+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 5 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/83

Tema: Hrvati u BiH za 10 godina

Hrvati u BiH za 10 godina

Zanima me kako vidite naš položaj za nekih 10 godina. vidim, ovdje se priča o našem podaničkom mentalitetu i slično, pa me zanima, gdje ćemo dospjet za neko vrijeme.
    U vrijeme kad sam ja pohađao školu stajala je šahovnica u svakoj učionici, i nisam mislio da će nekad biti drugačije. a jeste. bojim se da će mojoj djeci, našoj djeci, biti normalno da im stoji u učionici neki grb bih i oni će se možda poistovjetit s tim grbom. da neće imati osjećaja što je herceg bosna, koliko je ona nama bitna. moguće je i da će učiti neki bosanski jezik (šta je to?), da će navijat za bih..ništa to nije neizvjesno, sve je to moguće. nama ne ostaje ništa nego da njegujemo kult hr hb, da je živimo koliko možemo.
    hrvatska zna zasto je ratovala, dobila je samostalnost. al pitanje zbog kojeg sam otvorio svoju prvu temu na ovom forumu: kamo će nas odvest ova politička situacija u bih, da li ćemo mi ikada imati ono nešto, ono za što su se naši borili?

čudno, prvi post, i govoriš o podaničkom mentalitetu. mi nemamo podanički mentalitet. a kada kažem MI, mislim na hrvate/hrvatski narod u hrvatskoj i bosni i hercegovini.
    Posljednje uređivanje od Mrav : 20-11-2011 at 20:37

borio si se da ti srbi i muslimani ne pobiju obitelj. To ti nije dovoljno?

Ili bi još nešto?

upravo sam to tu negdje pročitao. uopće niije bitno imamo li taj mentalitet ili ne, nisam ni rekao da ga imamo. pitao sam nešto drugo, kontaš? ništa naročito, samo kakav će nam položaj biti za neko vrijeme, šta se može očekivat. ne kažem da će biti ni ovako ni onako, samo pitam vaša mišljenja.

Citiraj Prvotno napisano od Graničar Jozo Vidi poruku
    borio si se da ti srbi i muslimani ne pobiju obitelj. To ti nije dovoljno?

Ili bi još nešto?
    apsolutno si upravu, al to je bio samo uvod u temu, pitanje je drugo. ne morate dočekat na nož.

zašto bi bilo pogrešno navijat za bosnu i hercegovinu? ja navijam za bosnu i hercegovinu. bez bosne i hercegovine nema herceg-bosne.

znaš šta nikita, nemoj da podcjenjuješ i da misliš da je ovdje neko glup.

Citiraj Prvotno napisano od alles nikita Vidi poruku
    apsolutno si upravu, al to je bio samo uvod u temu, pitanje je drugo. ne morate dočekat na nož.
    ma kakav nož? samo kažem mišljenje. samo mi je glupo kad netko postavi pitanje za što sam se ja borio. Jbg, za šta se borio Jean (Michael) Nicolier?

Citiraj Prvotno napisano od Mrav Vidi poruku
    znaš šta nikita, nemoj da podcjenjuješ i da misliš da je ovdje neko glup.
    ne podcjenjujem i ne mislim da je ovdje neko glup. pitao sam pitanje, vrlo je jednostavno, napisao si već par postova a nisi odgovorio gdje sebe kao hrvata vidiš za 10 god. mislim da ti podcjenjujes i malo se praviš pametan. uopće nemaš potrebe za tim. nego gledaj ti šta sam ja napiso,a sve je to nebitno, bitno je samo pitanje iz naslova teme. ne mislim se raspravljat više. ako hoćeš piši o temi, ak nećeš, nemam ništa s tim.
    i kad kažeš MI, ne pričam u ovoj temi o hrvatima iz rh nego o hrvatima iz bih.
    Posljednje uređivanje od alles nikita : 20-11-2011 at 20:53

Citiraj Prvotno napisano od Mrav Vidi poruku
    zašto bi bilo pogrešno navijat za bosnu i hercegovinu? ja navijam za bosnu i hercegovinu. bez bosne i hercegovine nema herceg-bosne.
    pogrešno je navijati za ovakvu Bosnu i hercegovinu. To je ko da navijaš za sultana Fatiha pod Jajcem..

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ne podcjenjujte narod. bit će tu hrvata i za deset godina. ali problem što se sada ne čini mnogo da bi nam za 10 godina bilo bolje.
    ne treba se predavati, nas muči jedino nesložnost. nepovjerenje prma onima koji bi htjeli nešto početi pokretati.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

@inkivizitor
    nisam ni mislio na ovakvu

a za kakvu ti navijaš..neku imaginarnu...

onu sa srednjom bosnom i posavinom, i onu sa onim jednim hrvatom u goraždu. a za kakvu ti navijaš?

ja ne navijam za BiH..to je neokolonijalni ostatak osmanlijskog osvajanja hrvatskih zemalja

i šta ćeš sad? pušku u ruku i opet branit kraljevu sutjesku i kiseljak?

nisi mi odgovorio na pitanje. za kakvu navijaš?

za nikakvu..

Citiraj Prvotno napisano od alles nikita Vidi poruku
    Zanima me kako vidite naš položaj za nekih 10 godina. vidim, ovdje se priča o našem podaničkom mentalitetu i slično, pa me zanima, gdje ćemo dospjet za neko vrijeme.
    U vrijeme kad sam ja pohađao školu stajala je šahovnica u svakoj učionici, i nisam mislio da će nekad biti drugačije. a jeste. bojim se da će mojoj djeci, našoj djeci, biti normalno da im stoji u učionici neki grb bih i oni će se možda poistovjetit s tim grbom. da neće imati osjećaja što je herceg bosna, koliko je ona nama bitna. moguće je i da će učiti neki bosanski jezik (šta je to?), da će navijat za bih..ništa to nije neizvjesno, sve je to moguće. nama ne ostaje ništa nego da njegujemo kult hr hb, da je živimo koliko možemo.
    hrvatska zna zasto je ratovala, dobila je samostalnost. al pitanje zbog kojeg sam otvorio svoju prvu temu na ovom forumu: kamo će nas odvest ova politička situacija u bih, da li ćemo mi ikada imati ono nešto, ono za što su se naši borili?
    Ko priča o podaničkom mentalitetu i gdje ovdje?Ovdje se priča o podaničkom mentalitetu pojedinih.Je li jasnije sada.I kome ovo podvaljuješ postove je li.Ti njeguješ kult Herceg-Bosne u svom domu a mi smo protiv Herceg -Bosne je li.Pa znaš što sam evo ja siguran.Bude li više takovih kao ti koji eto u prvom upisu djeli Hrvate na "naše i vaše" teško da ćemo imati Herceg -Bosnu.Zašto mislim da si tu po "zadatku".Ne mislim ,uvjeren sam.
    Sačuvaj Bože Hrvate od srpske dobronamjernosti,bošnjačke merhametli duše i kukuriku vlade

mislim da čovjek nije baš tako mislio..

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove