+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 97 PrviPrvi 1 2 3 4 5 13 53 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/1927

Tema: Navijačka scena Bosne i Hercegovine

Hoće li se ikad pokazat kompletna snimka fajta manijaci torcida bez kidanja snimke na 3,56 minuti?

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Tko prevladava u gradu i jeli bilo kakvih okršaja u zadnje vrijeme?
    u odnosu hz-tm
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Član u nastajanju the outfit avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Citiraj Prvotno napisano od bandira Vidi poruku
    Hoće li se ikad pokazat kompletna snimka fajta manijaci torcida bez kidanja snimke na 3,56 minuti?
    i ja bi to volio pogledati, da mi je znati kaj je to bilo da se morala rezati snimka...

ma po meni torcida konkrentnija,ovi se hrabre u svom gradu protiv nekih podruznica,2 coveka drze crtu naspram 100 ljudi.bas sam se razocarao sa bosancima.nije sarajevo sto je nekad bilo.
    +40 DS 1989

Citiraj Prvotno napisano od bandira Vidi poruku
    nece sigurno.. ali ne fali puno na tom djelu, mozda nekih 10-15 sekundi.. nije to nista sad spektakularno se desilo u tih 15-ak sekundi, ali mozes zakljuciti sta je bilo kad vidis nastavak snimke di se ovi povlace i onda se opet skupljaju, pa napadaju.. opet ih je rastjerao manji broj ljudi, bilo je okrsaja, jedan bosanac je dobio onu zelenu klupu u glavu, sta se vidi nakon prekida snimke na podu i tako.. fali sadrzajnih 15-ak sekundi, ali nema veze..
    niko nije skakao u miljacku od torcide.. tamo smo izasli na mostu, tamo smo i bili nakon sat vremena..
    najebali su oni koji su dobili kamen u glavu s distance, ovima sta su bili na podu nije nista..
    bosanski panduri smijeh zivi.. nakon sat vremena, ovaj jedan debeli se naslonio na ogradu od mosta i kipti mu znoj ispod onog vizira.. pitam ga ja sta je sefe, veselo a ?
    govori on - ma pusti, oslo sve u picku materinu
    pitam ga jel mogu po pive tu u buregdzinicu na mostu(jos nas gadjaju kamenjem tada), govori on boli me kurac idi di oces

jebes zemlju koja bosne nema
    hahahahah
    +40 DS 1989

hahahahahahaha
    Bosna je zakon.

i odem u tu buregdzinicu i nema alkohola, a zedan sam nakon sat vremena jurnjave, ali necu sok.. pitam di je ducan, pokazuju mi kao odma tu, tamo iza zgrade, a tamo ovi manijaci maskirani s letvama i gadjaju kamenjem.. bila je jedna cura unutra kao musterija i pitam nju oce li mi otic po pive.. kaze ona moze, sto nebi.. dam joj 5 eura (to su mi uzvratili negdje) i ode ona.. nije je bilo 10 min i bio sam siguran da se nece vratit.. jebiga 5 eura je 5 eura.. ali dosla je i pita ju specijalac di ces, a ona samo da momku dam pive..
    bilo je 6-7 malih sarajevskih u vreci.. melem na rane..
    ma show

pa kako si mogo uopste u bosnu sumnjati da se nece pojaviti
    +40 DS 1989

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    u bih je bitno i to da ima 3 naroda pa su i rivaliteti izraženiji a i lokalpartiotizam.
    ne vidim da kohorta, UC, demoni ili funcuti zaostaju za uvjetno rečeno manjim navijačkim skupinama.
    prije bih rekao da se ta razlika između rh i bih u tom smislu poprilično smanjila.
    pa eto, jedan mostar od manje od 100 000 ljudi ima dvije navijačke skupine i gradski derbi.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    ovo izgleda lijepo ali to je ipak mostar a u mostaru je barem među muslimanima kult veleža jak, toliko da će ljudi koji nemaju veze s navijaštvom uredno na neku posebnu utakmicu doći navijati, dizati koreografiju, namazat lice.....a za sat vremena nakon utakmice bilo p prošlo.
    eto uzmi red army,robijaše, fukare, škripare i to je manje više to.
    nekad 5o, nekad 300 nekad kad je jebena prilika i 800-1000 ali i nama se znalo dogoditi da se napune obje etaže sjevera a to je zapravo teška iznimka

sve s ove bosanske ( zapravo muslimanske ) furaju na Titoizam da je to groteska postala..red Army, Robijaši..samo se Horde zla furaju na turkofiliju.

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    svi se oni furaju na raju, multikulti ovo ono...
    horde zla su se hvalile kako su s tribine potjerali sve redikule sa turbanima i dimijama ali to je sve fasada.
    nemam ništa protiv što su muslimanski nacionalisti, to je njihovo pravo ali mi je smiješto kad ističu neki multi kulti pokret a sve grmi od ubijanja ustaša, četnika.......

Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    s wikipedije. jedino je srpska stranica imala detaljnije podatke.

IstorijaStadion je izgrađen i otvoren 1972. godine. Nalazi se u centru grada uz levu obalu reke Bosne. Pored stadiona u Kamberovića parku nalaze se mnogi sportski tereni, veliki parking i dva hotela. Stadion je engleskog tipa bez atletske staze, a publika je udaljena od aut linije dva metra.

Svojevremeno je stadion imao kapacitet od 30.000 gledalaca, a postavljanjem stolica kapacitet je smanjen na oko 18.000 mesta. U međuvremenu stadion je značajno rekonstruisan i zadovoljava sve UEFA-ine i FIFA-ine kriterijume za odigravanje susreta svih nivoa takmičenja. Trenutni kapacitet stadiona iznosi 15.292 sedećih mesta, od kojih je oko 12.000 na zapadnoj pokrivenoj tribini. Izgradnja je okončana pred finalnu utakmicu Mitropa kupa u kojoj je Čelik pobedio Fjorentinu i drugi put zaredom osvojio ovo takmičenje.

U svojoj prvoj utakmici protiv reprezentacije Albanije 1995. godine, koristila ga je reprezentacija Bosne i Hercegovine (rezultat je bio 0-0). Reprezentacija BiH dugo nije bila poražena na ovom stadionu. Ali je 6. septembra 2006. god. doživela svoj prvi poraz u Zenici, i to protiv reprezentacije Mađarske, rezultatom 3:1.
    dakle ako je kapacitet 18.000 a sjedećih mjesta 15.252 ispoada da je za čeona stajanja otpalo po 1.400 ljudi puni kapacitet.
    a nikakd nisam vidio sliku skroz ispunjene tribine a i nikad svi na tribini ne bi pripadali robijašima.
    naravno, ovo sve pod uvjetom da su podaci točni

Evo galerija slika Robijaša.Neznan baš da se uklapaju u brojku od 50-200 ljudi.
    Ka grupa sasvin ok.Brojnost odlična.

http://www.robijasi1988.org/multimedija/album/nogomet

Sto se tice robijasa...zenica je nesto malo manja od mostara ..tako da im brojnost nije problem...problem je mentalitet..ljudi su jednostavno seljacine teske..Sabani najveci u bih .a vjerovatno i na balkanu.. ljudi vole svoj klub ali ga ne vole toliko da ce otic na gostovanje o svom trosku prije 4 5 godina su imali 2 3 podgrupe koje su kontale fazon..ali nisu uspjeli da iskorijene taj sabanizam.. koji je dosao do izrazaja tek prije godinu..kad im je lik koji je vodio navijanje dobijao platu od kluba na tribini od 2 000 ljudi imas 20 bar salova.. sve je to trajalo dok im nije pao udarni u njihovom gradu od strane manijaka ...od tog dana za mene oni ne postoje...

Super ugledni član exx avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Plaća za vođenje vavijanja.... zanimljivo,vjerojatno i benificirani staž ide uz to. strašno

Citiraj Prvotno napisano od exx Vidi poruku
    Plaća za vođenje vavijanja.... zanimljivo,vjerojatno i benificirani staž ide uz to. strašno
    Neznan u principu ništa o navijačkoj sceni BiH a pošto svaka medalja ima dvi strane tribalo bi vidit šta kažu Robijaši na ovo prije nego se uzme zdravo za gotovo.
    Torcida old school. 55 g, 150/200(+ -)

Ok nek robijasi nastave o sebi...

Zadnja sedmica i 3 tekme kod kuce ...

srijeda 2 novembar 18 sati kup sa celikom:

NAVIJANJE :

Subota 5 novembar 17 sati derbi
    NAVIJANJE :

Koreo nije ispao bas najbolje..jer nije dignuta kako je zamisljeno...Zamisljeno je bilo da se digne kobra(prijeratni simbol manijaka)na metalnim sipkama i isto tako bi se dizali misevi koje kobra "juri" tj misevi bi predstavljali hz..sto bi bilo nesto novo za bih scenu,ali posto imamo stadion kakav imamo tj u raspadu to zbog sigurnosti nije bilo moguce izvesti pa se koreo digla na ovakav nacin sa ovim zelenim kartonima

Utorak 8 novembar 18 sati prijateljska Zeljo vs reprezentacija bih...90 godina postojanja.

za sada nema boljih slika korea ali ce biti ...slabo se vidi zbog magle..opet ponavljam imamo takav stadion da je to moguce jedino ovako uraditi

i za kraj danas je rodjendan podgrupi koju cine djevojke LSA
    10.11.2007

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove