samouvijereno jučer pripremili slavlje, kako je gle čuda baš 2/3 ljudi odlučilo uć u EU, od onih što su izašli. A takve su bile i ankete, al ja sam siguran niti su ankete točne, niti je referendum pokazo realno stanje stvari odnosno ono za što su ljudi glasali. Nema teorije da je 66 posto ljudi glasalo za, znam da su eurofili vičniji izlazit na izbore, al ponavljam to nije moguća brojka, jer koga god sam pito čak i neke ljevičare svi su bili protiv! Reko sam već, NSPoretku ništa ne može pokvarit planove, i mi smo teški naivci da ne kažem budale, ako smo mislili da će naše mišljenje o nečemu tako bitnom(za njih) bit odlučujuće! Sad smo tu gdje jesmo, i treba se pobrinut, da nas što manje unakaze, to nam treba bit jedini plan i program za budućnost.

Iako je možda tih 2/3 malo sumnjivo, ja više ne sumnjam u povodljivost i plitkost našeg naroda, pa vjerujem da većih manipulacija i prevara nije bilo. Uz to, dio protivnika se pasivizirao jer je vjerovao da je već sve riješeno, inače razlika ne bi bila tako velika.

Ako ništa, ni drugi nisu ništa bolji, štoviše:

Najveću potporu za ulazak u EU iskazali su Slovaci, 92,46 posto građana koji su izišli na referendum glasovalo je za ulazak u EU. Slijedi Litva (89,9 posto), Slovenija (89,6 posto), Mađarska (83, 76 posto), Poljska (77,5 posto), Češka (77,3 posto), Latvija (67 posto), Estonija (66,9 posto) i Malta (53,7 posto).

Ako se uzme u obzir da su u baltičkim zemljama protiv vjerojatno bili Rusi, vidi se da je i drugdje (osim na Malti) ispiranje mozga urodilo plodom. Pri tome ne mislim da su nužno svi koji su glasali "ZA" ispranog mozga, ali bez takvih mehanizama ovakvi rezultati ne bi bili mogući, kao izbori u Sjevernoj Koreji.

istočna europa.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove