+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 3 1 2 3 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/56

Tema: Bosanci

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4

Bosanci

nemoguće opisati ni u priči a kamoli u rečenici.
    tri nacije, više odvojenih prostora od kojih većina nema veze s vezom ali opet je sve to bosna.
    križ, polumjesec, krst......
    bosanac iz vica, glup ali počesto i u vicu neočekivano pametan.
    bosanac smijeha, uleta ženama, neposrednosti, dobrodušnosti....
    bosanac mehak ko svila al istodobno zajeban ko čakija.
    kafa, cigare, merak....šljiva, burek, ćevapi, šargija, harmonika....

prenaglašen obični regionalizam dignut na razinu mita. 90% mitova o Bosancima su baš to, obični mitovi kao i ona isfurana priča o fildžanu viška.

laž, farsa namještaljka.

Samo se u Bosni može dogodit da ti dojučarašnji susjed koji je dolazio kod tebe na Bajram, slavu, imendan zapali kuću, siluje i ubija po prvom susjedstvu.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Samo se u Bosni može dogodit da ti dojučarašnji susjed koji je dolazio kod tebe na Bajram, slavu, imendan zapali kuću, siluje i ubija po prvom susjedstvu.
    Jel se ti to salis? :009

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od mara Vidi poruku
    Jel se ti to salis? :009
    može i u hrvatskoj. jedne godine ti netko dođe čestitati božić, dogodine ga jedva prepoznaš s bradom i šubarom i pripadajućim što hladnim što vrućim naoružanjem
    iako, nije u krivu inkvi s opservacijom.
    u bosni je ta pojava imala posebnu izraženost.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    može i u hrvatskoj. jedne godine ti netko dođe čestitati božić, dogodine ga jedva prepoznaš s bradom i šubarom i pripadajućim što hladnim što vrućim naoružanjem
    iako, nije u krivu inkvi s opservacijom.
    u bosni je ta pojava imala posebnu izraženost.
    Jedina razlika je bila u tome sto je svaka strana imala dva neprijatelja, mi smo imali "samo" ljute Cetnike.

Kod nas su usavrsili zanat, pa se prebacili na novi teren...

Obično se . kad se priča o prednosti života na Balkanu priča o velikom durženju, o zajedničkim kafama, o spremnosti susjeda na pomoć..i kako je na zapadu sve hladno, kako nitko nikoga ne poznaje, kako nitko nikoga ne zove doma..

onda ovi što se stalno druže, i vole, i pomažu, iskasape jedni druge i što je zanimljivo..uvijek pobjegnu kod ovih otuđenih.

pa ako moram birat, ili ćeš mi se javljat svaki dan, srkat zajednički kafu iz jendog fildžana a kad uhvatiš priliku, ubit me i popalit mi kuću ili da mi se nikad ne javiš al me ostaviš na miru..uvijek biram ovo drugo.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    vratimo se na vedrije stvari.
    dakle, bosanac je i mujo i z vica.
    bosanac je i ćiro, kao i golem broj odličnih nogometaša koji pune hvatsku repku.
    prema ocjenama međunarodnih krugova najbolji glazbenik je bosanac (bregović, koliko god mi se gadio i kolikogod ga ja ne slušao)
    najbolji filmaš je bosanac.kusturica a oskara je dobio i još jedan bosanac.
    najbolji književnik bivše juge-nobelovac je bosanaca
    u šali se za rubriku crne kronike kaže da su to "bosanske sportske novosti"
    velik dio krim miljea u zagrebu potječe iz bosne.
    neki ljudi iz bosne spadaju u vrh menadžera.
    jedan od najvećih jezikoslovaca pok. ladan je iz bosne.

dakle možemo do sutra nabrajati.
    razlike su goleme, od onog paušalnog shvaćanja bosanaca kao simpatičnih budala i dobrih zidara pa do ljudi koji prodiru u vrhove bilo posla, bilo sporta bilo showbusinessa i to u većem postotku nego iz nekih tradicionalno "naprednih" i aktivnih krajeva.
    bosna ja kao malo koji kraj neiscrpan izvor različitosti i krajnosti.

Obično se . kad se priča o prednosti života na Balkanu priča o velikom durženju, o zajedničkim kafama, o spremnosti susjeda na pomoć..i kako je na zapadu sve hladno, kako nitko nikoga ne poznaje, kako nitko nikoga ne zove doma..

onda ovi što se stalno druže, i vole, i pomažu, iskasape jedni druge i što je zanimljivo..uvijek pobjegnu kod ovih otuđenih.

pa ako moram birat, ili ćeš mi se javljat svaki dan, srkat zajednički kafu iz jendog fildžana a kad uhvatiš priliku, ubit me i popalit mi kuću ili da mi se nikad ne javiš al me ostaviš na miru..uvijek biram ovo drugo.
    to se podrazumjeva .... srica tvoja pa imas Livnjake za susjede
    Posljednje uređivanje od Marta : 19-01-2011 at 11:50

Zar Emir Nemanja Kusturica nije Hercegovac rodom, a ne Bosanac?

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Škutor Mate Vidi poruku
    Zar Emir Nemanja Kusturica nije Hercegovac rodom, a ne Bosanac?
    hercegovac a?
    nemam pojma, iskreno.
    ja mislio da je bosanac.

nemam pojma šta bih rekao o bosancima. je većinu svog života ionako nisam proveo u bosni pa sam pokupio svih osobina.

jedino znam da su me u srednjoj zezali da nemam karakterističnu glavu za bosanca. šta god to značilo. jer ja bosanca samo po govoru mogu prepoznati. bosanski naglasak je specifičan

Ilirk@
    Gost
    jozo, ako ti je glava brahiokefalna, onda shvaćam to što ti govore da imaš karakterističnu glavu.
    to je prava dinarska glava. neka nje, u razdiljak je ljubnem!

nemam što reći o bosancima, ne poznajem ih dobro i u dovoljnom broju.
    ovih par što ih poznajem, nisu mi u dobrom sjećanju, pa ne želim po njima suditi većinu.
    znam samo da kad dođem u bosnu među hrvate, ne osjećam se kao stranac nego kao među svojima i to mi je sasvim dovoljno.
    što mi misle i govore iza leđa, ne vidim niti čujem...

Ugledni član zlatni_ljiljan avatar
    Datum registracije
    Dec 2010
    prenaglašen obični regionalizam dignut na razinu mita. 90% mitova o Bosancima su baš to, obični mitovi kao i ona isfurana priča o fildžanu viška.

laž, farsa namještaljka.

Sto si ti negativan lik to je za nepovjerovat...reko bi te neke stvari otvoreno,ali znam da me chekas na zicera da me ispalish odavde...nemas ti pojma sta je Bosna iako si rodjen u njoj...
    Posljednje uređivanje od zlatni_ljiljan : 19-01-2011 at 15:29

Ilirk@
    Gost
    ne voli on ni ercegovinu. njemu su ercegovci dezerteri.
    samo mu hrvatska nacija valja i to u cijelosti, a njeni integralni dijelovi sa jakim identitetom, ne valjaju ništa

Citiraj Prvotno napisano od Ilirk@ Vidi poruku
    jozo, ako ti je glava brahiokefalna, onda shvaćam to što ti govore da imaš karakterističnu glavu.
    to je prava dinarska glava. neka nje, u razdiljak je ljubnem!
    nemam ono široku glavu, al imam visoko čelo.

Citiraj Prvotno napisano od zlatni_ljiljan Vidi poruku
    Sto si ti negativan lik to je za nepovjerovat...reko bi te neke stvari otvoreno,ali znam da me chekas na zicera da me ispalish odavde...nemas ti pojma sta je Bosna iako si rodjen u njoj...

da ti pravo kažem..boli me kurac štaš mi reć..

i boli me kurac za tvoju Bosnu..

ona nije isto što i moja Bosna..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 19-01-2011 at 16:00

ne mora glava bit široka, ali ako opipaš zatiljak mora ti bit izravnat ko da te je neko lupijo lopatom

a ovako će jednog dana izgledat inkvijevi idealni integralni antilokalpatriotski rvati, ko da ji je ista mater rodila

Citiraj Prvotno napisano od Ilirk@ Vidi poruku
    ne voli on ni ercegovinu. njemu su ercegovci dezerteri.
    samo mu hrvatska nacija valja i to u cijelosti, a njeni integralni dijelovi sa jakim identitetom, ne valjaju ništa

a ne..ta i mene smatraju nekim hercegovcem...pa ja uvik prvo krenem od svojih..i tako je bilo kako je bilo..ne valja se lagat..i nikad nisam rekao za sve hercegovce..ta nisam lud...samo ne potpisujem čekove bez pokrića..:p

mada nemam ništa protiv ako će svi pričat ikavicom

i znat gange

a ne..ta i mene smatraju nekim hercegovcem...pa ja uvik prvo krenem od svojih..i tako je bilo kako je bilo..ne valja se lagat..i nikad nisam rekao za sve hercegovce..ta nisam lud...samo ne potpisujem čekove bez pokrića..:p
    je oni koji ne znaju di su Studena Vrila

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove