+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 4 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/76

Tema: Obavezno pročitati.

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4

Obavezno pročitati.

http://www.vecernji.ba/vijesti/vatik...-clanak-243806

vrlo dobar intervju koji osim pogleda na trenutnu politiku donosi još meni nepoznata saznanja iz povijesti osobito što se tiče hrvatskog književnog jezika.
    pogotovo u kad se vidi kontekst u kojemu neki poluznanstvenici kao i politikanti orjunaškog usmjerenja laprdaju o srpskohrvatskom jeziku uz neizbježno kokodakanje poluobrazovanih srpskih prosvjetitelja koji lupetaju o jednom srspkoh jeziku koji su im pokrali hrvati.

neka ovo bude mjesto na koje će se ostavljati posebno zanimljivi članci kao i intervjui s naglaskom na; obavezno pročitati.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku

pročitah na poskoku. obavezno pročitati.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    http://www.vecernji.hr/kolumne/tko-t...kolumna-248771

Hoće li Vlada uspjeti završiti pregovore s Unijom ili će oni koji su izmislili i koji potiču jugosferu zaustaviti taj posao, dobiti na vremenu i širom otvoriti vrata opciji da u Uniju idemo zajedno sa Srbijom? A da se do tada umrežimo jugosferom tako da nećemo znati gdje završava Hrvatska, gdje počinje Srbija? To je danas jedino strateško pitanje koje je na dnevnom redu i silni ustupci koje radi Jadranka Kosor imaju samo taj kontekst.

Razumije li to običan svijet? S ovim medijima sigurno ne! Primjerice, u slučaju Purda, a to je glavna tempirana bomba u ovoj zemlji, jedva da ima relevantnog državnog resora koji nije katastrofalno pogriješio, no, baš ni jednog medija da pita nije li i predsjednik Josipović u silnim slatkim druženjima s Tadićem najprije trebao riješiti problem branitelja. Kao i vukovarskih ada kojima nas upravo Srbi ucjenjuju tezom da nećemo u Uniju bez tog rješenja?

Uostalom, u ovoj državi jedino je Josipović govorio da istinski vjeruje Tadiću. A onda mu je Tadićeva Srbija uhitila nevinog Vukovarca i Tadićeva Srbija mu hoće suditi na temelju dokaza iz Miloševićevih zatvora. Ne razumije li Josipović, baš kao i Bošnjaković, da se u slučaju Purda igraju živom vatrom? Bude li Purda izručen pa onda i osuđen u Srbiji, a koji mjesec kasnije stignu drakonske presude Gotovini i drugim generalima, Hrvatska će biti na nogama.

Tko to zaziva građanski rat? To u svakom slučaju nije Jadranka Kosor ni kao čelnica Vlade jer želi zlatnim slovima ući u povijest i završiti pregovore, još manje je to Jadranka Kosor kao šef HDZ-a kojoj takvo što najmanje odgovara pola godine prije izbora!

Ali, netko vapi za tim scenarijem, zar ne? Kad SDP-ov jastreb Jovanović vrh HDZ-a zove zločincima, on zna što radi. Hoće li SDP kao sljednik SKH hapsiti i likvidirati kad dođe na vlast sukladno Jovanovićevim epitetima? Kad su zadnji put na ovim prostorima crveni nekog prozvali zločincem bez suda, to je značilo metak u glavu. Među ostalim, to je bio metak za ravno 38 novinara i za još dramatičniju brojku od 660 svećenika, da druge ne nabrajam.

Proglasiti nekog zločincem bez suda kao što to radi Jovanović, to znači repetirati pištolj. Ali treba znati da Hrvati nakon bleiburškog iskustva više nikad neće ići kao ovce na klanje! Tri mjeseca prije kraja pregovara s Unijom zvati vrh države zločincima, kako to radi Jovanović, to znači reći Uniji – prekinite pregovore! Prekinuti pregovore i srušiti Vladu, to znači imati izbore na ljeto ili u ranu jesen, do tada šest mjeseci zaustaviti pregovore.

Tko nas može uvjeriti da u tom slučaju nećemo sa Srbijom u paketu u Uniju? Zašto? Zato što će do tada upravo u tom kontekstu sva ta sila vanjskih institucija uprijeti da se taj prostor poveže na način da čak i tko bude imao različite papire u naravi u Uniju ide kao jedna cjelina. To se neće zvati Jugoslavija, ali će to biti najbolja moguća Jugoslavija koja se sad može složiti. Prostor s jednim jezikom, stoga i jačaju rasprave o tome, to će biti prostor s jedinstvenim kulturnim i društvenim područjem, to će biti prostor povezan ne samo željeznicom negoli i nizom drugih institucija. Jedini način da se to ostvari jest prekid naših pregovora s Unijom. I zato će ovdje biti politički pakao do ljeta.

Pogledajte zvjerski progon Šeksa kojem su do sada našli jednu ratnu psovku i jedan nedoličan ratni telefonski odgovor. Treba li ga strijeljati zbog toga? Hoće li se skupljati psovke branitelja u rovovima pa temeljem toga izricati kazne ili će već i ružan ratni pogled biti dovoljan za koju godinu robije? Nakon Purde sve je moguće.

Da bi se pak pokazalo kako će zemlja pocrvenjeti kad bivši komunisti dođu na vlast, sugerira Josipović u svom angažmanu da se Zagrebu vrati “Ulica 8. maja”, dan oslobođenja Zagreba. Josipović na tu temu više i ne iznenađuje, njemu je i Srb mjesto antifašističkog divljenja. Ne protive se ljudi obnovi partizanskog happeninga zato što su Hrvati pritajeni fašisti, nego zato što kod antifašista nema katarze, ni optuženih ni osuđenih zbog partizanskih zločina, pa onda u tim datumima slavimo htjeli ili ne i – zločine.

Jer što znači danas slaviti “8. maja” kad znamo da su nakon ulaska osloboditelja u Zagreb ranjenici iz zagrebačkih bolnica bačeni u Jazovku i likvidirani slično kao branitelji Vukovara na Ovčari! Nakon “8. maja” ubijeno je 660 svećenika. Je li tko odgovarao? Nakon “8. maja” ubijeno je na desetke tisuća ljudi! Bože, koliko “selotejpa” i “garaža” nakon “8. maja”!

Danas čitamo kako su doista besramno nakon 90-ih HDZ-ovci dijelili stanove. Hoćemo li ikad čitati kako su do stanova došli komunistički lideri 45.? U čemu je razlika moralnog zločina između nasilno otetog stana ‘46. i ‘91.?

Tihomir dujmović VL

Samo Dujmović zaboravlja reći tko je za sve ovo kriv.

Šeks i ekipa...locirati, identificirati, uhititi, transferirati. SDSS- ov koalicijski partner.

Dujmović je HDZ-ovac i nema vjerodostojnost kad priča o tim stvarima.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    jest. ali šeks u ovom slučaju nije šeks.
    on je za taj slučaj zanimljiv samo utoliko jer se, osuđivanjem njega, može uvijek reći kako su najviši dužnosnici hrvatske države ljudi uz koje se veže zločin.
    nije mi kao ljudi, zbog neki drugih stvari žao ni šeksa ni glavaša.
    kao pojedinaca.
    ali ni ne ide se na njih kao pojedince nego obzirom na status koji su imali.

Znam capo. Ali tko je za to kriv. Šeks i ekipa su otvorili pandorinu kutiju i samo zbog njih je sve ovo moguće. Tko s vragom tikve sadi....kako oni de.

jels e sjećaš šta je Šeks izjavio kad je Gotovina lovljen..

mislio je Šeks da će sve druge srediti a njega ostaviti na miru. Priglupa pijandura.

sad je udar na njega napad na Hrvatsku. A kad je lovio Gotovinu onda to nije bio udar.

Šeks ništa ne simbolizira. Čak ni na toj dužnosničkoj liniji. Spletkaroš.

Početnik MIR avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Nema Raja bez rodnoga kraja, niti Domovine, bez Hercegovine!
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Znam capo. Ali tko je za to kriv. Šeks i ekipa su otvorili pandorinu kutiju i samo zbog njih je sve ovo moguće. Tko s vragom tikve sadi....kako oni de.

mislio je Šeks da će sve druge srediti a njega ostaviti na miru. Priglupa pijandura.

sad je udar na njega napad na Hrvatsku. A kad je lovio Gotovinu onda to nije bio udar.

Da, to je istina, ali ako na vlast dodje ovaj Jovanović i SDP, mozemo opet ocekivati '45-tu, Blajburg i ostalo!
    Mozda nekome ovo izgleda nevjerojatno, ali tako se mislilo i 1991, a znamo sta se poslije desilo!
    Kad je dr. F. Tudjman govorio da nas opet zele staviti u neke asocijacije s drzavama koje su se raspale od bivse Yuge, govorili su mu da je lud!
    A sada se otvoreno vidi, govori i stvara 'Yugosfera'!
    Jos se nismo probudili?
    MIR da, ali ne kao onaj u Jazovki, Macelju, Omarskoj, Ovčari i Hudim jamama!

TheBronxBomber
    Gost
    Citiraj Prvotno napisano od MIR Vidi poruku
    Da, to je istina, ali ako na vlast dodje ovaj Jovanović i SDP, mozemo opet ocekivati '45-tu, Blajburg i ostalo!
    Mozda nekome ovo izgleda nevjerojatno, ali tako se mislilo i 1991, a znamo sta se poslije desilo!
    Kad je dr. F. Tudjman govorio da nas opet zele staviti u neke asocijacije s drzavama koje su se raspale od bivse Yuge, govorili su mu da je lud!
    A sada se otvoreno vidi, govori i stvara 'Yugosfera'!
    Jos se nismo probudili?
    HDZ, preko svojih novinara (Ivkosic, Dujmovic et al), zeli zaplasiti sav desni spektar (sto god to znacilo) dolaskom na vlast bijesnih Jugoslavena i cetnika (SDP - sto doista jesu), a zele nas prisiliti na zaborav da bijesni Jugoslaveni i cetnici vec sudjeluje u vlasti (HDZ-ovom) i da je HDZ vec godinama jugoslavenska stranka.

Zele prikriti cinjenicu da je HDZ jednako (mozda i vise) kriv kao i SDP za srozavanje politickog hrvatstva i da je, kao vladajuca stranka, ustanovila i izvrsila izdajnicku politiku. Svjestan sam i more pritisaka i nezavidnih politickih okolnosti, ali tesko da ista moze iskupiti HDZ, ovakav kakav je vec godinama. Izdati ljude se, jebiga, nicim opravdati ne moze.

HDZ, kao prividna konzervativna, domoljubna i drzavotvorna stranka, doveo je cetnike na vlast i institucionalizirao progon Hrvata, hrvatskih branitelja i hrvatstva - te direktno ili sudjelovao u rusenju temelja na kojima je stranka i trebala zivjeti.

Razorna je cinjenica da je jedan Milorad Pupovac ponovno posjetio Bijelu kucu u sklopu nekakve "hrvatske" delegacije na National Prayer Dinner/Lunch, sto li vec. Mozda to nije najbolji primjer koliko se jedna politicka nacija srozala (jer ima gorih stvari minulih godina), ali ta "slika" govori vise od tisucu rijeci.

SDP-ovo i Josipovicevo jugoslavenstvo je nepodnosljivo, ali je takodjer nepodnosljivo da im HDZ ne cini nikakvu suprotnost, osim onu prividnu i laznu.

Ne smije se zaboraviti da je Jugosfera procvala na HDZ-ovom satu, jednako kao i na SDP-ovu.

Ja znam da su SDP-ovci i Jugoslaveni i cetnici, ali ne trebaju me na to podsjecati HDZ-ovci koji su doveli cetnike na vlast... znam ja to i bez njih.
    Posljednje uređivanje od TheBronxBomber : 05-02-2011 at 19:44

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku

ne simbolizira ali i ti i ja znamo da bi se legalizacijom šeksove krivnje kao dužnosnika na hrvatsku državu svalio novi teret.
    mi i naši neprijatelji imamol drukčiju percepciju

ne simbolizira ali i ti i ja znamo da bi se legalizacijom šeksove krivnje kao dužnosnika na hrvatsku državu svalio novi teret.
    mi i naši neprijatelji imamol drukčiju percepciju

To je dovršen proces. Šeksovo uhićenje kao ni ostanak na slobodi ne mjenja ništa na stvari.

a za te stvari je kriv HDZ i svi njihovi Šeksovi.

Gore je Ljuti uostalom sve napisao.

Početnik MIR avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Nema Raja bez rodnoga kraja, niti Domovine, bez Hercegovine!
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od TheBronxBomber Vidi poruku
    HDZ, preko svojih novinara (Ivkosic, Dujmovic et al), zeli zaplasiti sav desni spektar (sto god to znacilo) dolaskom na vlast bijesnih Jugoslavena i cetnika (SDP - sto doista jesu), a zele nas prisiliti na zaborav da bijesni Jugoslaveni i cetnici vec sudjeluje u vlasti (HDZ-ovom) i da je HDZ vec godinama jugoslavenska stranka.

Zele prikriti cinjenicu da je HDZ jednako (mozda i vise) kriv kao i SDP za srozavanje politickog hrvatstva i da je, kao vladajuca stranka, ustanovila i izvrsila izdajnicku politiku. Svjestan sam i more pritisaka i nezavidnih politickih okolnosti, ali tesko da ista moze iskupiti HDZ, ovakav kakav je vec godinama. Izdati ljude se, jebiga, nicim opravdati ne moze.

HDZ, kao prividna konzervativna, domoljubna i drzavotvorna stranka, doveo je cetnike na vlast i institucionalizirao progon Hrvata, hrvatskih branitelja i hrvatstva - te direktno ili sudjelovao u rusenju temelja na kojima je stranka i trebala zivjeti.

Razorna je cinjenica da je jedan Milorad Pupovac ponovno posjetio Bijelu kucu u sklopu nekakve "hrvatske" delegacije na National Prayer Dinner/Lunch, sto li vec. Mozda to nije najbolji primjer koliko se jedna politicka nacija srozala (jer ima gorih stvari minulih godina), ali ta "slika" govori vise od tisucu rijeci.

SDP-ovo i Josipovicevo jugoslavenstvo je nepodnosljivo, ali je takodjer nepodnosljivo da im HDZ ne cini nikakvu suprotnost, osim onu prividnu i laznu.

Ne smije se zaboraviti da je Jugosfera procvala na HDZ-ovom satu, jednako kao i na SDP-ovu.

Ja znam da su SDP-ovci i Jugoslaveni i cetnici, ali ne trebaju me na to podsjecati HDZ-ovci koji su doveli cetnike na vlast... znam ja to i bez njih.
    Prijatelju, a tko te to smije podsjetiti? Smijem li ja? [Ja od 7-og Izbornog Sabora HDZ-a, kada ga je Sanader preuzeo, nisam vise clan istoga.]
    Koje bi bilo tvoje bilo rijesenje?
    MIR da, ali ne kao onaj u Jazovki, Macelju, Omarskoj, Ovčari i Hudim jamama!

TheBronxBomber
    Gost
    Citiraj Prvotno napisano od MIR Vidi poruku
    Prijatelju, a tko te to smije podsjetiti? Smijem li ja? [Ja od 7-og Izbornog Sabora HDZ-a, kada ga je Sanader preuzeo, nisam vise clan istoga.]
    Koje bi bilo tvoje bilo rijesenje?
    Smijes, naravno!

Nema drugih rijesenja nego da HDZ svim snagama pokusa ostati na vlasti, nakon viseslojnih sranja i svinjarija za koje su odgovorni... Imas moj post na nekoj drugoj temi na ovom forumu gdje izricito kazem da se bi-polarni model nece uskoro unistiti. To je svjetski model koji su nametnuli vanjski/stranjski cimbenici....

Moguce je H-rastanje nekih drugih opcija, ali cemo ponovo biti svjedoci da HDZ koalira s cetnicima prije nego s takvima.
    Posljednje uređivanje od TheBronxBomber : 05-02-2011 at 22:38

Znači imamo s jedne strane partizane, jugiće i četnike, a s druge kao naše koji su u stvari i u praksi isto to, a možda, zbog svoje pohlepe za vlasti, još i gori.
    I što nam preostaje? Rekoh nema me gore već nekoliko godina, a na TVu i novinama se ne pojavljuju nikakvi koji pružaju nadu, zanima me ima li uopće takvih koji vrijede, ja ih se ne mogu sjetiti, a ne spominje ih ni ovdje nitko, netko je spomenuo Ivana Baćka, za njega mogu samo reći.

Možemo li ovdje napisati 5 imena koja nešto vrijede. Padaju mi na pamet Letica, Lang, Tuđman,Jurčević, ali i njima se svakome može nači velika mana. Dajte još nešto kao tračak nade!

Da bi se pak pokazalo kako će zemlja pocrvenjeti kad bivši komunisti dođu na vlast, sugerira Josipović u svom angažmanu da se Zagrebu vrati “Ulica 8. maja”, dan oslobođenja Zagreba. Josipović na tu temu više i ne iznenađuje, njemu je i Srb mjesto antifašističkog divljenja. Ne protive se ljudi obnovi partizanskog happeninga zato što su Hrvati pritajeni fašisti, nego zato što kod antifašista nema katarze, ni optuženih ni osuđenih zbog partizanskih zločina, pa onda u tim datumima slavimo htjeli ili ne i – zločine.

Jer što znači danas slaviti “8. maja” kad znamo da su nakon ulaska osloboditelja u Zagreb ranjenici iz zagrebačkih bolnica bačeni u Jazovku i likvidirani slično kao branitelji Vukovara na Ovčari! Nakon “8. maja” ubijeno je 660 svećenika. Je li tko odgovarao? Nakon “8. maja” ubijeno je na desetke tisuća ljudi! Bože, koliko “selotejpa” i “garaža” nakon “8. maja”!

Danas čitamo kako su doista besramno nakon 90-ih HDZ-ovci dijelili stanove. Hoćemo li ikad čitati kako su do stanova došli komunistički lideri 45.? U čemu je razlika moralnog zločina između nasilno otetog stana ‘46. i ‘91.?

Tihomir dujmović VL

Za ovaj dio, naklon do poda, žalosno je vidjet kako se plače za 50 srba koje je po sudu ubio Norac, a ne plače se za 10ecima tisuća hrvata, koji su bez suda na najbešćutniji način pogubljeni od strane pobjedničke vojske, odnosno partizana uz svesrdnu pomoć svojih saveznika. Kao što sam reko zločin je zločin, i ne može se za jedan tvrdit da je veći, a za drugi da je manji, kako to Slavko Goldstein godinama radi! Čovjek je čovjek, bio on obični civili židov srbin cigan, ili vojnik tj hrvat u ovom slučaju, pobude zločina su različite, al sam zločin je praktički isti, i na isti način se obračunavalo odnosno kažnjavalo one koji nisu dio "istog tima". Al to nas ne treba čudit, ova država zbog slijeposti da ne kažem gluposti vlastitih građana, još dugo neće doživjet da se nacionalni interesi ne daju podredit ničjim globalnim interesima! U ovom slučaju, izjednačavanju krivnje s agresorom na relaciji hrvatska-srbija, odnosno obmanjivanje javnosti da hrvati koji su pobijeni na križnom putu manje vrijede od židova srba cigana u jasenovcu, jer su bili vojnici NDH odnosno nacizma. Svaki čovjek zaslužuje sud, i kaznu, al tu kaznu ne bi smio određivat pojedinac(JBTito), već za to nadležne funkcije, kod nas nadležne funkcije ne rade svoj poso, odnosno rade al selektivno, kad su hrvatski branitelji u pitanju NFunkcije rade punom parom, al kad su zločini pobjednika u drugom svijetskom ratu u pitanju, spavaju zimski san, slučajnost??? Ne bih baš rekao, prije je to politika onih koji ne žele priznat svoje zločine, odnosno zločine svojih "najmilijih" kao naš dragi predsjednik Ivo Josipović, koji gle čuda se jako zalaže za kažnjavanje zločina, al zanimljivo o onim iz drugog svijetskog rata od strane partizana nije pretjerano zainteresiran. Izgleda, da je selektivno primjenjivanje pravde, normalna pojava u svijetu, i pogotovo jednoj ovakvoj beskičmenjačkoj političkoj zemlji, kao što je HR.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 06-02-2011 at 19:27

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ja bih baš dao nekoj ulici ime 8. svibnja 1945.
    taman onu koja doliči tom blagdanu, u skladu sa značenjem i vrijednošću.
    naći će prikladnih uličica za imenovanje u Kozari Putevima

Citiraj Prvotno napisano od TheBronxBomber Vidi poruku

Za cijeli post, samo ovo.

ja bih baš dao nekoj ulici ime 8. svibnja 1945.
    taman onu koja doliči tom blagdanu, u skladu sa značenjem i vrijednošću.
    naći će prikladnih uličica za imenovanje u Kozari Putevima

Ma više se uopće ne uzbuđujem oko partijanera, znaš zašto? Zato što mogu sto kipova tite napravit, mogu tisuće ulica nazvat po njemu i jugoslaviji, ali ne mogu uništit ovu državu koja se zove REPUBLIKA HRVATSKA! I zato sve ovo rade iz svog očaja, hoće oživjet jugoslaviju preko raznih naziva ulica i trgova maršala tita, al naravno da neće uspjet, jer ovaj put siguran sam nitko neće dozvolit, barem normalna manjina u koju i mi spadamo da se ti pokušaji, ponavljam pokušaji ostvare! Dosta je bilo jugoslavija, i za tri života previše, a svaki hrvat ima samo jedan, i previše ih je već palo zbog te nametnute tvorevine. Dobro je Tuđman predvidio, sve ovo što se sad događa.

Kako gledate na aktualna zbivanja u BiH, napose na pokušaja nekih stranaka brojnijeg naroda – tu, prije svega, mislim na SDP BiH - da eliminiraju najveće hrvatske stranke iz vlasti za koje je glasovalo 90 posto Hrvata?

Nadam se da tako ne misle sve bošnjačke stranke. Bila bi to velika pogreška. BiH može postojati samo kao demokratska zajednica triju jednakih i jednakopravnih naroda koji u njoj žive. Može li tronožac stajati na nogama ako mu otpilite jednu nožicu? Onaj tko se zalaže za prevlast jednoga naroda nad drugim, on tomu „tronošcu“ svjesno pili jednu nožicu bez koje on ne može stajati na nogama. Sjetimo se samo što se zbog takve politike dogodilo s Titovom Jugoslavijom. BiH je „Jugoslavija u malom“. Ne bude li u njoj demokracije, jednakosti i jednakopravnosti na svim područjima, nitko se za nju neće zalagati. A što se tiče SDP-a BiH i njezina predsjednika koji tvrdi – kako prenose novine - da se RH prema BiH ponaša gore od Amerike u Iraku, on time samo otkriva svoje političke karte i dobro je o tomu voditi računa. On, očito, u vlasti ne želi „prave“ Hrvate - kako se ovih dana izrazio jedan politički analitičar – nego „svoje“ Hrvate. Bilo bi dobro da ne izigrava Miloševića i ne ponavlja njegove pogreške. To što uz pomoć jedne male stranke želi vladati Hrvatima ignorirajući volju goleme većine naroda, to je samo „smokvin list“ njegove „demokracije“ i proziran pokušaj instrumentalizacije njegovom voljom i, na kraju krajeva, njegovom sudbinom po dobro poznatom načelu „podijeli pa vladaj“!

Krivnju za to snosi i međunarodna zajednica, zar ne?

U svakom slučaju. Tko je, ako ne ona, nagradio agresora s polovinom teritorija BiH i gotovo neovisnom republikom? Tko je podijelio BiH i njezina tri konstitutivna naroda na dva entiteta? Tko normalan može razumjeti tu „kvadraturu kruga“? Tko normalan može prihvatiti da Hrvati nemaju svoj entitet koji bi im jamčio ravnopravnost, nego da ih u svim važnim pitanjima „demokratski“ nadglasavanju predstavnici većeg entiteta?!Čini se da nekima u bijelom „demokratskom“ svijetu koji nas „uči“ demokraciji, odgovara da BiH ne samo sama bude trajno nestabilna, nego i izvor međunarodne nestabilnosti. Zar to nije traženje alibija da se mogu trajno miješati u njezine unutarnje poslove? Kako drukčije razumjeti njihovu politiku prema BiH? Kako razumjeti „zakone“ koje donose? Zar u Sarajevu, Tuzli, Zenici ili nekom drugom gradu s bošnjačkom većinom mogu biti na snazi jedni zakoni koji idu u prilog većinskom narodu, a u Mostaru, jedinom većem gradu u kojemu Hrvati mogu imati svoju demokratsku većinu, sasvim drugi? Ispada kao da je većinski narod, koji ima svu, ili gotovo svu vlast, ugrožen od manjinskoga. Zar to ne podsjeća na onu Ezopovu basnu u kojoj vuk optužuje janje, koje je nizvodno od njega pilo, da mu „muti“ vodu? Da nije tragično, bilo bi doista smiješno! Ako je to „demokracija“, neka je gospoda iz međunarodne zajednice primijene u svojim zemljama! „Tragedija je modernih demokracija što nisu uspjele ostvariti demokraciju” (J. Maritain).

[QUOTE=NorthStand;5056]Hoćemo li ikad čitati kako su do stanova došli komunistički lideri 45.?

Tihomir dujmović VL

Ne mogu vjerovat da takvu rečenicu napiše jedan novinar. Pa kog se k...a ne digne s kreveta i ne napiše nešto o tome kad mu se to toliko rado čita? Laprdalo, kao i svi drugi beskorisni kolumnisti/komentatori/uvodničari, lijevi, desni i oni što vire iz sredine, koji vječito lamentiraju o moralnosti tuđih postupaka o kojima su, pak, samo čitali u vlastitim novinama. Pročitaju što neki Pero napiše dok se mjesecima jebavao da skupi materijala za temu, pa onako ex katedra, s ohole visine, nađu shodno puku rastumačiti što je to, eto, Pero zapravo htio reči. Kao da su i Pero i puk budale koji ne znaju kako pisati ili kako razmišljati.

Takvi su, vjerovali ili ne, plaćeni od dvadesetak tisuća (Dujmović) do preko pedeset tisuća (Butković, Torbarina) kuna mjesečno. Novinari Večernjeg i Jutarnjeg imaju od sedam do 12 tisuća kuna plaće. Da ne kažem da skoro svaki od njih ima neki privatni biznis iz kojeg mu kapne još toliko- bilo da fol brani Gotovinu, bilo da razara kakvu sitnu filmsku kuću, bilo da reklamira nečija vina.

Ako ne čitate novine zbog informacija, već da biste pronašli kakvog istomišljenika i rekli sami sebi 'Jebate pa baš ovako i ja mislim', samo gubite vrijeme.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove