+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 97 1 2 3 11 51 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/1922

Tema: Navijačka scena Bosne i Hercegovine

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4

Navijačka scena Bosne i Hercegovine

temu je najbolje otvoriti sa najbrojnijom i najboljom hrvatskom skupinom u BiH

trudimo se

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Ti kao predstavnik ultrasa moga o bi si dati u zadatak malo napuniti temu video materijalima ultrasa kao i novostima a i općenito stvarima s bh scene budući si aktivni član te navijačke scene scene

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    Ti kao predstavnik ultrasa moga o bi si dati u zadatak malo napuniti temu video materijalima ultrasa kao i novostima a i općenito stvarima s bh scene budući si aktivni član te navijačke scene scene
    inače ultrasi djeluju kao skupina u kojoj su svi ekipa. kao grupa s najmanje indijanaca.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    :clap:clap 0:9
    jel zrikavac davao kakve službene osude ustaštva kao kočnice trećeg entiteta, kao što je zaratio s škriparima na facebooku?
    on ipak bdije nad pravim putem pa reko jel ovo vidio....

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    A da dodam, to je jedina grupa s vešekratnim iskustvom u uličnom ratu s murjom.
    a u toj disciplini se čak i veće hrvatske grupe više ne snalaze.
    dobro, treba reći i da je murja malo bolje organizirana i brutalnija al svejedno.
    nekoliko dobrih a la belfast izdanja.
    palac gore.

danas to stvarno djeluje vizaulno lijepo , a i na terenu je ekipica fina uigrana bez puno osciliranja....

to je po meni stvar kompaktnosti jer mi svu svoju brojnost 99% crpimo iz zapadnog mostara koji je cirka 60 000 ljudi, a dajemo na nekim gostovanjima i zavidnu brpjnost na toliku navijacku bazu i jos uz to se trudimo da licimo na nesto , a ne da budemo indijanci ..

danas mislim da smo na vrlo dobrom putu..daleko smo odmakli od samih pocetaka ..kad je bilo svega, i indijanaca...i hajdukovih salova i dinamovih dresova na stajanju...

trebalo je totalno preokrenuti svijest vecine da imamo napokon nesto svoje i da ni 45 godina zabrane komunizma nije uspjelo zatrti to..a nije da se nisu trudili..

po meni je to najveca satisfakcija ...jer ja koji sam kao klinac sebe dozivljavao navijacem prijeratnog Veleza.. u jeku nesretnog rata se obnavlja Zrinjski ..i tek tada pocinjes saznavati da je postojalo nesto prije veleza i da je bilo to puno vece i blize meni kao Hrvatu iz mostara ..i da su komusniti to mislili da su ugasili i zauvijek se rjesili tog kluba..

i onda sred ratnog vihora opet se reaktivra ZRINJSKI ..i evo danas nepunih 20 godina nakon reaktiviranja...nakon rata, lige hercegbosne i federalne lige koje su bile prave seoske ..i danasnje premier lige koja nije puno odmakla od seoske ali je puno zanimljivije na tribinama.. danas imamo vec pravu vojsku navijaca koja zivi za ZRINJSKI..

i mislim da smo napravili mocan posao , sto ljudi koji radili klub i rezultate sa klubom , sto mi navijaci oko kluba koji smo radili na njegovom i nasem imidzu..jer smo doslovno posli svi od nule..

i tek sada nama dolaze mlade generacije neopterecene ni prijeratnim velezom, ni hajdukom ni dinamom , koje rastu samo za ZRinjski..

a uvjeren sam takodjer da je nas kao navijacku skupinu dodatno zbila i situacija komletnog hrvatskog korpusa u BIH ..i mi doslovno Zrinjski dozivljavamo kao nas simbol koji nam je jedino ostao, i na svako gostovanje po BiH gdje god idemo vec smo stigli finu reputaciju ..koje se ne posramile ni vece grupe od nas..
    mi doslovno u navijackom svijetu u BiH pokazujemo kavi bi Hrvati u BIh trebali biti na svim poljioma djelovanja u BiH (pogotvo politickom), tj. da onaj tko nas podcjenjuje kao navijacku skupinu da ce vrlo lako dobiti po zubima u sta su se mnogi i uvjerili dosad

dakle mi se ne falimo ..ne razmecemo ..mi samo radimo..a rezultati govore umjesto nas...
    Posljednje uređivanje od west : 18-01-2011 at 20:11

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ni starije hrvatske grupe iz većih gradova, npr kohorta, po meni, ne mogu vam parirati a vrlo ste blizu i armadi koja isključivo po brojnosti ima malu prednost.

Ugledni član zlatni_ljiljan avatar
    Datum registracije
    Dec 2010

Skromni prilog temi iz Bisca!

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Moram priznati da tek zadnjih godinu dvije imam predodžbu o bihaćkoj ultra sceni pošto nisam ni znao da bihać ima prvoligaša ali prema ovome što vidim djeluje dobro.
    naravno, nije lako odjednom stvoriti dobru grupu, jer je to proces koji zahtjeva iskustvo i tradiciju ali već se vidi da će tu biti dobrih rezultata.
    inače bih scena je , ako s više veliki grupa, a ono zanimljivija od hrvatske jer ima mnogo srednjih grupa (u smislu veličine) koje su dobro raspoređene.
    u bih nema kao u hrvatskoj, da 2/3 zemlje navija za dva najveća kluba o ostalo ide na sve što je preostalo.
    tu vidim veliku prednost bih scene.
    svako mjesto navija za svoj klub

Datum registracije
    Dec 2010
    Nista moj Capo djeca sve ,nema tu respektabilne ekipe mali smo mi (bihac)da bi dali neku repektabilniju ozbiljniju ekipu...prije rata je postojala jedna grupica pod imenom Japodi koju je vodio bihacki Srbin koji je poslije otisho,e ta grupica nije bila za baciti,ali vecina je izginula u ratu jedan dio zapalio na drugu stranu...a ovo danas je talashika ,al eto djeca se zabavljaju...

Jedinistvo je u prvoj federlanoj ligi..i dok su bili u Premier ligi bili su uvijek simpaticno gostovanje , dobra zajebancija i dobra piva i dobra hrana na Uni

a sto se tice samih Ultrasa onda cu ja otvorit zasebnu temu za Ultras Zrinjski , ali pozovi ovamo nick Samo Jako ..on je bio puno agilniji za azuriranje materijala i vijesti..

od mene ..jos jedan nas klip.. s naglaskom na 0:26

Datum registracije
    Dec 2010
    ...znaci West shmeka ti bihacki Preminger mislim da je Bihac korektan prema gostima uvijek ,sjecam se tekme kad nas je Brotnjo pobjedio u Bihacu 1:2 mislim da je Shilic dao drugi go za Brotnjo,deset hiljada Biscana ga pozdravilo sa aplauzom,nema one tipichne nacionalistichke hajke...naravno nadje se koji balavac da jebe chetnichke i ustashke majke ,ali nema toga u toj mjeri ko u vecim sredinama i to je ono na sta sam ja ponosan na moje Biscane...

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Naravno, samo ti otvori ultras temu. dapače.

West imate li gdje osim Mostara kakvu ozbiljniju ekipu?

Iz razloga koje navede Capo BiH scena je jako zanimljiva, a i represija milicije je daleko manja, pa su veće šanse za izvansportske aktivnosti!

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od zlatni_ljiljan Vidi poruku
    Nista moj Capo djeca sve ,nema tu respektabilne ekipe mali smo mi (bihac)da bi dali neku repektabilniju ozbiljniju ekipu...prije rata je postojala jedna grupica pod imenom Japodi koju je vodio bihacki Srbin koji je poslije otisho,e ta grupica nije bila za baciti,ali vecina je izginula u ratu jedan dio zapalio na drugu stranu...a ovo danas je talashika ,al eto djeca se zabavljaju...
    bihać je sasvm dovoljno velik grad s dovoljno magupa da može imati dobru navijačkui grupu.
    problem je što nema nogometne tradicije uz koju bi se vezivao veći broj ljudi te zbog svog kluba bio spreman na sve vrste nekomocije.
    to se može vremenom promijeniti ali na žalost i ne mora.
    čak i nogometno emancipiranije sredine muku muče upravo s tom tradicijom i vezivanjem ljudi uz klub.
    jedan široki koji spada u najuspješnije bih klubove i koji s enalazi u kraju koji vrvi mangupima, nema navijačku skupinu koja bi korespondirala s navedenim faktorima.
    čast škriparima, dragi su mi, ali navijanje je još uvijek razbibriga gradskih momčića dok su one pravi mangupi daleko od tog stila života i koji s podsmjehom gledaju na navijači stil.
    i koji ajmo reći još uvijek više upitu očima prema dinamu i hajduku.
    a treba reći i da su u širokom kao i u ostatku zapadne hercegovine glavni baje oi magupi uvijek bili s sela, dok "gradska" raja i nije nešto bila na visini ako uzmemeo u obzir ova nasilne vidove života, počev od dragovoljnog odlaska u rat pa do uličnih navijačkih zbivanja.

gledajući po primjeru ljubuškog, svi dokazani mangupi iz rata su bili momci sa sela a gradska raja tu čini minimalni postotak.

Datum registracije
    Dec 2010
    Kod nas je slichna pricha u Biscu, u ratu su izniknuli neki "novi" mangupi koji su bili jaki na oruzju,znaci pucali su odmah bez razmisljanja i svi su redom bili sa "sela" dok druga podgrupa mangupa su bili tzv" grassska raja" koji nisu bili toliko brutalni ko ljakse i bili su mangupi i prije rata ,sto je podrazumijevalo sve sto ide uz tu titulu "prijeratnog" a to je osnovno obrazovanje u stolachkom domu ili Glina (RH),srednje obrazovanje u Fochi ili evenutulano Spuz i naravno specijalizacija u Zenici...ali velika je razlika izmedju seoskog mangupa i grasssske dzukele...seljaci su puno brutalniji dok su charshijaneri nekako elegantniji u tome svemu...

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    to je dobra i iscrpna tema ali zagušit ćemo navijačku scenu bih.
    jedno je sigurno, koilo od ja sebe u srcu smatra čovjekom sa sela, za navijačku skupinu, modrnu navjačku skupinu ipak je potreban grad i to ne grad a la odžak ili kladanj nego nešto ipak malo veće.
    zašto je to tako ne znam ali znam da je tako.

Datum registracije
    Dec 2010
    Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    to je dobra i iscrpna tema ali zagušit ćemo navijačku scenu bih.
    jedno je sigurno, koilo od ja sebe u srcu smatra čovjekom sa sela, za navijačku skupinu, modrnu navjačku skupinu ipak je potreban grad i to ne grad a la odžak ili kladanj nego nešto ipak malo veće.
    zašto je to tako ne znam ali znam da je tako.
    Tako je da ne userem temu ,kratki rezime, veliki grad=dobra navijachka ekipa...zato sam i reko da smo "mali"

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove