+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 6 PrviPrvi 1 2 3 4 5 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/114

Tema: Malo EU-ropske realnosti!

samostalnost kao argument!? sry, ali ne vidim razliku izmedju prijasnje, sadasnje i buduce samostalnosti. u savezu smo s krscanskim zemljama, uzimamo i dajemo.
    Bolje grob nego rob! Živjela Hrvatska Republika Herceg-Bosna!

Naravno da nećemo do kraja izgubit samostalnost, danas nam više nitko ne može pokušat okupirat zemlju na način na koji su to Srbi pokušali. Ali stvar je u tome, da dio samostalnosti definitivno odlazi u vjetar, točnije Bruxell koji će u budućnosti odlučivat o nekim stvarima, koje se po meni tiču samo nas i građana ove zemlje, a ne tamo nekh birokrata iz europske unije. Ponavljam, nisam tip koji smatra da bi svi trebali bit protiv EU, zato jer sam ja protiv. Ja imam neke svoje dojmove koji su negativni, i ne očekujem od ostalih da te dojmove djele sa mnom. Na kraju krajeva, što god da Hrvati-ce odluče na referendumu, meni će bit prihvatljivo jer podržavam činjenicu da većina ima veći značaj, i ako kojim slučajem većina odluči za ulazak HR u EU, ja ću prvi to podržat. Al meni osobno se dovoljno sjetit Zrinskih Frankopana, Gotovine, Ljudevita Posavskog, i još nekih koji su zbog svoje borbe za HR, upravo pali od tih zapadnih europljana koji su ovdje uvijek tjerali neke svoje interese. Meni npr dovoljno za vidjet, da jedna Rusija SAD Kina Japan praktički najače gospodarsko-vojne sile svijeta nemaju potrebu ulazit u nekakve unije. A upravo iz razloga, jer su sami sebi dovoljni, i ne treba im još netko da im govori kako će sami uredit svoje društvo na vlastito zadovoljstvo. Iako jasno je, da neće bit smak svijeta ako uđemo u EU, ali po meni bolje je ostat po strani i gledat sami svoje probleme. Jer da smo ovoliko truda posvetili hrvatskom gospodarstvu, koje smo posvetili ulasku HR u EU, vjeruj mi HR bi već danas bila puno bolje uređena zemlja nego što je to sada slučaj. Moj stav je oduvijek bio takav, da sami trebamo krojit svoju sreću i nesreću, i takvo razmišljanje nikad neću promjenit. Ma koliko negdje bilo dobro, ja sam uvijek da sami krojimo svoju sudbinu, a ne da nam drugi pametuju šta bi za nas bilo najbolje, i da nas pritom prisiljavaju da se odričemo nacionalnih heroja, da bi oni zadovoljili neku svoju pravdu na ovim prostorima. No svakako da će iduća 2-3 mjeseca bit zanimljiva, i da će medijsko bombardiranje hvalospijevima na račun EU učinit svoje, tako da ne vidim šta se neki brinu kad je taj referendum praktički odavno gotova stvar. Dovoljno je za vidjet, šta mediji rade prije svakih izbora s razno raznim anketama, i onda gle čuda rezultati izbora vrlo slični, al ne zato što mediji znaju rezultate i prije samih izbora, koliko zbog činjenice da su oni uvelike usmjerili razmišljanje javnosti o političkoj situaciji u zemlji, i za koga bi bilo najbolje glasat.

No šta je tu je, demokracija je ljudi moji, ne treba se svađat oko toga, hoćemo li u EU ili ne, već gledat kako što bolje uredit svoju državu, sa ili bez EU. To bi nam trebao bit imperativ, a EU ako uđemo u nju, samo sredstvo da to postignemo što prije.

Citiraj Prvotno napisano od Mrav Vidi poruku
    samostalnost kao argument!? sry, ali ne vidim razliku izmedju prijasnje, sadasnje i buduce samostalnosti. u savezu smo s krscanskim zemljama, uzimamo i dajemo.
    Nema veze jesu li te zemlje kršćanske ili ne. I u Jugi smo uglavnom bili u zajednici s kršćanskim zemljama i narodima. Ja sam za to da sami odlučujemo o svemu i da imamo slobodu izbora. Da nam nikakav Bruxelles ili Beograd ili bilo tko drugi išta nameće.

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    EU nije kršćanska, ona se distancira od kršćanske vjere i kršćanske tradicije. Nameće se svima društvo koje je utemeljeno na antikršćanskim stavovima.

Kad bi EU samo pomagala boljoj gospodarskoj suradnji bez zadiranja u društvo pojedine države onda nitko normalan ne bi imao ništa protiv. Kako vidimo njima ni ekonomija baš ne leži, uostalom što se i moglo očekivati od jedne takve glomazne birokracije.
    Samo dostojanstveno Hrvati!

ma, daj covjece... zasto odmah ne kazes da imas problem s lezbejkama i pederima?
    cuj, evropa nije krscanska!?

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    ma, daj covjece... zasto odmah ne kazes da imas problem s lezbejkama i pederima?
    cuj, evropa nije krscanska!?
    EU nije kršćanska, štoviše EU zagovara agresivni sekularizam i antikršćanstvo.

Pederi mi nisu bili ni u primisli kad sam pisao upis iako su i oni bitni. Naime brak je temelj svakog kršćanskog društva, a istospolni brakovi su anomalija i idu kontra svega što je u temeljima kršćanstva.

Kršćanstvo je u temeljima zapadne civilizacije, EU se odrekla kršćanstva pa time i europskih korijena.Barbarizam vlada u EU. Trula društva na rubu propasti, a Hrvati veselo idu za njima .

Jaca je rekla kako smo se mi vratili kući, mi Hrvati nikada nismo ni otišli od kuće, mi smo oduvijek dio Europe i europske civilizacije. Preživjeli smo razne barbarizme, od islamske najezde do komunizma, svi su oni zatirali naše kršćanske i europske korijene i vrijednosti, pitanje je hoćemo li preživjeti ovaj najnoviji barbarizam koji vlada u EU.

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    EU nije kršćanska, štoviše EU zagovara agresivni sekularizam i antikršćanstvo.

Pederi mi nisu bili ni u primisli kad sam pisao upis iako su i oni bitni. Naime brak je temelj svakog kršćanskog društva, a istospolni brakovi su anomalija i idu kontra svega što je u temeljima kršćanstva.

Kršćanstvo je u temeljima zapadne civilizacije, EU se odrekla kršćanstva pa time i europskih korijena.Barbarizam vlada u EU. Trula društva na rubu propasti, a Hrvati veselo idu za njima .

Jaca je rekla kako smo se mi vratili kući, mi Hrvati nikada nismo ni otišli od kuće, mi smo oduvijek dio Europe i europske civilizacije. Preživjeli smo razne barbarizme, od islamske najezde do komunizma, svi su oni zatirali naše kršćanske i europske korijene i vrijednosti, pitanje je hoćemo li preživjeti ovaj najnoviji barbarizam koji vlada u EU.
    Točno tako.Kažu ne zadiru.A istovremeno stalnim ucjenama traže doslovno prepisivanje EU zakona .Pa tako i njihovih zakona o ravnopravnosti spolova .Ne mislim da ih treba liječiti ili proganjati eto ih tamo svako ima pravo birati kako će živjeti.Ali ne moraju meni ni nametnuti da je to prihvatljivo.Meni nije to prihvatljiv način života .
    Sačuvaj Bože Hrvate od srpske dobronamjernosti,bošnjačke merhametli duše i kukuriku vlade

postivanje ljudskih prava nije antikrscanski i barbarski. naprotiv, to je srz krscanstva.
    ocigledno je da se ljudska prava ovdje tumace na vise nacina.

Naime brak je temelj svakog kršćanskog društva, a istospolni brakovi su anomalija i idu kontra svega što je u temeljima kršćanstva.
    Brak je temelj svakog samoodrživog društva, obitelj je snova skladnog društva i zdravog pojednica.
    Pederski brakovi nisu borba za ičija prava jer je u miljeu iz kojeg dolaze i koji ih podržava brak ionako papir, nego je to napad na posebi status obitelji i sve ono što iz društva temeljenog na obitelji proizilazi.

postivanje ljudskih prava nije antikrscanski i barbarski. naprotiv, to je srz krscanstva.
    Čekaj hajde ti meni pojasni.Koja prava oni nemaju danas u Hrvatskoj a da ih ja imam.
    Sačuvaj Bože Hrvate od srpske dobronamjernosti,bošnjačke merhametli duše i kukuriku vlade

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    "Poštivanje ljudskih prava" - danas se svi omotaju u taj čarobni plašt i odmah u početku diskreditiraju neistomišljenika. U EU se danas tolerira sve i svašta, samo ne one koji različito misle.

Mi ovdje u Hrvatskoj dobro znamo tko su i što su oni koji su glasni oko "ljudskih prava". I gle čuda, većina ih svoje sponzore nalazi u EU.

vidis da je tolerancija i razlicito misljenje ono sto tebe zulja.

@mardar
    u tom i jest vic: problem u stvari i ne postoji.

vidis da je tolerancija i razlicito misljenje ono sto tebe zulja.

@mardar
    u tom i jest vic: problem u stvari i ne postoji.
    Ne postoji za istospolnu zajednicu ali da za većinu pučanstva Hrvatske.Što im se iz Europe konstantno teže nametnuti rješenja .O tome se radi.

ja diferenciram pravu i laznu toleranciju.
    za mene je npr., lazna tolerancija, ono sto se desilo u njemackoj posljednjih nekoliko decenija. mislim na pogresan odnos njemaca prema useljenicima. prije se mislilo, ako od buducih useljenika zahtjevamo da jos prije ulaska u zemlju poznaju njemacki jezik i osnovne stvari o njemackoj drzavi i kulturi, to je previse i krsenje ljudskih prava. ali, ispostavilo je se, mnogo useljenika zatim nisu nikada naucili njemacki jezik, izolirali su se od njemackog drustva i zivjeli su u mikro zajednici medju vlastitim narodom, takodjer useljenicima u njemacku. to je dovelo do stvaranja paralelnih drustava, primjer za to su neki kvartovi u berlinu. tamo, i u nekim drugim vecim gradovima danas zive ljudi u drugoj ili trecoj generaciji, a ipak ne poztnaju niti jezik, niti zemlju, a cak niti priznaju njemacke zakone. da je se na vrijeme pripremilo i integriralo te useljenike, danas ne bi imali te paralelne zajednice. ta integracija bi bila prava/istinska tolerancija, jer bi se na taj nacin poboljsalo funkcioniranje stranaca u njemackom drustvu, a ipak to ne bi znacilo asimilaciju. ta lazna tolerancija je prouzrocila cak i nerealne zahtjeve iz turske. turci se danas protive novim zakonima i zahtjevaju turske skole. za njih je drustvena integracija po zahtjevima njemacke, druga rijec za asimilaciju. ali angela merkel je turcima jasno rekla, od sada nece vise biti kao sto je prije bilo. danas nitko vise ne moze dobiti ulaznu vizu bez zavrsenog kursa u njemackim institutima za ucenje jezika i upoznavanje njemackog drustva. takvi insitituti (goethe) se nalaze i u zagrebu i sarajevu npr..
    mislim da sloboda ljubavi, kao sto je to npr. istospolna, i toleriranje takvih veza i potpuno akceptiranje istih u hrvatskom drustvu, nije lazna tolerancija. to je temeljno ljudsko pravo, sloboda izbora partnera.
    Posljednje uređivanje od Mrav : 10-12-2011 at 20:54

mislim da sloboda ljubavi, kao sto je to npr. istospolna, i toleriranje takvih veza i potpuno akceptiranje istih u hrvatskom drustvu, nije lazna tolerancija. to je temeljno ljudsko pravo, sloboda izbora partnera
    LJubav je osnova života, smisao postojanja i temlej kršćanske filozofije i to nitko ovdje ne spori niti dovodi u pitanje, ne znam kako si to pitanje doveo u ovaj kontekst?
    Brak (MŽ) nosi određene priviligeije koje imaju i propagandnu i praktičnu svrhu jer je obitelj temelj opstanka samoodrživpg i skladnog društva, mž brak je koristan za zajednicu i logično je ga država potiče davanjem povlastica, a kako svaka povlastica košta onda se nužno mira preispitati opravdanost i isplativost svake povlastice, prema tome kriteriju, kao i po svakom drugom , homo brak nema nijednog opravdanja da bi ga država i zajednica poticali.
    Država je preoznala problem određene skupine građana , pozabavila se njihovim potrebama i kvalitetno ga riješila zakonom o istospolnim zajednicama, svi zahtjevi preko toga su provokacija, pokušaj urušavanja obitelji, potkopavanje države i skladnog i održivog društva,a često je to i podrška iz neznanja ili površno nasjedanje na zlonamjernu propagandu.

@Mrav,
    kako mislis temeljno ljudsko pravo - izbor partnera?! Koji to katalog ljudskih prava to jamci??
    Zar onda Muslimani ne bi mogli reci kako je i njihovo temeljno pravo imati vise zena ?!
    Posljednje uređivanje od MoSTaR : 10-12-2011 at 22:38

toleriranje stranaca i homoseksualaca je izmedju ostalog osnovni problem kod vecine konzervativnih protivnika europske zajednice i clanstva u evropskoj zajednici. zato sam to i spomenuo.

@mostar
    to mogu tamo gdje je sharija. tu nisam tolerantan., jer to bi bila lazna tolerancija. ja ne podrzavam kamenovanje i sjecu glava.
    Posljednje uređivanje od Mrav : 10-12-2011 at 22:56

toleriranje stranaca i homoseksualaca je izmedju ostalog osnovni problem kod vecine konzervativnih protivnika europske zajednice i clanstva u evropskoj zajednici. zato sam to i spomenuo.

@mostar
    to mogu tamo gdje je sharija. tu nisam tolerantan., jer to bi bila lazna tolerancija. ja ne podrzavam kamenovanje i sjecu glava.
    Čekaj mrav pa ja ne znam o čijoj ti netoleranciji govoroš.Jesi li im data pred državom sva prava.Jesu.Jednaki su u zakonu.Niko ih ne maltretira više niiti zatvara niti proganja.Ali zašto bi njihova intima meni bila prihvatljiva kako ne razumiješ.Što bi sada kršćani trebali podržavati njih i u daljim traženjima prava da se recimo vjenčaju u crkvi.Pa neka se vjenčaju ali samo u onoj u kojoj to dozvoljavaju .I to je završena priča.Isto tako nikada ih glasom ne bi podržao da usvajaju djecu.Nikada ne bi podržao abortus.I niz takovih odluka koje po tebi donosi "kršćanska" Europa .Ma ona je sve manje kršćanska i sve se više udaljava od tog kršćanstva.

Ovi pederi su večini ljudi na vrh glave, jer se ponašaju kao ugroženi, a nisu ugroženi. Tko njima brani, da se odu jebat u svoja četri zida? Al što je je, malo mi je morbidno da takvi imaju pravo posvajat djecu, jer čisto sumnjam da djete koje odgoje dvije tate ili dvije mame, neće bit "zaraženo" njihovim seksualnim ponašanjem. A to je ono što ja ne podržavam, prije svega iz vjerskih i nacionalnih razloga. Ne želim da jednog dana, na ovome svijetu dominiraju istospolni brakovi, i da nam djeca budu takva tj da ta istospolnost ugrozi budućnost čovjeka. A ona to trenutno ne ugrožava, al postoji velika šansa ako se nastavi to tolerirat i reklamirat nekakvim paradama, i ostalim sranjima da će do toga doći. Prema tome, oni su prije svega ugroženi u svojim glupim glavama, a tek onda od običnih normalnih ljudi koji se ne slažu s pederlukom.

Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    Ovi pederi su večini ljudi na vrh glave, jer se ponašaju kao ugroženi, a nisu ugroženi. Tko njima brani, da se odu jebat u svoja četri zida? Al što je je, malo mi je morbidno da takvi imaju pravo posvajat djecu, jer čisto sumnjam da djete koje odgoje dvije tate ili dvije mame, neće bit "zaraženo" njihovim seksualnim ponašanjem. A to je ono što ja ne podržavam, prije svega iz vjerskih i nacionalnih razloga. Ne želim da jednog dana, na ovome svijetu dominiraju istospolni brakovi, i da nam djeca budu takva tj da ta istospolnost ugrozi budućnost čovjeka. A ona to trenutno ne ugrožava, al postoji velika šansa ako se nastavi to tolerirat i reklamirat nekakvim paradama, i ostalim sranjima da će do toga doći. Prema tome, oni su prije svega ugroženi u svojim glupim glavama, a tek onda od običnih normalnih ljudi koji se ne slažu s pederlukom.
    Ja mislim da se djeca ne bi "zarazila" njihovom spolnom orijentacijom (iako ne isključujem mogućnost da bi u ponekim slučajevima to mogao biti poticajni faktor), ali vjerujem da bi odrastanje u takvoj obitelji bilo štetno po psihički i socijani razvoj i zdravlje djeteta. Sigurno bi bilo izloženo većim stresovima, nesigurnosti, da bi kod takve djece, kao i općenito kod djece koja odrastaju u nepotpunim obiteljima, bili češće psihičke smetnje i poremećaji, veća sklonost delikvenciji, emocionalni defekti, teža društvena integracija. Za pravilan razvoj potrebni su i otac i majka koji imaju različite uloge u odgoju i socijalizaciji. Trebalo bi u svakom slučaju poticati normalne i zdrave obitelji da posvajaju djecu jer je i njihov odgoj u specijaliziranim ustanovama često još štetniji i opasniji (tu čak mogu reći da je i posvajanje od istospolnih partnera vjerojatno manje loša opcija), a isto tako raditi na prevenciji napuštanja vlastite djece, što bi po meni trebalo kazneno sankcionirati teškim zatvorskim kaznama, kao i abortus.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove