+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 6 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/114

Tema: Malo EU-ropske realnosti!

Malo EU-ropske realnosti!

http://www.youtube.com/watch?v=gBsVDo9YlDk

Sve si nam reko englezu Nigel Farage, dakle NE EU Birokratima, i kolonizatorima. 20 godina smo samostalni, a već smo spremni odreć se toga na uštrb nekakve EU-ropske unije! Političarima ovako a pametnim ljudima koji će glasat protiv ovako.

http://www.youtube.com/watch?v=UGA5SsrfJkE

Evo ga opet, hvala bogu da postoji netko razuman tamo u toj EU-ropskoj uniji. Šteta samo, što će mnogi u HR kasno shvatit kakva je zapravo utopija ta unija, ja bih reko ko i svaka druga. Nijedna unija višenacionalna, ne može dobro završit, i prije ili kasnije doživi krah. Možda i ne bi doživjela da je ostala samo na ovim najvećim zemljama, Italija Španjolska, UK, Francuska, Njemačka, al ovo širenje na ove manje i nestabilne zemlje, tipa Grčke će ih prije ili kasnije skupo koštat, u biti već ih sada košta. Ja samo iskreno nadam, da će ih "otrovna kiflica" kako nazivaju HR, doć glave i da ćemo mi bit taj zadnji čavao u lijesu EU.

nemam baš visoko mišljenje o nigelu, naprotiv,
    Bolje grob nego rob! Živjela Hrvatska Republika Herceg-Bosna!

Ma meni se sviđa, iako općenito o englezima ko naciji, nakon srba mislim sve najgore. Al tip je stvarno najrealnije reko, da nama u državi glavnu riječ vode ostaci komunizma, i da zato hrlimo u novu propast. Jebi me u bulju, ako tu nije pogodio "u sridu". Volim ljude koji nemaju dlake na jeziku, i koji govore ono što većina misli, ali se samo šačica usuđuje javno o tome raspravljat. Ponavljam ne volim engleze, al za ovog engleza bi glaso bez problema, rađe nego za HDZ i SDP.

ps..Kad kažem HDZ, mislim na predstavnike HDZ-a iz HR, a ne BiH. Ljubić i Čović su ok, u odnosu na Jacu i njene sljedbenike na području HR.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 02-12-2011 at 01:01

ja sam siguran u to, da je članstvo u evropskoj zajednici dobitak za hrvatsku.
    mislim da je nigel ekstremno glasni provokator i da je njegov temeljni motiv djelovanja raspad eu. tip je potpuno destruktivan.
    podsjeća me na šešelja u sudu.

Ma dobro, sve je to stvar ukusa, nekome paše nekome ne paše. Ja npr volim ekstreme, i ekstremne tipove. haha

a i taj nigel je postao stručnjak i za srbiju i za hrvatsku.

Lik je dobar, možda previše taetralan, ali govori pametno i u svemu se slažem s njeme. Uopće ne mislim da je ikakav ekstremist, ako je on, onda sam i ja ekstremist.

Početnik Panonicus avatar
    Datum registracije
    Nov 2011
    "U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće. -A.G.Matoš"

EU je projekt, kojem je glavni cilj steć dominaciju i korist. Naravno oni koji to mogu, pošto smo mi mala zemljica, u odnosu na Njemačku, Francusku, V.Britaniju, Italiju, Španjolsku, jasno je da su te zemlje lideri pogotovo Njemačka koja polako uspostavlja dominaciju na cijelom kontinentu. Nemam ništa protiv Njemačke naprotiv, al protiv sam toga da HR služi nekome za širenje nečjeg utjecaja. Politika se mjenja, i u toj europi sve je više problema, i kad tad to će eskalirat na način na koji je eskaliralo u bivšoj nam državi. Nemoguće je napravit zajednicu toliko različitih naroda, da to jednog dana ne eskalira u nepremostive financijske i nacionalne raskole. Previše je tu različitog, koje teži ne da bude slično, već isto i jedno, a ne može bit isto i jedno kad nije isto i jedno. Bilo po pitanju financija, bilo po pitanju nekakvih nacionalnih odnosa, zato sad i seru da mi moramo gradit partnerski odnos s Srbijom, i Srbija sa Kosovom, jer za provođenje njihovih ideja na ovom prostoru ne smije biti sukoba, sukobi im kvare planove za uspostavu političke i ekonomske dominacije nad nama. Zato nam na izborima i pobjeđuju oni, koji se najmanje protive istome, a narod ko narod ne vidi dalje od onog što mu se servira ispod nosa. Sve u svemu, vrlo brzo će mnogi u ovoj zemlji shvatit, da EU nije unija u kojoj sve pada s neba u rebra. Već da se treba dobrano naradit, točnije namagarčit da bi se zaradilo koji euro. A Hrvati će bit, ko i do sada, njihova jeftina radna snaga, ono što neće oni da rade radit ćemo mi, toliko o tom čuvenom poslu bez granica. Ja ne pušim te priče, to su priče za naivce, naravno da će bit i onih koji će upast na neko dobro radno mjesto, al velika većina će bit sirova radna snaga i ništa više. Puno je iluzija koje treba razbit, al iluzije se provjereno najbolje razbijaju onda kad na svojoj koži nešto osjetiš, tako ćemo i mi nakon što uđemo shvatit neke stvari, al tad će već biti kasno.

Citiraj Prvotno napisano od Vepar Vidi poruku
    Lik je dobar, možda previše taetralan, ali govori pametno i u svemu se slažem s njeme. Uopće ne mislim da je ikakav ekstremist, ako je on, onda sam i ja ekstremist.
    Ma ja volim "teatralne ljude", Nigel ima palac gore od mene, dok god udara po svome. Šalu na stranu, ima dobar nastup, možda i malo pretjerano negativan pa ga se u startu ne jebe zbog toga, al u globalu puno stvari kaže bez okolišanja, i koje su odraz trenutnog stanja u EU, o kojem nitko a ponajmanje njihovi politički lideri žele raspravljat. Al zato njega imamo tu, da nam neke stvari kaže iz prve ruke, i ako ga radi ičega poštujem i cijenim, onda je to da u parlamentu prepunom EUroforičara, on kritizira EU, i tu euroforiju. Stoga Nigel, udri po njima, nek se rumene.

Citiraj Prvotno napisano od Mrav Vidi poruku
    mislim da je nigel ekstremno glasni provokator i da je njegov temeljni motiv djelovanja raspad eu.
    o ovome ja govorim,
    Premijer Velike Britanije David Cameron izjavio je da će blokirati novi sporazum Europske unije koji su predložili Francuska i Njemačka s ciljem spašavanja eura, ako zahtjevi Londona ne budu uslišeni.07.12.11
    nigel je obicni provokator u sluzbi svoje zemlje.

@northstand
    znas sta, bolje je pristojno zaradjivati u njemackoj ili svedskoj i gradit sebi tim parama kucu u domovini, nego nezaposlen sjedit i cugat ljutu u hrvatskoj.

o ovome ja govorim,

@northstand
    znas sta, bolje je pristojno zaradjivati u njemackoj ili svedskoj i gradit sebi tim parama kucu u domovini, nego nezaposlen sjedit i cugat ljutu u hrvatskoj.

Pa to možeš i sada, pogledaj koliko je naših ljudi već po cijeloj europi, i americi, australiji. Ko da nekoga netko spriječava, da ode negdje van radit, i živjet. Al po meni, radit neko vrijeme vani ok, ali preselit se u neku stranu zemlju to nikad ne bih napravio. Dakle neko vrijeme bi mogo živjet, u npr Njemačkoj ili nekoj ajmo reć dobro stojećoj zemlji, al da bi se tamo preselio i živio do kraja života, nikad. Al ima svakakvih ljudi, pa tako imamo slučaj da hrvata živi vani, skoro koliko i u HR. Al nismo u tome izuzetak, npr jednih iraca i židova ima više van matične zemlje, tako da nismo to mi patentirali. Samo želim reć, da ne moramo mi bit članica EU, da bi radili i živjeli u nekoj zemlji EU ili svijeta. To se već sada može, samo normalno postoje i neki preduvijeti da bi to mogao ostvari, kao što postoje i u HR.

o ovome ja govorim,

@northstand
    Ako mu je temeljni motiv raspad ili slabljenje EU, onda on i hrvatski antikolonijalisti imaju zajednički interes. Ako nam se interesi poklapaju, onda mi nije bitno je li on provokator i u čijoj je službi. Možda je za tebe bolje zarađivati u Njemačkoj ili Švedskoj, ali za državu u cjelini to nikako nije dobro. Inače, potpisujem sve što je kolga Nort rekao u postu br.11.

o ovome ja govorim,

@northstand
    Svi koji odu u Njemačku i Švedsku su za naciju izgubljeni..a tek njihova djeca.

nema dobrog odlaska nikad i nigdje sa stajališta nacionalnih interesa.

Pojedinačno, to je već druga stvar..

vidim, vase i moje misljenje o clanstvu hrvatske u eu je razlicito. ja u clanstvu vidim pozitivan razvoj i prednost za hrvatsku. ali, ipak, postoji jedna tema koja me zabrinjava. naime, radi se o novcu. mislim da hrvatska ne smije sebi dozvoliti da se jos vise zaduzuje. bolje je imati i nizi standard nego se uciniti ovisnim o stranim novcima. znaci, bolje sporiji razvoj sa onim resursima koje imamo nego uzimati tudji novac i zivjeti iznad vlastitih mogucnosti. ako se ova i buduce vlade tog principa budu pridrzavale nece bit problema. otvaranje stranih trzista za nase radnike ce omoguciti veci dotok novca u domovinu i ojacace gospodarstvo. dalje, kroz clanstvo ce biti vise stranih investicija i radnih mjesta u hrvatskoj. ja u svemu tome ne vidim neki strani kolonijalizam vec uzajamnu korist - davanje i uzimanje.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Svi koji odu u Njemačku i Švedsku su za naciju izgubljeni..a tek njihova djeca.

nema dobrog odlaska nikad i nigdje sa stajališta nacionalnih interesa.

Pojedinačno, to je već druga stvar..
    ne slažem se s tobom u potpunosti. rekao bih da ovo ovisi o tome u kakvom se stanju čovjek vrati. evo sam baš neki dan upoznao čovjeka iz njemačke (gore se rodio, pa pričao kao da je tek naučio jezik) koji se "vratio" u Hrvatsku i tu otvorio firmu. rade on i rođak i boli ih briga.

U takvim ljudima leži ta jačina dijaspore, a koju mnogi ne razumiju. kad se kaže kapital dijaspore ja ne mislim samo na lovu, već na znanje i tehnologije koje donose.

vidim, vase i moje misljenje o clanstvu hrvatske u eu je razlicito. ja u clanstvu vidim pozitivan razvoj i prednost za hrvatsku. ali, ipak, postoji jedna tema koja me zabrinjava. naime, radi se o novcu. mislim da hrvatska ne smije sebi dozvoliti da se jos vise zaduzuje. bolje je imati i nizi standard nego se uciniti ovisnim o stranim novcima. znaci, bolje sporiji razvoj sa onim resursima koje imamo nego uzimati tudji novac i zivjeti iznad vlastitih mogucnosti. ako se ova i buduce vlade tog principa budu pridrzavale nece bit problema. otvaranje stranih trzista za nase radnike ce omoguciti veci dotok novca u domovinu i ojacace gospodarstvo. dalje, kroz clanstvo ce biti vise stranih investicija i radnih mjesta u hrvatskoj. ja u svemu tome ne vidim neki strani kolonijalizam vec uzajamnu korist - davanje i uzimanje.
    Ma konkretno koje su to prednosti.I do sada se odlazilo u inozemstvo nije Hrvate nikada priječila viza barem za one zemlje gdje su tradicionalno odlazili.Čisto sumnjam da će se sada odjednom povečati broj odlazaka i otvaranje novih stranih tržišta.Gdje će se otvoriti ta nova strana tržišta Europa čitava grca u problemima .Nije u pitanju samo Grčka.

Pa zar tebi ništa ne govori ni to što se niko od vladajućuh nije udostojio da prevede ni Lisabonski ugovor.Nas će Europa kao narod progutati .Ovo je samo osvajanje zemlje bez rata .
    Sačuvaj Bože Hrvate od srpske dobronamjernosti,bošnjačke merhametli duše i kukuriku vlade

Citiraj Prvotno napisano od Graničar Jozo Vidi poruku
    ne slažem se s tobom u potpunosti. rekao bih da ovo ovisi o tome u kakvom se stanju čovjek vrati. evo sam baš neki dan upoznao čovjeka iz njemačke (gore se rodio, pa pričao kao da je tek naučio jezik) koji se "vratio" u Hrvatsku i tu otvorio firmu. rade on i rođak i boli ih briga.

U takvim ljudima leži ta jačina dijaspore, a koju mnogi ne razumiju. kad se kaže kapital dijaspore ja ne mislim samo na lovu, već na znanje i tehnologije koje donose.
    Ali je takovih ljudi malo Jozo.Malo .
    Sačuvaj Bože Hrvate od srpske dobronamjernosti,bošnjačke merhametli duše i kukuriku vlade

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove